به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 مهر 91 [ 16:45]
    سطح
    6
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

قطع رابطه و قهر با مادر شوهرهمراه با آرامش برای خودم

سلام دوستان. چند ماهی است با مادر شوهرم قهر و بعد هم قطع رابطه کردم ، اولش سخت بود و کمی هم پشیمان ولی با گذشت زمان و یاد اوری رفتار ها و سخنانی که زده بود و عصبانی شدن های مجددم در تنهایی ، حس کردم دوباره ممکن است ببینمش و نفرتم را بیرون نریزم؟ به مادرم توهین کرد به خودم گوشی را قطع کرد وقتی صدای مرا شنید و بعد گفته بود میخواستم ادبش کنم و فکر نمیکردم اینطوری عکس العمل نشان بدهد، شوهرم به من حق میده ولی با عکسالعملم موافق نبود و مرا سرزنش کرد من واقعا از کوره در رفتم و بهش گفتم دیگه هیچ وقت نمی خوام ببینمش ومطمینم به جهنم میری و میسوزی . باید بگم در اوایل ازدواج من خیلی دوستش داشتم و فکر میکنم اون هم مرا خیلی دوست داشت و خودش هم گفته بود بعد با مادرم دعواشون شد و از مادرم متنفر شد و بعد یک جاری پیدا کردم . فکر نمیکنم خیلی دوستش داشت ولی کاری میکرد که این حس را پیدا کنم تا جاییکه به خودم گفتم اهمیت ندارد اگر واقعا او را به من ترجیح میده حس از دست دادن کسیکه دوستش داشتم همراه با احساس اینکه حق من نیست که اینطوری باهام رفتار بشه باعث شد که طرز فکرم را عوض کنم و سعی کردم دیگه مادر شوهرم برام مهم نباشه و اینو سعی کردم بفهمه. چون ارزش من به میزان علاقه او به من نیست وبعد هم برای اولین بار بعد از هزاران بار کنایه به مادرم باهاش قطع رابطه کردم و ارامش دارم ولی نمیدونم در دراز مدت چه تاثیری میتونه داشته باشه؟ ایا ادامه بدم یا نه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 آذر 91 [ 01:48]
    سطح
    14
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 43 در 28 پست

Array

RE: قطع رابطه و قهر با مادر شوهرهمراه با آرامش برای خودم

منم مشکلاتی مثل تو دارم بگذار زمان همه چی رو حل کنه

کاش به تاپیک من هم سر بزنی

http://www.hamdardi.net/thread-24517.html

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 91 [ 14:59]
    سطح
    8
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 43 در 25 پست

Array

رژين جان الان كه شما قطع رابطه كرديد ارتباط شوهرتون با اون چه طوريه ؟مهمانيها را چطور ميريد ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

