به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 تیر 92 [ 11:29]
    سطح
    29
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    370

تشکرشده 371 در 137 پست

Array

تصمیم جدی گرفتم مشکلاتمو حل کنم و زندگیمو بسازم

با سلام و تشکر فراوان از همه کارشناسان محترم خانم آنی- جناب بیبی و جناب حامد
    تشکر صمیمانه از تمام دوستان و همراهان خوبم که تا اینجا منو تنها نزاشتند

من تاپیک جدیدی طبق دستور خانم آنی و جناب حامد باز کردم و مشکلاتمو دسته بندی شده اینجا عنوان کردم به امید اینکه کارشناسهای محترم کمکم کنند.

لینک تاپیک قبلیم:
    http://www.hamdardi.net/thread-23857.html

روز یکشنبه صبح دعوای شدیدی بین من و همسرم بوجود اومد که منجر شد همسرم منو کتک بزنه لباسهامو در اثر کشیدن و هل دادن پاره کنه و با همون وضعیت منو از خونه پرت کنه بیرون (دعوا سر ناخنک زدنهای ایشون به وسایل ارایشی و بهداشتی من بود در واقع ایشون خیلی به خودشون میرسند که یوقت پوستشون خراب نشه موهاشون نریزه کچل بشن و از وسایل من استفاده میکنه که جلوی اینهارو بگیره)
    حالا ویژگیهای بد و منفی همسرم:

1- به وسایل شخصی من خیلی ناخنک میزنه ( در واقع خیلی زیاده از حد بعنوان یه مرد به خودش میرسه و نگران ظاهرشه) حالا از کرم دور چشم گرفته تا ضد آفتاب تا ژل گیاهی پوستی من ، البته همون اوائل من کرمهای دور چشم و ضد آفتابهایی بهتر از اونکه خودم داشتم براش تهییه کردم و آلرژیش در این زمینه از بین رفته.
    البته اینم بگم اوائل ازدواجمون حتی از مسواک و حوله حموم من استفاده میکرد وقتی اعتراض منو دید دیگه انجام نداد ولی بعدش بهم گفت من دزدکی وقتی تو نیستی از حوله و مسواکت هنوزم استفاده میکنم.

2- بسیار عصبی و پرخاشگر هستندو سر کوچکترین چیزی سریع واکنش تند نشون میده ( حتی با مردم غریبه) و با زبون تندش منو میرنجونه مثلا اگه من درخواستی یا پیشنهادی داشته باشم و عنوان کنم اگه ایشون نه بگن یعنی نه و اگه من دلیلی برای قانع کردنش بیارم سریع واکنش تند نشون میده که اگه ادامه پیدا کنه بازم به دعوا منجر میشه. پس من بیشتر مواقع سکوت میکنم.

3- به شدت دست بزن دارند و بسیار بد دهن به قول خودش وقتی عصبی میشه مغزش تعطیل میشه ( حتی تو رانندگی کردن بسیار با شتاب و تند راننرگی میکنه و به همه ماشینها و مردم در حین رانندگی بد وبیراه میگه)

4- خیلی لج بازه ( مثل یه کودک)هر کاریو بگی نکن بیشتر تکرار میکنه به هر قیمتی

5- خیلی به هیکل و زور بازوش مینازه ( ورزش میکنه) و میگه من هم هیکلم گندس هم زورم زیاده پس حرف حرف منه توام وظیفته گوش کنی ( درواقه تمایل زیادی به برده داشتن داره تا زن داشتن)

6- بسیار مستبد و زورگو هست مثلا اختیار وسایل خودش اعم از ماشین – پول و ... با خودشه اختیار هر انچه من دارم هم با ایشونه

7- بسیار خودخواه و بی گذشته و تو زندگیش از چیزی نمیگذره برعکس انتظار داره همه براش فداکاری کنند مثلا ایشون با کار من مشکل داشت من کارمو بخاطرش عوض کردم یا مثلا دوست نداره فلان جا فلان کلاس برم نمیرم ولی به من حتی اجازه اظهار نظر نمیده قبل از اینکه من بخوام حرفی بزنم همه درهارو به روم میبنده میگه من من روی کارم خیلی حساسم کارم از همه چیز تو زندگی برام مهمتره من روی ورزشم حساسم و آلرژی دارم ورزشم از همه چیز تو زندگی برام مهمتره و .. و تو اصلا حق اظهار نظر در مورد هیچ کدوم از اینهارو نداری.

