به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 91 [ 21:36]
    سطح
    12
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    94

تشکرشده 98 در 42 پست

Array

دریافت اس ام اس مشکوک از گوشی شوهرم

سلام دوستای عزیزم
    من دوباره با یه مشکل جدید اومدم.اما ایندفعه به بقیه فرق داره.
    میخوام یه راست برم سر اصل مطلب.حدود یه هفته پیش که ما خونه عموی شوهرم مهمون بودیم یه اس ام اس واسه شوهرم اومد و گفتش همکارشه که شیفت شبه و ازش خواسته اگه میتونه صبح یه ساعتی زودتر بیاد سر کار تا بره و به یه کاری که داره برسه.شوهرمم داشت جوابشو میداد.ولی چون خطها به خاطر زلزله قاطی کرده بودن اس ام اسا مشکل داشتن و نمیرفتن.یهو بهم گفت گوشیتو بده من.منم دادم.بعده مهمونی بهم گفت چون اس ام اسم به همکارم نمیرفت یه اس ام اس به گوشیه تو واسه امتحان زدم که فعلا نرسیده اما اگه رسید قول بده که نمیخونیش منم گفتم باشه و گیر ندادم.
    چند تا اس ام اس خالی هم فرستاده بود که همشونو نخونده پاک کردم.اون یه دونه اس ام اس اساسی دو روز بعدش اومد و منم که دیگه اون جریانا یادم رفته بودخوندمش.مضمون اس ام اس این بود:
    "مهمونیم,از اخرین باری که دیدمت خیلی دلم برات تنگ شده من خیلی دوست داشتم ولی دیگه متاهل شدی"
    به شوهرم گفتم اونم گفت این از اس ام اساییه که اون زمون اون خانومه واسم فرستاده بود و منم پاکشون نکردم و اون شب همینطوری یه اس ام اس به خطت فرستادم و گفتم نخونش که گذشته ها یادت نیفته.(اینو بگم که ما وقتی ازدواج کردیم سر و کله همکار قبلی شوهرم پیدا شده بود و هی به شوهرم ابراز علاقه میکرد و دست وردار نبود.البته شوهرم منو تو جریان همه ی اون قضایا قرار داده بود و همه کاری کردیم که گورشو گم کنه.)
    و اما مشکل من!
    من رو این مساله اونروز حساس نشدم و حرفشو باور کردم.ولی الان با گذشت چند روز این مساله مثل خوره افتاده به جونم.مخصوصا این کلمه "مهمونیم" خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده چون ما جدا اون شب مهمون بودیم!و یا اصلا اینکه چرا شوهرم باید واسه امتحان خطها اون اس ام اسو از بین اون همه اس ام اس به من فرستاده باشه؟و اینکه چرا اصرار داشت نخونمش؟
    همش به این فکر میکنم که شوهرم دروغ میگه و اون شب اس ام اسو اشتباهی به من فرستاد و واسه همین هول کرد.
    شما بودین چیکار میکردین؟خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.چند روزه همش خوابایه بد میبینم.اگه شوهرم بهم خیانت کرده باشه چی؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 اسفند 95 [ 19:50]
    سطح
    66
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,528

