به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 شهریور 91 [ 22:50]
    سطح
    9
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

راهنمایی درباره بزرگتر بودن دختر

با سلام
    مدت 6 ماه هست که به دختری علاقه مند شده ام (البته 2 سالی بود میشناختم ایشونو به عنوان همکار).ایشون دو سال از من بزرگتر هستند.من 23 ساله و ایشون 25 ساله.
    از نظر مذهبی در یک سطح هستیم.
    تو برخوردهایی که داشتیم به این نتبیجه رسیدم که در خیلی چیزها مثل اعتقادات مذهبی ، طرز فکر و ... نقاط مشترکی داریم.
    من کار دارم و لیسانسه هستم ایشون کار دارن و دیپلمه (هردو هم کامپیوتر)

درآمد من بد نیست.حدود ماهی 2 ملیون اما ایشون 600 تومان

فقط چند تا مسئله هست که من تردید دارم.
    1.ایشون دو سال از من بزرگتر هستن (فقط تردید دارم.به نظر خودم مسئله مهمی نیست)
    2.پدر ایشون فوت کردن (سر کار میرن و خرج خونشون رو میدن)
    3.سه سال پیش یک بار عقد کردن و بعد 2 ماه جدا شدن که البته باکره هستن.(این مورد هم زیاد برای من مهم نیست.
    4.یه برادر کوچکتر دارن که تا 3 سال دیگه می تونه بره سره کار خرج خونه از رو دوش ایشون برداشته بشه.
    5.اختلاف مالی خانواده ها(ما به مراتب وضع بهتری داریم.درآمد پدر من ماهی 3 تا 4 ملیون.ایشون 500 600 تومان

با این شرایط و شناحتی که به خانوادم دارم میدونم اگه مطرح کنم در نگاه اول مخالفت می کنن.من به ایشون علاقه دارم و موارد بالا که ذکر کردم رو پذیرفتم اما کمی تردید دارم.

ضمنا من آدم دهن بینی نیستم.اگر تصمیمی رو بگیرم دیگه به کسی کاری ندارم که چی می گن.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید درباره نکته های ازدواج با این شرایط و راضی کردن خانواده

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

RE: راهنمایی درباره بزرگتر بودن دختر

سلام دوست عزیز.به همدردی خوش اومدی

من شخصا ازاینکه یه دختر با این شرایط سر کار میره و مخارج خونوادشو تامین میکنه خوشم اومد. و کار اون دختر جای افرین داره.

اما

.ایشون دو سال از من بزرگتر هستن (فقط تردید دارم.به نظر خودم مسئله مهمی نیست)
    بهتره اول به همه جوانب موضوع فکر کنید بعد تصمیم بگیرید.حتما میدونید معمولا بلوغ در خانوما زودتر اتفاق میفته..منظورم کلیه..یعنی بلوغ جنسی و عقلی و ..البته استثنائاتی هم وجود داره..بخاطر همین ترجیحا میگن مرد سنش از زن بیشتر باشه بهتره.و خانوما هم معمولا دوست دارن همسرشون حالت اقتدار و تکیه گاه (ازهر نظر )رو براشون داشته باشه.
    که ممکنه یه پسر سنش کمتر باشه اما پخته تر هم باشه..صرف سن شناسنامه ای مهم نیست..بلکه امادگی و پختگی مهمه..و اینکه ازنظرظاهر دختر و پسر چطور هستن..ایا ظاهرشون این تفاوت سنی رو نشون میده..با توجه به اینکه خانوما ممکنه بخاطر زایمان و بچه داری شکسته تربشن.
    و کلا این اختلاف سن بین دختر و پسر حل شده است؟مثلا تو زندگی مشترک پسر هر حرف دختر رو به حساب این نذاره که چون بزرگتره فکر کرده بیشتر میفهمه یا میخواد امر و نهی کنه..

