به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 22:17]
    سطح
    23
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

سیاستهای زنانه...... چشم چرانی های شوهرم

سلام دوستان:
    مدتیه وقتی با شوهرم میریم بیرون چشمش به هر زن جوونی میوفته بر بر نگاش میکنه.... من خیلی غصه می خورم و تا حالا چند بار بهش تذکر دادم.... اما فایده نداشته......... وقتی تحقیق کردم دیدم چشم چرونی یه جور بیماری روانی در مردهاست.... اینو اضافه میکنم که من شوهرمو خیلی دوست دارم ظاهر خوبه خیلی بهش محبت میکنم و باهاش راه میام..... البته گاهی اوقاتم بد جوری عصبانی میشمو سرش داد میکشم که می دونم اشتباهه........ ولی در کل همیشه سعی میکنم مرتبو آراسته و مهربون باشم... ولی نمی دونم چطوری باید جلوی چشم چرونی های شوهرمو بگیرم؟؟؟
    من آدم بی تجربه ای هستم و اصلا نمی دونم سیاستای یه زن باید چی باشه؟ باید چطور باهاش حرف بزنم چطور شوخی کنم که کوچک نشم چطور بهش محبت کنم کلا چطور باهاش رفتار کنم لطفا کمک کنید

2. 3 کاربر از پست مفید گلچهره تشکرکرده اند .

گلچهره (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

RE: سیاستهای زنانه...... چشم چرانی های شوهرم

سلام گلچهره عزیز

ورودت به تالار همدردی رو تبریک میگم

من با این نظر که چشم چرانی بیماری روانی مردهاست موافق نیستم

خیلی مردها رو میشناسم که در بیرون روی رفتارشون مسلطن و چشم چران نیستن

دوست عزیز امیدوارم مقالات ارتباط با همسر که در همین سایت هست بخونی تا تجربه ات بیشتر بشود

من دو پست درباره چشم چرانی پیدا کردم که برات ارسال میکنم

پست های جالبین

امیدوارم بقیه دوستان بهتر راهنماییت کنن

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط saint mary
    چشم چراني آقايون!!

چشم چراني آقايون: سرگردان بودن چشم يا سرگردان بودن دل
    مردها در حضور زن ها مثل بچه هايي مي مانند که داخل يک اسباب بازي فروشي شده باشند. قلبشان پيش يک چيز خاص است اما با اينحال هنوز هم هر چيز جذابي که دوروبرشان باشد را نگاه مي کنند...

مردها موجوداتي بصري هستند

مردها به هيچ وجه نمي توانند از تحسين کردن زيبايي زنان خودداري کنند. اما آيا انجام اينکار وقتي پيش همسر يا معشوقه شان هستند درست است؟ مجله سلامت مردان اخيراً راي گيري در اين مورد انجام داده است:

· 53 درصد گفتند که اگر موردي باشد حتماً نگاه مي کنند.

· 28 درصد گفتند فقط در موارد بسيار خاص و حتماً با داشتن عينک آفتابي اين کار را مي کنند.

· 19 درصد گفتند که هيچوقت اينکار را نمي کنند چون نمي خواهند همسرشان از دست آنها ناراحت شود.

اما براي يک لحظه فکر کنيد. زن ها هم از اين بدشان نمي آيد. درست است؟ منظورم اين است که مثلاً آن 7 پرستاري که به خاطر نگاه کردن به پرونده پزشکي جورج کلوني تعليق شدند لزوماً به خاطر مسائل پزشکي اينکار را نکرده بودند، درست است؟

واقعيت اين است که مردها نگاه مي کنند و زن ها هم نگاه مي کنند. بيولوژي طوري ما را برنامه ريزي کرده است که به دنبال جفتي مناسب خودمان باشيم و کره چشممان يکي از ابزارهايي است که همه ما براي خريد از آن استفاده مي کنيم.

اما ديگر وقتش رسيده واقعيت را ببينيم

اکثريت خانم ها و آقايون مي توانند خيال پردازي بصري را از واقعيت متمايز کنند. درمورد مردها مي توانيم بگوييم که بسياري از مردها اگر وقتي با همسرشان هستند به زنان ديگر نگاه مي کنند اصلاً قصد بي احترامي و توهين به او را ندارند. بسياري از مردها اندام خانم ها را زيباترين ديدني هاي دنيا مي دانند، درمورد آبشار نياگارا هم همين فکر را مي کنند اما لزومي ندارد که تا آنجا بروند.

البته جاي انکار نيست که براي بعضي از مردها چشم چراني قدم اول براي درگير شدن جدي با آن فرد است. اما چطور مي توان مردهايي که هر از گاه چشم چراني مي کنند را از آنهايي که با هدفي خاص اينکار را مي کنند تشخيص داد؟ چند نکته هست که بايد به خاطر داشته باشيد:

· يک نگاه صادقانه بهتر از ديد زدن دزدکي است.

