به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 13 تیر 93 [ 21:36]
    سطح
    21
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    43

تشکرشده 62 در 38 پست

Array

بی خیالی ِ نامزدم و دخالت های خانواده اش

سلام به دوستای عزیزم...

نامزدم خیلی بی خیاله....!!!! :( هر کاری که ازش بخوای باید اونقدر یادآوری کنی تا بالاخره انجام بشه.... گاهی وقتا فکر میکنم قدرتِ تصمیم گیری نداره! واسه انجام دادن ِ هرکاری کلی وقت میخواد آخرشم در آخرین لحظه مجبور میشه اون کار رو عجله ای و بدون برنامه انجام بده..... گاهی وقتا در مقابل این رفتارهاش بی خیال میشم اما گاهی خیلی عصبانیم میکنه...
    بذارین چند تا مثال بزنم :

مثلا ً از 1 سال و 9 ماه پیش که ما عقد کردیم قرار بود طلای من رو بخرن اما نامزدم بهم گفت که عجله نکن ، صبر کن بذار یکم ارزون تر بشه تا بخریم... چند ماه بعدش قیمتِ طلا دوبرابر شد و گرون شدنش افتاد تقصیر من که چرا همون اول نخریدم ( خانواده اش تقصیر من انداختن و همش بهم کنایه میزدن که نخریدی و گرون شد و هر چی میگفتم پسرتون گفت نخرم قبول نداشتند... )
    یا مثلا ً قرار بود خونه شو بسازه ( زمین داشت ) اما اینقدر دست روی دست گذاشت و تصمیم واسه خونه نگرفت که خانواده اش به من گیر دادند که پسر ما پول نداره و تو چرا پرتوقعی و بیاین طبقه پایین خونه ی جاریت زندگی کنین... که من اصلا ً به هیچ وجه دوست نداشتم با جاریم هم خونه بشم... ( البته ناگفته نماند که نامزدم توان مالی برای خرید خونه رو داشت و خانواده اش فکر میکردن نمیتونه بخره... من هم چون رازداری کرده باشم و مسائل خصوصی زندگی رو نگفته باشم به روشون نیاوردم که آره میتونه بخره ، چون گفتنش باعث میشد رابطه ام با نامزدم خراب بشه و اون اعتمادش رو بهم از دست بده... ) به خاطر همین قضیه خانواده اش احترام منو شکستند و کلی باهام دعوا کردند و تا اون روز که من هیچوقت جوابشونو نمیدادم ، اینقدر عصبانی شدم که جوابشونو دادم و گفتم من روز محضر گفتم که باید قبل از عروسی خونه شو بسازه... ( با خواهرشوهرم بحثم شد ، دیدم زیادی داره توی زندگیمون دخالت میکنه ، بهم گفت که اگه حاضری 5 سال نامزد بمونی خونه شو میسازه... مادر شوهر و نامزدم هم اونجا بودند که کلی باهاش بحث کردم و آخرشم اشکم دراومد و رفتم مانتومو پوشیدم که برم خونه مون... که نامزدم عصبانی شد و سر خواهرش داد زد و گفت : اصلا ً به تو چه!!! مادرش بهش گفت : تو زن ذلیلی ، اونم گفت : آره اصلا ً من ذلیلم... به شما چه ربطی داره... )
    من هم که خواهرشوهرم کلی سرم داد و بیداد کرده بود و خیلی جلوی خودمو گرفته بودم ( با این حال خیلی حرف ها میتونستم بزنم و نزدم ... اما حرف هاش بی جواب نموند... یکی اون گفت : دو تا من... دو تا من گفتم : چهار تا اون ) من هم از اون روز یک هفته خونه شون نرفتم تا اینکه مادرشوهرم اومد خونه مون و قضیه رو به خانواده ام گفت : من هم از خودم دفاع کردم و مادرشوهرم منو راضی کرد و منو برد خونه شون... چند روز بعد از این قضیه مثل اینکه هنوز از اون روز عصبانی بودن و آتیششون نخوابیده بود ، مادرشوهرم و خواهرشوهرم اومدن خونه مون و زدن زیر ِ همه چیز... گفتن ما طلا قرار بود 5 مثقال بخریم ( در حالی که 15 مثقال بود ) کالا قرار بود فلان قدر بخریم و ما عروسی رو توی خونه میگیریم و کلی از اینجور حرف ها زدند و زیر همه ی حرف هاشون زدند... ما خیلی ناراحت شدیم ... چون من از جشن عقد گذشته بودم و قرار بود به جاش عروسی رو خوب و آبرومندانه برگزار کنیم... شهریه دانشگاهمو بابام پرداخت میکنه و یارانه ام به حساب همسرم میره... و خیلی گذشت های دیگه کردیم که به خاطرش قرار بود خونه شو بسازه.... خانواده ی شوهرم خیلی رسم و رسومات رو واسم اجرا نکردند واسه بله برون نه انگشتر ِ نشان دادند و نه عیدقربان و مراسم های دیگه بهم چیزی دادند... در حالی که من دو تا خواهرشوهر هم سن و سال خودم دارم که همه ی اینها رو واسه دخترای خودشون اجرا کردند... واسه من مادرشوهرم حتی مهریه ام رو روز خواستگاری کم کرد و گفت زن و شوهر باید با هم خوب باشن... پسرم میخواد خونه شو بسازه... مهریه دختر خودم همینقدره... در حالی که بعدا ً دیدم دروغ گفته و مهریه دختر خودش اینقدر نبوده.... اما بازم با این حال به روشون نیاوردم چون شوهرم رو دوست داشتم....
    اما وقتی میبینم شوهرم کوتاهی میکنه خیلی ناراحت میشم... برای خونه اگه خودش تصمیم میگرفت خانواده اش به جاش تصمیم نمی گرفتند ... آنقدر دست روی دست گذاشت که اونا برامون تصمیم گرفتند و با من به خاطرش دعوا کردند... حالا هم که میخواست خونه سازیشو شروع کنه میگه میله گرد گرون شده و فعلا ً صبر میکنه!!! بهش گفتم اگه صبر کردی و بقیه مصالح هم گرون شد ، نگی چرا اینجوری شد؟!! از الان بهت میگم دیگه خود دانی...

