به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 بهمن 92 [ 21:59]
    سطح
    5
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered250 Experience Points
    تشکرها
    1,336

تشکرشده 1,148 در 268 پست

Array

چگونه دوباره به همسرم اعتماد کنم و گذشته را فراموش کنم؟

سلام به همه دوستان
    حدود 5 ماه پیش به طور اتفاقی موبایل شوهرم را دیدم و متوجه شدم با خانمی sms های تاحدودی بی شرمانه رد و بدل شده.حال خیلی خیلی بدی داشتم و بعد از اینکه از شوهرم توضیح خواستم گفت که این خانم کسی بوده که شوهرم 11 سال پیش، وقتی 19 ساله بوده در ددانشگاه دیده و به او پیشنهاد آشنایی داده بود، اما این خانم نپذیرفته و با کسی دیگری ازدواج می کند.حالا بعد سالها در face book همدیگر را پیدا کرده اند و شوهرم قسم می خورد که هیچ احساسی به او نداشته و در این مدت بارها خدا را شکر کرده که با من آشنا شده و ...تنها قصدش از اون sms ها این بوده که اون زن اعتراف کنه از زندگیش راضی نیست و به خاطر جواب رد دادن به شوهر من در گذشته ابراز پشیمانی کند.(البته هیچ ابراز علاقه ای در Sms ها از طرف شوهرم به اون خانم ندیدم)
    اینو هم بگم که تو مدت 1 ماهی که شوهرم با اون خانم تلفنی و Sms ای ارتباط داشت، زندگی ما از همیشه گرم تر و عاشقانه تر بود و من هیچ تغییر رفتار منفی ای در شوهرم ندیدم، بلکه رفتارش عاشقانه تر هم شده بود.
    با چک کردن ایمیل شوهرم متوجه شدم که 3 سال پیش یعنی در دوران عقدمون هم همچین رابطه ای در حد ایمیل با خانم همکارشون داشتند.این قضیه به قدری منو داغون کرد که دست به خودکشی زدم و ... شوهرم به من قول داده که دیگه این کارش رو تکرار نکنه. ارتباطش رو با خانم همکلاسی سابقش کاملا قطع کرده و ارتباط قبلیش(با همکارش) هم که همون 3 سال پیش قطع شده بود.
    اما 5 ماه از این قضیه گذشته و من هنوز نتونستم فراموش کنم.دچار افسردگی شدید هستم و روزی 5 تا قرص آرامبخش می خورم.اما با این وجود هر گاه sms ای برای شوهرم میاد تمام بدنم می لرزه و نمی تونم آروم باشم.دائم تو این فکرم که نکنه دوباره شوهرم خطایی کنه
    شوهرم دیگه از این رفتار من خسته شده و دیروز به من گفت که داره به زندگیمون دلسرد می شه
    ما هردو خیلی همدیگه رو دوست داریم و من نمی خواهم از دست بدهمش.لطفا منو راهنمایی کنید تا بتونم دوباره بهش اعتماد کنم و دست از چک کردنش بردارم

2. کاربر روبرو از پست مفید shabe niloofari تشکرکرده است .

shabe niloofari (چهارشنبه 08 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 11:36]
    سطح
    24
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