بسياري از مردان قبول دارند که نگاه مي کنند چون مي دانند اگر گند کار در بيايد نشانه بي احترامي آنها به همسرشان خواهد بود. مطمئناً مردي که مي گويد، "خوب خانمه خيلي خوشگل بود" ممکن است با خشم شديد اما موقتي همسرش روبه رو شود اما بعد از اينکه عصبانيت همسرش فروکش کرد، زن متوجه مي شود که شوهرش آدم صادقي است پس خطري او را تهديد نمي کند. از اين گذشته با اينکه مي توانسته اما به هيچ وجه سعي نکرده چيزي را از او پنهان کند. بايد نگران مردي بود که چشم چراني خود را انکار مي کند. اگر مرد چيزي را پنهان کند آنوقت بايد نگران شد.

· تاريخ آينده را پيشگويي مي کند.

وقتي بدانيد که مردتان نامزد قبلي خود را چطور انتخاب کرده است مي تواند شما را با عملکرد او اشنا کند. اگر او را در يک رستوران يا خيابان ملاقات کرده باشد خيلي ساده بيانگر اين است که برحسب آنچه او را جذب کند وارد عمل مي شود. اما اگر مردي نامزد خود را در محل کار يا بين دوستان ملاقات کرده باشد مطمئناً نشانه خوبي است. چنين فردي براي برقراري ارتباط نياز به رابطه معنادار دارد به همين دليل احتمال بسيار کمي وجود دارد که با ديدن يک زن زيبا جذب شود.

· آن زني که مرد نگاهش مي کند لزوماً زني نيست که مي خواهد با او باشد.

تفاوت بسيار عميقي بين يک نگاه کردن ساده و آوردن يک نفر در دنياي خصوصي خود وجود دارد. اگر مردي در خيابان چشم چراني مي کند احتمال خيلي کمي وجود دارد که بخواهد به او نزديک شود.

به نظر اکثر مردان، نگاه کردن به زنان زيبا اصلاً به معناي بي احترامي به همسر يا نامزدشان نيست، آنها با اين کار فقط هنر را تحسين مي کنند و زني که بخواهد بيش از حد نسبت به چنين چشم چراني هايي حساسيت نشان دهد فقط همسرش را به نزديک شدن به يکي از همين زنان تحريک مي کند.

http://www.mardoman.net/family/waneyes/

نقل قول نوشته اصلی توسط lord.hamed
    با وجود اینکه ارضاء جنسی در اوج لذت جنسی صورت می پذیرد اما متاسفانه اکثر افراد در رابطه زناشویی با شریک خود نمی توانند این اوج را به حد کفایت برسانند و به بیان دیگر به طور ناقص ارضاء می شوند، لازمه ی ارضاء شدن به صورت کامل آن است که دو طرف پیش از برقراری رابطه ی جسمانی، رابطه ی عاطفی را تجربه کرده باشند.

بیش از ۶۰ درصد افراد در اکثر موارد به طور ناقص ارضاء می شوند، اما این کامیابی های ناقص در جامعه و فرهنگ جنسی جهان چه تاثیری خواهد داشت؟

مردان که نتوانند از طریق رابطه زناشویی خود به ارضاء کامل برسند، به مانند گرسنگانی هستند که همه چیز را غذا می بینند، آنان همواره در جستجوی لذت جنسی اند و هیچ گاه سیر نمی شوند، طبعا اشخاصی که در روابط زناشویی به ارضاء کامل جنسی دست می یابند به رابطه زناشویی با همسر خود قانع اند، اما اگر کسی کاملا ارضاء نشود به آمیزش با همسر خود قانع نبوده و همواره در پی کشف فردی زیباتر و جذابتر و یا روشی جدید برای ارضای جنسی خویش است، به بیان ساده تر ریشه ی اصلی تنوع طلبی جنسی، انحرافات جنسی و…، نرسیدن به ارضای کامل جنسی و گرسنه ماندن است، تنوع طلبی جنسی ذاتی و برخواسته از طبیعت انسان نیست، بلکه پدیده ای است که هرگاه عشق در روابط زناشویی جامعه کمرنگ می شود، این نارضایتی ها متولد می گردد، بنابراین میزان تنوع طلبی جنسی با میزان عشق در جامعه رابطه ی عکس دارد، در جامعه ای که عشق معنای خود را از دست بدهد، مردان و زنان در طمع کسب لذت بیشتر و ارضای تنوع طلبی خویش، به دنبال چشم چرانی و تماشای فیلم ها و تصاویر غیر اخلاقی , انحرافات جنسی و… خواهند رفت…

اشتباه است اگر بگوییم که فردی که تنوع طلب نیست با همسر خود ارضاء می شود و فردی که تنوع طلب هست با چند شریک جنسی، صحیح تر آن است که بگوییم، فقط کسانی به معنای واقعی و کامل ارضاء می شوند که تنوع طلب نیستند، تنوع طلبی برخواسته از ارضاء های ناقص جنسی است و شخص تنوع طلب هیچ گاه به طور کامل ارضاء نمی شود، چنانچه شخص تنوع طلب بتواند چندین بار در رابطه زناشویی با یکی از شرکای جنسی خود ارضای کامل جنسی را تجربه کند، میل به تنوع طلبی در او کمرنگ و به مرور زمان ریشه کن خواهد شد!