ما قرار بود سر ِ 1 سال عروسی کنیم... اما الا 1 سال و 9 ماه گذشته و حتی خونه سازیشو شروع نکرده... به من گفته بود میخواد پول هاشو جمع کنه تا بعد از عروسی پس انداز داشته باشیم و دستمون جلوی کسی دراز نباشه... من هم درکش کردم و به خاطر همین قضیه حتی به خانواده ی خودم نگفتم که توانایی خرید خونه و برگزاری عروسی رو داره... چون میدونستم که اگه خانواده ام بفهمن دیگه بیشتر از این صبر نخواهند کرد و میگن هرچه زودتر عروسی رو بگیرن... از یک طرف دلم میخواد طرف شوهرم باشم ، از یک طرف نمیتونم بی خیالیشو تحمل کنم و نمیدونم چقدر باید صبر کنم... اگر من ازش نپرسم اون هیچی در مورد خونه سازیو و عروسی این چیزا نمیگه... و روزها و شب ها سپری میشه....

خانواده اش خیلی خسیسن از دستشون خسته شدم وقتی جشن بله برون دخترشون که بعد از من بود رو دیدم کلی حسرت خوردم... میخواست اشکم دربیاد... چه کارها که خانواده دامادشون نکردن.... حالا اونا واسه من چیکار کردن... منم دخترم آرزو دارم... حالا هم میخوان گند بزنن به عروسیمون.........
    حالا دیگه اونها هم عجله ای واسه عروسی ندارن به نامزدم میگن میله گرد گرون شده پس فعلا ً نخر و صبر کن.... حتی بهش نمیگن که حداقل مصالح دیگه رو بخر تا گرون نشده......

از یک طرف من و نامزدم همیشه پیش همیم دلم میخواد ازش جدا باشم اما میدونم که بهش بگم ناراحت میشه و از یک طرف شاید جدایی اونو از این رابطه سرد کنه... اما از طرفی فکر میکنم جدایی فرصت بیشتری رو واسه انجام کارهاش بهش میده... نمیدونم چیکار کنم....

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 93 [ 14:46]
    سطح
    31
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

RE: بی خیالی ِ نامزدم و دخالت های خانواده اش

سلام عزیزم
    از خودتون بیشتر بگو سن ؟ شغل ؟ تحصیلات؟ نحوی آشنایی ؟
    درک میکنم خیلی سخته یکی بیخیال باشه ولی امیدوارم خودت مسببش نباشی آیا قبل ازدواج هم همینطوری بودند؟

3. 2 کاربر از پست مفید single تشکرکرده اند .

single (یکشنبه 26 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 91 [ 21:36]
    سطح
    12
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    94

تشکرشده 98 در 42 پست

Array

سلام انیتا جان
    به نظر من دور بودن از هم اصلا راهکار خوبی نیست.چون به قول خودت رابطه سرد میشه و نتایجش مطمئن باش بدتر خواهد شد.
    در مورد خونواده شوهرت هم از نظر من شما زیادی به حرفاشون توجه میکنی.یه جوری رفتار کنی که بفهمن تا یه حدی حرفاشون برات مهمه و اصلا خیلی از حرفای بی ربطشونو جوابم نده.نذار با ناراحتیه تو فکر کنن نظرشون برات مهمه.به همسرت هم بگو که فقط و فقط با اون طرفی و نمیخوای با خونوادش در مورد موضوع خونه صحبت کنب.
    حرفایی که اینجا گفتی رو بهش بگو.بگو که ایا به اینده فکر میکنه.میدونه با این دست دست کردن زندگی شما چقدر عقب میفته.
    در ضمن با خواهر شوهرت هم مقایسه نکن خودتونو.مقایسه ها همیشه نتیجه عکس میده مخصوصا اگه با همسرت هم مطرحش کنی.
    اخرشم اینو میگم که این مشکلات یکم کمتر یا بیشتر تو زندگی همه ما متاهلین وجود داره.بس ناراحت نباش و امیدتو به زندگیت از دست نده و رابطه صمیمانه تو با همسرت حفظ کن.

