به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آبان 91 [ 09:56]
    سطح
    15
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

وقتي درآمد خانم بيشتر از درآمد آقاست!!!

سلام دوستان
    من به کمک هر کسي که تجربه اي در اين زمينه داره نياز دارم
    متاسفانه يا خوشبختانه درآمد من بيشتر از درآمد شوهرمه و با اينکه من آدم مادي نيستم شوهرم از همون اول مستقيما‍ از من پولي طلب نمي کرد . توي اين زمينه خيلي مغروره
    شده که چيزهايي که لازم داره به عنوان يه مناسبت خاص يا عيد ... بخرم و شده که مبلغي رو براي سبک کردن بدهي هاش خودم در اختيارش بذارم ولي حقوقم دست خودمه
    به خاطر اين توضيح ميدم که راحت تر بشه نظر داد.
    مثلا ممکنه براي مسافرت هزينه کنم يا خريد وسائل مورد نياز خونه( ما در شرف بچه دار شدن هستيم)
    شوهرم با اينکه اخلاق ملايمي داره ولي در بعضي موارد خيلي ديکتاتوره مثلا تعطيلات عيد بايد خونه باشيم و بريم ديد و بازديد فاميلش يا اينکه روز عاشورا بايد حتما فلان مراسم باشه و وقتي مي بينم اينجور مواقع من و نظرم رو ناديده مي گيره نمي تونم بهش اعتماد کنم
    مثلا براي خريد کادو براي خانواده خودش نظر منو نخواست و اين منو بدجوري ناراحت کرد
    حالا با اينکه مي دونم به خاطر شرائط جديد نياز مالي داره و ممکنه ادامه تحصيل بده ميخوام کمکش کنم اما نمي تونم رفتارهاي بعديش رو تحمل کنم و وقتي مي بينم منو ناديده مي کيره خودمو سرزنش مي کنم که چرا فلان کارو کردم
    جالبه بدونين ريز پس انداز و موجودي حسابم رو مي دونه و من ازش چيزي قايم نمي کنم .
    70 تومن پول دستمه که خيلي مايلم باهاش يه کاري رو شروع کنه ولي همين عدم اعتماد و ترس از روزهاي آينده باعث مي شه نتونم اين مبلغ رو دراختيارش بذارم
    با اينکه بارها نظرش رو پرسيدم و ازش خواستم صحبت کنيم که با اين پول چيکار کنيم اما هيچ وقت ياد نمي گيره که توي مسائل همفکري کنه. من حتي ماشيني که براي استفاده دوتامون خريدم با نظر اون بود ولي نمي دونم چرا واسم احترام قائل نيست و لازم نمي دونه براي خريد يه کادوي 200 تومني نظر منو بدونه
    جديدا هم هر حرفي مي زنم بهش بر مي خوره و مي خواد بگه که مثلا تو زني و من مرد هستم
    بهم بگيد نظرتون چيه
    ممنون مي شم

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array

RE: وقتي درآمد خانم بيشتر از درآمد آقاست!!!

من تجربه ایی در این زمینه ندارم .
    ولی بهتره که شما پولاتونو در مسائل بلندمدت خرج کنین ، مثلا قسط خونه ، خرید ماشین و این مسائل .
    این طوری بهتر می فهمین که پولهاتون داره کجا میره .

3. کاربر روبرو از پست مفید omid65 تشکرکرده است .

omid65 (دوشنبه 13 شهریور 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array

سلام لاله جان

به نظر من فعلا پولت رو برای خرید خونه هزینه کن و بعد هم خونه رو اجاره بده که درآمدزایی داشته باشه (میتونی خونه گرانتر بخری و برای جور کردن بقیه پول خونه رو رهن بدی)و البته از شوهرت نظر خواهی هم بکن بهتره پولت رو برای خرید کالاهای سرمایه ای هزینه کنی تا خرج توی خونه.من فکر میکنم اگه برای خرجهای روزانه هزینه کنی هم از غرور و مردانگی شوهرت کم میشه و هم معلوم نمیشه درآمدت کجا رفت.

