به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 بهمن 91 [ 11:45]
    سطح
    27
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

تردید در انتخاب دختر عمو به عنوان همسر

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    ابتدا از وقتی که گذاشتید و این تاپیک رو می خونید و از جواب های احتمالی که می دهید تشکر میکنم
    از شما دوستان عزیز می خواستم که منو در انتخاب همسر راهنمایی کنید
    من 24 ساله هستم و و لیسانس دارم و خدمت سربازی هم ندارم و معافم و اینکه فعلا شغل مرتبط با رشته ام ندارم ولی یه شغل نیمه وقت آزاد دارم و یه منبع درآمدی دارم
    دوستان عزیز من چون درسم تموم شده و چون فرزند آخر خانواده هستم ،خانواده و خودم میخوایم که من هرچه سریعتر ازدواج کنم ، با هرکسی که انتخاب خودم هست و به عنوان پیشنهاد هم نظر اکثریت خانواده ام روی دختر عموم هستش و میگن که اینو انتخاب کنم
    اما از دختر عموم بگم که 20 سالشه و تازه امسال میره دانشگاه و من هم نسبت به اخلاقیات و خصوصیات ایشون مشکلی ندارم و تقریبا میشه گفت مطابق خواسته هام و ایده هام هستش و تنها مشکل که از نظر من میشه گفت آشنایی نداشتن ایشون با امکانات روزمره ی امروزی که هرکسی باید اطلاعات داشته باشه هستش ،اما مشکلی اصلی من روی فامیل بودنمون هستش که منو دچار تردید کرده
    راستش چون توی فامیل ما رفتار و خصوصیات افراد فامیل زیاد مطابق خواسته های من نیست و من می ترسم که این رفتارهای فامیلی روی زندگی من هم تاثیر بذاره و نتونم کاریش کنم ،و یه دلیل دیگه اینکه دوست دارم که تو زندگی جدیدم یه محیط تازه و افراد جدید رو تجربه کنم به خاطر همین نمی تونم راجع به دختر عموم تصمیم گیری کنم
    حالا از شما دوستان عزیز درخواست دارم که منو راهنمایی کنید که آیا این دغدغه های من خوبه یا بد ؟ میشه کاریش کرد یا نه ؟ اختلاف سنی مون خوب هستش یا نه ؟راستش من زیاد دوس ندارم همسرم فاصله اش با من زیاد باشه .
    ببخشید اگر نتونستم کامل توضیح بدم هرجا که نامفهوم بود بگید تا بیشتر توضیح بدم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

RE: تردید در انتخاب دختر عمو به عنوان همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط arash68
    ،خانواده و خودم میخوایم که من هرچه سریعتر ازدواج کنم ،
    سلام دوست عزیز

به تالار همدردی خوش آمدی

دلیل بر هرچه سریعتر چیه . چرا انقدر عجله برای ازدواج داری؟؟؟؟

میدونید با عجله از معیارهای ازدواج دور میشید یا معیارهای مهم رو ندیده میگیرید

و در آینده به مشکل بر میخرید .

چند وقته تصمیم به ازدواج گرفتید ؟؟؟

3. 5 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (شنبه 01 مهر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام اقا ارش

میشه راحع به این جمله بیشتر توضیح بدید؟

تنها مشکل که از نظر من میشه گفت آشنایی نداشتن ایشون با امکانات روزمره ی امروزی که هرکسی باید اطلاعات داشته باشه هستش

ضمن اینکه توضیح بدید هدفتون از ازدواج چیه؟
    دوست دارید همسر آینده تون چه ویژگی هایی داشته باشه؟(صرفا عدم آشنایی با امکانات امروزی شما رو دو دل کرده ؟!)

یادتون باشه ازدواج فامیلی هم معایبی داره و هم مزایایی.

http://www.javanemrooz.com/news/page-19852.aspx

ضمنا یادتون هم باشه که حتما حتما باید آزمایش ژنتیک بدین

5. 4 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سلام
    ممنون از پاسختون
    در مورد تصمیم برای ازدواج هم بنده و هم خانواده نزدیک یکسال هستش که به فکر ازدواج هستیم و موکول کردیم به پایان تحصیلات من ..
    در مورد عجله کردن هم اینو بگم که منظور بنده از سریع، ازدواج سریع و بدون شناخت نیستش ...
    چون چند ماهی میشه که خانواده اینو به من معرفی کردن تا بهش فکر کنم و من در حال بررسی شرایط خودم و دختر عموم هستم و در مورد یکی از مشغله های ذهنیم که توی ارسال قبلی گفتم از شما عزیزان راهنمایی می خواستم
    ممنونم از جوابهای شما دوستان .