8- حرف، حرف خودشه و همیشه و همه جا میخواد بگه من درست میگم و من از همه بیشتر میدونم ( در همه زمینه ها)

9- میگه من ادم تحصیل کرده ای هستم وکلی از مزیتهاش و مدارج عالیش میگه و انتظار داره همه بهش احترام بزارند مثلا اگه بره تو یه اداره دولتی و کارمند اون اداره دیر به ایشون توجه کنه و کارشون سریع انجام نشه میگه خانم یا اقا شما نوکر منی چون حقوق تورو دولت از مالیتهای من میده پس حقوق بگیر و نوکر منی باید انجام دادن کار من در اولویت اول کارهات باشه.

خیلی وقتها تو آرامش باهاش صحبت کردم ودلیل کارهاشو ازش پرسیدم میگه ادم همیشه باید اماده باشه مراقب باشه که از کسی ضربه نخوره در همه زمینه ها حالا چه توی حرف زدن و دعوا چه مسائل مالی چه از نظر فیزیکی

میگه وقتی حس میکنی میخوای ضربه بخوری در هرکدوم از اون موارد تو باید زودتر اقدام کنی و ضربه بزنی و به طرفت فرصت ندی و همین شیوه رو تو زندگی مشترکمون پیاده میکنه قبل از اینکه من حرفی بزنم اون کلی نثارم میکنه و اشکمو درمیاره.

یه موضوع دیگه اینکه همسرم مکمل های ورزشی قرصهای ویتامین خیلی مصرف میکنه فیلمهای ACTION خیلی علاقه داره و میبینه و هفته ای یکبار یه انرژی عجیب و قوی و غیر قابل کنترل تو بدنش جمع میشه که با کتک کاری کردن و فحاشی کردن به من تخلیه میشه و تا یه مدتی آرومه آیا ممکنه بخاط اون قرصها و مکملها باشه؟

در جواب سوال جناب بیبی و دوستان عزیز که میفرمایند همسرم میخواد بهش بیشتر توجه بشه که من جوابتونو در تاپیک قبلی پست 50 توضیح دادم حالا از شما کارشناسان محترم دوستان عزیز میخوام جواب سوال منو بدین زنی که 9 تا ویژگی منفی از همسزش تو ذهنش داره آزار روحی و جسمی میبینه حرفهای ناشایست میشنوه چجوری و با چه زبونی باید بگه من احترام میخوام ارزش میخوام من خانم این خونه هستم باید خانمی کنم ارزش میخوام غرور له شده منو به من برگردون منی که با لباس پاره و صورت گریان و کتک خورده اول صبح از خونه بیرون میشم و تو خیابان باعث میشه همه ماشینها جلو پام وایسن بوغ بزنند بخوان کمکم کنند سوارم کنند یعنی حقارت و خواری چجوری میخوای اینهارو جبران کنی؟ جواب این بی مهریهارو من از کی بخوام؟

آیا احترام گذاشتن به حقوق فردی و انسانی که کمترین خواسته منه چیزی زیادیه حقم نیست؟

با تشکر بخاطر اینکه حوصله کردید وقت گذاشتید و مطالب منو خوندید

2. 8 کاربر از پست مفید taranee تشکرکرده اند .

taranee (سه شنبه 17 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 11:36]
    سطح
    24
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

RE: تصمیم جدی گرفتم مشکلاتمو حل کنم و زندگیمو بسازم

سلام ترانه عزیز
    در عنوان تایپکت خودت جواب خودت رو دادی
    حالا که برای موندن تصمیم گرفتی پس باید قلق شوهرت رو بدست بیاری ایشان یک زن مطیع و سنتی دوست دارن
    از همین شیوه استفاده کن
    راهکارهای اکثر دوستان بجا بود یه مرور دوباره داشته باش مخصوصا برای کارشناس محترم اینکه چطور باید رفتار کنی تا فضای خونه از حالت قهر و کتک کاری به سوی صمیمت پیش بره

4. 5 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (سه شنبه 17 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

انشاالله خداوند به شما صبر فراوان عطا فرماید.
    برایتان آرزوی موفقیت میکنم دوست عزیز

6. 4 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (سه شنبه 17 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array