اگر به همسرتان شک داشته و نگرانید از اینکه مبادا با شخص دیگری رابطه داشته باشد، به جای کنترل روابط و رفت و آمدهایش سعی کنید روابط عاطفی میان یکدیگر را قوی و قوی تر کنید، در اینصورت می توانید مطمئن باشید که او لحظه ای به شخص دیگری فکر نخواهد کرد .

منبع: آفتاب

4. 6 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (شنبه 14 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 13 تیر 93 [ 06:44]
    سطح
    25
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    197

تشکرشده 203 در 57 پست

Array

سلام. من جواب این سوال شما رو واقعا نمیدونم. اما خیلی نسبت به دونستنش علاقه مندم.
    ...
    چند سال پیش، یه زن و شوهری رو میشناختم که آقاهه شروع میکرد به چشم چرونی و خانمه باهاش همراهی میکرد...
    گاهی هم عملا با هم یه چیزی چشمشون رو میگرفت...
    خانم رو نمیدونم، ولی آقا از این شرایط در پوست خودش نمی گنجید!...
    این زوج هر دو تخصصهای مربوط به مشاوره و روانشناسی داشتن!...
    ...در هر حال با شوخی و سبکی از کنار این مساله رد میشدن.
    ...
    من فقط نقل کردم.( البته از کل این جریان، توان از کاه کوه نساختنشون رو تحسین میکنم)
    ممنون میشم یکی بیاد ما رو راهنمایی کنه که اشتباه و دروغینه یا...؟

6. کاربر روبرو از پست مفید رازقی تشکرکرده است .

رازقی (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

این سوال من هم هست.
    البته دو پستی که ویدا زحمتش رو کشیده یود، من رو اصلا توجیه نکرد، حالا گلچهره رو نمی دونم.

تو پست اول گفته بود که مردها چشم چرانی را بی احترامی به زنشون تلقی نمی کنند، خوب درست. اما وقتی زنی به شوهرش توضیح می دهد که اینکار تو را بی حرمتی و توهین به خودم قلمداد می کنم، بعد از آن علت چشم چرانی چیست؟
    طبق پست دوم می شود ارضا نشدن در رابطه جنسی که البته من خودم به شخصه فکر نمی کنم این مورد با چشم چرانی در حضور همسر ارتباطی داشته باشد!
    مردی که دنبال شریک جنسی واقعی باشد، در حضور همسرش جستجو نمی کند!!

اما گلچهره جان این مشکل، شامل حال منم میشه و مطمئنم خیلی های دیگه هم درگیرن!
    متاسفانه اوضاع جامعه طوری شده که زنها غرورشون رو کنار گذاشتن و بغیر از آرایش ها و لباسهای آنچنانی، برای جلب توجه مردها به هر حرکت غیر اخلاقی هم متوسل می شوند!!

دوستانی که تجربه حل کردن این مشکل رو داشتند، به ما هم کمک کنند. راه حل رازقی هم جای تامل داره، کسی از این روش بهره گرفته؟

8. 3 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 91 [ 02:52]
    سطح
    14
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

وواااااااااا خدا به دوووورررر!!! همراهی کنین با مردهااا یعنی چیییییییییی؟؟؟
    مثلا خانومه بگه ای واااای عزیزم ندیدی ضرر کردی!!!!!
    این مثل اینه که یه ادم معتاد زنش هم معتاد کنه خودشو که حساسیتش کم شه!!!
    به نظر من که قبح کارهای نادرست رو نباید از بین برد.نهایتا میشه حساسیت رو یکم کم کرد ولی نه در حدی که اینکار یه کار عادی به چشم بیاد.
    حالا هر دفعه هم چشمش به یه خانوم افتاد نباید گیر داد که بیشتر کنجکاو شه

10. 3 کاربر از پست مفید زیبا خانوم تشکرکرده اند .