شما باید به این مسائل خوب فکر کنید.و بعد تصمیم بگیرید

.پدر ایشون فوت کردن (سر کار میرن و خرج خونشون رو میدن)
    همونطور که گفتم این نشون میده دختر خودساخته ایه.اما بعد ازدواجش هم باید سر کار بره و هزینه خونوادشو بده؟ایا شما راضی به این کار هستین؟اگه تصمیم بگیرید خودتون خرج خونوادشو بدید ایا اونا قبول میکنن؟

سه سال پیش یک بار عقد کردن و بعد 2 ماه جدا شدن که البته باکره هستن.(این مورد هم زیاد برای من مهم نیست.
    بهتره اول بررسی کنید علت اختلاف و جداییشون چی بوده؟به نظر من این ازمسئله بکارت مهمتره..به هر صورت تو هر اتفاقی تو زندگی مشترک هر دونفر اشتباهاتی کردن.

4.یه برادر کوچکتر دارن که تا 3 سال دیگه می تونه بره سره کار خرج خونه از رو دوش ایشون برداشته بشه.
    تو این 3 سال چی؟

.اختلاف مالی خانواده ها(ما به مراتب وضع بهتری داریم.درآمد پدر من ماهی 3 تا 4 ملیون.ایشون 500 600 تومان
    البته درست نیست درامد پدرتون که یه ادم با تجربه است رو با یه دختر جوون مقایسه کنید.

اما اختلاف سطع مالی مهمه..باید در نظربگیرید این خونواده با توجه به اینکه پدر هم ندارن نمیتونن مثلا جهیزیه بالایی تهیه کنن..یا مخارج زیادی رو به عهده بگیرن..ایا خونوادتون می پذیرن یا ازاین موضوع برای رنجش اون خونواده ممکنه استفاده بشه؟

به این مسائل فکر کنید.بعد با خونوادتون مطرح کنید.

موفق باشی

3. 7 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (دوشنبه 16 مرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

microvb سلام

به تالار همدردی خوش آمدی

نظر من اینه در امر ازدواج به تنهایی تصمیم گرفتن مشکله

بهتره خیلی منطقی خواستتون را به خانواده بگین در کنار اونا مسلما بهتر میشه تصمیم گرفت و زیر نظر خانواده ها شناخت کامل تر و دقیق تره

امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرید

موفق باشید

5. 5 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (دوشنبه 09 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار.زندگی
    سلام دوست عزیز.به همدردی خوش اومدی

من شخصا ازاینکه یه دختر با این شرایط سر کار میره و مخارج خونوادشو تامین میکنه خوشم اومد. و کار اون دختر جای افرین داره.

اما

.ایشون دو سال از من بزرگتر هستن (فقط تردید دارم.به نظر خودم مسئله مهمی نیست)
    بهتره اول به همه جوانب موضوع فکر کنید بعد تصمیم بگیرید.حتما میدونید معمولا بلوغ در خانوما زودتر اتفاق میفته..منظورم کلیه..یعنی بلوغ جنسی و عقلی و ..البته استثنائاتی هم وجود داره..بخاطر همین ترجیحا میگن مرد سنش از زن بیشتر باشه بهتره.و خانوما هم معمولا دوست دارن همسرشون حالت اقتدار و تکیه گاه (ازهر نظر )رو براشون داشته باشه.
    که ممکنه یه پسر سنش کمتر باشه اما پخته تر هم باشه..صرف سن شناسنامه ای مهم نیست..بلکه امادگی و پختگی مهمه..و اینکه ازنظرظاهر دختر و پسر چطور هستن..ایا ظاهرشون این تفاوت سنی رو نشون میده..با توجه به اینکه خانوما ممکنه بخاطر زایمان و بچه داری شکسته تربشن.
    و کلا این اختلاف سن بین دختر و پسر حل شده است؟مثلا تو زندگی مشترک پسر هر حرف دختر رو به حساب این نذاره که چون بزرگتره فکر کرده بیشتر میفهمه یا میخواد امر و نهی کنه..