سلام ترانه جان
    تا حالا پیش روانشناس یا روانپزشک حضوری رفتید.............
    من به نظرم همسرتون روانش بیمار شده و شما هم باید تو این زمینه کمکش کنی تا زودتر بهبود پیدا کنه

8. 3 کاربر از پست مفید eghlima تشکرکرده اند .

eghlima (سه شنبه 17 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 بهمن 92 [ 22:19]
    سطح
    11
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    162

تشکرشده 157 در 41 پست

Array

سلام ترانه عزیز چقد خوب که همچین تصمیمی گرفتی
    خوشحالم و برات آرزوی موفقیت میکنم دوست خوب و صبور من

10. 3 کاربر از پست مفید monayi تشکرکرده اند .

monayi (سه شنبه 17 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 آبان 91 [ 23:06]
    سطح
    12
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    148

تشکرشده 148 در 65 پست

Array

[size=medium]

ترانه جان....علت جدایی همسرتان از همسر اولش چیه؟ ایا با همسر اولش هم سابقه کتک کاری دارند؟؟ آیا کلا همه خانواده و دوستانش او را زورگو م مستبد میداند؟ علت جدایی شما چی بوده؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 شهریور 98 [ 17:16]
    سطح
    47
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 15 پست

Array

سلام ترانه جان
    امیدوارم به حق همین ماه عزیز مشکلاتتون به خوبی حل بشن

13. 2 کاربر از پست مفید آویسا تشکرکرده اند .

آویسا (چهارشنبه 18 مرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

taranee سلام

از مشکلات زندگیت بسیار ناراحت شدم اما امیدوارم با کمک دوستان به نتیجه درست برسی

این پست از فرشته مهربان و آنی هست امیدوارم کمک کننده باشه

فرشته مهربان نوشته:

کتک زدن نتیجه خشمه ، یعنی واکنش ناشی از خشم است ، چه توسط زن اتفاق افتد چه توسط مرد .

عمیقتر از این ، یعنی اگر فردی بدون خشمگین شدن اقدام به کتک زدن کند و به عبارتی از این کار لذت ببرد ، این از نشانه های مشکلات و بیماریهای روانی یا اختلالات جنسی یا عصبی ژنتیکی است و لذا به بررسی بالینی نیاز دارد .

قطعاً در اینجا اونچه می تونه مورد بحث باشه ، کتک زدنهای هیجانی ، یعنی ناشی از خشم است . که به طور روشن اگر بخواهید بحث به شکل مناسب هدایت شود ، بهتره به این شکل دنبال شود ، که در چه کسانی و چه شرایطی خشم با کتک زدن بروز می کند ، به عبارتی بررسی شخصیتی افرادی که خشم خود را با کتک زدن دیگری بروز می دهند را دنبال کنید . چون هستند کسانی که خشم خود را به گونه های دیگری بروز می دهند .

نظر خود بنده اینه که کسانی که خشم خود را کنترل نمی کنند و نهایتاً با کتک آنرا بروز می دهند ، شرایط تربیتی ناهنجار داشته اند ، مثلاً یا خود نیز در کودکی یا حتی نوجوانی مورد کتک خوردن بزرگتر خود قرار گرفته اند ، یا مثلاً مورد توجه زیاد بوده اند و کنترل احساس را نیاموخته و در مقابل خشونتهایشان راه کار درست به کار گرفته نشده ، یا حتی در موادری اندک به مسائل عصبی ژنتیکی باز می گردد

آنی نوشته:

کتک زدن ( فرد نوازش منفی می دهد ) و کتک خوردن ( نوازش منفی دریافت می کند ) نوعی نوازش منفی به حساب می آید .

ضمن اینکه هر دو فرد متقابل ( کتک زننده - کتک خورنده ) بازی روانی یکدیگر را کامل می کنند

اما منطقی و درست این است که به عقب نگاه کرد و پیش نویسهای این دو فرد را بازبینی کرد که به چه علت و چرا این بازی روانی در انها شکل گرفته و با چه هدف پنهانی برای کسب نوازش این بازی روانی کلید می خورد و...

آنچنان علتها و کسب لذتها درونی و از درون ضمیر ناخودآگاه است که ریشه یابی آن کار هر کسی نیست ضمن اینکه بحث مهارت و تغییر عادت و دست کشیدن از بازی در ادامه ی ریشه یابی درونی و....باید مورد بررسی قرار بگیرد .