تشکرشده 4,871 در 817 پست

Array

RE: دریافت اس ام اس مشکوک از گوشی شوهرم

می دونی چیه؟ جدیدا روی مسأله خیانت مردان دارم بررسی هایی انجام می دم. جون خیلی می بینم و می شنوم.
    به جرأت میگم 90% مردها به سادگی پتانسیل خیانت رو دارند.(10% بقیه رو گذاشتم واسه آقایون متعهد که یهو بهشون برنخوره.)...
    همکاری دارم که چندین سال از ازدواجش میگذره. خیلی در مورد خیانت و اینکه کار بدی هست و ادم نتیجه اش رو می بینه حرف می زنه. یک روز بهم گفت بنظر تو من تا الان چه دروغی گفتم؟ بهش گفتم: شما خیلی دلتون می خواد خیانت کنید اما نمیتونید. چشماش از تعجب گرد شد. گفت چطوری متوجه شدی؟ گفتم از اونجا که زیاد حرفشو می زنید. البته علیرغم شیطونیش مرد خوب و متعهدیه و خداروشکر بر این احساسش غلبه می کنه. متاسفانه این موضوع اخیرا دامنگیر زندگی خیلی ار زن و شوهرها شده و نگران کننده است.
    شما به عنوان یک زن اولین چیزی که در مقابل این مسائل باید یاد بگیری اینه که روی این موضوع زوم نکنی و حساسیت نشون ندی. نمی گم زندگیتو ول کنی به امان خدا، اما نباید هم به شوهرت گیر بدی. نباید اجازه بدی قبح این مسائل بین شما از بین بره و حیا برداشته بشه. چون اونوقت واقعا دیگه نمی شه کاریش کرد.
    بهترین کاری که شما می تونی انجام بدی اینه که پایه های زندگیتو بر اساس مهارتهای ارتباط با همسر محکم کنی. تاکید می کنم که این مهارتها لزوما ابراز علاقه و محبت افراطی به همسر و درواقع نقش مادر رو گرفتن نیست.
    بهتون مژده می دم اگر بتونین این ور قضیه رو محکم کنید موفق می شید. مردان همواره یک دیوار قوی بین زندگی شخصی شون با همسرشون و اون نفر سوم قائل میشن و بیشتر به جنبه سرگرمی به نفر سوم نگاه می کنن که البته همیشه هم سرشون به سنگ می خوره. نمونه هاش در تالار خیلی زیاده.
    شما هم بهتره بدونی اینکه خواب و خوراک رو بر خودت حرام کردی یک اشتباه خیلی خیلی بزرگه. در زندگی زناشوییت، حال و احوال خودت رو در اولویت قرار بده و به خودت روحیه بده تا بتونی زندگیتو از چنین خطراتی حفظ کنی. ازدواج پایان راه و شروع استراحت شما نیست بلکه آغاز یک کوه پیمایی عاشقانه نرم برای رسیدن به قله آرامشه. همین الان تمرکزت رو از اون اسمس بردار و به زندگیت بچسب. راههای برآوردن نیازهای زناشویی رو یاد بگیر و از این راه روی شوهرت تاثیر بذار. نفر سوم خودبخود حذف می شه.
    البته می دونم کم کردن این حساسیت خیلی سخته. درک می کنم و واقعا سخته. اما تنها راهیه که من فعلا براش پیدا کردم و بنظرم به نفع هر دو طرف جواب می ده.

3. 8 کاربر از پست مفید سرافراز تشکرکرده اند .

سرافراز (شنبه 04 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 98 در 42 پست

Array

ممنون از توجهت سرافراز عزیز
    همه حرفای شما درست و کاملا معقول و منطقیه ولی با این شک و تردید نمیشه زندگی عادی رو ادامه داد.
    اگه شوهرم باهام بد بود و بی توجهی میکرد این شکم صددرصد میشد ولی این مساله با رفتارای شوهرم در تناقضه.چون خیلی نسبت به من حساس و مهربونه.
    دقیقا منم به این خاطر که قبح مساله از بین نره با خودش مطرح نکردم.نمیخوام به جایی برسه که مثلا بگه:اره خوب کردم!

5. کاربر روبرو از پست مفید نیلوی عاشق تشکرکرده است .

نیلوی عاشق (جمعه 03 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    66
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,528

تشکرشده 4,871 در 817 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوی عاشق
    ممنون از توجهت سرافراز عزیز
    همه حرفای شما درست و کاملا معقول و منطقیه ولی با این شک و تردید نمیشه زندگی عادی رو ادامه داد.
    تا وقتی اتفاقی نیفتاده زندگی کردن راحته اما وقتی چنین مسأله ای پیش میاد نشون می ده مسئولیت شما بیشتره. وقتی لیوان آبی از روی میز سر می خوره و می شکنه اتفاقیه که افتاده. نمیشه به یاد لحظه قبل از شکستن خودخوری کرد و آه و ناله راه انداخت. افتاد و شکست همین! واقعیت موجود همینه مثل واقعیت الان زندگی تو! بجای نشستن و غصه خوردن بشین خورده های شکسته رو جمع کن و حواستو بیشتر جمع زندگی کن.
    می تونی هم وقتی همسرت باهات مهربونه بهش بگی من خیلی بهت افتخار میکنم. تو خیلی خوب و مهربونی. توی این جامعه مردهای کمی پیدا مشن که اینجوری مهربون و خانواده دوست باشن. انقدر بدم میاد از مردهایی که به همسراشون پایبند نیستنددددد که نگو! بعد بپر بوسش کن! مطمئن باش در درونش یک اتفاق مهم میافته و اگر یواشکی داره کارهای بدی می کنه کمی می ترسه.

اگه شوهرم باهام بد بود و بی توجهی میکرد این شکم صددرصد میشد ولی این مساله با رفتارای شوهرم در تناقضه.چون خیلی نسبت به من حساس و مهربونه.
    خوشحالم.

دقیقا منم به این خاطر که قبح مساله از بین نره با خودش مطرح نکردم.نمیخوام به جایی برسه که مثلا بگه:اره خوب کردم!

