به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 13:47]
    سطح
    18
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    71

تشکرشده 70 در 39 پست

Array

درخواست مهريه تو شرايطي كه دارم درست هست؟

با سلام.
    تاپيك قبلي من بسته شد، ولي چون به نتيجه نرسيدم مي خوام دوباره ازتون بخوام تا راهنماييم كنين.
    دوستاي خوبم يه توضيح مختصر از شرايطم مي دم كه لازم نباشه تاپيك قبلي رو بخونين. من الان نزديك به 110 روز هست كه با شوهرم قهر كردم و ايشون و خونوادش من رو از خونمون بيرون انداختن و تا امروز هيچ اقدامي نكردن و هر بار به واسطه هاي كه از طرف من باهاشون صحبت كردن گفتن كه ما هيچ دخالتي نمي كنيم ولي بايد پدر و مادر عروس بيان و ازمون معذرت خواهي كنن كه خونواده ي من حاضر نيستن اين كار رو انجام بدن. ناگفته نماند كه شوهرم خودشون رو از من قايم مي كنن و هر بار كه خواستم باهاشون حرف بزنم به گوشيشون جواب نمي دن . حتي من تصادف هم كردم و بهشون اطلاع دادن اصلا هيچ كاري دريغ از يه اس ام اس انجام ندادن.
    شوهرم تو اين مدت هر ماه 30هزار تومن به حسابم واريز مي كن كه من دلم رو خوش كرده بودم كه حتما به فكرم هستش كه اين كار رو مي كنه ( خودم شاغل هستم و اين پول برام مثل صدقه هست) ولي بعد از صحبت با وكيل فهميدم به خاطر ان واريز مي كنه كه من نتونم ادعايي بكنم.
    تازه ديروز رفتم به فيس بوك و ديدم كه كلي دوست دختر به ليستش اضافه كرده( كسي كه معتقد بود حتي حرف زدن با همكار غيرهم جنس در مورد غير از كار، خيانت به زندگي مشترك محسوب مي شه) خيلي خيلي ناراحت شدم ولي هيچ كاري نمي تونم انجام بدم.
    مي دونم مي تونين درك كنين كه چقدر حالم بد هستش و الان بايد از شوهرم متنفر بشم يا حداقل ازش كينه داشته باشم، ولي نمي دونم چرا دوسش دارم هنوز.
    تو اين شرايط مي خوام اقدام كنم كه به گرفتن مهريه كه حداقل اين طوري شايد بتونم باهاش حرف بزنم از يه طرفم به اين فكر مي كنم كه شايد ( به احتمال 1%) اگه برگردم سر خونه و زندگيم ، از كارم شرمنده باشم.
    بهم بگين چي كار كنم؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: درخواست مهريه تو شرايطي كه دارم درست هست؟

نظر شخصی و نه کارشناسی:

عزیزم ضمن اینکه دعوتت میکنم به داشتن آرامش روحی و روانی..
    هر اقدامی که صلاحه انجام بدین زودتر انجام بدین و تکلیف خودتونو زندگیتونو روشن کنید تا از این بلاتکلیفی در بیاین.

یعنی چی 110 روزه که همینجوری الاف موندین و هیچی به هیچی!!!فکر نمیکنی صبرم اندازه ای داره؟
    باز اگر صبر این 3ماه و نیمه شما جواب خوب داده بود یه چیزی..ولی جوابش چی شده؟؟
    اینکه اون آقا دوست دختر زیاد کرده و سر خودشو حسابی گرم کرده و انگار نه انگار که یه زن داره و باید بهش متعهد باشه.

عزیزم خیلی رک و راست و البته با احترام زنگ بزن (یا خودت یا وکیلت) و بگو هرکاری که میخوان میتونن انجام بدن ولی تکلیف شمارو هرچه زودتر روشن کنن.
    بالاخره که چی؟
    یا میخواد زندگی کنه که بیاد مثل 2تا انسان عاقل و بالغ باهم صحبت کنید و مشاوره برید و برید سر خونه زندگیتون یا اینکه میخواد بره دنبال مجرد بازیو زندگی با خانواده خودش که بازم بیاد صحبت کنه و شرایط رو روشن کنید.

