به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 آذر 92 [ 19:06]
    سطح
    26
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

بهترین برخورد با همسر پرخاشگر ...

خوب با سلامی دوباره به دوستان .

پیرو تاپیک طلاق یا ادامه به دلیل اینکه تعداد صفحات زیاد شد این تاپیک رو ایجاد کردم .

لطفا برای رسیدن به نتیجه خوب لطفا متن ها رو به دقت مطالعه کنید .

من دو سال ازدواج کردم . با همسرم 3 سال دوست بودم . کلا خانواده من و از جمله خوده من افرادی با حوصله و صبوری هستیم و معمولا گذشتمون در رابطه با اتفاقات و مشکلات زیاده و کمتر کینه به دل می گیریم .

بزرگترین مشکل بنده با همسرم در رابطه با پرخاشگری ‏ دروغهای الکی و روابطم با ایشون هست.

در مورد پرخاشگری فرض کنید همسر شما در مورد موضوعی از شما رنجیده و یا ناراحت می شه و به شما گله گی یا اعتراض می کنه . بهترین راه حل یه معذرت خواهی و دل جویی از طرف هست اما همسر من نه تنها معذرت خواهی نمی کنه بلکه فورا شروع به داد و بیداد سر و صدا و حتی تهمت و ایراد اشکال به من می کنه .

آخرین موردی که بحثمون شد رو شرح می ددم . همسرم معمولا زمانی که می خواد جایی بره اعم از دعوت خواهرهاش یا دیگر اقوام همیشه بدون هماهنگی با من و دقیقا دقیقه نود با من در میون می زاره مثلا خواهرش ما رو دعوت کرده خیلی راحت باهاش هماهنگ می کنه و میزاره روزه مورد نظر می رسه و به من در اصل اطلاع رسانی می کنه ...!!! اصلا هم فک نمی کنه که شاید من نتونم بیام یا کار داشته باشم یا اصلا دوست نداشته باشم بیام . وقتی اعتراض می کنم شروع می کنه به حرفهایی در مورد اینکه تو دوست نداری خونه خواهرم بیایی در صورتی که سابقه نداشته من نرم .

در مورد بعدی مثلا برای حرکت از جایی ساعت 6 با من هماهنگ کرده و با توجه به اصرار من برای 30 دقیقه جابجایی اصلا قبول نکرد و گفت الا و بلا ساعت 6 بیا . جالبه که من با سختی و مشقت زیاد و خستگی ساعت 6 خودم رو رسوندم و دیدم خوابیده و وقتی بیدار شد تا حاضر بشه شد ساعت 6.30 و من اعتراض کردم که چرا 30 دقیقه بی جهت منو معطل کردی حتی حتی تکرار می کنم 1 نیم چه هم معذرت خواهی نکرد و شروع کرد به داد و بیداد که الاف شدی که شدی و جالبه که حرفهای واقعا نا مربوط و بی ادابانه زد .

من موندم این ادم چرا اینقدر بد اخلاق ، بی ادب و مشکل دار هست ؟ ایا از مهربونی زیاده منه طرف رو برداشته ؟

تاپیک قبلی من http://www.hamdardi.net/thread-18434.html

2. 3 کاربر از پست مفید ali323 تشکرکرده اند .

ali323 (شنبه 01 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 91 [ 02:52]
    سطح
    14
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

RE: بهترین برخورد با همسر پرخاشگر ...

علی اقا
    الان سوالتون چیه؟!! یه سری خصوصیات اخلاقیه بد خانومتون رو گفتید ولی نگفتین هدفتون از طرح این موضوع چی بود.
    ضمن اینکه من فکر میکنم که یه مرد خیلی مهربون این جمله رو در مورد خانومش به کار نمیبره :
    [ ایا از مهربونی زیاده منه طرف رو برداشته ؟]
    متاسفانه اینجا برخی اقایون اینقدر از خصوصیات بد خانومشون میگن و از خوب بودن خودشون که ناخوداگاه یه ذهنیت عجیب در مورد اون خانوم ایجاد میشه.مطمینا خانومتون خصوصیات خوب هم داره.چند تا از اونها رو هم نام ببرین.از خودتون هم بیشتر بگین[/quote]

