به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آذر 91 [ 18:16]
    سطح
    8
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دروغگویی همسر

سلام

من 4 ماه میشه که ازدواج کردم و زندگی خوبی داریم ولی همسر من یه آدم زرنگ و باهوش و تیزه و متاسفانه خیلی راحت دروغ میگه به هرکسی که دلش می خواد تا کارش رو پیش ببره. مثلا بعضی وقتا پشت تلفن یه طوری به بقیه دروغ میگه که من که میبینمش باورم میشه چه برسه به اونا

وقتی هم بهش میگم چرا به مردم دروغ میگی بهم میگه وقتی میشه با یه دروغ ساده کارمون رو راحت انجام بدیم چرا راستشو بگیم و هزار تا دردسر درست کنیم؟ آخه اگه دروغگویی کار خوبی بود همه جای دنیا تو هر فرهنگی نهی نمیشد.

من خوشم نمیاد شوهرم همش دروغ بگه تازه من نگرانم که تا حالا چقدر دروغ به من گفته و من نفهمیدم

موقع خواستگاری ازش پرسیده بودم نظرش درباره دروغگویی چیه بهم گفت به نظرش دروغ مصلحتی خوبه ولی الان که هرجا به نفعش باشه دروغ میگه این که نشد مصحلتی آخه.

به نظر شما چکار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آبان 91 [ 15:33]
    سطح
    9
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 7 پست

Array

RE: دروغگویی همسر

سلام تینا جان
    منم تا حدودی مشکل شما رو دارم. مادر شوهرم شدیدا دروغگو هست و شوهرم هم از اون یاد می گیره و به من دروغ می گه
    زندگی مونو به هم می ریزه

3. کاربر روبرو از پست مفید سحر91 تشکرکرده است .

سحر91 (جمعه 10 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آبان 91 [ 15:33]
    سطح
    9
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 7 پست

Array

من برای شوهرم توضیح دادم که دروغگویی در زندگی مشترک خوب نیست, نمی دونم شما هم این کارو کردید یا نه. حالا دروغ به بقیه رو فعلا کار نداریم چون نمیشه یه آدم رو یه دفعه کلا عوض کرد. من چند بار مچش رو گرفتم و اون موقع خیلی با محبت باهاش صحبت کردم و گفتم ما باید اعتماد هم رو جلب کنیم و اگه راستش رو می گفتی اتفاقی نمی افتاد و این که دروغ گفتن به همسر یعنی آدم داره سر خودشو کلاه می ذاره و ...خلاصه از این حرف ها.
    از اون به بعد به نظرم خیلی بهتر شد اما متاسفانه مادرش یک دروغگوی حرفه ای هست و اون دروغ ها رو برای شوهرم طراحی می کنه که به من بگه.
    اما به طور کلی همسرها رو شاید بشه اصلاح کرد

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 91 [ 20:46]
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 45 در 12 پست