آخه یه بومو 2هوا که نمیشه زندگی.
    اگه قرار بوده اون خونه مامانش زندگی کنه و مجردی کنه و شما هم خونه مامان خودتون ، پس دیگه چه کاری بوده که ازدواج کردین؟؟

باتشکر

3. 6 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (یکشنبه 05 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

سلام عزیزم

مهریه حق شرعی و قانونی شماست و از شیر مادر بر شما حلال تر، مهریه یعنی اولین هدیه ای که مرد تعهد میکنه به محض عقد بستن با مهر تقدیم همسر کنه حالا با توجه به شرایط فرهنگیه ما فقط وعدشو میدن! و وقتی کار به دعوا میکشه زن مجبور میشه از تنها حربش استفاده کنه و با جبر طلب کنه که اسمش دیگه مهریه نیست و میشه جبریه!
    عزیزم مهریه حق تو هست خوذت باید تصمیم بگیری میخواهی یا نه!
    اما گاهی وقتها لازمه یه تلنگری به برخی وارد کرد تا شاید تغییری در روند فرسایشی جدایی صورت بگیره،
    شما چیزی بیش از حقت نمیخواهی، فکر میکنم صبر برای مدارا و صلح از طریق جریانه خانوادگی به اتمام رسیده و شما با اجرا گذاشتن مهریه میتونی دادخواهی بکنی و علاوه بر مهریه طلب روشن شدن تکلیفت را بکنی، اجرا گذاشتن مهریه و دادخواهی این فرصت را برای شوهرت و شما پیش میاره تا یک فرد آگاه به امور خانواده بینتون قضاوت کنه و هر دو حرفاتونو کامل بزنین، نهایت نهایت اگر دیدین میخواین برگردین سر زندگی و هر دو قصد تشکیل یه زندگیه سالم را دارین میتونین برای نشون دادن حسن نیت بگین مهریه برگرده حالت اول و پرداخت نکنن تا زمانی که از سر مهر پرداخت کنن اما ازش نگذرین !

5. کاربر روبرو از پست مفید elahe.a تشکرکرده است .

elahe.a (یکشنبه 05 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

تا اونجایی که مقداری از پست قبلیتون در جریان هستم.

همسر شما یا از قوانین دادگاها خبر داره یا کسی این که هر ماه

یه مبلغی رو به شما بده یا بحسابتون واریز کنه را میدونه که

اگر شما دست به شکایت بزنید .

در دادگاه خواهد گفت من نفقه همسرم را دادم.

اگر مردی 6 ماه نفقه به همسرش ندهد محکوم میشود . اگر

نتونه اثبات کنه به بازداشت میوفته . نفقه حکمی هست که رد خور نداره .

پس همسر شما در جریان این قانون بوده .

یک سوال همسر شما این 30 هزارتومان که اصلا بهش نمیشه گفت نفقه رو به چه صورت به شما میده .

اگر به حسابتون میریزه برید حسابتون رو ببنید و برای بست به بانک بگید برای دلایلی میبندم. که اگر استلام بگیرند نگند که به بهانه ای بستی . که دستت به جایی بند نباشه .

متوجه ای که باید طوری ببندی که برگه برنده دست همسر نباشه .

و به گفته دوست عزیزمون که تا حدودی این شرایط شمارو داشته .

همسر شما روی برده به دختران دیگر سر خود را گرم کرده . به فکر این هم نیست که یک دختر

رابه همسری قبول کرده و مسئولیت یک زندگی بر دوشش هست .

هنوز در دوران مجردی هست .

اگر شما سعی خودتون رو کردید که برگردید به سر زندگی اما شوهرتون میلی نشون نداده

غرق اون کارهای نادرستش شده که باید بخودش بیاد .

اقدام کنید اگر یه جو غیرت داشته باشه دست از اون کار میکشه و میاد تازندگیش رو

بسازه . اگرهم نداره که بهتره بری دنبال همونا تا آخرش ضربشو بخوره .

7. 3 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (یکشنبه 05 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 شهریور 92 [ 16:08]
    سطح
    40
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    220

