به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 مرداد 98 [ 16:51]
    سطح
    50
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    Overall activity: 96.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 49 در 15 پست

Array

آیا نیاوردن نشونه برای نامزدی دلیل خسیس بودن هست؟

[align=justify]سلام
    سال گذشته بخاطر مشکلی که برام پیش اومد با انجمن همدردی آشنا شدم و دوستای خوبی توی این سایت پیدا کردم که با من همدرد بودن و واقعا با من همدردی کردن.
    اردیبهشت سال گذشته از نامزدم که عقد کرده بودیم طلاق گرفتم و اون موقع من خیلی بهم ریخته بودم.راهنمایی دوستانم اینجا و مطالب مفیدی که اینجا خوندم خیلی کمکم کرد تا با این مساله کنار بیام. حالا بعد از یکسال دوباره نامزدی کردم و دوباره دردسرها و مشکلات من شروع شده. دلم نمیخاد دوباره بخاطر اشتباهاتم زندگیم بهم بخوره و همین باعث شد دوباره بیام اینجا.
    سال گذشته ، وقتی میخاستم طلاق بگیرم برای این کارم خیلی دلایل داشتم. حدود 9ماه عقد بودیم و توی این مدت جز ناراحتی و دعوا چیزی نصیب من نشد. الان حدود سه ماه هست که نامزد کردم ولی بخاطر ترسی که از طلاق دارم هنوز عقد نکردم و شرط گذاشتم که عقد و عروسیمون با هم باشه و اونا هم قبول کردن. نامزد الانم قبل از اینکه من دوسال قبل عقد کنم،چند بار به خواستگاریم اومده بود و من هر بار به یه دلیلی ردش کرده بودم. بعد از طلاقم دوباره ازم خواستگاری کرد و همه بهم گفتن که این همونی هست که میتونه خوشبختت کنه و اونقدر بهت علاقه داشته که بعد از طلاقت دوباره اومده سراغت. منم قبول کردم هرچند هیچ علاقه ای به این کار نداشتم. تمام شرایطمو قبول کرد ودو ماه قبل یه صیغه محرمیت بینمون خونده شد. توی این مدت هیچ بدی ازش ندیدم.
    رسم فامیل ما اینجوریه که برای مراسم بله برون، برای دختر یه نشونه میارن که بیشتر وقتا یه انگشتر یا یه گردنبند هست اما برای بله برون من ، خانواده نامزدم هیچی برای من نیاوردن و این باعث شد خانواده من کمی دلخور بشن اما خیلی سریع همه چیز فراموش شد. یه رسم دیگه که توی فامیل ما هست اینه که برای اعیاد بزرگ برای دختر یه هدیه به عنوان عیدی میارن خونشون، اما این چند تا عید که گذشت خانواده نامزدم هیچی برای من نیاوردن و این دلخوری خانواده منو بیشتر کرده و از طرفی هم فامیل مرتب ازم میپرسن که برات هدیه چی آوردن و این موضوع بیشتر منو ناراحت میکنه بخصوص اینکه نامزد قبلیم هم همین مشکلو داشت وخودش و خانوادش خیلی خسیس بودن و همین مساله باعث شده که خواهرام مرتب بهم میگن اینم که مثل قبلی داره رفتار میکنه پس بهمش بزن. خودم مسائل مادی زیاد برام مهم نیست بخصوص اینکه میدونم نامزدم الان بیکار هست و هیچ درآمدی نداره اما خانواده ام میگن خودش بیکار هست اما خانوادش که خداروشکر وضعشون خوبه. از طرفی چون با هم فامیل هستیم و شناخت خانوادگیمون به هم زیاده و خانواده آنها توی فامیل به عنوان یه خانواده پولدار شناخته شده و نامزدم تنها پسر خانواده هست این مساله که چرا اونها برای من هیچی نیاوردن بیشتر خانوادمو ناراحت میکنه و منو درگیر این موضوع. نامزد قبلیم هم همین رفتارو با من داشت و بهم میگفت توی دوران عقد و نامزدی تا زمانی که عروسی نکردیم خرج تو با خانوادت هست و من الان میترسم اگه عقد کنم دوباره همین حرفارو بشنوم. نمیدونم شاید این فکر من اشتباه باشه که آوردن طلا و جواهر برای زن از طرف مرد یه نوع بیان احساس محبت و علاقه مرد به خانومش هست. بعضی وقتا احساس میکنم بخاطر تجربه تلخم توی گذشته به نوعی عقده ای شدم که این مسائل اینقدر برام مهم شده. همه بهم میگن اگه از الان نتونی این مسائل رو با نامزدت مطرح کنی دیگه تا آخر زندگیت همین جور میمونه و هرطور که توی دوران نامزدی با شوهرت رفتار کنی تا آخر همون جوره و این منو خیلی میترسونه چون نمیدونم که چطوری این موضوع رو به نامزدم بگم. اون چیزی که باعث شد من بیام اینجا اتفاقی بود که دیروز برام توی محل کارم رخ داد و من واقعا ناراحت شدم.من توی یه آموزشگاه ، کامپیوتر تدریس میکنم. دیروز ساعت استراحت یکی از شاگردام که خانمی بود هم سن و سال خودم اومد و بهم گفت که اگه اجازه میدی برای برادرم بیایم خاستگاری شما. وقتی بهش گفتم من نامزد دارم خیلی جا خورد و گفت پس چرا حلقه نپوشیدی؟ بهش گفتم که عقد نکردیم با تعجب بیشتر بهم گفت مگه برات انگشتر نشونه نیاوردن. و من به دروغ گفتم که آره ولی دوست ندارم بپوشم. دیروز آنقدر این مساله منو ناراحت کرد که واقعا از خودم بدم آمد. حالا دیگه همه شاگردام میفهمن که من نامزدم و من میشم یه علامت سوال براشون. از دیروز تا حالا موندم که چطوری این موضوع رو به نامزدم بگم. اصلا باهاش مطرح کنم یا نه؟ اگه بگم پیش خودش چی فکر میکنه؟ واقعا درمانده شدم. خواهش میکنم راهنماییم کنید چطور با این مساله کنار بیام.[/align]

