به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 فروردین 89 [ 15:10]
    سطح
    43
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

Question هرگز خانوادم به خصوص پدرم رو نمیبخشم

[/font]اول بار که اومدم این قسمت رو بنویسم نمی دونستم چه اسمی واسش انتخاب کنم.واقعا سخت بود چون میخواستم همه مجذوب بشنو بیان بخونن.
    نمی دونم از کجا شروع کنم.9سالم بود خواهرم به دنیا اومد من که 9سال دردونه ی مادرم و پدرم بودم حالا شده بودم خواهر بزرگ.یادم میاد هر کاری خواهرم میکرد تقصیر من بود چون طبق گفته ی پدر و مادرم من الگوش بودم.حالا چه خرابکاریش به من ربط داشت چه نمیداشت اخرش به من ختم میشد . هنوزم که هنوزه همینطوره.از اون موقع من(یعنی موقعی که خواهرم دنیا اومد) من دیگه نه عزیز بابا نه دختر بابا نه خوشگل بابا نه خیلی چیزایی دیگه که صدام میکرد نبودم یعنی خواهرم جانشین من شد.از اون موقع پدر من هرموقع منو صدام میکنه یا یه کاری بام داره یا غر کارای خودم یا غر اشتباهات و کارای خواهرم رو میخواد سرم بزنه.12ساله که پدرم هیچ نگفته افرین دخترم یا اینکه چه دختر خوبی دارم یا بگه عزیزم یا خیلی حرفایی که پدرا به دختراشون میزنن که بدونن پدرشون دوسش داره .
    من هیچ وقت به خواهرم حسودی نکردم و نمیکنم همیشه میگفتم چون بچه اس شیرینه دوسش دارن.
    یادم میاد راهنمایی که بودم همکلاسیام دوست پسر داشتن همیشه به خودم افتخار میکردم با اینکه پدرم به من محبت نمیکنه طرف این کارا نمیرم.فکر میکنم تاثیر مادرم مانع این کار میشد دوران دبیرستان رو هم همینطور مثله یه بچه مثبت با تعریفایی که دوستام از پدراشون میکردن و من حسرتشون رو میخوردم پشت سر گذاشتم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 تیر 90 [ 23:16]
    سطح
    45
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    696

تشکرشده 713 در 214 پست

Array

RE: هرگز خانوادم به خصوص پدرم رو نمیبخشم

دوست عزیز شاید خواهر بزرگ من که دو سال هم بیشتر با من تفاوت نداره بیشتر از شما محق باشه که من را مقصر بدونه یا من که برادر کوچیکه ام باعث شد که موقعیتم را از دست بدهم اما :
    به نظر می آید دبیرستانی هستید و زمان زیادی را باید پشت سر بگذارید که خودتان وارد زندگی بشید و چیزی را که می خوام بگم را درک کنید :
    نزدیکی به خواهر بزرگترم و حضور در طول زندگی شون باعث شد خیلی تجربه کسب کنم و حتی پدر و مادر خودم را بهتر درک کنم . شاهد رشد خواهرزاده هایم بوده ام و تمام اون سختی هایی را که پدر و مادر می کشند تا یک فرزند خانواده بزرگ شود را مشاهده کرده ام و ...

شاید یکی از سخت ترین کارهای پدر و مادر داوری در بین کودکان و رعایت این عدالت می باشد . کوچکتر بودن فرزند کوچکتر و ناتوانی او در گرفتن حقش وضعیتی را ایجاد می کند که پدر و مادر خود به خود به او محبت بیشتری نشان می دهند و او را محق می دانند این در حالی است که فرزند بزرگتر هرگز جایگاه خویش را از دست نداده است و محبت به او ذره ای کم نشده است . مطمئنا شما در تمام این مدت رفتارهایی را ناشی از حسرت از دست رفتن موقعیت گذشته تان از خود نشان داده اید و یا درگیری هایی را با خواهر کوچکتان داشته اید و در تمام این مدت زمانی که خود به خود از شما رفتار بزرگترانه ای انتظار می رفته است لیکن به خود حق می دادید که هنوز کودکید و نباید از شما انتظار یک فرد بزرگسال را داشته باشند .
    گرچه احساس شما کاملا طبیعی است و رفتار پدر و مادر شما غیر آگاهانه و ناخودآگاه بوده است شاید ایشان در صورت آگاهی بهتر می توانستند رفتار کنند .
    به هر حال باور کنید که آن ها از ته قلب شما را دوست دارند و ذره ای جایگاه خویش را از دست نداده اید . روزی که خود در جایگاه رفیع مادر قرار گیرید بسیار حصرت خواهید خورد که چگونه نتوانستید والدین خویش را درک کنید . ( من به لطف خدا و به لطف عمو و دائی بودن کمی از دردسرهای بزرگ شدن یک کودک باخبرم )
    منم بچه مسلمان !!! کتابم هست قرآن رسولم داده فرمان .. که وقت صحبگاهی .... کنم شکر الهی ..