RE: چگونه دوباره به همسرم اعتماد کنم و گذشته را فراموش کنم؟

سلام خانومی
    موضوع این هست که شوهر شما مثل اکثر آقایان فقط یه کمی شیطنت کرده!
    وقتی مطمئن هستی به موقع خونه میاد و سر کارش حاضر هست و عشق و علاقه اش رو نسبت به شما از دست نداده بذار به حساب همون شیطنتی که داشته
    ولی اگه فکر میکنی قضیه پیچیده تر از این حرفا هست و ارتباط عاطفی عمیقی برقرار کرده که باعث شده از کار و زندگی و توجه به شما کمتر بشه اونموقع باید جدی برخورد کرد و اون هم راهش رفتن پیش یک مشاور خوب و مجرب هستش که درست شما رو راهنمایی کنن
    قرص برای چی میخوری دوست عزیز ؟! فرض کن خود شما عضو فیس بوک هستی و با یکی از همکلاسهای قدیمت چت میکنی و یادی از گذشته و خاطره ها میکنی ولی به هیچ عنوان منظورت خیانت به شوهرت نیست شاید این امر درست نباشه و باعث سوءتفاهم بشه و نباید اینکارو کرد ولی در اصل شما نیت بدی نداشتی! حالا فکر کن شوهرت فهمیده و حسابی بهت گیر داده و دعوا و سرزنش!! ناخودگاه شما از شوهرت فاصله میگیری و .........
    پس بهتره به جای قرص خوردن و افسرده شدن محبتت رو بیشتر کنی
    سعی کن لحظه های عاشقانه جدید و متنوع خلق کنی تا از یکنواختی جلوگیری بشه
    به نظرت شوهرت بیاد و قیافه ناراحت و افسرده شما رو ببینه و دلسرد بشه و بره جذب رفتارهای اغوا کننده دیگران بشه بهتره و یا برعکس همون همسر کوچولو و مهربون خودش رو داشته باشه که اخلاق و رفتارش باعث شد شما رو به همسری انتخاب کنه؟
    کاری کن اگه در ذهنش حالت مقایسه بوجود بیاره به خودش افتخار کنه از اینکه شما رو بعنوان همسرش انتخاب کرده

4. 5 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (یکشنبه 26 شهریور 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,336

تشکرشده 1,148 در 268 پست

Array

ممنون سارا جان
    شوهرم به موقع خونه می آد و نسبت به من هم به قدر کافی محبت می کنه و در خصوص سفر و هدیه و گردش و خلاصه همه چی، چیزی برام کم نمی ذاره. مشکل اینه که دست خودم نیست و دوست دارم روزی 10 بار زنگ بزنم سرکارش و مطمئن باشم که همون جاست و جایی نرفته یا دائم دارم با خودم کلنجار می رم که گوشی اش و چک کنم یا نه. که این قضیه چند بار باعث شد که برداشت بد بکنم و بهش تهمت بزنم و بعدش که بهم ثابت شد اشتباه می کردم شوهرم از دستم خیلی ناراحت شد.به نظرت اینکه دست از چک کردنش بر دارم باعث نمی شه که آزادانه هرکاری که می خواد بکنه؟ من واقعا دیگه تحمل تکرار این اتفاق رو ندارم

6. کاربر روبرو از پست مفید shabe niloofari تشکرکرده است .

shabe niloofari (دوشنبه 27 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

اول از همه سعی کن آرامش خودت رو بدست بیاری خانومی
    متاسفانه این شک و احساس ناامنی داشتن برای شما بوجود آمده و باید اول از همه چیز راهی رو پیدا کنی که بواسطه اون دوباره خیالتون از بابت همه چی راحت بشه.
    با چک کردن یا نکردن شما مشکلی حل نمیشه شوهر شما اگه اهل چیزی باشه ترکش نمیکنه فقط سعی میکنه مخفیش کنه!
    یه مدت فکر کن تازه با شوهرت آشنا شدی و زندگی گذشته اش تا همین چند دقیقه پیش برات اصلا مهم نیست بلکه از الان به بعدش مهم هست و عاشقانه با شوهرت رفتار کن نذار ترس رو از چشمات بخونه و فکرکنه همه این کارها برای این هست که یه وقتی ولت نکنه و نره سمت کسی دیگه ای بلکه برعکس فکر کنه واقعا فقط بخاطر وجود خودش هست اینکارو میکنی نه اینکه ترس باعث شده
    به مدل های مختلف سوپرایزش کن
    بعنوان مثال وقتی یک شب از سر کار اومد خونه شما با پوشیدن لباس زیبا و آرایش قشنگ و شام خوشمزه غافلگیرش کن و شب رویایی براش رغم بزن
    دفعه بعد اودکلن مورد علاقه اش رو بخر
    درون کیفش جمله های عاشقانه بذار
    شما شوهرت رو بهتر میشناسی و میدونی روحیه شوهرت به چی نزدکیتره و میپسنده براش انجام بده
    مطمئن باش شوهر شما دلش برای همه این کارهای قشنگ و لحظه های زیباتون تنگ میشه و بیشتر از قبل میخواد پیش شما بمونه
    بعد از یک مدتی مثلا یک ماه یا دو ماه که گذشت بطور نامحسوس که نفهمه کمی کنترلش کن ببین اوضاع از چه قرار هست اگه فکر میکنی مثل بعضی از موارد قبلی که گفتی باشه اونوقت پیش یک مشاور مجرب برو و راهنمایی بخواه
    اگه صبور باشی و با درایت رفتار کنی اون چیزی رو که دلت میخواد بدستش میاری عزیزم.