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام خدمت شما

افرادی پرخاش میکنن و به اصطلاح پرخاشگر میشن احتمال خیلی زیاد دارای عدم اعتماد به نفس کافی هستن .
    این افراد معمولا خشم خودشون رو با پرخاشگری بروز میدن

شما توقع نداشته باشید دقیقا همسرتون همون رفتاری رو کنه که شما مایل هستید

مثلا ایشون عذر خواهی نمیکنه..شاید قبل از ازدواج هم آوردن این جمله به زبونش براش سخت باشه.پس این توقع رو بذارید کنار.

ایشون چون اعتماد به نفسش پایینه سریعا میخواد تقصیر کار رو گردن کس دیگه ای بندازه تا مواخذه نشه

.من فکر میکنم شما هم باید در رابطه به گوشزد کردن اشتباهات ایشون کمی با ملایمت تر رفتار کنید.

در مورد دیر خبر دادن به شما

کافیه فقط یکبار از رفتن امتناع کنید.(نه با دعوا و قهر و لجبازی)

مثلا بهش بگید:
    ای بابا عزیزم..کاش زودتر میگفتی.مثلا من امشب فلان کار رو باید انجام بدم(بهانه هایی که به شغل و کارتون مربوط بشه)

طوری وانمود کنید که خیلی ناراحتید .مدام هم تکرار کنید کاش زودتر گفته بودی....دقیقا حرفی رو بزنید که دوست دار بشنوه

بهش بگید من خیلی دلم میخواست بیام خونه خواهرت اما این وضعیت پیش آمد.یکی دو تا ناسزای کوچیک هم چاشنی کار کنید بد نیست.(خطاب به دوست...مدیر شرکت و اداره...مکانیک...)

مثلا :لعنتی...حالا وقت گیر آورده بودی....بخشکی شانس !

همسرتون باید کاملا ببینه و بفهمه که شما از این وضع ناراحتید.(این خیلی مهمه)

یا یکی دوبار همین کار رو با خودش انجام بدید.توجه کنید به هیچ عنوان گله..کینه...ناراحتی نباید در رفتارتون باشه وگرنه زندگی خدایی نکرده میشه جهنم و وارد فاز لج بازی کودکانه میشه

اصلا هم نگید که یادته فلان روز تو هم به من دیر خبر دادی؟

زمانایی که بحثتون میشه منزل رو ترک کنید.هم ایشون دیگه شروع به گریه و ابروریزی نمیکنه و هم شما اروم میشید.

زمانی که مقصره و قهر میکنه منت کشی و عذر خواهی نکنید

افرادی که گریه و داد و بی داد راه میندازن از اتهام زدن بهشون وحشت دارن و میخوان نقص رفتاری شون رو پشت این گریه ها پنهان کنن.

با مشاور صحبت کردید(همونی که دوستان شماره اش رو براتون گذاشته بودن)؟

من فکر میکنم همسر شما عمیقا به محبت نیاز داره.صرفا خطاب کردن عزیزم و یا صدا کردن اسم کوچک(البته متوجه نشدم که چرا شما به این به عنوان یه امتیاز نگاه میکنید.چون نباید غیر از این هم باشه) نمیتونه خلاهای عاطفی یه زن رو پر کنه.

من گفتم حق با شماست صبر کنید من سر فرصت با پدرم صحبت می کنم اما ایشون اعتقاد دارن که نه اگر صبر کنید اونها خوشی هاشون رو می کنن و بعد تو می خوای باهاشون صحبت کنی .. (واقعا نمیدونم منظورش چی بود)

این کار شما دقیقا مصداق دوستی خاله خرسه هستش.
    ایشون توقعش نا به جا بوده.دلیلی نداشت که بهش حق بدید.نمیگم دعوا راه بدازید اما بگید عزیزم زندگی خودشونه....بیا برات تعریف کنم فلان موضوع رو( باید با مهارت اینجا موضوع رو عوض کنید تا بحران زا نشه)

شما سعی کنید از این جملات استفاده کنید

مثلا
    عزیزم چقدر خوشحال میشم که تو خونه رو پر از ارامش برای من میکنی....

