به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 93 [ 14:46]
    سطح
    31
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

بعضی وقتا یادم میره که من یک زنم فقط...

سلام دوستان عزیزم
    من این پست ایجاد کردم که به خودم و خییییییییییلی از خانما یه هشدار کوجمولو بدم ولی بازم اگه این پست چه از لحاظ مکانی ویا محتوا هماهنگ نیست دوستان زحمت حذفشو بکشن
    چقد میتونید به مردی که دلنازکه یا مدام گریه میکنه ویا زیر ابرواشو برمیداره (که متاسفانه...) یا مردی که تو خونه همش آشپزی میکنه و هزارجور خلصت زنونه دیگه داره اعتماد کنید ؟ بهش واسه یه عمر دلگرم باشید؟
    واقعا دلت نمیخواد که با یکی مثه باباتون (محکم مقتدر قوی ) زنئگی کنید تا یه مرد شل و وارفته؟
    اگه جوابتون مثبته ادامه شو بخونید وگرنه خداحافظ
    حالا یه نگا به خودمون بکنید خیر سرمون جنس لطیفیم ولی واقعا چقد خودمونو حفظ کردیم ؟!!!
    تمام کمدمونو بگردیم بین 100 تا لباس فقط یه دامن پیدا میشه ! صبا زودتر از شوهر میریم بیرون دیرتر برمیگردیم ! اجناس هم قد و هم وزنمونو بلند میکنیم! و.....
    خلاصه انقد غرق اینکاراییم که یادمون رفته مظهر نازیم تندیس صبریم معروف به دلبرییم
    من اومدم که این حرفا رو بزنم وبگم فک نکنید مردامون دنبال یه پسر ظریف میگشتن واسه زندگی نههههههههههههه خانمم اینجوری نیست و تا الان اشتباه کردیم
    بیان و پست بزارید واسه کارای مردونه ای که کردیم تا بقیه آگاه بشن ش
    پیش به سوی دنیا زنونگی

برای شروع :
    حسابای بانکی شوهرم برا هشت ماه دست من بود تو این حساب کتابا افسرده شدم آخه یادم رفته بود روح لطیفم آمادگیه این همه استرس و جوش زدنو نداره

2. 8 کاربر از پست مفید single تشکرکرده اند .

single (یکشنبه 15 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 آبان 91 [ 23:06]
    سطح
    12
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    148

تشکرشده 148 در 65 پست

Array

RE: بعضی وقتا یادم میره که من یک زنم فقط...

... یک مقایسه کن..ما چقدر مسئولیت تو زندگی داریم و مامان های ما چقدر دارند؟؟ مامان بزرگ های ما چقدر داشتند؟ مثل اینکه شما اصلا عشایر ها را از نزدیک ندید....زن اونجا همه کار ها را باید انجام بده...کارهای مربوط به بچه ..شوهر..غذا..دام..گوسفند...همه چیز ....اون موقع مردش فقط میره شهر واسه تعویض بعضی کالاها با شیر و لبنیات و پشمی که زنش درست کرده همین!!!! حتی یکی از افراد پیر فامیل من که مرد هم بود می گفت تو زندگی عشایری همه چیز بر عهده زنه و مردهاشون میخورن و میخوابن..

روح لطیف...زن لطیف..اینا مال قصه هاست!!! نه زندگی واقعی...

شما تحمل استرس مربوط به حساب بانکی شوهرت را نداشتی عزیزم...ولی تو زندگی واقعی زنان مجبورا خیلی بیشتر از مردا استرس تحمل کنند..چون فشار همه جوره روی اونها بیشتره...

قبول دارم که خیلی کارها مناسب خیلی افراد نیست..ولی باید بگی مناسب کدام مرد و کدام زن...نه اینکه همه زنان نتونن اون کارها را کنن و در عین حال لطیف و سرشار از محبت و مهربانی باشند..

4. 2 کاربر از پست مفید لبخند :-) تشکرکرده اند .

لبخند :-) (چهارشنبه 11 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

سلام دوست عزیز.

ببخشید وسط این زنونه مردونگی اومدم.

یا مردی که تو خونه همش آشپزی میکنه و هزارجور خلصت زنونه دیگه داره اعتماد کنید ؟ بهش واسه یه عمر دلگرم باشید؟
    واقعا دلت نمیخواد که با یکی مثه باباتون (محکم مقتدر قوی ) زنئگی کنید تا یه مرد شل و وارفته؟
    هر چی فکر میکنم ربط کمک به همسر تو کارای خونه مثه اشپزی رو با شل و وارفته بودن و قوی نبودن نفهمیدم.

اتفاقا اینجور مردا واسه من خیلی هم جذابن به شخصه..چون نشون میده این مردا درک میکنن همسرشون تو خونه زحمت میکشه و خسته میشه..

به نظرم نباید پدرو همسر رو هم مقایسه کرد چون جایگاه این دوتا متفاوته و اون حمایتی که وقتی بچه بودیم ازپدرمون داشتیم یه ذهنیت خاصی برامون بوجود اورده.