شما باید به این مسائل خوب فکر کنید.و بعد تصمیم بگیرید

.پدر ایشون فوت کردن (سر کار میرن و خرج خونشون رو میدن)
    همونطور که گفتم این نشون میده دختر خودساخته ایه.اما بعد ازدواجش هم باید سر کار بره و هزینه خونوادشو بده؟ایا شما راضی به این کار هستین؟اگه تصمیم بگیرید خودتون خرج خونوادشو بدید ایا اونا قبول میکنن؟

سه سال پیش یک بار عقد کردن و بعد 2 ماه جدا شدن که البته باکره هستن.(این مورد هم زیاد برای من مهم نیست.
    بهتره اول بررسی کنید علت اختلاف و جداییشون چی بوده؟به نظر من این ازمسئله بکارت مهمتره..به هر صورت تو هر اتفاقی تو زندگی مشترک هر دونفر اشتباهاتی کردن.

تو این 3 سال چی؟

.اختلاف مالی خانواده ها(ما به مراتب وضع بهتری داریم.درآمد پدر من ماهی 3 تا 4 ملیون.ایشون 500 600 تومان
    البته درست نیست درامد پدرتون که یه ادم با تجربه است رو با یه دختر جوون مقایسه کنید.

اما اختلاف سطع مالی مهمه..باید در نظربگیرید این خونواده با توجه به اینکه پدر هم ندارن نمیتونن مثلا جهیزیه بالایی تهیه کنن..یا مخارج زیادی رو به عهده بگیرن..ایا خونوادتون می پذیرن یا ازاین موضوع برای رنجش اون خونواده ممکنه استفاده بشه؟

به این مسائل فکر کنید.بعد با خونوادتون مطرح کنید.

موفق باشی
    ممنون بابت حوصله ای که به خرج دادید
    رو مسئله دو سال بزرگتر من خودم حساسیتی ندارم ایشون هم نداره(با توجه به شناخت دارم میگم)
    من مشکلی با کار کردن ایشون ندارم.به هر حال من خودم توانایی مدیریت خرج رو دارم.می تونه حقوقشو بده به مادرش تا وقتی داداشش بزرگتر میشه.
    تو این چند سال هم اگه خودم تواناییش رو داشته باشم می تونم خرجشون رو بدم یعنی مشکلی ندارم اما اولویت با خونه خودم هست دیگه
    برای جهیزیه هم بله.100% ما باید هزینه های بیشتری رو بدیم یا شاید هم همش.
    چون مستاجر هستند و یک خونه کوچیک و ساده دارن.

با این توضیحات راهنمایی و نظر دیگه ای ندارید؟

[code]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ویدا@
    microvb سلام

به تالار همدردی خوش آمدی

نظر من اینه در امر ازدواج به تنهایی تصمیم گرفتن مشکله

بهتره خیلی منطقی خواستتون را به خانواده بگین در کنار اونا مسلما بهتر میشه تصمیم گرفت و زیر نظر خانواده ها شناخت کامل تر و دقیق تره

امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرید

موفق باشید
    سلام
    ممنون بابت پاسخ
    من اول میخوام به یه جمع بندی برسم که بعد از مطرح کردن اگه مخالفت شد با دلیل از انتخابم دفاع کنم نه احساساتی

7. 2 کاربر از پست مفید microvb تشکرکرده اند .

microvb (شنبه 07 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 مرداد 91 [ 09:03]
    سطح
    22
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 10 پست

Array

سلام

من هم تقریبا تو همچین شرایطی قرار دارم ( منظورم از لحاظ سنی هست ) در این مورد نظر دختر خانم و خونواده ایشون چی هست؟

خونواده من مخالف سن کم طرف مقابل من هستند حالا باید نظر خونواده ایشون رو بدونید.دوستان اشاره کردن اینکه یه زن میخواد به همسرش تکیه کنه و به عنوان یه پشت و پناه بهش نگاه میکنه آیا این اختلاف سن باعث نمیشه که این خانم روی شما حساب نکنن و در زمان تصمیم گیری در مسایل و مشکلات از شما تبعیت میکنن و به نظرتون احترام میذارن؟

آیا بعد از گذشت چند سال وقتی خانم شکسته تر شدند حالا به دلایل مختلف که همه اطلاع داریم ایشون سختشون نیست که در کنار شما که از لحاظ چهره از ایشون ممکنه جوون تر به نظر بیاین باشن. باهم در بین عموم و خونواده و فامیل ظاهر بشید....