وقتی کارم تموم میشه سریع میام خونه که تورو ببینم

در مورد رفتن پیش مشاور از خود مشاور کمک بگیرید برا اینکه چطور ایشون رو راضی کنه که بیاد.

یا مثلا شما بگید تو که به من میگی من فلان کار و فلان کارم غلطه میخوام باهم بریم پیش نفر سوم تا قضاوت کنه

یا مثلا از مشاور بخواین به همسر شما زنگ بزنه و بگه فلانی اینجا بوده..خیلی ناراحت بود.میخواستم ببینم دلیلش چیه؟میتونی بهم کمک کنی همسرت دوباره ارامشش رو به دست بیاره؟(طوری هم برخورد کنه که گویا شما زا همه جا بیخبرید)

راههای زیادی هست برای اینکه ایشون رو سوق بدید سمت مشاور.

لطفا در مورد اینکه ایشون انقدر از ارتباط با خانواده شما گریزانه توضیح بدید.مطمئنید چیزی یا کسی ازارش نمیده؟
    دلیلش چیه برای قطع این رابطه؟

ببینید مثلا دلیلی نداشته واسه یه ماشین پدر شما زنگ بزنن و تبریک بگن...این برای رابطه شما که تا حدودی خدشه داره خطرناکه.

به دکتر یونسی سر زدید؟

من سعی کردم همه پستهای تاپیک قبلی شما رو بخونم به خاطر همینم کمی نوشته هام پراکنده شد.

موفق باشید

5. 4 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

خوب انصافا به نکته ها توجه کردید و شما تقریبا متوجه مشکل من شدید ...

ببینید من نه ادم بی ادبی هستم نه نامهربون هستم نه بی کلاس هستم نه بی شعور اما کلا این همسر من نمی دونم چرا سره چیزهای بی خودی و بی اهمیت از نظر بنده مشکل داره .

ببینید ایشون تحت هیچ شرایطی بابت هر اشتباه محرز و غیر محرز معذرت خواهی نمی کنه و دقیقا تکرار می کنم دقیقا طبق اشاره مریم جان همیشه تقصیر و گردن این و اون می اندازه مخصوص وقتی با من مشکل داره .

ببینین واضحه کسی که سر تایم نمی اد سر قرار خوب بدی قولی کرده و باید غذر بخواهد دلیل نمی شه داد و بیداد و دعوا کنه .

.من فکر میکنم شما هم باید در رابطه به گوشزد کردن اشتباهات ایشون کمی با ملایمت تر رفتار کنید.
    به اون خخدایی که شما قبول دارید چندین بار دعوتش کردم به بیرون و آروم باهاش صحبت کردم و گفتم مثلا فلان کارت منو ناراحت می کنه ایشون فورا گفته که فلان کاره تو هم منو ناراحت می کنه و یا کاره خواهرت یا بابات منو ناراحت کرده میگم بابا من دارم در مورد خودم صحبت می کنم نه دیگران و همیشه فورا ناراحت میشه و قهر می کنه و به قولی تحت هیچ شرایطی جنبه حرف رو نداره .

یه مورد جالبی که داره پیش خودش فکر می کنه که هیج وقت اشتباه نمی کنه و همه عالم اشتباه می کنن و چرت می گن الا این یه نفر چندین بار به وضوح اشاره کرده .

شدیدا تو بخث ها تهدید می کنه که من پدرت رو در میارم که نمی دونم تکلیفت رو روشن می کنم حالا می خواد بخث شدید باشه یا سر یه قر زدن من .

کلا به من حق اعتراض نمی ده تو این موندم این چه فکری میکنه .

کمی از این رفتار هم به ژن خانوادگیش رفته چون احساس کردم مادرش هم بعضی وقتا این موارد رو داره اما خیلی کم .