Array

دروغگویی میتونه علتهای زیادی داشته باشه اگه علت گفتن دروغ بررسی بشه حتما میتونیم به شخص دروغگو کمک کنیم تا بابرطرف کردن اون علت،دروغگوییشم از بین ببریم.
    اما قبل از اون مهمتر اینه که سعی کنین عیوب دیگران به ویژه همسرتون رو یه جور بیماری بدونین و بدون تحقیر و توهین سعی در بهبود بیماری داشته باشین پس سعی کن آروم باشی و خیلی هم مسئله رو بزرگ نکنی،فقط به این فکر کن که میتونی به شوهرت کمک کنی تا زندگیتون بهتر بشه
    اما علل دروغگویی :
    1/کسایی که نسبت به بقیه کم جرات تر هستن (اگر نگیم ترسو) بیشتر تو موقعیت دروغ قرار میگیرن چون جرات گفتن حقیقت رو ندارن.
    اگر احساس میکنید همسر شما این ویژگی رو داره سعی کنین دلیل ترسهای اونو بفهمین.مثلا به دوستش به دروغ میگه الان خونه نیست چون میترسه اون بیاد خونتون.همون لحظه که گوشی رو قطع میکنه با نرمی و شوخی بگو بهتر بود راستش رو میگفتی چون نهایتا درخواست میکرد بیاد خونمون و تو با شهامت میگفتی امشب حوصله نداری!بهتر از اینه که اونو احمق فرض کرده باشی و تازه اگه بعدا فهمید تو امشب خونه بودی شرمنده هم بشی!
    2/دروغ میتونه نتیجه ی عکس العمل های ناصحیح ما نسبت به موضوع مشابه در برابر دروغگو بوده باشه
    شاید تو کودکی وقتی حقیقت رو میگفته، یا همین الان وقتی حقیقت رو میگه مورد سرزنش شدید قرار میگیره و یا بابت اشتباهش بخشیده نمیشه،سعی کنین زمانی که حقیقت رو میگه با ملایمت بیشتری باهاش رفتار کنید.
    3/دروغ میتونه به دلیل ضعف اعتماد به نفس باشه.
    کسی که خودشو کوچیک میبینه،عذاب زیادی رو متحمل میشه پس سعی میکنه با دروغ هایی که میگه به بقیه بگه آدم بزرگیه و لحظات کوتاهی از دروغی که گفته عذت نفس بگیره،
    اگر حس میکنین همسرتون اعتماد به نفس پایینی داره میتونین با یادآوری نکات مثبتش به خودش،در به دست آوردن اعتماد به نفس قوی کمکش کنین.اینطوری دیگه مجبور نیستین دروغاشو تحمل کنین.
    البته آدمهایی که اعتماد به نفس ندارن لزوما آدمهای سربه زیر و خجالتی نیستن.برعکس من فکر میکنم خیلیهاشون خیلی هم پرشور و پرحرارتن.پس شلوغ بازیهای همسرتون گولتون نزنه.ممکنه اعتماد به نفس پایینی داشته و باشه و شما هنوز کشفش نکرده باشین.بیشتر بهش فکر کنین. همه ی ما نیاز به تعریف و تمجید داریم.گاهی ازش تعریف کنین و بهش بگین اگه اون روز اون دروغه رو نمیگفتی دیگه تک بودی!
    شما میگین شوهرتون گفته به خاطر اینکه تو دردسر نیفته دروغ میگه.پس از گفتن حقیقت میترسه و اونو دردسرساز میبینه، میتونین بهش ثابت کنین که گفتن دروغ دردسرهای بیشتری داره مضافا بر اینکه طرفی که دروغ میشنوه مورد توهین قرار میگیره،
    اصلا به همسرت نگو دروغگو،هرگز حتی یکبار!اینطوری کاملا باورش میشه دروغگوئه و دروغ براش درونی میشه پس سر هر مسئله ای اولین راه حل براش گفتن دروغ میشه! برعکس بگو اصلا بهت نمیاد دروغ بگی.
    یکم زمان و تمرین نیازه.سعی کن صبور و با حوصله باشی و زود جا نزنی.با برنامه ریزی و نشون دادن آثار بد دروغ به همسرت میتونی کمکش کنی حداقل کمتر دروغ بگه.
    آثار بد دروغ رو تو هر مورد خاصی که همسرت دروغ گفت بهش یادآور بشو.خیلی میتونه موثر باشه.
    موفق باشی

6. کاربر روبرو از پست مفید royaraha تشکرکرده است .

royaraha (دوشنبه 13 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آذر 91 [ 18:16]
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون سحر جان امیدوارم مشکل شما هم حل بشه.

رویارها عزیز اصلا اینطوری نیست شوهر من دروغگویی رو دوست داره و ازش لذت می بره. باهاش هم صحبت می کنم میگه وقتی مردم دلشون میخواد دروغ بشنون تا خیالشون راحت بشه پس بگذار دروغ بگیم. علل دروغگوییش اصلا اینها که گفتی نیست ربطی به جرات و ترس و اعتماد به نفس یا برخورد من نداره (به همه درباره همه چیزدروغ میگه) و حتی بعضی وقت ها دروغی میگه که از واقعیت بدتره ولی برنامه ریخته که بعدا ازش چطوری استفاده کنه. باید سیاستمدار میشد به نظرم.

آثار بد دروغ گفتن چیه؟ بهش بگم لو میری زشته میگه حواسم هست واقعا هم حواسش هست دروغ هاش همه برنامه ریزی شده است و حرفهاش همیشه با هم جور در میاد حتی دروغهایی که چند سال پیش گفته رو دقیقا یادشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)