8. 4 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (دوشنبه 27 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آبان 91 [ 09:56]
    سطح
    15
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام
    ساراخانم وقتي که شوهر شيطنت مي کنه و باعث اين شک و دودلي مي شه بازم بايد صبور بود و محبت کرد!!!!!!
    مي دونم راهي جز اين نيست ولي انصاف نيست
    پس مجازات کارش چي مي شه؟؟؟؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

سلام لاله خانم
    میدونم شیطنت کار خوبی نیست چه از طرف مرد باشه و چه زن
    ولی همونطور که گفتم اگه شوهر این خانم وابستگی عمیق عاطفی با کسی برقرار نکرده باشه ایشان میتونن با درایت خودش همین شیطنت رو از بین ببره نه اینکه با احساسی برخورد کردن قضیه رو بدتر کنه
    و در ادامه اگه نتیجه نگرفت از طریق یک مشاور خوب وارد عمل بشه
    من که نگفتم چشمهاش روببنده و فقط محبت کنه !!! اگه دو پستم رو کامل بخونید گفتم در ابتدا چه جور برخرودی داشته باشن بعد کنترل کنن و اگه نتیجه ای نگرفتن حتما پیش مشاور برن تا بتونن این بحران رو مدیریت کنن
    چیزی که مهمه این خانم حتی بخاطر شوهرش خودکشی کردن پس توقع نداری که بهش بگیم جار و جنجال به پا کن و تنبیه کن و اگه جواب نداد برو جدا شو! وقتی عشق و علاقه وسط هست میشه با کمی صبر و سیاست دوباره همه چی رو از اول ساخت دوست عزیز.

11. 3 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (دوشنبه 27 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

با سلام...
    احساستون رو به خوبي درك ميكنم،ميفهمم كه اين طور مواقع چه احساسات بدي به آدم مستولي ميشه،انگار چيزي در درون آدم ميشكنه...
    اما اين موضوع به اين مفهوم نيست كه شما در زندگي براي همسرتون لزوما چيزي كم گذاشتيد ياهمسرتون لزوما آدم خيانتكاريه...
    بلكه يه تلنگره،تلنگر اين كه چيزي اين وسط ميلنگه...پس راه حل نه چك كردن مدام همسرتونه(كه مطمئنا اگر بخاد چيزي رو مخفي كنه ميتونه،و نه شما ونه هيچ كس ديگه اي هم نميتونه جلوشو بگيره) و نه خودخوري وافسردگي.

بهترين كار اينه كه :
    1.با همسرتون در اين مورد صحبت كنيد،مرزهايي كه در رابطه تون قائليد(مثل اين كه حتي اس ام اس وارتباط فيس بوكي و عيره رو هم مجاز نميدونيد) براش واضح وشفاف بيان كنيد.(البته بايد خيلي مراقب باشيد كه گفتگوتون به سمت مشاجره،تحقير ويا تخريب شخصيت پيش نره) وعواقبي كه در صورت زير پا گذاشتن اين مرزها گريبانگير زندگي مشتركتون ميشه رو بگيد.
    2.بعد از اون كاملا دست از تجسس و شك برداريد.
    3.به جاي تجسس پايه هاي زندگي مشتركتون رو با احساسات مثبت،روابط عاشقانه،اعتماد وحمايت مستحكم كنيد.
    4.ازهمسرتون بخايد كه براي حل قطعي اين مشكل با شما پيش يك مشاور خبره بياد.

براتون آرزوي موفقيت ميكنم

13. 7 کاربر از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده اند .