البته در هرحال یک حاشیه اطمینان در نظر بگیر مثلا دو سه میلیون توی بانک داشته باش که اگه هزینه غیر مترقبه داشتین یا شوهرت نیاز داشت استفاده کنی.

در مورد اخلاق شوهرت هم توجه داشته باش هیچ آدمی مجموعه همه خصوصیات خوب نیست بالاخره هر کسی ایرادهایی داره زیاد خودت رو اذیت نکن.اگه برای خرید کادو نظر خواهی نکرده میتونستی اگه پیشنهاد بهتری داشتی در کمال آرامش بگی البته هرجور خودت صلاح میدونی ولی فلان کالا به نظرت مناسبتر نبود تا بدونه شما هم نظراتی داری و براش دلیل هم داری ولی زیاد مصرانه نباشه پرخاش هم توش نباشه خودت هم بعدش به این موضوع فکر نکن.

5. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

فکور (دوشنبه 13 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دوستان من از اينکه خونه بخرم و اجاره بدم درآمد زايي داشته باشه زياد خوشحال نمي شم اگه اين کارو تنهايي انجام بدم.
    کلا ذاتاً مايلم که شوهرم بيشتر همراهي کنه و از اين درامد خوشحال باشه ولي اگه اختيار پول رو بدم دستش راضي تره تا اينکه با من همفکر کنه و تصميم مشترکي بگيريم
    اگه سرخود تصميمي بگيرم و عملي کنم فکر مي کنم اون موقع بيشتر به غرور مردانگي اش بر مي خوره
    موندم چيکار کنم .
    دوستان من مي خوام اونم مثل من اين پول را مال زندگيمون بدونه و خوشحال باشه که مي شه کاري کرد ولي اين حس و نداره از طرفي چون تو بقيه مسائل نظرمو نمي پرسه منم نمي خوام اختيار پول دستش باشه
    چيکار کنم که حس نکنه قدرت مالي من بيشتره که واقعا بيشتره پس چه جوري اينو حس نکنه
    حتي يه بار گفت که" ممکنه بچه هامون به خاطر درآمدت بيشتر از تو حرف شنوي داشته باشن تا من" و نگران اين موضوع بود
    کاش مي تونستم اين جو رو تغيير بدم.

7. کاربر روبرو از پست مفید لاله2012 تشکرکرده است .

لاله2012 (دوشنبه 13 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

دوستان من مي خوام اونم مثل من اين پول را مال زندگيمون بدونه و خوشحال باشه که مي شه کاري کرد
    متاسفانه همچین چیزی که شما میخواید برای اکثر مردهای ایرانی قابل قبول نیست!

به هر حال تنها راه اینه که یه خورده بالانس برقرار بشه,مثلا ایشون دست به شغل دومی بزنن تا درآمد بیشتری کسب کنن و به درآمد شما نزدیک تر بشه ,,یا اینکه شما از ساعت های کاری و اضافه کاری هاتون کم کنید تا حقوقتون کمی پایین تر بیاد..

شاید این آخرین راه باشه و راه چندان خوبی هم نباشه ولی اگه پای حفظ زندگی مشترکتون وسط بیاد حتی شاید مجبور به فکر تغییر شغل(مثلا کاری نیمه وقت با درآمد کمتر) هم بشید...

مرد اگه احساس کنه غرورش داره لگدمال میشه یک لحظه هم نمیتونه آرامش داشته باشه!

یه پیشنهاد دیگه هم دارم اون هم باز کردن یه حساب مشترک هست که هر ماه درصدی مشخص از حقوق هر دوتون رو به اون حساب بریزید...