زیبا خانوم (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 00:45]
    سطح
    15
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

بنظرم بهش بگین اگه منم از مردای اطراف تعریف و تمجید کنم خوشت میاد؟ گاهی هم ظریف جوریکه متوجه نشه وقتی باهم راه میرین کاری کنین که شما خودتون مورد توجه بقیه قرار بگیرین تا اونم این حسو درک کنه گاهی مقابله به مثل خوب جواب میده البته نه با سبک بازی یا جلف لباس پوشیدن.خیلی زیر پوستی باید باشه.مثلا سعی کنین تو لباسای بیرونیون یه رنگ شاد باشه مثلا اگر مانتوی مشکی میپوشی روسری قرمز یا آبی تند سرت کن

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

نه عزیزم به نظرم کار درستی نیست مقابله به مثل کردن تو این موارد.لج و لجبازی با مرد ها همیشه به ضرر خانوماست.این مورد هم که اصلا نه اخلاقا درسته نه عقلا!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

عزیزم من هم تا چندی پیش چنین مشکلی رو داشتم. بهتر است شرح موضوع ندهم. چون همه ما می دانیم که چقدر برای یک زن دردناک است.

اما الان مشلکم تا حدود بسیار زیادی حل شده است: راستش خودم فکر می کنم دلایلش می تواند اینها باشد:

1- در روابط زناشویی همسرت را کاملا سیراب کنی. هم به معنای عام و هم به این معنا که همسرت نیز احساس کند که توانسته شما را سیراب کند
    2- در روابطتان چه خصوصی و چه در عموم همسرت احساس تایید شدن از طرف شما داشته باشد.
    3- همسرت را از نوازش کلامی، بصری، فیزیکی و روانی بهره مند کنی.
    4- این فکر را که همسرت با نگاه به دیگران لذتی میبرد و یا به عمد این کار را می کند از سرت کاملا بیرون کنی (چه واقعیت داشته باشد چه نداشته باشد). و مهمتر اینکه اگر چنین فکری در سرت هست به هیچ وجه به همسرت منتقل نکنی.
    5- زندگیت را طوری مدیریت کنی که انرژی های همسرت به طور کامل برای امور زندگی مشترکش تخلیه شود. (این راه حل کمی سیاست می طلبد باید بتوانی همسرت را زیاد در امور زندگی دخیل کنی و مدام فکر نکنی خودم می توانم همه کاری انجام بدهم و بی نیازم و هزار بهانه دیگر)
    6- تنوع در زندگی یادت نرود.البته در حد تعادل .

بعضی اوقات این فلسفه بافی های ما فقط اعصابمان را بهم می ریزد و موجب عکس العمل هایی می شود که خیری برایمان ندارد. ولی اگر از همین قدرت فلسفه بافی در درست کردن و به دست گرفتن امور زندگیمان استفاده کنیم خیلی از مشکلاتمان اگر حل نشود حداقل تعدیل می یابد.

14. 5 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 13 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 00:45]
    سطح
    15
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط زیبا خانوم
    نه عزیزم به نظرم کار درستی نیست مقابله به مثل کردن تو این موارد.لج و لجبازی با مرد ها همیشه به ضرر خانوماست.این مورد هم که اصلا نه اخلاقا درسته نه عقلا!!
    شما همش میخواین زنارو تو سری خور کنین و هی ما کوتاه بیایم.مگه زندگی مشترک نیست؟چرا بدبختیو تحملو حرف زورش مال ماست کیف و حالش مال اونا؟

16. 2 کاربر از پست مفید kimya12 تشکرکرده اند .

kimya12 (جمعه 13 مرداد 91), آیـدا (جمعه 07 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

نه عزیزم بحث تو سری خوردن نیست.نمیشه شوهرت دزدی کرد تو هم دزدی کنی به این خیال که الان اون تنبیه میشه!!! چون اصلا با این کار تنبیه که نمیشه هیچ اوضاع بدتر هم میشه. از طرفی ادم شخصیت خودش رو باید حفظ کنه تو هر شرایطی.نمیشه چون مرد بد چشمه زنش پاشه بره تو خیا بون جلب توجه کنه که!!!
    روحیه مردا با زنا فرق داره.مطمین باشید اگه همچین رفتاری رو انجام بدین جز اینکه از چشم شوهرتون بیفتین هیچ نتیجه مثبتی نمی گیرین.اگه تمایل به ادامه زندگی و حل مشکل هست این راهش نیست.
    این نظر شخصی منه شاید درست نباشه اما من معتقدم مردها ذاتا خشن تر و حق به جانب تر از زنها هستند و این طبیعتشونه.کلا از موضع قدرت رفتار می کنن .زتها هم لطیفتر و احساساتی تر هستن.سلاح مردها قدرتشونه سلاح زنها سیایت و صبر و مهر و محبتشون. و به نظر من سلاح ما قویتر عمل میکنه ...

18. 3 کاربر از پست مفید زیبا خانوم تشکرکرده اند .

زیبا خانوم (جمعه 13 مرداد 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)