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

کم کم احساس میکردم که به یه کسی که دوستم داشته و بهم افتخار کنه نیاز دارم.خواهرم از من خوشگلتره گاهی مامانم بروم میاورد.منم حس میکردم با وجود خواهرم هیچ کس طرف من نمیاد همانطور که با اومدنش پدرم منو به کل فراموش کرد.تا اینکه طی یه جریان اتفاقی با دوست پسر عموم اشنا شدم.هیچ احساسی نسبت بش نداشتم تا اینکه اون نسبت به من پیدا کرد و بم گفت منم باش حرف زدم که دلیل علاقشو بپرسم.حرفا و دلیلش به دلم نشست ولی با این حال حس خاصی نسبت بش نداشتم اما کم کم با معاشرتای بیشتر واقعا از عقاید و شخصیتش خوشم اومد.دوسش داشتم اما عاشقش نبودم .اما کم کم عاشقش شدم.ولی به خاطر شرایط روابط پنهانی رفتن به جاهایی که نگیرنمون عشقمون در حال الوده شدن به هوس بود که دست به دامن تالار شدم که تاحدودی تاخیر انداخت که الوده نشه اما حالا انگار یه قسمتی از عشقمون هوسه.میتونید این قسمت رو تو سایر سئولات مربوط به ازدواج >داره عشقمون به هوس الوده میشه راجع بش بیشتر بخونید.
    من که دختری بودم که تا به حال یه تار موم رو نامحرم ندیده حالا کارم به اینجا رسیده.هرگز نمیبخشمشون
    تو این مدت تا مرز خودکشی هم رفتم.اما ترس از اینکه اسم دختر فاسد روم باشه مانعم شد.
    [/font]

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام به تارا خانم

بايد بگم اصلا از آخر اسمتون خوشم نمياد

تاراخانم از من گله داشتيد كه چرا در مورد پستتون نظر نمي دم ، اما خداييش هر وقت مي اومدم كه چيزي بنويسم نمي تونستم !!! و با خودم مي انديشيدم كه چرا دختري كه از درون احساس پاكي مي كنه و فطرت پاكي داره اينچنين بايد اسير احساسات بشه و خودش رو درگير چنين رابطه اي بكنه ، خب هر علتي معلولي داره كه شما داريد به هر طريق علتهايي رو بيان مي كنيد كه شما رو به اينجا كشونده من نمي خوام اين دلايل رو بي تاثير بدونم ،واقعا هم در رفتار آدمي تاثير داره اما مهمترين عاملي كه باعث شده شما درگير رابطه احساسي با جنس مخالف بشيد ( عدم داشتن اعتماد به نفس و حس ارزشمندي ) بوده ، اگر انسان قدر خودش رو بدونه هيچگاه احساس رو بر منطق و عقل خودش چيره نمي كنه ، ببنيد باز هم ممكنه بعد از صحبتهاي بنده برخي بيان و در مورد خوب يا بد بودن روابط دختر وپسر صحبت كنند ولي باور كنيد مسئله اين نيست ، مسئله ضربات روحي و جبران ناپذيري است كه بعد ايجاد ارتباطهاي احساسي بدون هدف بر روح و روان انسان وارد ميشه بخصوص دختران در اين ارتباطات بيشتر ضربه پذير هستند .
    تا همينجا صحبتها م رو مي زارم چون احساس مي كنم شما هنوز حرفهاي نگفته اي داريد و خوشحالتر از اون هستم كه احساس مي كنم قصد داريد تصميمات درستي براي زندگيتون بگيريد و از احساسات دوري كنيد .پس خواهش مي كنم بيشتر با دوستان خودتون صحبت كنيد ما منتظر حرفاي خوب شما هستيم
    http://i29.tinypic.com/mtnivn.gif
    [size=large]موفق و پيروز باشيد[/size]