سلام خواهر عزیزم مریم خانم
    همانطور که گفته بودم مشکل اصلی من فامیل بودنمون و مشکلات ناشی از اون هستش و اون مشکل عدم آشنایی با امکانات امروزی رو که گفتم منظورم این بود که تنها ایرادی که اگر بخوام از دختر عموم بگیرم این هستش و باقی ویژگی های دلخواه منو داره و عدم آشنایی با امکانات امروزی زیاد در تصمیمم ایجاد مشکل نکرده ...
    بله ممنون از یادآوری که کردید ... من این مواردی رو که فرمودید رو مطالعه کردم و تقریبا آشنایی دارم و حتما یکی از مسایل مهم آزمایش هستش اما من میخوام قبل از اینکه به آزمایش برسه از خودم مطمئن بشم که این شرایط فامیل بودنمون و رفتار و برخورد افراد فامیل که مطابق ایده های من برای یک زندگی آرام نیستش رو میتونم تحمل کنم یا باهاش کنار بیام ؟ چون می ترسم روی زندگی من تاثیر گذار باشه ...
    رسیدن به آرامش و داشتن یک زندگی آرام یکی از اهداف ازدواجم هستش ..
    ویژگی های همسر آینده ام داشتن تحصیلات عالیه و اهمیت داشتن تحصیلات برای همسر آینده ام ، داشتن شرایط اخلاقی متناسب و متعادل و ویژگی های شخصیتی دیگه که فرد مورد نظر تقریبا این شرایط رو داره و مشکلی از نظر خود اون ندارم .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 23:23]
    سطح
    18
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    372

تشکرشده 373 در 113 پست

Array

سلام آقا آرش

اول يه شوخيه كوچولو.............. اگه با توجه به نام كاربريت متولد سال 1368 هستي 24 سالت نيست هاااااااا ;) :D

بگذريم ....

و اما بريم سر مشكل اصليتون

به نظر من اول بيايد معيارها و ملاك هاتون رو واسه ازدواج اولويت بندي كنين... بعد به دختر عموتون نمره بدين

اگه مساله عدم دخالت هاي فاميل و تكراري نبودن محيط خانواده دومتون واستون اولويت بالايي داره، خوب به دختر عموتون فكر نكنين
    ((من احساس ميكنم اين مساله خيلي مهميه و بهتون حق ميدم كه روي اين مساله حساس شدين))

منظورتون از اينكه ميفرمايين: ""دختر عموتون با امكانات روز آشنايي ندارن"" اينه كه: ""از تكنولوژيه روز بي اطلاعن"" ؟؟؟
    (( اين مساله هم به نظر من تا حدودي با اهميته... از نظر من خيلي خوبه كه زن و شوهر در مورد آشنايي با امكانات و مسايل روز با هم برابري نسبي داشته باشن و لااقل بتونن بحث ها، تعاملات ،دغدغه ها و علاقه هاي يكساني داشته باشن ))
    اما فكر نميكنم جزء اولويت ها ي بالا بشه در نظرش گرفت ... همون طور كه خودتونم گفتين

بدي هاشو بزارين تو يه كفه ترازو و خوبي هاشم تو كفه ديگه ترازو... ببينين كدومشون غالب ميشه و سنگين تره
    هيييييييچ كس خوب مطلق نيست...

براي انتخاب همسر دنبال يه زن بي عيب نباشين، بلكه دنبال زني باشين كه خوبيهاش به بديهاش بچربه

در آخر اين فقط شما هستين كه ميتونين تصميم بگيرين، و ما نميتونيم راي قاطعي صادر كنيم كه ايشون بدن يا خوب

8. 3 کاربر از پست مفید rama25 تشکرکرده اند .