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 15:37]
    سطح
    12
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 49 در 22 پست

Array

RE: آیا نیاوردن نشونه برای نامزدی دلیل خسیس بودن هست؟

به نظاره من بهتره اینطور عنوان کنید با همسرتون که

تو محله کار و تو اجتما وقتی از من میپرسن دوستان یا همکارم که وازیات تاهلت چی؟ من میگم نامزد دارم ولی دوس دارم چیزی به عنوانه انگشتره نامزدی داشتم باشه تا اینکه دیگه مورده سوال و جواب واقع نشم ، واسه همین چه خوب میشه اگه بتونم تو دستم انگشتره نشون یا نامزدی بندازم که دیگه موقیاتم مشخس باشه. اینجوری نامزادتون هم تشویق میشه تو نزدیک ترین مناسبت واستون هدیه انگشت بگیره .

3. 6 کاربر از پست مفید Freedom79 تشکرکرده اند .

Freedom79 (چهارشنبه 04 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 13 تیر 93 [ 06:44]
    سطح
    25
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    197

تشکرشده 203 در 57 پست

Array

... بله درسته که ممکنه شما به خاطر تجربیات قبلی روی این مسائل حساس شده باشید مثلا هدیه ها و ... در فرهنگهای مختلف متفاوته وضعش، اما از مساله انگشتر نشان یا نامزدی که باید در مراسم بله برون داده شه یا تکلیفش مشخص شه، هیچ فرهنگی توی ایران نمیگذره...به شما در بله برون هیچی نداند؟!!! ... آخه نشون که برای قشنگی نیست! هزار معنا وکارکرد داره... البته این تجربه و نظر منه، دوستان دیگه اگه نظر دیگه ای دارند بگن. در ضمن رفتار خونواده تون هم صحیح نیست که در بله برون هیچی نگن و تکلیف این مسائل رو مشخص نکنند، بعد کم کمک ایراد بگیرند و بگن اینها خسیسن. باید بزرگتر شما و پشتیبان شما باشند و چند قدم جلوتر باشند در مدیریت مسائل.
    موفق باشین.
    [size=medium][align=center]الهی شکر.
    الهی شکر.
    الهی شکر.
    [/align][/size]