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

خوب تا جریان اشنایی منو پارسا رسدیم.که عاقبتشم تو قسمت (سایر سئوالات مر بوط به ازدواج >داره عشقمون به هوس الوده میشه ) دیدید.
    جالبه با این همه کم لطفی های بابام که باعث این جریانات شد میگن ادم اگه ایمان داشته باشه و به دستورات خدا عمل کنه اینطور نمیشه.اون روزی که پدرم گفت تو مایه ی ننگی منم تو دلم گفتم حالا یه ننگی نشونت بدم که هز کنی و تصمیم گرفتم دوست پسر پیدا کنم یا اون روزی که وقتی با دوستام میرفتم بیرون میگفت چرا دوستات ارایش میکنن و این لباسارو میپوشن تو هم مثل اونا میشی در مقابلش پارسا میگفت من تورو دوست دارم چون مثل خواهرامو دخترای فامیلامون نیستی که بد لباس میپوشن و ارایش میکنن.اون روزی که من امتحان رانندگی داشتم و بابام به مجازات اینکه دختر ایده الش نیستم ماشین بم نمیداد که تمرین کنم و پارسا ماشین باباشو با تمام ریسکی که ممکن بود تصاذف کنم ومشکلات خونوادگیش چندبرابر بشه بم داد.و خیلی از این روزا که یاداوریش شکنجه ی منه رو کی پدرم فهمید.
    حالا این تجربه رو برای همه یعنی مخصوصا دخترایی مثل خودم و پدران و پسرایی که قرار پدران اینده باشن مینویسم.
    [size=large][color=#FF0000]دختر به محبت پدر نیاز داره و گرنه معلوم نیست چی سرش بیاد

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 16 فروردین 88 [ 11:57]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سلام، بعد از بوجود اومدن هر اتفاق بدي، بايد با خودمون فكر كنيم كه اتفاق بدتري هم ميتونست بوجود بياد، پس بايد مراقب باشيم وضع رو از ايني كه هست بدتر نكنيم وسعي كنيم شرايطو با تدبير و تمركزوارتقا توانايي هامون مناسب تر كنيم.
    گاهي آدما براي اينكه از ديگران انتقام بگيرن، به خودشون ضربه ميزنن، براي همين بهترين راه ، بخشش خود و ديگرانه( بخصوص اگر طرف مقابل پدر يا مادر باشن)، اينجوري از وقوع اتفاقات بد بعدي جلوگيري ميشه و از طرف ديگه خشم و نفرت كه احساساتي مخرب اند، جلوي راه حلهاي منطقي و برنامه ريزي براي آينده اي دلخواهو نميگيرن.
    همه بايد با توكل به خداوند مهربون و درنظر گرفتن آيندمون كاري نكنيم كه بعد پشيمون بشيم و اينو هم بدونيم كه خيليها آرزوي داشتن شرايطي (حتي به مراتب بدتر) از وضع فعلي مارو دارن.
    مهم اينه كه هر اشتباهي كه تاحالا مرتكب شديم دوباره تكرار نكنيم، خدا بنده هاشو خيلي دوست داره، بخصوص جوانهايي كه به سمتش ميرن.( لطفا منطقي فكر كنيد و به منافع بلندمدتتون فكر كنيد، درسته انسان از محيط تاثير ميگيره ولي نهايتا موجودي مختاره كه خودش زندگيشو ميسازه.)
    موفق باشيد.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

هیچ پدر ومادری رو نمی تونی پیدا کنی که نسبت به بچه شون محبت نداشته باشن .شاید اونا فکر کردن که دیگه شما بزرگ شدی ونیازی به بعضی از محبتها ندارین.یا اینکه شما زیاده خواهین .شما اگه به خواهرت حسادت نمی کنی چرا اینها رو نوشتی. خودت به خودت محبت کن .اینجوری درک بیشتری از زندگی داری .این جور مسائل رو زیاد به خودت سخت نگیر. من خودم دوست دارم پدر ومادرم کمتر بهم محبت کنن تا سردی وسختی زندگی رو بچشم.و این رابطه ی دوستی رو که شما در گیرش هستین یه راه برای فرار از مشکله .شما باید مشکلاتتون رو حل کنید یا اینکه یه جوری باهاش کنار بیاین.نه اینکه د ردی رو به دردهای دیگه اضافه کنید .رابطه ی دختر وپسر از نوع شدیدش مشکلات زیادی و به وجود میاری نه اینکه شما فکر کنین یه مرهمه.
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

شما پسرین اقا کیوان در نتیجه درک نمیکنید من چی میگم.درضمن من حسود نیستم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 اردیبهشت 92 [ 12:37]
    سطح
    62
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    277

تشکرشده 281 در 126 پست

Array

سلام تارا جان خوبی؟
    دوست من می خوام یکم دعوات کنم. چرا فکر می کنی تمام این اتفاقات بدی که برات افتاده پدرت باعثشه؟ چرا فکر می کنی دختری هستی که کمبود داره؟ چرا با بی عقلی خودت ( باز هم تاکید می کنم خودت ) باعث شدی خودت لطمه ببینی ؟