یا اصلا خود شما امکانش نیست که بعدها از این حالت خانم خسته بشید( از ناتوانی جسمی ، شکسته شدن چهره و ... ) و خدای نکرده یه فکرای دیگه ایی به ذهنتون برسه؟ البته باید ببخشید که اینطور رک حرف میزنم ولی اینا واقعیته و خود من بارها و بارها به همه ی این مسایل فکر کردم ...

درسته که ما به خاطر دیگران زندگی نمیکنیم اما در کنار دیگران زندگی میکنیم و نگاه اطرافیان ، حرف و سخن اطرافیان میتونه خیلی خیلی مشکل ساز بشه.

امیدوارم هر دوتون خیلی خوب جوانب رو در نظر بگیرید.

توکل به خدا کنید

9. 2 کاربر از پست مفید بهار خانوم تشکرکرده اند .

بهار خانوم (شنبه 07 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

دوستان به نکات خوبی اشاره کردند
    منم 1 نکته رو یادآوری میکنم و اونم اینکه هرگز از سر دلسوزی و ترحم با کسی ازدواج نکنید.
    این مطلب هم برای خانومها صادقه هم آقایون

اگر حتی ذره ای حس کردین ممکنه در آینده (توی بحث یا بگو مگو یا دعوا یا هر چیز دیگه ای که تو زندگی هر زنو شوهری بالاخره پیش میاد)به روش بیارین که ازش بالاتر بودینو لطف کردین باهاش ازدواج کردین اصلا اینکارو نکنین چون با توجه به اینکه (دختر بسیار خوب و فهمیده و انسانی هستند که دارن با این سن کم خرج خانوادشونو میدن و عزت نفس دارند و با توجه به جوونیشون شرافتمندانه و با آبرو زندگی میکنن) ممکنه با اینکار عمیقا بشکونینش.

من به وجود همچین دخترانی در جامعه ام افتخار میکنم
    لینکهایی هست برای اینکه چطور خانواده را راضی کنیم برای ازدواج ولی قبلش از انتخابهای خودتون مطمئن باشید

11. 4 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (دوشنبه 16 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار خانوم
    سلام

من هم تقریبا تو همچین شرایطی قرار دارم ( منظورم از لحاظ سنی هست ) در این مورد نظر دختر خانم و خونواده ایشون چی هست؟

خونواده من مخالف سن کم طرف مقابل من هستند حالا باید نظر خونواده ایشون رو بدونید.دوستان اشاره کردن اینکه یه زن میخواد به همسرش تکیه کنه و به عنوان یه پشت و پناه بهش نگاه میکنه آیا این اختلاف سن باعث نمیشه که این خانم روی شما حساب نکنن و در زمان تصمیم گیری در مسایل و مشکلات از شما تبعیت میکنن و به نظرتون احترام میذارن؟

آیا بعد از گذشت چند سال وقتی خانم شکسته تر شدند حالا به دلایل مختلف که همه اطلاع داریم ایشون سختشون نیست که در کنار شما که از لحاظ چهره از ایشون ممکنه جوون تر به نظر بیاین باشن. باهم در بین عموم و خونواده و فامیل ظاهر بشید....

یا اصلا خود شما امکانش نیست که بعدها از این حالت خانم خسته بشید( از ناتوانی جسمی ، شکسته شدن چهره و ... ) و خدای نکرده یه فکرای دیگه ایی به ذهنتون برسه؟ البته باید ببخشید که اینطور رک حرف میزنم ولی اینا واقعیته و خود من بارها و بارها به همه ی این مسایل فکر کردم ...

درسته که ما به خاطر دیگران زندگی نمیکنیم اما در کنار دیگران زندگی میکنیم و نگاه اطرافیان ، حرف و سخن اطرافیان میتونه خیلی خیلی مشکل ساز بشه.

امیدوارم هر دوتون خیلی خوب جوانب رو در نظر بگیرید.