آفرین!

7. 2 کاربر از پست مفید سرافراز تشکرکرده اند .

سرافراز (جمعه 03 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

سلام دوست من .

بعید میدونم کسی که بخواد یه پیام به دختری یا کسی بفرسته .

بیاد همون پیام رو به شما بده . خیلی بعیده که یه مرد عاقل این کارو بکنه .

به دلتون بد راه ندید خواهرم. وسعی نکنید به پیامها تماسها حساسیت نشون بدید .

اگر این کار شما باعث آزارش شود از شما دوری میکند .

و پنهانی حتی به همکارانش پیام میدهد.

چون مردها از این رفتار بیزارند که همسرشون هی گوشیشون رو چک کنه.

کسی اگر خدایی نکرد ه بخواد خلاف کنه خیلی راهای دیگری هست که

هزار بارم گوشیشو چک کنید متوجه نمیشوید .

پس دلتون رو سیاه نکنید .

همان طوری که گفته شاید پیام برای چند سال پیش بوده.

شما در این مدت فقط همان مهمانی که نبودید . شاید در آن زمان مهمانی بودید .

نقل قول نوشته اصلی توسط سرافراز
    می دونی چیه؟ جدیدا روی مسأله خیانت مردان دارم بررسی هایی انجام می دم. جون خیلی می بینم و می شنوم.
    به جرأت میگم 90% مردها به سادگی پتانسیل خیانت رو دارند.(10% بقیه رو گذاشتم واسه آقایون متعهد که یهو بهشون برنخوره.)...
    همکاری دارم که چندین سال از ازدواجش میگذره. خیلی در مورد خیانت و اینکه کار بدی هست و ادم نتیجه اش رو می بینه حرف می زنه. یک روز بهم گفت بنظر تو من تا الان چه دروغی گفتم؟ بهش گفتم: شما خیلی دلتون می خواد خیانت کنید اما نمیتونید. چشماش از تعجب گرد شد.

سلام دوست عزیز شما نمیتونید انقدر محکم م متمعا بگی 90 درصد آقایون

خیانت میکنند یا غیره.

این برسی ها به چندتا آقای اطرافتون جواب منطقی نمیده .

شما اگر میخوای برسی یا تحقیق کنی قبل از اینکه

نتیجه 90درصدی رو به همین راحتی بگید . لطف کنید به تحقیقات تون ادامه

بدید . ونه یک یا 10 آقا .

بلکه هزاران آقا بعد نتیجه گیری کنید .

هنوز برسی هاتون رو شروع نکردید چطور میگید 90 درصد .

شما با این افکار وبا این دید چطوری میخوای تحققیق کنید .

شما از همین الان فکرتون آلوده شده .پس 90 درصد آقایون رو خیانت کار میبینید .

نمیتونید با این افکار ادامه به تحقیق و برسی بدید .

اول دیدگاهتون رو پاک کنید بعد برید سراغ تحقیقات تون .

با تشکر

9. 5 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (جمعه 03 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    66
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,528

تشکرشده 4,871 در 817 پست

Array

آقای پدربرزگ! اول به کلمه "پتانسیل" دقت کنید بعد موضع بگیرید! خداروشکر که شما جزء 10% هستید. همین الان یک آمار از تاپیک هایی که توی همین تالار زده میشه متوجه میشید قضیه چقدر بغرنج شده. بله برای خود من هم چندین و چندین مورد پیش اومده . دیدم و شنیدم و می بینم و می شنوم. لازم نیست آدم هزارتا مرد رو تست کنه فقط کمی باید چشم و گوشش رو باز کنه و حقایق رو بهتر ببینه و سرشو نکنه زیر برف. آدم همیشه باید حواسشو جمع کنه. من خودم به عنوان یک دختر که توی این جامعه زندگی می کنم وظیفه خودم می دونم که آگاه باشم و روی حرف و شعارهای "من خوبم من بهترینم از من دیگه بهتر پیدا نمی شه" کسی روش قضاوت نکنم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 98 در 42 پست

Array

ممنونم پدربزرگ عزیز
    راستش منم سعی میکنم مثل شما فکر کنم ولی نمیدونم چرا همیشه یه طرف کار میلنگه.
    ما تو زندگیمون هیچ گونه خلا عاطفی و ارتباطی نداریم و همین منو ناراحت میکنه که واقعا اگه اینکارو کرده من دیگه باید براش چیکار میکردم که نکردم.اساسی ترین مشکل زندگی ما اختلاف همسرم با خونواده منه که تو بیشتر موارد من همسرم رو حق دونستم چون واقعا همینطور بوده.
    انصافا ایشون هم از هیچ نظر واسم کم نذاشته.ما خیلی سخت به هم رسیدیم.یه بار این اواخر که باز با خونوادم مشکل داشتیم بهم گفت که اگه قرار باشه خونوادت طلاقتو ازم بگیرن منم باید برم خودمو بکشم چون بدون تو نمیتونم.
    ولی این اواخر خیلی تو خودشه.جدیدا یه مسافرت هم رفته بودیم و این کارش خیلی ناراحتم میکرد.چندبار هم ازش پرسیدم که چی شده اینقد تو خودتی همیشه میگه هیچی.
    کاش راهی بود تا میتونستم بفهمم تو مغزش چی میگذره.