rama25 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سلام دوست عزیز
    ممنون از راهنمایی های خوبت ...
    بله منظورم از عدم آشنایی با امکانات روز همون تکنولوژیه روز هستش که فرمودید ...
    البته این رو هم بگم که چون اختیارات دست خودش نبوده و خانواده زیاد پیگیر نبودند نتونسته خودش رو کاملا با تکنولوژِی تطابق بده والان یواش یواش داره خودشو در مورد دغدغه های امروز به روز میکنه ..
    و اینکه اگر بخوام فقط و فقط خودشو در نظر بگیرم میشه گفت که خوبی هاش بیشتره از معایبش ..
    ولی اگه بحث خانواده و کل اقوام خودمون رو در نظر بگیرم این مسئله یکم واسه من اذیت کننده میشه و دودلم میکنه البته از نظر خانوادم و اطرافیان این دغدغه ام {فامیل بودنمون و مشکلاتش} زیاد مشکل ساز نیست ..
    و در مورد اینکه گفتید دخالتهای فامیل و عدم آشنایی با یک محیط جدید چقدر برام مهمه باید بگم که راستش برام مهم هست اما میخوام بدونم که این نگرانی واقعا اهمیت داره یا اینکه من زیادی بهش اهمیت میدم و اگر هم اهمیت داره آیا میتونه به عنوان یکی از معیارهای اصلی واسه انتخاب باشه ؟
    ممنون میشم اگر باز هم راهنمایی خاصی مدنظرتون بود بفرمائید و بنده استفاده کنم ..
    ممنون از لطف همه دوستان ...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 آبان 94 [ 15:10]
    سطح
    59
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

سلام دوست عزيز

ازدواج فاميلي يه مساله اي كه داره اينه كه ناخوداگاه دخالتهاي اطرافيان ميتونه زيادتر بشه بعلاوه اين كه اگه يه موقعي اختلافي پيش بياد ابعاد اختلاف ممكنه بدليل روابط فاميلي خيلي وسيع تر و پيچيده تر بشه ... بنابراين به نظر من حساسيت شما رو اين موضوع قابل درك هست اما اين كه چقدر اهميت داره را فقط خودت ميتوني بگي كه در ليست معيارات كجا قرار ميگيره

به نظرم خودت بهتر از همه ميتوني بفهمي ايا خانواده و اقوام بعدا مشكل ساز ميشند يا نه مثلا خصوصيات اخلاقيشون ايا اهل دخالتو نظر دادن هستند يا نه و ... نكته ديگه اينكه چقدر ازدواج فاميلي داشتيد و سرنوشت انها چي شده

بهرحال اگر تصميم گرفتيد ازدواج كنيد حتما حتما مراحل شناخت و تحقيق را كامل طي كنيد چون بعضي وقتها ما افراد نزديك را براساس ذهنيات خودمون ميشناسيم نه واقعيتخودشون همچنين ممكنه شما بگيد زشته برم راجع به دختر عموم تحقيق كنم يا من بهش مث چشمام اعتماد دارم و ...

چشمات را قبل ازدواج خوب باز كن كه بعدش بتوني راحت ببندي

11. 2 کاربر از پست مفید سید1387 تشکرکرده اند .

سید1387 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    372

تشکرشده 373 در 113 پست

Array

سلام مجدد

خوب ازدواج فاميلي يه سري معايب داره يه سري مزايا

مزاياش:
    1- شناخت بهتر و ريشه اي تري از رفتار و طرز برخورد همسرت و خانواده اش داري

2- از لحاظ فرهنگي با درصد بالاتري هماهنگي دارين

3- صميميت ها احتمالا بيشتره... (((البته اگه مثل اكثر خانواده ها غريب پسند نباشين)))

4- از اكثر مسايل و مشكلات هم باخبرين و بعدا كمتر جاي گله و شكايتي هست

معايبش:
    1- اگه بحث يا اختلافي بين خانواده شما و خانواده همسرتون اتفاق بيوفته، با درصد بالايي احتمالش هست مثل بمب تو كل اقوام و فاميل ها بپيچه و همه با خبر بشن.... يعني داشتن حريم و حدود خصوصي و آبرو داري خيلي مشكل تره

2- مشكلات ژنتيكي كه با درصد بالاتري ممكنه واسه نسل بعديتون اتفاق بيوفته

3- همون طور كه خودتم اشاره كردي خانواده ات توسعه پيدا نميكنه... فقط بعضي از نزديكان داراي 2 تا نسبت فاميلي با شما ميشن (زن عمو و مادر زن، دختر عمو و همسر و ...)