5. 2 کاربر از پست مفید نیلوی عاشق تشکرکرده اند .

نیلوی عاشق (یکشنبه 09 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 62 در 38 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط single
    سلام عزیزم
    از خودتون بیشتر بگو سن ؟ شغل ؟ تحصیلات؟ نحوی آشنایی ؟
    درک میکنم خیلی سخته یکی بیخیال باشه ولی امیدوارم خودت مسببش نباشی آیا قبل ازدواج هم همینطوری بودند؟
    در مورد خودم و نحوه ی آشنایی مون در این تاپیک گفتم :

من 21 و ایشون 28 سالشه

http://www.hamdardi.net/thread-23368.html

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 62 در 38 پست

Array

[size=small]منتظر نظرات دوستان هستم

پریشب خونه نامزدم اینا دعوت بودیم... تولد خواهر بود... اونم نامزد داره... وقتی خواهر شوهرم بهم زنگ زد و منو واسه تولدش دعوت کرد ، اونقدر ناراحت شدم... !! وقتی گوشی رو قطع کردم ، کلی گریه کردم ( دستِ خودم نبود ) دلم نمیخواست برم... به زور بعد از نیم ساعت گریه کردن تونستم خودمو جمع و جور کنم و آماده بشم واسه رفتن... آخه میدونین چیه... من روی این قضیه حساسم... توی این 2 سالی که نامزدیم حتی یکبار نامزدم نه روز زن و نه روز تولدم حتی یه اس ام اس تبریک بهم نداده... در حالی که من همیشه واسش جشن گرفتم و کلی سورپرایزش کردم... خیلی غصه خورم... آدم ناخودآگاه خودشو با خواهرای نامزدش مقایسه میکنه مخصوصا ً اگه هم سن و سال باشی و توی شرایط شبیه به هم...
    حتی دو بار واسه نامزدم نامه نوشتم و بهش گفتم که روز تولد خیلی واسم مهمه و وقتی بهم تبریک نگفت احساس کردم که دوستم نداره.... با این حال نامزدم فقط گفت که فکر نکنم دوستم نداره...و به خاطر مشغله است که نتونسته برام کادو بگیره... درحالی که بهش گفتم فقط یک شاخه گل یا اس ام اس تبریک برام کافی بود... با این حال بعد از اون ماجرا امسال هم دوباره همینکار رو باهام کرد و خیلی دلمو شکست...

نمیدونم شاید مسائل رو با هم قاطی کردم و توی یک تاپیک فقط باید به یک مسئله رسید... ولی اگه دوستان نظرشونو در این رابطه هم بگن ممنون میشم... چون نمیشه یک بعدی به مسائل پرداخت... شاید دونستم جنبه های دیگه ی رابطه هم به نتیجه گیری کمک کنه... البته در کنار این مشکلات توی تاپیک قبلی ام با عنوان دختری که برای نامزدم مزاحمت ایجاد میکنه ، یکی دیگه از مشکلاتم رو گفتم که با کمک ِ دوستان راه حلی که گفته شد رو انجام دادم و منتظر نتیجه اش هستم که فعلا ً در این مورد هم با بی خیالی ِ نامزدم مواجه هستم تا ببینم در آینده چه پیش می آید [/size]

راستی single جان باید بگم ، من قبل از ازدواج رابطه ای با ایشون نداشتم که بدونم اینطوری بودند یا نه... ولی بعد از عقد اینطوری بودند...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 62 در 38 پست

Array

از مسئولین تالار تقاضا می کنم این تاپیک رو حذف کنند

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array

سلام آنیتا جان .خوبی؟ فکر نکنم تاپیک رو حذف کنند ، جز مقررات تالار است .

الان در چه حالی؟ زندگیت در چه حاله؟بهتر شدی؟

10. کاربر روبرو از پست مفید tamanaye man تشکرکرده است .

tamanaye man (یکشنبه 09 مهر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

anita1 عزیز سلام

تحت هیچ شرایطی امکان حذف تاپیک وجود نخواهد داشت

طبق بند 20 قوانین تالار همدردی است!

موفق باشی

12. کاربر روبرو از پست مفید ویدا@ تشکرکرده است .

ویدا@ (یکشنبه 09 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 62 در 38 پست

Array

سلام دوستان... من تاپیکی قبل از این هم زدم... اما چرا اونجا نخواستم که تاپیکم حذف بشه...

من این موضوع رو ایجاد کردم تا از اون جواب بگیرم... اما وقتی یک ماه از موضوع ایجاد شده گذشته باشه و کسی جوابی برای تاپیک و مشکلاتِ مطرح شده در اون نداره ، بهتره که اون موضوع حذف بشه... چون بعد از یک ماه نه من دیگه دنبال ِ جواب هستم و نه کسی با سر زدن به تاپیکِ من چیز ِ مفیدی یاد خواهد گرفت... پس این تاپیک در این تالار اضافی خواهد بود..................

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)