هرچند ممکنه سر این درصدها اختلاف نظر وجود داشته باشه ولی نظر سرافراز در مورد اداره زندگی و تسلیم نشدن خیلی کمک میکنه چون این افکار واقعا بیش از حد نا امیدم کرده.

12. کاربر روبرو از پست مفید نیلوی عاشق تشکرکرده است .

نیلوی عاشق (جمعه 03 شهریور 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

سلام نیلوی عاشق

نظر من تو این زمینه دقیقا برخلاف دیدگاه این تالاره.
    من فکر می کنم در چنین مواردی زن به شوهرش شک می کنه (ممکنه همین مورد برای فرد دیگری شک برانگیز نباشه و برای فرد دیگری یقین و بسته به زن و شوهر و نوع زندگیشون داره)، بهتره بدون دنبال شکش بره و اون رو به یقین تبدیل کنه.
    اگه به این یقین رسید که شوهرش خطا نکرده که اعتمادش بیشتر می شه.
    و اگه به یقین رسید که ارتباطی در کاره. خوب هرچی زودتر متوجه بشه و جلوش رو بگیره بهتره. ابتدا جلوی ریشه دار شدن یک ارتباط باید گرفته بشه. چون اگه ریشه دار بشه، اولین عیبش اینه که زن رو نسبت به شوهرش دل چرکین می کنه و ممکنه بخشش غیرممکن بشه (از سر ناچاری به زندگی با مردی ادامه دادن هیچ فایده ای برای دو طرف نداره). و از طرف دیگه مرد هم هنوز دل نبسته و راحت می گذره.
    بعد این مرحله نوبت می رسه که خیلی جدی مشکلات و کاستیهای زندگی بررسی بشه و حل بشه که دیگه چنین خطایی رخ نده.

من فکر می کنم دنبال این باشید که شکتون رو به یقین تبدیل کنید و از این افکار که معلوم نیست درسته یا غلط خودتون رو نجات بدید.
    البته من صرفا یک کاربر هستم مثل خودتون. تصمیم آخر رو باید خودتون بگیرید.

14. 8 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 20 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 98 در 42 پست

Array

ممنونم عزیز
    درواقع من خودم هم به این نتیجه رسیدم که با این بی توجهی و بیخیالی نمیتونم زندگی کنم.شاید برای بعضیا راحت گذشتن از کنار چنین موردی زیاد سخت نباشه اما من با توجه به شناختی که از خودم دارم نمیتونم.نمیتونم اجازه بدم اگه چنین مساله ای وجود داره ادامه بیدا کنه.
    فقط دنبال یه راهم که بتونم غیرمستقیم(بدون اینکه شوهرم متوجه بشه)این شک رو به یقین تبدیل کنم.
    فقط از خدا میخوام بهم صبر اعطا کنه تا نتیجش هرچی باشه بتونم بهترین تصمیم رو تو اون شرایط بگیرم.
    همیشه اطرافیانم بهم میگن تو خیلی صبوری و با مسایل خیلی ملایم و منطقی برخورد میکنی.امیدوارم الان هم همینطور باشه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

عزیزم متاسفانه پرداختن و دنبال به یقین رسیدن در بعضی شک ها هیچ حاصلی برای ادم نداره جز وسواس فکری پیدا کردن و از نظر روحی و جسمی فرسوده شدن. شک زن به شوهری که خیلی مهربونه و خوبه و خللی در زندگی وجود نداره هم از همین شکهاست که زندگی رو میسوزونه.

خواستم بگم اگر مردی بخواد کاری رو بکنه اولین نفری که متوجه میشه شما خواهید بود و مطمئن باشید با شک متوجه نمی شید بلکه با یقین متوجه میشید. پس سعی کنید کمی صبور باشید و به زندگیتون برسید. مطمئن باشید هیچ چیز بهتر و بیشتر از ارامش داشتن شما و دوری از شکها نمی تونه به شما و زندگیتون کمک کنه.

17. 7 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 03 شهریور 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)