تشکرشده 223 در 68 پست

Array

سلام

با این شرایط اثبات ترک انفاق سخت شده اما بازم با وکیل مشورت کن،مبلغ نفقه رو کارشناس باید تعیین کنه و هرچقدر تعیین کنه بیشتر از مبلغی هست که همسرتون به حسابت واریز میکنه، دادخواست الزام به تهیه مسکن هم میتونی بدی، حکمه ترک انفاق رو اگه بگیری خیلی به دردت میخوره، خدایی نکرده اگه فهمیدی قصد زندگی نداره میتونی طلاق عسر و حرجی بگیری با گرفتن تمام حق و حقوقت
    اگه مالی ازش سراغ دارین هرچی دارایی داره رو برای مهریه مصادره و توقیف کن اینطوری شاید به خودش بیاد اما اگه چیزی نداره باید بگم متاسفانه با "بخشنامه جدید در مورد زندانیان معسر" حتی چک رو هم نمیشه وصول کرد چه برسه به مهریه، قسطی میکنن میشه 3 یا 4 ماهی یک سکه اونم ممکنه مرد بیافته روی دنده لج نه طلاق بده و نه مهریه درست و حسابی میده ، نهایتش زن باید بگه مهرم حلال و جونم آزاد،کلا وقتی میری سراغ قانون باید امادگی هر شرایطی رو داشته باشی و بتونی تصمیم بگیری،
    (من نه کارشناس حقوقم نه وکیلم)
    توکلت به خدا باشه انشاء الله خودش کمک کنه بهترین تصمیم رو بگیری و هرچی خیره واست پیش بیاد

9. 3 کاربر از پست مفید sah@r تشکرکرده اند .

sah@r (سه شنبه 07 شهریور 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دریا جان

قبل از هرچیزی دوستای خوب و با وفا باید بدونن حتی اگر ذکر کنن که نظرشون کارشناسی نیست بالاخره در مخاطب تاثیر خودش رو میذاره.

دریا جان میدونم و میفهم که شرایط واقعا خیلی سخته.اما من احتمال میدم همه این رفتارها برای تحریک اعصاب شماست.چون مطمئنا همسرت میدونه که شما به فیس بوکش سر میزنی.
    پس شما زرنگ باش و با این بچه بازیها تحریک نشو و به قولی وارد این بازی نشو.

حالا که شما میگی دوستش داری و بهش علاقه داری نظر من اینه که شما یک سکه از مهریه ات رو بذار اجرا.با اینکار بعدها اگر هم گله ای کرد میگی من برای اینکه تورو ببینم این کار رو کردم وگرنه مثل بقیه زنها همه مهریه ام رو اجرا میذاشتم.

در مرود نظر وکیلت در رابطه با اون 30 تومان هم...
    چون اون وکیله همه مسائل رو قانونی میبینه.چون هر انسان عاقلی میدونه میزان نفقه 30 تومان نیست.اگر هم پس فردا بخواد ادعا که که من نفقه دادم نمیتونه چون نفقه بر اساس تحصیلاته و نفقه یک زن بیسواد هم از 100 تومان کمتر نیست.

فقط دریا جان یادت باشه

برای خراب کردن همیشه وقته

موفق باشی

11. 4 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 05 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 تیر 92 [ 23:18]
    سطح
    33
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,263

تشکرشده 1,270 در 233 پست

Array

یعنی شما رو با زور از خونه انداخته بیرون؟

با توجه به اینکه ایشون ماهانه داره پولی به حسابتون واریز میکنه، ترک انفاق شامل حالش نمیشه.

اما شما می تونید دادخواست بدید که میزان نفقه شما کارشناسی بشه، چون این مبلغ کمه.

احتمالا اگر درخواست نفقه کنید و با توجه به اینکه در خونه همسرتون زندگی نمی کنید ایشون درخواست الزام به تمکین بده، که در صورتی که به خونه برنگردید، نفقه از شما ساقط میشه.

توصیه میکنم مهریه را الان به اجرا نذارید ، چون بلافاصله تقسیط میکنه، اما اگر خودش طلاق خواست بذارید خودش اقدام کنه، در اون صورت باید حق و حقوقتون رو کمال و تمام پرداخت کنه تا بتونه طلاقتون بده.

این مراحل خیلی حساسه، مواظب باشید ایشون توسط قانون شما رو دور نزنه.

13. 4 کاربر از پست مفید arash1348 تشکرکرده اند .

arash1348 (یکشنبه 05 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 شهریور 92 [ 16:08]
    سطح
    40
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    220

تشکرشده 223 در 68 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam123

حالا که شما میگی دوستش داری و بهش علاقه داری نظر من اینه که شما یک سکه از مهریه ات رو بذار اجرا
    مریم جان با توجه به شلوغی دادگاهها حدود 6 ماه طول میکشه تا نوبت دادگاه بدن، بعد اگه همسرشون بفهمه ایشون یک سکه به اجرا گذاشته ممکنه حتی توی دادگاه شرکت نکنه اونوقت تکلیف چیه ؟ جلبه همسرش رو بگیره یا دوباره کل مهریه رو به اجرا بذاره و منتظر بمونه 6 ماه بعد رسیدگی بشه؟