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array

دوست عزیز

البته من نگفتم که بدون نظر خواهی از شوهرت برو خونه بگیر حتما باهاش مشورت کن میتونی هم اینجوری عنوان کنی که برای آینده بچه مون (که ظاهرا قصد دارید بچه دار بشید) یک پس انداز خوب هستش یا هر علت دیگه ای رو میتونی بیاری.اگر همسرت میتونه قسط بده میتونی بهش بگی بیا فلان چیز رو بخریم (مثلا خونه) اگه اینقدرش رو از پس اندازمون که تو بانک هست بذاریم (همون پولی که شما دارید) انقدر هم وام بگیریم که با درآمدمون که مجموعا اینقدر هست (حقوق شما+حقوق همسرت) بدیم فکر میکنم بتونیم بخریم (از واژه های جمع استفاده کن)

موقع سند زدن هم بگو به نظر من زن و شوهر هرچی توی زندگی به دست میارن باید سه دنگ به اسم هرکدوم باشه چون هر پولی که هر کدوم به دست میارن نصفش مال فرد مقابل هست و همه چیز مشارکتیه.

هر وقت هم از درآمد بیشتر شما ابراز تاسف کرد بگو توی زندگی مشترک همه چیز نصف نصفه درآمد ما در مجموع حساب میشه و نصفش مربوط به شما و نصفش مربوط به من میشه

اگر این راهها جواب نده مجبور هستی برنامه شخصی خودت رو دنبال کنی تا به نسبت تلاشی که میکنی آینده مناسب داشته باشید و نه با نگه داشتن پول توی بانک با تورم موجود هر روز ارزش پولتون کم بشه.

10. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

فکور (دوشنبه 13 شهریور 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

سلام دوست عزیز

اگه شما واقعا همسرتونو دوست دارید باید بگم همسرتون بیشتر ازاینکه به پول شما نیازداشته باشه به مورد اعتماد بودن و تکیه گاه بودن شما نیاز داره..

ولي اين حس و نداره از طرفي چون تو بقيه مسائل نظرمو نمي پرسه منم نمي خوام اختيار پول دستش باشه
    پولتونو برای خودتون بردارید اما بهش اطمینان قلبی بدین که بهش نیاز دارین...

این پول شده یه دستاویز که هر چی میشه سر اون بشکنید.اگه ازتون برای خرید کادو نظر نمیپرسه علت اصلیش رو پیدا کنید.نه اینکه بگید چرا من ماشین چند میلیونی خریدم نظرشو پرسیدم اما اون راجب کادوی 200 تومنی ازم نپرسید؟؟

این رقمها رو بذارید کنار..
    شوهرتون ازرده است..چون اعتماد و غرور همسرتون پیش خودش زیرسوال رفته.

بهتون توصیه میکنم سعی نکنید ازغرور شوهرتون کم کنید بلکه به جاش اعتماد به نفس و عزت نفس شوهرتونو تقویت کنید.

اون غرور هم برای پوشوندن کمبود اعتماد به نفسشه.

بانک عاطفی شوهرتون خالیه..نه بانک مالیش.

بهش بگید چقد بهش نیاز دارید..و همینطور هم هست چون نه 70 تومن و نه 700 تومن جای خالی عشق و علاقه زن و شوهری رو پر نمیکنه.

موفق باشی

12. 3 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (سه شنبه 14 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون از همه دوستان
    بهار زندگي همونقدر که شوهر به اعتماد من نياز داره منم نياز دارم که بتونم بهش اعتماد کنم براي همين خودم هميشه نظرشو خواشتم و 90 درصد مواقع و تصميم هاي مهم با نظر اون بوده ولي زورم مياد وقتي مي بينم برخورد متقابل نداره
    من خودم از اين وضعيت ناراضي امکه اعتماد صد در صد ندارم شايد چون محبت صد در صدش رو نمي بينم نمي تونم به آينده اعتماد کنم.
    دوستم فيش حقوقش رو مخفي مي کنه و کلا حساب کتابي که با شوهرش داره خيلي با واقعيت تفاوت داره ولي من آدم شفافي ام و نمي تونم و دوس ندارم مخفي کنم
    شوهر ديکتاتور من اگر اينطوري فکر نمي کرد که يا نظر اون تامين بشه يا اينکه کلا بي خيال همراهيش بشم پولمون اين همه مدت توي بانک نمي موند
    من با اينکه مستقل بار اومدم و اولين باري که وام مسکن گرفتم مجرد بودم و رفتم دنبال خريد خونه و تامين کسري بودجه نمي دونم چرا با اين شوهر دست و دلم به کار نمي ره
    همش نگران احساس و غرور اونم که اين همه نگراني فايده اي نداشته
    در تاييد نظر دوستان مي تونم خونه اي بخرم که به نام هردومون باشه شايد حالش و برخوردش بهتر شه
    ولي باز همين آش و همين کاسه ست دو روز حاش خوبه بعد با يه اتفاق جديد و يه موقعيت تصميم گيري جديد همين برخوردها رو داره