[align=center]http://www.hamdardi.net/imgup/42583/...ff947216fa.jpg[/align]

5. 3 کاربر از پست مفید رازقی تشکرکرده اند .

رازقی (سه شنبه 03 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

عزیزم مادیگرا نبودن خیلی چیز خوبیه وشاید خیلیا بهت توصیه کنند که سخت نگیریوئهمه چیز مادیات نیست و از اینچیزا ولی عزیزم از همین اول سعی کن با سیاست زنانه و در کمال احترام و متانت خواسته هاتو بگی..فداکاری خیلی خوبه ولی به حد معقول.
    همونطوریکه خانواده پسر توقع دارند که دختر جهازیه بیاره یا خرید برای پسر انجام بده و چیزای دیگه باید رسم و رسومات خانواده دختر رو هم ( البته در حد معقول) انجام بدند.

آوردن هدیه های کوچک در دوران نامزدی حتی یه شاخه گل (بستگی به شرایط مالی پسر داره)برای دختر خیلی زیبا و جذابه و عشق دختر رو بیشتر میکنه..این مساله ربطی به مادی بودن دختر نداره چون حتی دختر با 1 شاخه گل هم شاد میشه ولی اگر هیچی نباشه دختر غریضی احساس میکنه اصلا مهم نیست برای طرفش.

عزیزم بشین خیلی آرام بدون جبهه گیری یا مثلا مثال زدن (آقایون از مقایسه شدن خوششان نمیاد) با نامزدت صحبت کن و درد دل کن و خواسته هاتو بگو و باهم به تفاهم برسید.
    هی نریز تو خودت آقایون باید بهشون بگی چون متوجه نمیشن از اشاره و کنایه و بدتر کلافه میشن..باید باهاشون حرف زد

7. 8 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 فروردین 92 [ 19:02]
    سطح
    15
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    564

تشکرشده 567 در 144 پست

Array

سلام مرضیه-ف
    خیر مقدم میگم که دوباره به تالار اومدی
    امیدوار باش که موضوعی که برات پیش اومده حل میشه....آرامشت رو حفظ کن.
    ببینید خیلی خوبه که شما بتونید با نامزدتان صحبت کنید و با یه گفتگو خواستتون رو بهش بگید.این حق شماست که باهاش صحبت کنید و از ایشون انتظار داشته باشید.من با شیوه گفتن درخواستتون به شکلی که Freedom79 گفت موافقم.
    من نگرانم که این موضوعات کوچک رو تو خودتون بریزید،بعد انباشته بشه و خدایی نکرده یه دفعه سرازیر بشه...
    درست میشه:)

9. 3 کاربر از پست مفید Amiran تشکرکرده اند .

Amiran (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 مرداد 91 [ 10:11]
    سطح
    19
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    18

تشکرشده 17 در 12 پست

Array

يك نصيحت خجالت ورودر وايستي را بذار كنار رك وپوس كنده كوتاهي شونو بهشون بگو .خواسته هاتو از همين اول بگو .
    نامزدن بيكاره ؟ چه طور راضي شدي باهاش زدواج كني ؟

11. کاربر روبرو از پست مفید شميلا تشکرکرده است .