اگه هنوز تردید داره بهتره فعلا مهریه رو اجرا نذاره
    حاصل سبزترین باور من برگ زردیست که از لای ورق های دلم می ریزد... مانده ام سخت غریب! دیگر از سبزترین حادثه ها می ترسم...!!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

ضمن تشکر از مریم123 عزیزم که دوست خیلی خوب بنده هم هستند

darya.f عزیزم بعد از خوندن نظرات و تجربه های دیگران و مشورت با وکیلش خودش تصمیم میگیره که چه کاری به صلاحشه و چه کاری نه.

ولی در هر صورت اینکه تکلیفشو معلوم کنه و نذاره بیهوده وقتش تلف بشه برای زندگی خودش خیلی بهتره.
    یه زمان برنگرده ببینه این 3ماه و نیم شده 3سال و نیم و همچنان در این برزخ گیرکرده.

دررابطه با فیس بوکم نظر شخصی رو گفتم ..به خاطر همینم مینویسم کارشناسی نیست و فقط نظرات شخصیه و همه میان اینجا که نظرات دیگران و تجربه ها و مشورتهاشونو بشنوند.

ایشالله که مشکل هرچه زودتر حل بشه و همه خوشبخت بشن

16. 2 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (یکشنبه 05 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 13:47]
    سطح
    18
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    71

تشکرشده 70 در 39 پست

Array

ممنونم از همه دوستانم كه جواب دادن.
    من نمي دونم چرا احساساتم ضد و نقيض عمل مي كنند، يه روز مي گم اين بار ديگه مي رم مهريه رو مي زارم اجرا و حتي ازش جدا مي شم، ولي به يه روز نرسيده نظرم عوض مي شه، از يه طرف عقلم مي گه كه كار درست جدايي هست، چون كلا با رفتارش داره ثابت مي كنه كه ديگه دوستم نداره، ولي دلم نمي دونم چرا قبول نمي كنه.
    من اينجا تاپيك هايي رو ديدم كه كاربر با به اجرا گذاشتن مهريه تونسته برگرده سر زندگيش، ولي نمي دونم چرا نمي تونم قبول كنم كه اين من باشم كه اول اقدام قانوني كنم.
    شوهر من هر وقت دعوا مي كرديم مي گفت كه به خاطر سكه هات هست كه طلاقت نمي دم و اونقدر اذيتت مي كنم تا خودت دادخواست بدي، وقتي من مي گفتم من سكه نمي خوام مي گفت به وقتش خواهيم ديد، الان فكر مي كنم كه اون منتظر من اقدام كنم تا هيچي بهم نده و راحت جدا شيم.

مريم جان، نمي دونست كه به فيس بوك سر مي زنم چون من اكانت ندارم ، وقتي ديدم ايميلش رو خيلي on مي كنه با اكانت دوستم وارد فيس بوك شدم، شوهرم مي گفت فقط دوستان مي تونن عكس ها و يادداشت هاي همديگه رو بخونن، ولي من بدون اينكه تو ليست دوستانشون باشم و با كاربري دوستم، صفحه شوهرم رو ديدم.
    اينم بگم كه من كل پسوردهاش رو قبلا داشتم ولي ايشون درست فردا روز قهرمون همه پسوردهاشون رو عوض كردن.
    از اينكه دوست دختر بگيره ناراحت نيستم، از اين ناراحتم كه اولين چيزي كه بعد از عقد ازم خواسته بود اين بود كه حتي اگه از همديگه متنفرم شديم تا از هم طلاق نگيريم به همديگه خيانت نكنيم.
    به خدا من حتي حلقه ازدواجم رو شبا از دستم در نميارم اونوقت اون اولين كارش در آوردن حلقه اش بود و الانم كه داره به نوعي عقايد خودش رو زير پاش ميزاره.

آقاي آرش، بله، با اينكه عمل كرده بود از موهام كشيد و مي خواست بندازه بيرون و بعدش كه ديد من نمي رم زنگ زد به خونوادش و اونا هم به چند نفر ديگه زنگ زدن و اومدن خونه و گفتن بهتره از خونه بري بيرون و يه مدت از هم دور باشين، ولي الان مي زنن زير كارشون و مي گن خودش رفته و اگه مي خواد برگرده بايد پدر و مادرش و خودش بيان عذرخواهي كنن.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)