حالا اگه قضیه برعکس باشه داد زنها در میاد که چرا همسرم کمکم نمیکنه.

به نظرشخصی من حمایتگر بودن و مردونه بودن ربط زیادی به مسائل ظاهری نداره و یه مرد فهمیده و حمایتگر حال زنشو درک میکنه و کمکش میکنه.

حالا یه نگا به خودمون بکنید خیر سرمون جنس لطیفیم 163 ولی واقعا چقد خودمونو حفظ کردیم ؟!!!
    تمام کمدمونو بگردیم بین 100 تا لباس فقط یه دامن پیدا میشه ! صبا زودتر از شوهر میریم بیرون دیرتر برمیگردیم ! اجناس هم قد و هم وزنمونو بلند میکنیم!
    و ایضا این مورد...
    حالا عشوه و ناز و دلبری یه حرفه..اما بازم گمونم ربطی به تعداد دامن نداره..زن بودن به مدیریت و نگه داشتن تعادل احساس و منطق تو خونوادس حتی با شلوار.

و شرایط الان مجبورمون کرده برای رفاه تلاش کنیم هر چند کاملا موافقم باید حواسمون باشه ارامش رو فدای رفاه نکنیم.

هرچند اون مستقل بودن اگه در حد اعتدال باشه به زن اعتماد به نفس میده و همچین زنی مسائل خونشو بهتر هم مدیریت میکنه.

در کل نه ازاینور بوم بیفتیم و نه از اونورش.

و بازم نظرشخصی من اینه که نباید سعی کرد یه روش یا ادایی رو تحت عنوان عشوه تو وجودمون بچپونیم..که میشه عشوه(...)

خودمون باشیم..خود حقیقیمون..چه مرد و چه زن

موفق و شاد باشید

6. 4 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (چهارشنبه 11 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

یاالله یاالله من اومدم
    من موافق اینم که بالاخره زنی گفتن مردی گفتن واینکه زن لطیفه و مرد قویتر(از نظر جسمی) ولی
    بعضی وقتا بد نیست مرد تو کارای زنونه کمک خانومش باشه زنم تو کارای مردونه کمک حال مردش باشه.

البته نظر شخصی من اینه که اگر کار بیرون منزل خانوم، باعث از هم پاشیده شدن زندگی داره میشه بهتره که خانوم بیشتر به کارای داخل منزل و شوهر و کدبانویی و تربیت و رسیدگی به بچه ها برسه.
    اصلا هم اینکارا مساوی کلفتی نیست و خیلیم باارزشتر از هر کار دیگه ای هست که ممکنه در قبالش آدم حقوق بگیره

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

بابا یکم یواشتر
    من یک زنم و میدونم شما چی میگید باور کنید شوهر خود من خیلی کارای تو خونه رو انجام میده و برای منم دوست داشتنیه قضیه از این جا شروع میشه
    یکی از دوستان برادرم طبق در خواست همسرشون دانشگاه شرکت میکنند وقبول میشن داستان تا اینجا خیلی خوبه ولی ....
    این خانم فداکار به همسر محترمشون میگن تو درس بخون من همه کارارو انجام میدم آشپزی خرید کار بانکی حمل تمام وسایل سنگین مثه کیسه برنج روغن حتی بخاری !!!!!!
    فکر خانم اینه داره کمک میکنه ولی .....
    اون آقا با یه دختر خانم ازدواج میکنه و دلیلشو اینجوری مطرح میکنه: تو شبیه یه مرد شده بودی واسه من جذابیتتو از دست داده بودی من نمیتونستم با یه مرد رابطه داشته باشم
    جدا از اینکه کار اون مرد اشباه بوده وشوهرای ما اینجوری نیستند و ما هم مثه اون خانم اشتباه نمیکنیم ولی این یه هشداره
    مرسی بازم نظراتونو دادید من واسه حذف تاپیک همون اول گفته بودم که 100 درصد موافقم
    در ضمن اون تاپیک اون بزرگوار به اسم مرد مقتدر وزن لطیف داره همین موضوع رو به صورت علمی بررسی میکنه

9. 4 کاربر از پست مفید single تشکرکرده اند .

single (چهارشنبه 11 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 آبان 91 [ 23:06]
    سطح
    12
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    148

تشکرشده 148 در 65 پست

Array

[size=large]این که زن فقط اسباب پیشرفت مرد را فراهم کنه و خودش پیشرفت اجتماعی نداشته باشه معلومه که اشتباهه[/size]!!

و این کاری که این اقا کردن علتش همینه!! ولی این موضوعی که شما تعریف کردی خیلی شبیه یک سریال تلویزیون بود که مرده میره دکتر متخصص میشه ولی زنه با کشاورزی هزینه های تحصیل مردش را فراهم میکنه اما عاقبت همین میشه که شما گفتی!

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

بچه ها کمی ملایم تر بحث کنید. اگر این جور پیش بره بحث میره انجمن ازاد.اگر هم نظرتون غیر از خرفای ایشونه لطفا توهین نکنید و نگید مسخرست.