شميلا (سه شنبه 03 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 12:38]
    سطح
    71
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    387

تشکرشده 325 در 143 پست

Array

سلام
    شاید رسم و رسومات شما رو نمیدونن.من و همسرم این موضوع رو حل کردیم.من حرف مردم واسم مهم نیست و فقط پدر و مادرم رو در نظر میگیرم.کاملا منطقی با همسرم در این مرد صحبت کردم و گفتم در خانواده ما رسمه اعیاد عیدی میارن و .... اونم پذیرفته و در حد توانش میاره.
    صحبت کردن باعث میشه خیلی از مسائل به وجود نیاد و خیلی از مشکلات حل بشه.مادیات اونقدرا مهم نیست.یکوقتی هست که واسه خورد کردنه طرف واسش کادو نمیارن (که در این صورت باید بدونی ارزش آدم به این چیزا نیست) مگه شخصیت من و شما رو با مقدار طلایی که کادو گرفتیم میسنجن؟ اما یوقت هست که نمیدونن باید چیکار کنن و یا واقعا نداره طرف.صحبت کن.خیلی با احترام نه حالت طلبکارانه بگیر نا دستوری بگو.خیلی محترمانه.فقط جهت اطلاعش بهش بگو.بقیش با ایشونه

13. 5 کاربر از پست مفید شارلوت تشکرکرده اند .

شارلوت (سه شنبه 03 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 شهریور 91 [ 07:46]
    سطح
    15
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 25 در 11 پست

Array

سلام .... من خودم با همسرم مشکل پیداکردیم و صاحب نظر نیستم و زیاد رو حرفام مانور نده .... اما یه چیزو بگم خانواده همسرم برای نامزدی برام خوب خرج کرد انگشتر نامزدی نسبتا خوب البته با نگین اتمی اما بازم خوبه .... عمشون نیم سکه پدرشون پارچه ی نفیس کت ودامنی تو یه جعبه ی تزیین شده ی شیک دسته گل داماد خیلی معمولی اما عمشون یه دسته گل شیک به هر حال نسبتا خوب بود ..... بعد عقد تعطیل شد یه بار همسرم برا روز زن اونم من بهش چندین بار گفتم یه ربع سکه (دقیقا همون ربع سکه ای که مادرم عیدی بهشون داده بودند) بعد هیچی و هیچی هر چند وضع مالیشون خوبه نسبتا و ایشون تک پسره (البته فرزنده طلاقن شاید شرایطش متفاوت باشه)
    میخواستم بگم که قبل عقد بهتر بود بعد که بیخیال همه چی ....

همه مثله هم نیستند شاید بعد بهتر بشه اما مال من اینجوری شد

15. کاربر روبرو از پست مفید brisk تشکرکرده است .

brisk (سه شنبه 03 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 92 [ 09:56]
    سطح
    34
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    445

تشکرشده 379 در 146 پست

Array

سلام مرضیه جان امیدوارم که مشکلت رو زودتر بتونی مدیریت کنی که خدای ناکرده به جاهای باریک نشکه
    یه توصیه خواهرانه اینکه:
    این شوهرت رو با ازدواج قبلیت به هییییییییییییییییچ عنوان مقایسه نکن
    این کار باعث می شه به مرور محبتی که باید بین شما و اون پیش بیاد بخاطر فکرهای مقایسه ای که در ذهن شما هست از بین بره و خودت بیشترین ضرر رو می کنی
    ببخشید ها ولی اون ازدواج تموم شد رفت ........
    دیگه نیست . پس حالا با توجه به شرایط کنونی این مشکل رو مدیریت کن .
    به نظر من اول اینکه به کسی اجازه دخالت در زندگیت رو نده و به خواهرتون هم بگوئید که سعی کنند شما رو راهنمایی کنند در تصمیم درست نه اینکه عجولانه یه صحبتی بکنند که تازه ذهن شما رو درگیر کنند.
    دوم اینکه سعی کن موقعی که با شوهرت هستی سر حرف رو باز کنی و بیشتر بشناسیدشون چون الان توی مرحله شناخت هستید.
    سوم اینکه در یک فضای دوستانه موقعی که پیش هم هستید بگوئید که چون از خانه بیرون می روید دوست دارید که یه حلقه داشته باشید تا مشخص بشه که شما متاهل هستید و بعد که صحبت کردید متوجه می شوید که طرز فکر مالی ایشون چگونه هست.
    موفق باشی عزیزم