ببین من شرایطم از تو خیلی بدتره در مورد پدر. من ته تغاری خونه هستم. ولی متاسفانه اخلاق پدرم طوری که من و خواهر برادرم ازش فراری هستیم. ببین مرد بدی نیست ولی ...
    خواهر برادرم از ایران رفتند و من موندم. سن پدرمم هم بالا تر رفته بود و اخلاق های بدش بدتر شده بود.
    اگه بگم از 18 سالگی تا الان یک قرون هم از پدرم نگرفتم باور می کنی؟ اگه بگم از 4 سال دوران دانشجوییم هیچی نفهمیدم و 4 سال مثل اسب فقط درس خوندم و کار کردم باور می کنی؟ منم دوست پسر داشتم عزیزم ولی همیشه به خودم می گفتم : من به خاطر خودم سعی می کنم خوب باشم و خوب بمونم نه پدرم. تارا جان سخت گیری هایی رو که پدر من در مورد ارایش و دیر اومدن خونه رو اگه برات بگم گوشات تیر می کشه !!! جالب اینجاست ما اصلا خانواده مذهبی نیستیم.
    می دونی دوستم من 4 سال تلاش کردم و پارسال به جایی رسیده بودم که واقعا داشتم کم می اوردم. فکر کن من دختر 22 ساله ای بودم که لیسانس داشتم و اجتماع طور دیگه ای روم حساب می کرد. کاملا مستقل بودم ولی پدرم همیشه می گفت از من بی عرضه تر نیست !!!
    حاضر شده بودم زن اولین کسی که در رو زد بشوم!!!حتی به مرز خودکشی هم رفتم.
    اولین خواستگار بعد این تصمیم مرد فوق العاده جذاب پولدار تحصیل کرده ( البته در نگاه اول ) بود. ولی با یک نگاه متوجه شدم مرد زندگی نیست کما اینکه بعدا کلاهبردار از آب دراومد .
    بعد این خواستگاری دوباره به خودم اومدم . پیش مشاور رفتم و باز هم به خدا توکل کردم ...
    تا اینکه الان تو دوران عقد هستم و مرد خوبی هم نصیبم شده.

خوب اینا رو گفتم تا بدونی از تو بدتر هم هست عزیزم. ولی ما خودمون باید به خودمون کمک کنیم دوست من. با لجبازی چیزی حل نمی شه .تارا جان هر اشتباهی که بکنی شاید دیگران رو کمی عذاب بدی ولی عاقبت کار اول و آخر مال خودته . آخرش این تویی که می بازی. ببین واقعا زندگیت انقدر بی ارزش هست که این طوری با بی تفاوتیت خرابش کنی ؟؟؟
    همیشه هم وقت واسه جبران هست. تارا جان به خدا توکل کن و پیش یک مشاور خوب برو. عزیزم تو الان از لحاظ روحی اسیب دیده ای . باید درمان بشی. (تارا من خودم پیش مشاور رفتم بدون اینگه خانوادم بفمند!!! یعنی خودم همیشه به خودم کمک کردم ) به حرف های مشاورت خوب گوش کن و سعی کن برای زندگیت هدف هایی رو درنظر بگیری و برای رسیدن بهشون تلاش کن. . خودت سعی کن زندگیتو بسازی و تمام کمبودهایی رو که داشتی سعی کن برای فرزندانت جبران کنی.
    دوست من وقت واسه جبران همیشه هست و ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازه است. فقط خودت و خودت می تونی به خودت کمک کنی.
    روی هر پله که بایستی خدا یک پله ازت بالاتره. نه به خاطر اینکه خداست. به خاطره اینکه دستتو بگیره...

هر شب درانتهای شب نگرانیهایت را به خدا واگذار کن و آسوده بخواب. به هر حال او در تمام شب بیدار است ...

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام .من قصد جسارت نداشتم .ببخشید.ولی فکر نمیکنم این موضوع ربطی به دختر یا پسر بودن داشته باشه.پسر هم به نوع خودش از این مشکلات داره مثلا" خود من مثل شما .فقط یه برادر دارم که از خودم کوچیکتره این داداش ما هر گندی بالا میاره مقصر اصلی رو من میدونن؟؟!.اگه این رو هم قبول ندارین .حداقل که میتونم خودم رو جای شما بذارم .آره بهتون حق میدم *ولی به خودتون سخت نگیرید قبلا"هم گفتم که هیچ پدر ومادری به فرزندشون کم لطفی نمیکنن ولی برخورد بعضی هاشون اینجوریه ..
    میخواستم مطالب دیگه ای رو بنویسم ترسیدم باز ناراحت بشین !
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)