به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    م
    مهمان

اهميت رفع نيازهاي عاطفي

سلام اول تشكر ميكنم از تمامي شما عزيزان و از اين سايت بسيار خوبتون
    راستش من يه خواهر دارم كه خيلي خيلي دوستش دارم چون فقط اون همدمم بوده چند ماهه پيش ازدواج كرد دامادمون هم مرد خوبي ولي از نظر عاطفي متاسفانه ضعيف به همين دليل خواهرم در وضعيت روحي بدي قرار دارد
    دامادمون اونجور كه بايد به خواسته هاي ابجيم اهميت بده نميده مثلا وقتي ابجيم ميگه فلان چيزو لازم دارم اول به هزينش فكر ميكنه تا به خواسته ابجيم يا وقتي ميگه مريضم ميگه چيزي نيست خوب ميشي يا بعدن ميريم دكتر يا هر وقت ميگه حالم خوب نيست نميتونم غذا درست كمنم ميگه استرتحت كن بعد پاشو غذا درست كن و.....
    بهتر بگم اول بفكر خودش بعد به فكر مايحتاج زندگي اين كه چيزي تو يخچال باشه نباشه بعدهم اگه چيزه ديگه اي نباشه به فكر ابجيم
    شرايط زندگيشون هم :بنر عباس زندگي ميكنن توي يك شهرك نظامي كه هيچ امكاناتي هم ندارد حتي يك مغازه لبنياتي ,انجا هم هيچ فاميلي نداريم
    دامادمون نظامي وهر هفته 2روز نگهبان كه هر دفعه حدود 32 ساعت خونه نمياد و ابجيم هم بايد توي يك خونه نقلي تنها بمونه ميتونم بگم كه فقط منم كه اونو با تلفن اونم براي چند ساعت از تنهايي بيرون بيارم حالا هم كه بار دار شده ناراحتيش دوبرابر شده ,شده قوز بالا قوز من هم متاسفانه دارم ميرم خدمت
    نميدونم ابجيم بايد چي كار كنه يا من ئ اطرافيان چي كار ميتونيم براش كنيم در ضمن هر كس هم با دامادمون صحبت كرده بدتر شده بهتر نشده كمكم كنيد...............

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: اهميت رفع نيازهاي عاطفي

سلام محمد باقر زارع
    ابتدا ورودت را به این انجمن خیر مقدم می گویم
    شاید این جواب من خیلی خوشایند نباشه ولی مهمترین کاری که ما در مورد زندگی اقوام دور و نزدیک ( حتی خواهر یا برادر) ، می توانیم بکنیم اینست که مستقیما هیچ دخالتی رو حتی مثبت نداشته باشیم. این کمک می کنه که اونها زودتر به راه حل برسند، ثانیا ما را به عنوان یک آدم مزاحم بهانه نمی کنند، ثالثا اعصاب خودمون را خرد نمی کنیم در حالیکه هیچ اختیاری هم نداریم. معمولا وقتی خانواده ای ( مثل خواهر شما) ، مسائل زندگیش از خانوادش بیرون می آید و شما با خبر می شوید و دیگران و کم کم روی اینترنت قرار می گیره و دنیا خبر داره میشه، دیگه جمع کردن آن مشکل می شه( البته اینو شوخی کردم که دنیا خبر دار میشه)، منظورم اینه که حتما غیر از شما خیلی های دیگر هم در جریان هستند. این منجر به مقاومت داماد شما خواهد شد. در حالیکه مسائل در جمع بسته خانه و با بعضی مهارتهای ارتباطی و احساس خانمها بهبود می یابد.
    اما غیر مستقیم کارهای زیادی می توانید بکنید، یکیش اینه که خواهرتون را برانگیزید که با مطالعه و یا مشاوره مهارتهای ارتباطی و هم حسی خود را با همسرش افزایش داده و بدین وسیله دامادتون را بیشتر جذب کند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)