سلام. به هیچ مهمانی نمیروم جمعه پیش مادر شوهرم به شوهرم زنگ زد و گفت آش پخته ام و همه اینجا هستند بیایید اینجا و چون تولد شوهرم هم بود اتفاقا خودم هم اش پخته بودم و دوستانمان را دعوت کرده بودم ومادرم و شوهرم هم گفت خودش اش پخته و مهمان داریم شب هم دوباره زنگ زد و گفت الکی میگی و اصرار کرد که مهمان ها که رفتند بیایید ، همینطور مهمانی های دیگه و افطاری تو ماه رمضان را هم به بهانه های مختلف شوهرم رد کرد و گفت کار دارم البته مادرش فهمید ولی همه نمی دانند ما با هم قهریم و فکر کنم برای ابرو داری جلوی بقیه فامیل می خواهد ما انجا برویم ماه رمضان مثلا به شوهرم زنگ زد وبرای افطاری گفت بیایید و چند روز بعدش زنگ زد به شوهرم و یک عالمه فحش با صدای بلند به من داد و من شنیدم ولی خودم را به خواب زدم و اصلا به روی خودم نیاوردم . میدانم اگر بروم ناراحتم میکند خواهر شوهرم که از روز اول حسادت میکرد و حتی از شوهرم هم که برادرش هست حسادت میکند اختلاف سنی حدود 20 سال دارند و پسر هاش از شوهرم کمی کوچکترند . من از نظر مدرک تحصیلی قیافه و اسم و رسم از همه عروس های فامیلشون و همینطور جاریم سر هستم قصد تعریف ندارم از خودم و همیشه هم فروتنی کردم مادر شوهرم همیشه به من افتخار میکرد و پدرش ولی خواهرش میخواست بمیرد و دوری میکرد وقتی جاری پیدا کردم اوایل سعی کرد پشت سر او و خانوادش با من حرف بزند ولی من هرگز اجازه ندادم و در شان خودم نمیدیدم پشت سر یک تازه عروس حرف بزنم ولی بعد با جاریم شدیدا صمیمی شدند و دایم صحبت خصوصی داشتند مادر شوهرم هم به مرور اخلاقش عوض شد و با من بد اخلاقی میکرد فکر میکنم خواهرش خیلی نقش داشته شوهرم از خواهرش دل خوشی نداره و میگه در کودکی نمیگذاشته بازی کنه و میگفته تو بزرگ شدی و بچه های من باید بازی کنند و سعی میکرده تحقیرش کنه مادرش از درد دل شوهرم خبر داره . پدر شوهرم کلا ادم ساده دهن بین و ببخشید کمی بی شعور است و هر حرفی به ذهنش میرسد را جلوی جمع میگه همیشه از زندگی بد میگه و خودش را ادم بد شانسی میدونه و سیاست اصلا نداره خوبی و بدی عشق یا نفرت براش تفاوتی نداره و درست در لحظه ای که داری بهش محبت میکنی خیطت میکنه. من را خیلی باهوش می دونه و همیشه تعریف میکرد جلوی همه و زیاد و یک دفعه هم به زمین میکوبتت . راستی شوهرم تنهایی گاهی به مادرش سر میزنه ولی اجازه نمیده بدگویی کنند و به مادرش گفته بدون زنم یک لحظه هم دوام نمیارم. از من دفاع میکنه و من هم در مورد مادرش توی خونه بدی نمیگم .

لطفا مرا راهنمایی کنید به نظر شما حالا که در زندگی ارامش داریم باید اشتی کنم؟ البته اگر مطمین بودم عوض شدند اینکار را میکردم در ضمن مادرش سنی ازش گذشته و قلبا ازش بدم نمیاید جاریم از قهر ما بسیار خوشحال است و خواهر شوهرم را اصلا نمیدونم که چه حسی داره از طرفی فکر نکنم دیگه هیچ چیز مثل اول ها بشه گاهی فکر میکنم مادرم با رفتارش واقعا به من ضربه زد به هر حال کاری نمیشه کرد
    من حتی از جاریم هم اصلا بدم نمیاید ولی او شدیدا حس کمبود میکنه و از طریق روابط زیاد میخواد کمبوداش را جبران بکنه به من پز دوستی با خواهر شوهرم و میداد ولی من نشون دادم اصلا برام مهم نیست و ازش حتی خوشم نمیاید چه برسه حسرت بخورم . نمی دونم زمان روابط و حس ما را بهتر خواهد کرد منظورم مادر شوهرم است یا کلا تا اخر همینطوری قهر بمانیم طولانی شدن باعث کینه نمیشه ایا اگر بچه دار بشیم بهتر نمیشه صبر کنم که اونها پیشقدم بشن یا ... عید نوروز شاید خودم برم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید
    راستی چند روز دیگه جاریم بچه اش را به دنیا میاره به دیدنش برم با اینکه یک بار براش اس ام اس دادم و گفتم اگه کاری داشت روی من حساب کنه در دوران بارداری چون همسایه هستیم و اصلا جواب نداد و رفتار های زشتی از خودش نشون داده مثلا قبل از این ماجرا پشت به من نشست خونه مادر شوهرم و پشت من میدانم بسیار حرف میزنه چه کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 91 [ 14:59]
    سطح
    8
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 43 در 25 پست