ایشون درست میگن.دکتر حبشی که الان آقای baby از رو حرفاشون کارگاه جدید کارگاه خانواده موفق - مرد مقتدر / زن لطیف زدن این حرفو تایید میکنن.در ادامه حتما بهش میرسن.
    میگن اگر زنی کار بیرون انجام میده مخصوصا اگر کار خشن و مردانه باشه باید حتما در کنارش
    یه گلدوزی بافتنی یا ... در کنارش داشته باشن تا روح لطیفشون حفظ بشه.وگرنه آسیب میبینه.

12. 4 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 فروردین 00 [ 04:41]
    سطح
    64
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    166

تشکرشده 162 در 60 پست

Array

جبهه گیری دوستامون در مقابل این تاپیک واسم جالب بود. چون فکر می کنم منظور single عزیز از این تاپیک مشخص بود و اصلا منظورش این نبود که خوب نیست مرد به همسرش کمک کنه یا... . به نظر من هم الان خواسته ها تو زندگی تغییر کرده. قبلا معیار یه زن خوب این بود که مدام تو آشپزخونه باشه، بشوره و بسابه و بوی قرمه سبزی بده.این زن می شد یه زن ایده آل و اهل زندگی. یه مرد خوب هم مردی بود که از صبح خروس خون تا نصف شب می رفت دنبال یه لقمه نون. ولی الان چون شرایط تغییر کرده، خواسته ها هم تغییر کرده. ولی بعضی از ماها هنوز همون تفکر قدیم رو داریم. یا اینکه مادرامون طوری تربیتمون می کنن که مثل خودشون باشیم. ولی چون این روش دیگه خیلی جاها جواب نمی ده باید خودمون سعی کنیم مهارت زندگی تو شرایط جدید رو کسب کنیم. و خب این هم مستلزم مطالعه و کسب تجربه است دیگه! راستی کتاب های باربارا خیلی خیلی تو این زمینه ها مفیده و خیلی از مطالب کتابهاش به درد ما می خوره.

14. 3 کاربر از پست مفید marzieh411 تشکرکرده اند .

marzieh411 (چهارشنبه 11 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

مرسی که یکم نظرا تغییر کرد داشتم پشیمون میشدم منم ونبال جایگاه اجتماعیم دنبال کار بیرونم فقط منظورم اینه حواسمون باشه
    زندگیا خیلی تغییر کرده آدما وسلایقشون هم عوض شدن ولی فطرت عوض نشده زن هنوز باید پر مهر باشه و مردا محکم

16. کاربر روبرو از پست مفید single تشکرکرده است .

single (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

دوست عزیز سلام

ممنون از تاپیکت.اما چند تا نکته به ذهنم رسید که برات مینویسم.

من فکر میکنم باید مرزی بین رفتارهای زنانه داشتن و همسفر خوبی بودن ایجاد کنی.
    رفتارهای زنانه شامل:

ارایشگاه رفتن..اراسته بودن...تمیز بودن...کدبانو بودن..مادر خوب بودن...هنرمند و با سلیقه بودن و ...

اما یادت باشه یه مرد زنی رو نمیخواد که سرتاسرش ناز و عشوه و زیبایی و دلبری باشه.
    بعضی وقتا یه مرد نیاز داره زنش دوشادوش اون قدم برداره و حتی برخی مواقع اوون بشه تکیه گاه همسرش.

بلند کردن وسیله سنگین..بله.کار درستی نیست اما برخی مواقع همسرت شاید از شما در اون لحظه قدرتش کمتر باشه.
    اینو بدونید که نشون دادن زن یه شکل یه موجود بسیار بسیار لطیف کار درستی نیست.
    چون زندگی با لطافت زنانه صرفا پیش نمیره و نیازه بر خی مواقع زنان همپای همسرانشون و حتی جلوتر قدم بردارن.

به نظرم شما روحیات خودت رو بشناسی بهتره.چون زنای موفقی رو میشناسم که حسابدارهای چند تا شرکت معتبرن و مشکلی هم در لطافت زنانه ندارن !

من خواهش میکنم زن رو یه موجود صرفا احساسی نشون ندید.چون اصلا این طرز نگاه ممکنه در روند زندگی ها اختلال ایجاد کنه.

چون من زنم پس از فردا این کارو نمیکنم...اون کار رو نمیکنم....

شرایط زندگیها باهم فرق کرده.الان ممکنه لازم باشه یه زن هم بیرون منزل کار کنه.اما زنی موفقه که چند بعدی باشه.نه یک بعدی

قصدم دفاع از اقایون نیست.اما باید بدونید که یه مرد هم بدنش از پوست و استخونه.مثل ما.برخی مواقع ما فکر میکنیم این مرد از یه دیوار بتنی هم محکم تره.در حالیکه اونو ظرفیتی داره و مطمئن باشیدصرفا با طنازی زن نمیتونه جلو مشکلات بایسته

18. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (پنجشنبه 12 مرداد 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)