کافیه فقط یکبار از رفتن امتناع کنید.(نه با دعوا و قهر و لجبازی)
    باورتون میشه فک کنید همسر شما با خواهرش برای شام هماهنگ کنه بعدش یهو روز جمعه بگه بریم بعد شما بهش می گین چرا به من نگفتی بعد اونم بگه مگه من تلفنی حرف می زدم تو متوجه نشدی (کاملا با عصبانیت تمام) شما چکار می کنید . ؟‌

در ضمن من قبلا بهش گفتم کلا این خانوم بیماره دعوا و بحث کردن کلا اعتقاد داره که اصلا اشتباه نمی کنه و این منم که دارم چرند می گم .

افرادی که گریه و داد و بی داد راه میندازن از اتهام زدن بهشون وحشت دارن و میخوان نقص رفتاری شون رو پشت این گریه ها پنهان کنن.
    دقیقا همینطوره من همیشه اعتقاد دارم و بهش گفتم وقتی درموردی من اعتراض می کنم خیلی راحت و اروم بشین توضیح بده یا از خودت دفاع کن چرا به من و خانوادم توهین می کنی و داد می زنی و مواردی که ماله 4 ساله پیش هست رو جلو میاری ...

میدونی مشکلش چیه می دونه مقصره چون واضحه اما نمی خواد قبول کنه و همیشه دنبال راه فرار می گرده و الکی بحث می کنه .

به دکتر یونسی سر زدید؟

نه متاسفانه .... قبلا پیش روانشناس رفتیم و حتی ایشون اشاره کرد که ایراد از رفتارشون هست ولی ایشون قبول نکرد و پشت سرش می گفت روانشناسا مشکل دارن همشون ... خیلی این حرفش جالب بود با اینکه ایشون لیسانسه هست .

من سعی کردم همه پستهای تاپیک قبلی شما رو بخونم به خاطر همینم کمی نوشته هام پراکنده شد.
    خیلی عالیه من احساس می کنم شما به عمق فاجعه پی بردید و می تونین کمکم کنین فقط این نوشتن ها ادم رو خسته می کنه

ضمن اینکه من فکر میکنم که یه مرد خیلی مهربون این جمله رو در مورد خانومش به کار نمیبره :
    خداوکیلی ایشون سره کار می ره حقوقش رو می گیره واسه خودش خرج می کنه بعد خسته اس حال نداره شام درست کنه من ماهی 100 تومن پول غذای بیرون و میدم که هیج کلی تو خونه کمک می کنم که هیچ ظرفها رو می شورم که هیچ ، همیشه سفره جمع کردنی میگم بلند نشو ، و جالبه اخرش من بده می شم و کلی کارهای دیگه که قابل نوشتن نیست ...

7. 2 کاربر از پست مفید ali323 تشکرکرده اند .

ali323 (شنبه 21 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 آذر 91 [ 15:41]
    سطح
    24
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 55
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

با سلام خدمت علی اقای محترم
    میشه لطفا در مورد مسائل مالی زندگیتون کمی توضیح بدی ؟
    1 مثلا درامد ماهیانتون چقدره ؟
    2 دقیقا شغلتون چی یه کمی توضیح دادین اما اگر میشه بیشتر ؟
    3 اون موقع که 7 ماه بیکار بودین خرج و مخارج خونه با کی بود الان کل مخارج با کی هست ؟
    4 خونه ای که الان درش زندگی می کنید اجاره ای است شما اجاره کردین یابا کمک هر دو یا خانواده ها ؟

من فکر می کنم خانومتون ازیک سری مسائل خسته و کلافه هست بعضی موقع ها خیلی مسائل فقط با حرف زدن و قربون صدقه رفتن حل نمیشه بلکه با عمل حل میشه .به خاطر همین سر هر مسئله الکی دعوا راه میندازه البته نمی گم که کار درستی می کنه اما شاید دست خودش نیست و این رفتار باهاش همراه شده شاید خودش هم ناراحت باشه که حتما هست این که می گید مدام فکر میکنه شاید باخودش فکر میکه چرا انقدر زود عصبانی میشه اما به شما نمی گه مشخصا هر انسانی به رفتارهای خودش فکر می کنه .