4- خدايي نكرده اختلاف هاي شما و همسرتون ممكنه رابطه بين پدرتون و برادرش رو شكر آب كنه و بازم خدايي نكرده كلا فاميلتون متلاشي بشه...((اين نمونه رو من تو اقوام خودمون تجربه كردم كه 2 تا برادر به خاطر بچه هاشون الان سايه هم رو با تير ميزنن))....((((( البته برعكسشم ممكنه پيش بياد))))))

5- به علت شناخت طولاني مدتي كه با هم داشتين، شايد گاهي اوقات به عنوان داماد تازه وارد زياد تحويلت نگيرن

6- توقع هاي 2 خانواده از هم بيشتره و رودربايستي ها كمتر

**من خودم به شخصه از ازدواج فاميلي ((البته از نوع اقوام درجه يك و دو)) خوشم نمياد.... چون پسرهاي فاميل رو مثل برادرام ميدونم و اون كشش و جذابيت رو در من ايجاد نميكنن**

13. 3 کاربر از پست مفید rama25 تشکرکرده اند .

rama25 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

با سلام دوباره خدمت همه دوستان عزیز
    ممنون از راهنمایی هاتون .
    سید جان در مورد اینکه چقدر ازدواج فامیلی داشتیم باید بگم که ازدواج فامیلی زیاد بوده اما خوب از اقوام درجه 1 نبودند که با هم ازدواج کردند و تنها یکی دو مورد بوده که اونها هم تا الان مشکل خاصی نداشتند.
    rama خانوم در مورد توقع های دو خانواده میخواستم بپرسم که توقعاتشون از هم بیشتره یا کمتر ؟ چه جوری یعنی ؟ من فکر میکردم که به خاطر شناخت از هم ،ملاحظه همو میکنند ...
    یه سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که این اختلافی که بین دوران تحصیل ما دوتا هستش مشکلی نداره ؟{اون تازه میخواد بره دانشگاه من درسم تموم شده} ...
    و اینکه در مورد ازدواج ذهنیت قبلی که من داشتم این بوده که دوست داشتم همسر آینده ام رو از یه محیط جدید انتخاب کنم و حالا که این گزینه رو بهم معرفی کردند تفاوت داره با اون ذهنیتم .. حالا سوالی که از شما دوستان دارم اینه که با توجه به شرایطی که گفتم اگه من دخترعموم رو انتخاب کنم ممکن هستش اون ذهنیت قبلیم مشکل ساز بشه ؟ یا نه به مرور این ذهنیت از بین میره ؟
    و در مورد معیارهای ازدواج میخواستم بدونم که آیا معیارهای خاصی رو هم علاوه بر اون معیارهای اصلی ازدواج ، در ازدواج فامیلی باید در نظر گرفت ؟ اگه هست میشه بگید توی ازدواج فامیلی به چه چیزی باید بیشتر از همه توجه کرد ؟

15. کاربر روبرو از پست مفید arash68 تشکرکرده است .

arash68 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    372

تشکرشده 373 در 113 پست

Array

خوب اينكه ميگم توقعات بيشتره، منظورم اينه كه:
    شما با در نظر گرفتن اينكه پدر زنتون عموتون هم هست احتمالا انتظارات بيشتري از ايشون پيدا ميكنين به نسبت زماني كه پدر زنتون فقط پدر زنتونه

و همين طور همسرتون هم با توجه به نسبت فاميليه دوبله اي كه با مادرتون دارن از ايشون شايد انتظارات فراتري از يه مادر شوهر مطلق داشته باشن

بزار يه مثال بزنم:

اگه احيانا شما برادر داشته باشين و برادرتون هم ازدواج كرده باشن و از قضا همسر برادرتون غريبه باشن، بعده ها همسر شما توقع دارن مادر شما به ايشون بيشتر از عروس غريبه عزت بزارن... يا دوست دارن خودشون بيشتر در نظر مادر شوهرشون عزيز باشن به نسبت اون عروس غريبه... در حالي كه شايد مادر شما چنين عقيده اي نداشته باشن

البته اين نظر منه.... ما تو اقواممون 4 ، 5 مورد ازدواج فاميلي داشتيم... اين صحبت هايي كه ميكنم بر اساس اون چيزهاييه كه تو اقوام خودمون ديدم و ممكنه در مورد همه جامعيت نداشته باشه... فقط تجربه شخصيمه دوست گرامي... اين رو در نظر بگيرين

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)