آقا مهرداد ممنون بابت راهنمايي
    من مبلغي رو در اختيارش گذاشته بودم که سرمايه اي بشه و درآمد ماهانه اش بيشتر بشه ولي مشکلم اينه وقتي منو نديده مي گيره نمي تونم احساسم رو کنترل کنم و به خاطر ناراحتي که ازش دارم و بارها اين موضوع مشورت کردن مطرح شده ولي تغيير نکرده، تصميمم رو تغيير ميدم . مثلا بعد مدتي گفتم اون پولو لازم دارم و اونم برگردوند
    من نه اضافه کاري مي مونم نه ماموريت . حتي يه بار پيشنها دادم که بعد به دنيا اومدن بچه مي خوام يک سال مرخصي بدون حقوق بگيرم که مخالفت کرد.

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 10 آبان 92 [ 13:08]
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    285

تشکرشده 366 در 142 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط لاله2012
    من مبلغي رو در اختيارش گذاشته بودم که سرمايه اي بشه و درآمد ماهانه اش بيشتر بشه ولي مشکلم اينه وقتي منو نديده مي گيره نمي تونم احساسم رو کنترل کنم و به خاطر ناراحتي که ازش دارم و بارها اين موضوع مشورت کردن مطرح شده ولي تغيير نکرده، تصميمم رو تغيير ميدم . مثلا بعد مدتي گفتم اون پولو لازم دارم و اونم برگردوند
    شما از پولت به عنوان یه ابزار برای مورد مشورت قرار گرفتن و مدیریت مالی خانواده استفاده کردی و می کنی.

شما توی عمل من و تو داری و تیم نیستی، توی حرف زدن ولی می گی: زندگی ما و درآمد ما و مشورت.

توقع مشورت کردن با شما به دلیل این رفتارت کاملا غیر منطقی هست.

اکثر مردا درآمد کمتری بدون فشار و منت و جواب پس دادن رو به درآمد بیشتر با فشار و منت و جواب پس دادن به زنشون ترجیح میدن.

15. کاربر روبرو از پست مفید Rude Boy تشکرکرده است .

Rude Boy (سه شنبه 14 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array

جنس مذکر با روحیه "استاندارد" :D معمولا دوست نداره ببینه مخارج زندگی که باید توسط مرد خونه تامین بشه از جای دیگه ای (مخصوصا از طرف خانم" تامین بشه. کمی سختش میشه البته به نظر من این غرور تا حدی خوبه ولی زیاد از حدش به نظرم غرور بیجا هست.
    اینکه برا خانوادش کادو میگیره بدون اینکه نظر شما رو بخواد فکر میکنم به تلافی اینه که شما برخی مواقع برای بهبود وضع زندگیتون هزینه هایی از جیب خودتون میدین .. نیت شما خوبه ولی آقا فکر میکنن خانم نیازشو به من نمیگه مستقیم میره چیزی که لازم داره تهیه میکنه پس چرا باید برای کادو گرفتن با مادرم نظر خانم رو بخام ... مثلا من مرد خانوادم.
    .
    اگه میخوایین که به شوهرتون اعتماد کنین و این مبلغ رو در اختیارش بذارین به فکر من میرسه که اینطور پیشنهاد بدین برای شوهرتون که کار نیمه وقت دومی رو شروع کنین سرمایه از شما کار از شوهرتون درآمد حاصله رو خرج خرید اقلام سرمایه ای بکنین (خونه - باغ ... )
    .
    .
    حقیقتش تو این زمینه تجربه بخصوصی ندارم و چیزی که به ذهنم اومد رو نوشتم.

17. کاربر روبرو از پست مفید saeeded تشکرکرده است .

saeeded (سه شنبه 14 شهریور 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)