15. 7 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (چهارشنبه 18 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 13 تیر 93 [ 06:44]
    سطح
    25
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    197

تشکرشده 203 در 57 پست

Array

سلام ترانه خانوم. من تاپیک قبلی و اینو کامل خوندم. ماشاالله همه دوستان و کارشناسای قوی اینجا دارن کمک میدن و ما هیچکاره ایم
    اما فقط یه احتمال به نظرم میاد نادیده گرفته شده که خیلی مهمه:

شما در بین حرفاتون از مکملای بدنسازی و ... شوهرتون حرف زدین. اینکه دائما به جثه و هیکلش مینازه هم که مشخصه. از طرف دیگه به نظر نمیاد شما قبلا هم با آدم به این -معذرت میخوام- زمختی زندگی میکردین... مثلا کلاس موسیقی و اینا که اشاره کردین...

من فکر میکنم خصوصا اگه روند تصاعدی در این رفتارهای پرخاشگرانه خطرناکش میبینید، احتمال زیاد شوهرتون داره هورمون مصرف میکنه حالا یا دارویی شایدم تزریقی....

به هر حال از دو حال خارج نیست یا شوهرتون از نظر روانی در وضعیت خیلی بدی هستن و اختلال شخصیت دارن- مجددا با عرض معذرت- یا اینکه روانرنجوریهای متعدد از جمله پرخاشگری شدید که میتونند با عوامل محیطی از جمله استرس یا مهارتهای ارتباطی ضعیف و از طرف دیگه عوامل محیطی شیمیایی! مثل دارو و هورمون همراه شده باشند.

به نظر من یک اطمینانی حاصل کنید از اینکه ایشون چی دارن مصرف میکنند و برنامه تمرینشون تناسبی با حجمی که شما میبینی داره یانه... واقعا کسی که مکملاش با میزان تمرینش تنظیم باشه و تناسب داشته باشه، نباید نای نفس کشیدن داشته باشه چه برسه به کتک کاری و...
    از طرف دیگه ممکنه قبلا هورمون مصرف کرده باشند و الان با یک آزمایش هورمونی وضعیتشون مشخص بشه.

جدای از هورمون خیلی مکملای آسیب زای دیگه هم هستند. ساده ترینش مصرف مکملای با کافئین زیادی و فراتر از حد تحمل ایشون و مکملای با میزان قابل توجه فلفل ... که اینا مواد طبیعیهاش و بی خطراشن...
    اینا ممکنه همون انرژی و گرمای زیادی و بی قراری و... رو بدن که شما میگین روی شما تخلیه میشه...

تا مکملای خفن و خطرناکی که معلوم نیست چه اثری واقعا روی بدن دارن - خصوصا نمونه هاییش که به ایران میرسه خیلی بهش اطمینان نیست.- و حتی بعضی از این مکملا ادعا میشه که به سلولای مغزی آسیب میرسونن - مثل تاثیر کرک- بنابراین این هم از احتمالات مهم است.

موفق باشی

17. 5 کاربر از پست مفید رازقی تشکرکرده اند .

رازقی (چهارشنبه 18 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 93 [ 14:46]
    سطح
    31
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

سلام ترانه جون
    خوبی عزیزم ؟!!!
    راستش نازم من فقط در حد پست اینجا که خودت زدی میتونم نظرمو بگم چون تنبلیم شد بقیه شو بخونم
    نمیدونم شاید من غیر عادیم ولی من با مورد اول مشکل ندارم ما هم همین کارو میکنیم (میدونم به شخصیتم شک کردید ) پس از نظر من شوهر شما 8 نقطه منفی داره
    محتوای مورد 2و3و 9
    وموارد 4و5و6و7 و8هم یکسانه
    پس دو تا ویژگی بد مشخصه :
    زورگویی که منشاش خودخواهی و خودشیفتگیه
    عصبی بودن که نتیجه اش بد دهنی و دست بزنه
    فک کنم بد نیست عزیزم مشکلاتتو کم بشماری و تو ذهن یه جایی خالی بزاری که اگه خوبیی بود ببینی

تو این مواقع از خدا کمک بخواه ذکر یاودود محبت میاره یادت نره
    موفق باشی و شاد شاد شاد

19. 3 کاربر از پست مفید single تشکرکرده اند .

single (چهارشنبه 18 مرداد 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)