Array

ببين نظر شوهرت چيه ؟ اون ميگه ادامه بده ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

فعلا که هیچی نمیگه شاید خودش هم ارامش یافته بعضی وقت ها می گه موقع مناسب اشتی تون میدم

باید اضافه کنم فعلا قصد دارم درسم را ادامه بدم و ارامش خیلی برام مهمه ولی میترسم چیزی این وضعیت را از بین ببره یا مادرش خیلی بیش از این حرف ها ناراحت باشه و من نمیخوام یا حتی بعضی وقت ها فکر میکنم فراموش شدم و باید کلا فراموش کنم و اینکه خیلی ها مثل من هستند و نمیتونند رابطه خوبی با مادر شوهرشون داشته باشند و اصلا لزومی هم نداره ادم حتما رابطه خوبی با همه داشته باشه و بهتره حواسم و جمع زندگی و پیشرفت بکنم از اون گذشته به جز شخص مادر شوهرم دلم هرگز برای هیچ کدومشون تنگ نمیشه واگر یک روز .... فوت کنه عملا مایل به رابطه با خواهر شوهرم و یا جاری حسودم ندارم پدرش هم که خیلی تلخ و کینه ای است و نمیشه زیاد بهش نزدیک شد البته من 2 تا جاری دارم و یکی شون که از من خیلی بزرگتره خیلی با شخصیت و مومن هست و با او ارتباط دارم و در جریان قهر من و مادر شوهرم اصلا نیست و او ما را دعوت کرد و همه را و به خاطر همین دعوا ما نرفتیم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

سلام رژین عزیز

من میفهمم رفتار غلط خانواده همسر میتونه چه میزان آزاردهنده باشه!
    اما عزیزم به هر حال اون خانم مادر همسر شما هستند و این یک واقعیت انکار ناپذیره! عزیزم شما نسبت به عملکرد خودتون و تصمیمتون برای نرفتن مختاری اما همسرتون خیر!
    همسرتون باید به مادر سر بزنن و سراغشان را بگیرند، در عین حال، در حال حاضر به شما حق میدهند و با شما دارند همراهی میکنن اما یه مدت دیگه، با کوچکترین دعوای زن وشوهری و کوچکترین محبت خانواده به سمتشون کشیده میشه و این وسط شما خراب میشی!
    عزیز دل براتون مقدور هست بزرگواری کنین و بخشش رو انجام بدین و رابطه را شروع کنین؟
    میتونین این رابطه جدید را مدیریت کنین و اجازه ندین اونقدر زمان حضورتان زیاد باشه تا فرصت دخالت یا حرف نا روا داده نشه! یعنی ایجاد رابطه محدود، و در حد احترام ونه صمیمی!
    بیشتر سکوت کنین و اصلا نشنوین! مطمئن باشین با این گذشتتون علاقه همسرتان به شما چندین برابر و محکم تر از قبل میشه! در ثانی این مدت همسر شما رو همراهی کردند و برای دل شما با خانواده قطع ارتباط کردند، حالا نوبت شماست جبران محبت همسر کنین!
    عزیزم بزار تو ادب و شخصیت از همه سر تر باشی و مثال زدنی،
    چه بسا با این حرکت انسان دوستانه، شکل جدیدی از ارتباط بین شما و خانواده همسر شکل بگیره و مجدد از یک خانواده شین

8. 2 کاربر از پست مفید elahe.a تشکرکرده اند .