مثلا همسر من هی به من میگه دوست دارم اما من این دوست داشتن رو هیچ جای زندگیمون نمی بینم (تو عمل )

میشه یکم در مورد این مسائل توضیح بدین با تشکر موفق باشید .
    اون به کمک شما احتیاج داره ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

سلام و تشکر

1 - الان حدود ماهی 500 تا 800

2 - شغلم آزاده در کار صنایع چوبی هستم و فعلا از عید به اینور اومدم پیش بابام . (به پیشنهاد خانواده و مشورت با همسرم )

3 - بیکاره بیکار که نبوم درآمدم خیلی کم بود با همسرم با هم خرج ها رو می دادیم و اون چند ماهی کمک کرد .

4 - خونه ماله همسرم هست از پدرش ارثی رسید اونم خونه خرید منم تا باز سازیش و راست و ریستش کمک کردم حود 10 تومن شاید .

ببینید من می گم شما باور نمی کنید یا درک نمی کنید یا مورد استثنا هست ... همسره من سره مسائلی خیلی ناراخت و شاکی می شه که اصلا ارزش نداره و جالبه خیلی علاقه داره این ناراحتی رو کش بده . بعضی وقتی ادم ناراحت می شه این طبیعی هست ولی کش دادنش معنی نمی ده .

من ادم ارومی هستم و علاقه دارم همیشه با همسرم در مورد موضوعات مختلف صحبت کنم ولی متاسفانه همسرم حرفهاش رو با خانوادش می زنه یعنی روزی 6 بار با خواهراش صحبت می کنه چند بار محل کارش و دقیقا روزی سه بار به هر سه خواهر زنگ می زنه خوب معلومه حرفی برای با من زدن نمی مونه چنبار هم بهش گوشزد کردم اما ع وض توجه قهر کرد .

چند روز پیش بابای بنده که اول ماه رمضون به علت فشار بده برای شارژ مسائل کاری ماشین رو فروخت و دوباره ماشین خرید جالبه تا به همسرم گفتم قهر کرد ... چرا ؟‌ الان با من حرف نمی زنه می گم چرا میگه تو با من نیستی همش با خانوادتی ...

ببینید یه چیزه راحت همسرم هر مورد که داره به من نسبت می ده دقیقا چندین بار دقت کردم مثلا دروغهای کوچیک ‏ همش با خواهراش هست باهام میرن بیرون خرید به منم بعضی وقتی چند روز بعد اطلاع رسانی می کنن ..

خودش برای مهمونی ها هماهنگ می کنه و غیره .

شما بفرمایید این چه صیغه ایی هست ... من توش موندم واقعا اینو می گما ...

10. کاربر روبرو از پست مفید ali323 تشکرکرده است .

ali323 (پنجشنبه 26 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 آذر 91 [ 15:41]
    سطح
    24
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 55
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

با سلام من فکر می کردم شاید به خاطر مسائل مالی همسر شما بهونه میگیره که با توضیحات شما این هم نیست واقعا نیم دونم چرا این طوری هست .
    اما اینکه با خواهراش روزی چند بار حرف میزنه اصلا ایراد نیست خوب منم حرف می زنم وقتی همسرم نیست خوب بالاخره خواهریم با خواهرامون و برادرامون حرف نزنیم با کی حرف بزنیم .
    فکر کنم باید یکسری سیاست بکار ببرید که همسرتون فکر نکنه که شما با اون نیستید باید بلد باشید که دو طرف رو نگه دارید که نه همسرتون ناراحت شود نه به خانوادتون بی احترامی .
    سعی کنید خودتون اگر می تونید برای خرید و تفریح با همسرتون همراه بشید اگر می تونید که وقتتون رو باهم بگذرونید البته می دونم سخت است چون این مسائل در مورد ادمهای منطقی جواب میده ولی هیچ کاری نشد نداره شما هم در مورد کارهاتون ورفت امدهاتون قبلش بهش بگید که اون هم یاد بگیره .