17. 6 کاربر از پست مفید mamosh تشکرکرده اند .

mamosh (دوشنبه 29 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 مرداد 98 [ 16:51]
    سطح
    50
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    Overall activity: 96.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 49 در 15 پست

Array

سلام.
    وقتی راهنمایی های شمارو خوندم واقعا خوشحال شدم از اینکه اینجا کسی هست که بتونه کمکم کنه. واقعا ممنون
    حرفاتون واقعا منطقی و درسته. تصمیم دارم در اولین فرصت که دیدمش این مطلبو بهش بگم البته همون جور که شما گفتید.
    دوست خوبم رازقی پرسیده بود : به شما در بله برون هیچی نداند؟!!!
    بله واقعا برای نامزدی به من هیچی ندادن و و اون روزی که بله برون بود فقط چندتا شاخه گل آوردن و برای روزی هم که صیغه محرمیت خونده شد یه جعبه شیرینی و یه شاخه گل آوردن. برای روزی که صیغه خوندیم بجز خانواده من و خانواده خودشون هیچکسی رو دعوت نکردن البته خودم اینو خاستم چون نمیخاستم فعلا کسی ازاین موضوع خبردار بشه ولی نمیدونستم خبرا توی فامیل ما زودتر از اونی که فکر میکردم پخش میشه.
    راستشو بخاین نامزدم پسر داییم میشه و داییم هم بزرگ فامیلمون هست و مادر و پدرم خیلی بهش احترام میزارن و روی حرفش حرف نمیزنن از این بابت که مادرم بخاد حرفی بزنه میدونم که اینکارو نمیکنه. اتفاقا خواهرم دیروز بهم میگفت بهتره به یکی از خاله ها که عمه اون میشه زنگ بزنی و همه چیزو بهش بگی تا اون با خانوده دایی درمیون بزاره اما خودم فکر کردم این کار اشتباهی باشه و بهتره اول خودم بهش بگم.

دوست خوبم شمیلا پرسیده بود: نامزدت بيكاره ؟ چه طور راضي شدي باهاش زدواج كني ؟
    آره بیکاره. 8 واحد درسی دیگه داره که کارشناسیشو بگیره. الانم داره برای وکالت میخونه. بهم قول داده امسال هرجور شده وکالت قبول بشه. اما من زیاد برام مهم نیست و یه جورایی دلم نمیخاد وکیل بشه چون با تعریفایی که خودش از دوستاش میکنه که الان مشغول به کارن، همشون به نوعی دارن از راه حروم نون میخورن و من میترسم نامزد منم همینطور بشه. البته اینم بهش نگفتم و فکر نمیکنم موضوع مهمی باشه چون شاید اصلا قبول نشه.
    میدونم که داشتن یه راه درآمد برای زندگی مهمه اما بهم قول داده که هرجور شده اگه وکالت هم قبول نشد یه راه درآمد پیدا کنه. اینکه چطوری راضی شدم باهاش ازدواج کنم یکی اینه که آشناس و من بخاطر شکست قبلیم که با یه غریبه بود ترجیح دادم با فامیل وصلت کنم وگرنه بعد از طلاقم چند مورد برام پیدا شد که چون غریبه بودن ردشون کردم. راستشو بخاین خیلی بهش علاقه ندارم شاید اگه اطرافیانم اصرار نمیکردن بهش جواب نمیدادم. همه گفتن چون این تا حالا چندبار اومده مطمئن باش که خیلی دوستت داره.

brisk عزیز امیدوارم که مشکل تو هم حل بشه و ممنون از راهنماییت.

بازم ممنون از راهنمایی همه شما. الان چند روزه که همو ندیدیم احتمالا فردا برای دیدنم میاد. حتما موضوع رو باهاش درمیون میزارم. برام دعا کنید

19. 3 کاربر از پست مفید مرضیه-ف تشکرکرده اند .

مرضیه-ف (چهارشنبه 11 مرداد 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)