elahe.a (شنبه 22 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

ممنونم . نگفتید نظرتون راجع به جاریم چیه؟ مطمینم راجع به ان اس ام اس به هیچ کس چیزی نگفته و فورا پاک کرده .
    راستی این کار برای من خیلی سخته و نمی دونم اگر برم چی پیش ماید و مادرش اصلا دلش می خواد اشتی کنه یا نه و چه بر خوردی می کنه ایا احساس پیروزی میکنه و فکر می کنه واقعا حق با او بوده یا سغی میکنه بعد از این مدت کمی رفتارش را تغییر بده و بیشتر احترام من را نگه داره پدرش هم نمی دونم چی کار میکنه چی میگه ضایع نمی شم می ترسم
    توی چه موقععیتی برم وقتی همه هستند و دعوت کردند یا یک روز بی مقدمه و تنهایی یا زنگ بزنم اول ؟

اگه تجربه ای در ای زمینه دارید بگید می ترسم از خودم که دوباره نتونم تحمل کنم و یه چیزی بگم بد تر شه بهتر نیست صبر کنم ببینم چی میشه یا شوهرم قبلش زمینه را بسازه. با خواهر شوهرم چه برخوردی بکنم

من منتظرم بیایید نظر بگید در مورد جاریم به نظرتون برم دیدنش برای زایمان؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

کجایید دوستان؟ من به کمکتون احتیاج دارم

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام روژین جان

قبل از هرچیزی باید بهت بگم این رویه کاملا غلط و اشتباهه.

قهر به هیچ عنوان شرایط رو تغییر نمیده و کار رو به شدت خراب تر میکنه.شاید الان شما فکر میکنی به ظاهر ارامش داری اما بعدها همه کاسه و کوزه ها سر شما شکسته خواهد شد.

من به شما توصیه میکنم به هیچ عنوان این روند رو اینجوری ادامه ندید.قهر نشونه ضعف شماست.شما میتنونی رابطه داشته باشی اما حفظ شده و متناسب

هیچ کس از این قهر کردنها به جایی نرسیده که شما دومیش باشی.

ما فرض رو بر این میذاریم که مادر همسر شما بدترین و بد قلق ترین انسان روی زمینه.اما بازهم این راهش نیست.

شک نکن این قهر طولانی بر روابطتت با همسرت هم دیر یا زود تاثیر خواهد گذاشت.

من کاملا با این حرفت موافقم که میگی رفتارهای اون برام مهم نیست.این در حالیه که دققیا برعکسه و رفتارهای اون برای شما خیلی هم مهمه.چون اگر مهم نبود راحت از کنارش میگذشتی و قهر و در پیش نمیگرفتی

قهر شما نشونه ضعف شما در مقابل ایشونه.

به هییییییییییییچ عنوان نذار شما باعث دوری همسرت از خانواش بشی.بعد از گذشت مدتی همسرت به خاطر این رفتارت حس خوبی بهت نخواهد داشت.

شما میتونی بری و خیلی محترم برخورد داشته باشی.اگر بخواهی انقدر روی کارها و رفتارهاشون ریز بشی تا ابد نمیتونی رابطه برقرار کنی.

یک چیز رو راحت بهت بگم.

اونا هرگز عوض نمیشن !
    منتظر عوض شدن اونا نباش.به هیچ عنوان.

ازت خواهش میکنم کمی از حرفهای خاله زنکی فاصله بگیر.همه صحبتهات حول خواهر شوهر و مادر شوهر و جاری میچرخه.

پز دادن و ....این حرفها مال خانومهای قدیمیه.فاصله بگیر.نذار این حرفهای مضحک زندگیت رو خراب کنه.

ولشون کن.

درس خوبه اما اولویت شما درست نیست...زندگیته.
    اول مشکلاتت رو حل کن.

دوست خوبم

زندگی خیلی فراتر از این رفتارهای شماست و من حس میکنم شما رفتار کودکانه ای داری...

احساس پیروزی چیه اخه؟!!

مگه میدون جنگه که یکی پیروز بهش و یکی بازنده!؟!!

من نظرم اینه که یک روز خودت (البته قبلش با همسرت مشورت کن) یه جعبه شیرینی بخر و رو حساب احترامی که به همه مادرهای دنیا میذاری برو و بهش سر بزن و کینه ها رو از بین ببر.

موفق باشی

12. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (یکشنبه 23 مهر 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)