اینکه برای مهمونی ها هماهنگ می کنه می تونید بهش بگید که عزیزم میشه لطفا قبل از هر برنامه ریزی بامن مشورت کنی .
    البته انقدر هم این مسئله مهم نیست خوب مهمونیها اغلب با خانومها هماهنگ میشه چون مشکلاتشون بشتر باید حال اوضاشون خوب باشه اماده باشن از هر لحاظی .
    انقدر واسه این نکات ریز سخت نگیرید بیشتر سعی کنید با هم به مشاوره برید یه جوری هم عنوان کنید که انکار برای زندگی بهتر این کارو می کنید نه اینکه کسی مشکلی داره امیدوارم مشکلتون حل بشه موفق باشید .
    یک ازمایش تیروئید یا کم خونی یا اینکه اصولا همسر شما فشارش پائین هست یا بالا هم می تونه به شما کمک کنه شاید مشکل درونی باشه و کنترل اعصابشون ضعیف هست کلا کمبود ویتامین در کنترل اعصاب موثره .
    و یک سوال ااغلب این پرخاشگری ها قبل از زمان عادت ماهانه همسرتون هست یا نیست ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

شما فرزند هم دارید؟
    چند ساله ازدواج کردید؟

ببینید اینکه خانمها راحت با هم صحبت می کنند (مثلا با خواهرهاشون) به خاطر اینه که دنیاشون شبیه همه و حرفهاشون بیشتر حالت دردل داره. خوب این صحبتها شاید برای اقایون جالب نباشه.

در مورد اینکه همسرتون زود جوش میارن. آیا این عصبانی شدن ها همیشه هستش یا در زمانهای خاصی در ماه یا هفته؟ این رو باید در نظر بگیرید که خانمها تغییرات هورمونی زیادی رو در طول ماه تجربه می کنند و البته مورد به مورد ممکنه به طور مختلفی اثرات اون رو بروز بدن.

اگر همیشه این مساله وجو داره بهتره این حس رو کم کم به همسرتون بدید که اون رو همونطوری که هست قبول دارید. وقتی شما اعتراضی می کنید و یا تذکری میدید ممکنه همسرتون احساس کنه که دیگه مقبول شما نیست و سعی می که با دفاع کردن از خودش (حالا به صورت پرخاشگرانه) اون مقبولیت رو دوباره کسب کنه. شما بهتره این مقبولیت رو با روشی دیگر به همسرتون بدهید.

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array

علی آقا من تاپیک های قبلی رو نخوندم و فقط راجع به همین تاپیک نظر خودم رو میدم.

حتما با همسرتون زیاد صحبت کردید .بالاخره شما شکایت های زیادی از همسرتون دارید .همسر شما چی؟ اون چه شکایت هایی از شما دارن؟ بیشتر از چه رفتارهایی ناراحت میشن؟چه توقعاتی از شما دارند؟

من فکر میکنم شاید همسر شما هم انتظارات و توقعاتی از شما دارند که با برآورده نشدن آن انتظارات ناراحتیشون رو جور دیگه ای ابراز میکنند .با بهونه گیری و ... که به اصطلاح شما دعوا و پرخاشگری میکنند .

میشه لطف کنید و برامون بگید که همسر شما چه توقعات و انتظاراتی از شما دارند؟و زمان هایی که میگید که میخواهید با همسرتون صحبت کنید از چی ناراحتن که دعوا میکنند؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

با سلام...
    تايك 5 صفحه اي قبليتون رو خوندم.پيش از هر چيز توجه شما رو به تنها پستي كه يكي از كارشناسان افتخاري تالار خانم فرشته مهربان ازش تشكر كرده جلب ميكنم.پست خانم جوانه؟؟؟.بخشي از اين پست رو در ذيل براتون ميارم:

نقل قول نوشته اصلی توسط جوانه؟؟؟

تفکرت کاملا غلطه دیدت به همسرت کاملا منفیه و در مقابلش ذهن خوانی منفی داری
    به نظرم همسرتون مهارت بیان احساسات و خواسته هاشو نداره
    و یه جورایی میخواد نگفته شما بدونید چی میخواد و وقتی نمیدونی دعوا میشه

ذهنیتت رو نسبت به همسرت مثبت کن
    باش همدردی کن (اگه میگه من پول عروسیو دادم بگو آره عزیزم من همیشه ازت مممنونم به خاطر کارت تو لطف بزرگی بم کردی همیشه دوس دارم جبران کنم ...سعی نکن قانعش کنی(منطقی احساسی هر چی) که اون فقط کمک کرده)
    دوسش داشته باش(رفتاری کلامی لمسی ... همه جوره ابراز کن)اما اقتدار مردونتو حفظ کن
    بعد سعی کن کمکش کنی که خوب شه [/color]
    از نظر من كليد اصلي حل مشكلاتتون رو ايشون در اين پست كوتاه بهتون دادن.

در تكميل اين پست بايد بگم كه مشكل اصلي شما هماهنگ نكردن همسرتون بر سر قرار مهماني،يا مسائلي از اين قبيل نست،اينها همه سرنخهاييه كه بايد مدبرانه شما رو به يافتن مشكل اصلي زندگي مشتركتون رهنمون كنه.

رفتار همسرتون اشتباه وبسيار احساسيه،در اين شكي نيست،اما علت اصلي اين رفتار روان بسيار رنجور شده و ناراحت ايشونه،ايشون بسيار بسيار نياز به محبت واعتبار سازي شما دارن،دقت كنيد ايشون همون زنيه كه در طي 7 ماه مشكلات مالي پا به پاي شما تلاش سازنده كرده(و اين كار از نظر روحي براي يك زن خيلي سخته) و احتمالا چون در اون زمان كمك شايان توجهي از جانب خانواده ي شما از نظرايشون نشده،و هم چنين اون توجه واعتباري رو كه بعدها در پي اش بوده از شما نگرفته ناراحتيشو به شيوه اي غلط از طريق درخواست اعتراض شما براي خريد ماشين پدرتون ابراز ميكنه!حالا شما زيركانه نبايد به دنيال راه حل براي مقابله يا اين درخواست باشيد،بلكه بايد اون حس ناراحتي ايشون رو درك كنيد وسعي در التيامش داشته باشيد.

صد در صد مطمئن هستم كه با اين شيوه و برگردون خودتون در جايگاه بزرگترين حامي،همدل و البته عاشق در زندگي همسرتون روزي ميرسه كه ايشون بدون هماهنگي با شما آب هم نخواهد خورد!

نهايتا مجموع اين راهكارها به طور خلاصه اين موارده:
    1.ايجاد ذهنيت مثبت در مورد همسرتون در وجود خودتون(ديگه حتي نبايد در ذهنتون اونو پرخاشگر يا عقده اي در نظر بگيريد)
    2.ذهن خواني نكردن وصد البته تعبير وتفسير نكردن هر كار همسرتون
    3.ياد گرفتن آيين همدلي(در سايت هست،اگر پيدا نكرديد بگيد تا براتون بزارمش)
    4.تعريف،تشكر وتمجيد هر روز،و حتي هر ساعت تا حداقل 21 روز(البته بايد كاملا قلبي باشه،نه ظاهري،يعني از ته دل)
    5.انتقاد و دعوت مستقيم به تغيير ايشون تا مدتي ممنوع!
    5.صبر وپايداري(انتظار نداشته باشيد همسرتون يك هفته اي يا يك ماهه دقيقا عوض بشه)
    6.در صورت امكان استفاده از كمكهاي يك مشاور مجرب،لازمم نيست كه حتما همسرتون بياد،خودتون تنهايي بريد.

براتون آرزوي موفقيت ميكنم

15. کاربر روبرو از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده است .

یک زن امیدوار (جمعه 27 مرداد 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)