توکل به خدا کنید
    خونوادش مشکلی ندارند.خونواره منم که نمیدونن الان اما به نظرم حتما حرفایی واسه گفتن دارن.و اینکه خودشون هم با این قضیه مشکلی ندارند..از لحاظ اختلاف ظاهر همه به من می گن که حداقل 25 به من خوره به جای 23..اما تو آینده نمیدونم که زودتر شکسته میشن یا نه.چون آدما با هم فرق می کنن.یکی زودتر شکسته میشه..یکی نمیشه..درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط نادیا-7777
    دوستان به نکات خوبی اشاره کردند
    منم 1 نکته رو یادآوری میکنم و اونم اینکه هرگز از سر دلسوزی و ترحم با کسی ازدواج نکنید.
    این مطلب هم برای خانومها صادقه هم آقایون

اگر حتی ذره ای حس کردین ممکنه در آینده (توی بحث یا بگو مگو یا دعوا یا هر چیز دیگه ای که تو زندگی هر زنو شوهری بالاخره پیش میاد)به روش بیارین که ازش بالاتر بودینو لطف کردین باهاش ازدواج کردین اصلا اینکارو نکنین چون با توجه به اینکه (دختر بسیار خوب و فهمیده و انسانی هستند که دارن با این سن کم خرج خانوادشونو میدن و عزت نفس دارند و با توجه به جوونیشون شرافتمندانه و با آبرو زندگی میکنن) ممکنه با اینکار عمیقا بشکونینش.

من به وجود همچین دخترانی در جامعه ام افتخار میکنم
    لینکهایی هست برای اینکه چطور خانواده را راضی کنیم برای ازدواج ولی قبلش از انتخابهای خودتون مطمئن باشید
    نه از سر ترحم نیست.این تصمیم تصمیمی نیست که بشه توش ریسک کرد و من هم آدم احساساتی نیستم..فقط انتخابم از رو شناخت بوده و دارم تحقیق می کنم که این تضاد ها مشکل ساز نشه.

دوستان کس دیگه ای نظری نداره؟

13. کاربر روبرو از پست مفید microvb تشکرکرده است .

microvb (شنبه 07 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اسفند 93 [ 14:00]
    سطح
    57
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,002

تشکرشده 4,006 در 737 پست

Array

15. 4 کاربر از پست مفید پاییزان تشکرکرده اند .

پاییزان (دوشنبه 09 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پاییزان
    سلام
    بله خوندم این لینکو ممنون

کسی از دوستان مشاور خوب تو مشهد سراغ نداره معرفی کنه؟

17. کاربر روبرو از پست مفید microvb تشکرکرده است .

microvb (یکشنبه 08 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 مهر 91 [ 02:38]
    سطح
    23
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 130 در 36 پست

Array

دوست عزیز،

شما میگید با بزرگتر بودنِ ایشون مشکلی‌ ندارید اما عنوان تاپیک اتون داره میگه که شما رو این مساله تردید دارید.

باور کن هیچ سعودی واسه من نداره که وسعت کارم بیام اینجا وسط بنویسم اما دلم می‌خواد بهت هشدار بدم. من هم سن تو که بودم با کسی‌ آشنا شدم که از خیلی‌ نظر‌ها خوب بود و من هم مس تو می‌گفتم اختلاف سنی واسم مهم نیست. اما ۱ سال که گذشت و به عقد نزدیک شدیم مخصوصا که به دوستم و فامیل باید معرفی‌ می‌کردم و همه میپرسیدن خانومت چند سالشونه، کم کم اون یه ذرّه تردید که اول داشتم اومد سر جاش و یه جرقّه زد واسه اختلاف‌های دیگه که قبلان ندیده بودم و باعث شد کارم به جدایی بکشه.

از نظر من، حتا ۲ نفر وقتی‌ کلی‌ باهم جور باشند بازم اختلاف پیدا میکنند. چه برسه وقتی‌ شما نسبت به سنّ تردید داشته باشی‌.

نمیخوام بگم برسی‌ نکن. بکن اما یادت باشه که اگه تو دلت یه ذرّه هم تردید داشته باشی‌ و طبقه حرف دیگران که بگن "۱-۲ سال مهم نیست، ملاک‌های مهم تاری هست ..." رو تردیدت سرپوش بذاری، یه روزی پشیمون میشی‌.

پس اول اگه تردیدی هست خودت و نه با حرف دیگران از بین ببرش، بعدش دیگه خدا بزرگه!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)