به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 مهر 91 [ 18:16]
    سطح
    9
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

چطوری بهش جواب رد بدم؟

نمیدونم تاپیک قبلی من با این موضوع که "خواستگارمو دوست دارم اما خانواده اش رو نه" رو مطالعه کردید یا نه اما ی خلاصه اینکه:
    یکی از همکلاسی هام از من خواستگاری کرد و منم چون قبل تر دوستش داشتم و البته به روی خودم نمیاوردم وقتی مطرح کرد سریع قبول کردمو ازم پرسید دوستش دارم یا نه منم بهش ابراز علاقه کرد
    اول فکر میکردم مشکلم فقط خانواده اش و شهرستانی بودنشه اما هرچی بیشتر پیش میره حس میکنم همه حرفاش از چرب زبونیه و منو فقط بخاطر این دوست داره که بتونه راحت تر پله ترقی رو طی کنه و حس میکنم داره یوای یواش زیر حرفاش میزنه مثلا:
    میگفت اصلا زن لازم نیست کار خونه کنه و اگر دلش خواست منت بذاره رو سرم و کار کنه اما چند وقت پیش صبح من تا 10 خواب بودم بعد که جواب نداده بودم پیام داد :
    "بیچاره من!فکر کنم فردا تو زندگی باید جمعه ها صبحونه رو نهار رو خودم آماده کنم" شاید هم شوخی بوده اما یکی دوبار دیگه هم ی چنین شوخی کرد من که البته برام مهم نیست و کار خونه انجام دادن رو جز مسئولیت های زن خونه میدونم اما نگرانم به همین راحتی زیر تمام حرفاش بزنه بعد هم میدونه من آدمیم که اصلا رو حرف شوهر حرف نمیزنم میترسم پیش خودش فکر کنه خرش از پل بگذره و بعد بزنه زیر تمام حرفاش.البته خودش هزار بار گفته فکر نکن من از اونایی هستم که خرم از پل بگذره.. اما میگه!!
    بعد تاحالا هزار بار از شغل و درآمد بابام پرسیده!برا داداشش میخواستن زن بگیرن خیلی براش مهم بود شغل پدر دختره و موقعیت اجتماعیش چیه برا این فکر میکنم منو بخاطر خودم دوست نداره..(البته میگه بخاطر من داره میزنه به کار اما اول که خیالش راحت بود بابات برام کار جور میکنه! )اما حس میکنم منو بخاطر خودم دوست نداره و از رو زبون بازی(خیلی زبون بازه)ابراز علاقه میکنه یا میگه تو باهوشی اهل زندگی هستی و فلان..
    این مدت هزار بار گفتم پیام نده گوش نمیده اما من خیلی سرد و سنگین برخورد کردم اما بازم میگه فکر نکن با این حرفا و رفتار ها بیخیالت میشم انقدر میرم میام تا جواب مثبت بگیرم و من عاشق واقعیتم !!
    حاللا میخوام جدی جواب رد بدم (البته هنوز هم خیلی مطمئن نیستم چون احتمال میدم اگه واقعا دوستم داشته باشه چی؟ و اینکه من نیاز به ازدواج رو حس میکنم(نه از لحاظ جنسی از لحاظ روحی آخه من خیلی تنهام ) و خواستگار دیگه ای ندارم.
    اما حالا بخوام جواب رد بدم بنظر شما چطوری مطرح کنم بهتره؟ چه دلیلی بیارم ؟حضوری بگم یا پیامکی یا تلفنی؟ببرمش پیش مشاور مشاور بهش بگه؟
    نمیخوامم صدمه روحی بخوره یا حس کنه اگر نشد پیش خانوادش خورد شه!(لطفا نگید به خانوادش بگیم چون خانواده ها در جریان ارتباط پیامکی ما نیستن و فکر میکنن ما در حد ارتباط رسمی هستیم و بهتره با خودش این قضیه رو حل کنم چون پیام های ابراز علاقه منو داره و ممکنه تو دانشگاه مطرح کنه و هم آبروم رو ببره هم تنها شانس همسر یابی من که دانشگاست رو از بین ببره)
    توروخدا کمکم کنید............

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    جمعه 29 شهریور 92 [ 20:28]
    سطح
    16
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    121

تشکرشده 135 در 54 پست

Array

RE: چطوری بهش جواب رد بدم؟

دروود
    در مورد تصمیمت نظری نمیدم چون خودت بهتر از ما می تونی ازش شناخت پیدا کنی.
    ولی اگه من جای تو بودم اگه ازم جواب می خواست می گفتم شما به خونوادت بگو با خونوادم صحبت کنن و جواب رو از بزرگتر ها بگیر . بهتره از این به بعدش رو به بزرگتر ها بسپریم.
    حالا طرف اگه تو رو رو بخواد و تو نیز روی صحبتت محکم و استوار باشی با خونواده اقدام می کنه بعدش جوابت اگر منفی بود مثلا مادرت می تونه بگه که پدرش موافق نیست یا هزار دلیل دیگه . که شما اصلا وارد قضیه نشی و شما هم ارتباطتون رو کامل قطع می کنی به نظر من این جوری تو دانشگاه هم کاری نمی تونه بکنه.
    موفق و پیروز باشی.
    بدروود

3. 2 کاربر از پست مفید masom تشکرکرده اند .

masom (چهارشنبه 29 شهریور 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)