یک زن امیدوار (دوشنبه 27 شهریور 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,336

تشکرشده 1,148 در 268 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط یک زن امیدوار
    با سلام...
    احساستون رو به خوبي درك ميكنم،ميفهمم كه اين طور مواقع چه احساسات بدي به آدم مستولي ميشه،انگار چيزي در درون آدم ميشكنه...
    اما اين موضوع به اين مفهوم نيست كه شما در زندگي براي همسرتون لزوما چيزي كم گذاشتيد ياهمسرتون لزوما آدم خيانتكاريه...
    بلكه يه تلنگره،تلنگر اين كه چيزي اين وسط ميلنگه...پس راه حل نه چك كردن مدام همسرتونه(كه مطمئنا اگر بخاد چيزي رو مخفي كنه ميتونه،و نه شما ونه هيچ كس ديگه اي هم نميتونه جلوشو بگيره) و نه خودخوري وافسردگي.

بهترين كار اينه كه :
    1.با همسرتون در اين مورد صحبت كنيد،مرزهايي كه در رابطه تون قائليد(مثل اين كه حتي اس ام اس وارتباط فيس بوكي و عيره رو هم مجاز نميدونيد) براش واضح وشفاف بيان كنيد.(البته بايد خيلي مراقب باشيد كه گفتگوتون به سمت مشاجره،تحقير ويا تخريب شخصيت پيش نره) وعواقبي كه در صورت زير پا گذاشتن اين مرزها گريبانگير زندگي مشتركتون ميشه رو بگيد.
    2.بعد از اون كاملا دست از تجسس و شك برداريد.
    3.به جاي تجسس پايه هاي زندگي مشتركتون رو با احساسات مثبت،روابط عاشقانه،اعتماد وحمايت مستحكم كنيد.
    4.ازهمسرتون بخايد كه براي حل قطعي اين مشكل با شما پيش يك مشاور خبره بياد.

براتون آرزوي موفقيت ميكنم
    عزیزم ممنون از راهنماییت
    من کاملا برای همسرم توضیح دادم که ازش می خوام تو روابطش چه حدو مرزی داشته باشه و اون هم قبول کرده و قول داده. اما حالا بعد از 5 ماه که کاملا درجریان چک کردن های من هست و چندباری هم بهش تهمت خیانت دوباره زدم که اشتباه بود، خسته شده و می گه " تو یرای من حد و مرزها را گفتی و منم قول دادم.حالا دیگه حق نداری وارد حریم خصوصی من بشی و من خودم بلدم که چکار باید بکنم" من از این قضیه خیلی ناراحتم و تو این چندماه عادت کرده بودم که در جریان کوچکترین مکالمات و پیغام ها و sms های شوهرم باشم. نمی دونم با این قضیه چطوری کنار بیام
    نکته دوم این که همسرم چندین بار با من پیش مشاور اومده و در این خصوص همکاری خوبی داشته

15. کاربر روبرو از پست مفید shabe niloofari تشکرکرده است .

shabe niloofari (دوشنبه 27 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

دوست عزيز...
    حالا كه قسمت 1 روانجام داديد بايد عملا وارد فاز 2 و3 بشيد،دست از تجسس برداريد(براي اين كه اين موضوعو بتونيد از نظر ذهني بپذيري از مشاورتون بخايد كمكتون كنه) بايد اين عادت رو در خودتون بشكنيدو بعد از اون روي زندگي مشترك والبته خودتون كار كنيد.
    موفق باشيد

17. 3 کاربر از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده اند .

یک زن امیدوار (دوشنبه 27 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 بهمن 92 [ 16:02]
    سطح
    23
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    تشکرها
    46

تشکرشده 48 در 21 پست

Array

سلام خواهرم
    هروقت خواستید همسرتو چک کنی سر خودتو به چیزی گرم کن مثلا وقتی گوشی رو برمیداری که به همسرت زنگ بزنی شماره یه نفر دیگه رو بگیر وباهاش صحبت کن مثلا با مامانت یا دوستت
    در خانه مشغول باش کیک یا دسر های خوشمزه درست کن بیرون زیاد برو و برای خودت خرید کن حتی خرید کوچک مثل یه بلوز

19. 2 کاربر از پست مفید sera تشکرکرده اند .

sera (دوشنبه 27 شهریور 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)