به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array

چطوری بهش بگم که ناراحتم؟

سلام دوستای خوبم .مشکلم رو با شما عزیزان مطرح میکنم امیدوارم به نتیجه برسم .

من و همسرم خیلی همدیگرو دوست داریم و زندگی خوبی هم داریم .اما ...

یک مشکلی که با همسرم دارم اینه که وقتی حرفی میزنه یا کاری میکنه که من ناراحت میشم نمیتونم ناراحتیم و بیان کنم و اون رو آگاه کنم که من ناراحتم .

یا باید ناراحتیم رو تو خودم بریزم و حرص بخورم و هیچی نگم تا دعوا نشه که بالاخره یک روز منفجر میشم .

یا بهش بگم که ناراحتم که عصبانی میشه و بیشتر و بیشتر ناراحتترم میکنه .

همه جوره و با همه زبونی و در مکان مناسب و زمان مناسب هم امتحان کردم ولی فایده نداره .دست پیش میگیره که پس نیفته .

آخرین بارش همین امشب بود .که بهش گفتم تو توی جمع جلوی همه اون حرف رو به من زدی من خیلی خجالت کشیدم و شرمنده شدم .اما سریع دادو بیداد راه انداخت و همه تقصیر ها رو انداخت گردن من زود هم بدو بیراه ....تا کار به کتک کاری هم رسید . بعد از یک سال دوباره کتکم زد .

آخرش هم دست از پا درازتر ،همه اون ناراحتی ها به کنار ،مجبور شدم خودم برم معذرت خواهی و به غلط کردم افتادم ولی هنوزم باهام قهره .مثل سنگ میمونه .

دیگه خسته شدم .اصلا درکم نمیکنه .یک لحظه نمیتونه خودش رو جای من بزاره

2. 2 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

tamanaye man (جمعه 30 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 13:47]
    سطح
    17
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    418

تشکرشده 428 در 112 پست

Array

RE: چطوری بهش بگم که ناراحتم؟

تمنای عزیز
    وقتی درخواستی از شوهرتون دارید و یا رفتاری شما را آزرده کرده مثلا این جمله رو بگو که "عزیزم وقتی شما اینطوری برخورد کردی من خیلی دلم گرفت" و دیگه بحثو کش ندید اگر با ملایمت دلیلشو پرسید که براش با مهربانی و بدون سرزنش کردن و گفتن اینکه جملات که مثلا "می دونم تو منظوری نداری" و "بالاخره من زن هستمو حساس" دلیل ناراحتیتون رو توضیح بدید (فقط مواظب باشید قاطی حرفاتون با کس دیگه ای مقایسه اش نکنید...از مواردی که در گذشته پیش اومده صحبت نکیند و ملامت و سرزنش هم نکنید)، اگه دست پیشو هم گرفت اصلا دیگه جواب ندید سکوت کنید.. همون یه جمله واسه فهمیدن مشکل شما کافیه..... خودتون رو غمگین و ناراحت نشون بدید و اشکالی نداره اگه گریتون میاد هم گریه کنید.

4. 5 کاربر از پست مفید sunlife تشکرکرده اند .

sunlife (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array

سلام تمنا جان
    ببین همسر من هم زیاد انتقاد پذیر نیست مثلا تا از چیزی اعتراض می کنی موضع می گیره

ببین راه حلی که من فکر می کنم تو این زمینه خوب باشه اینکه با یه جمله خیلی خلاصه ناراحتیت رو بگی و توضیح بیخود هم ندی و زیاد کشش هم ندی و اگه اعتراضی کرد بشنوی و ادامه ندی باور کن همین یه جمله کوتاه و بدون تفسیر تاثیر خودشو خواهد گذاشت
    همسرم یه پسر عمه داره که همیشه دیگران رو مسخره می کنه و به همه می خنده بماند که خودش مسخره ترین آدم دنیاست بارها دیده بودم که همسرم وقتی اون کسی رو مسخره می کرد لبخند می زد لبخند همسرم به دلیل این بود که پسر عمه اش ضایع نشه وگرنه همسر من خیلی به غیبت و مسخره نکردن دیگران و ......... معتقده
    یه روز به همسرم اعتراض کردم و اونم خیلی بد جلوی من موضع گرفت و ........... منم گذاشتم اون هرچی خواست گفت و سکوت کردم
    ولی حرف من تاثیر خودشو گذاشت طوری که هر موقع پسر عمه اش اون رفتارش رو می کنه همسر من نه تنها لبخند نمی زنه بلکه اخم هم می کنه ..............
    [align=center]خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد
    بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد .[/align]

6. 2 کاربر از پست مفید eghlima تشکرکرده اند .

eghlima (جمعه 30 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 11:36]
    سطح
    24
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

سلام tamanaye man عزیز
    شما میگید :"همه جوره و با همه زبونی و در مکان مناسب و زمان مناسب هم امتحان کردم ولی فایده نداره .دست پیش میگیره که پس نیفته "
    عزیزم من فکر میکنم همسرت وقتی گله و شکایت از شما میشنوه میترسه اون جایگاه اولیه در قلب شما رو از دست داده باشه (با توجه به اینکه همدیگرو خیلی دوست دارید) بنابراین دچار استرس میشه و اشتباه ترین روش رو انتخاب میکنه و شروع میکنه به انکار کردن و حتی سعی میکنه تقصیرها رو گردن شما بنداره خلاصه هر کاری میکنه تا خودش رو بیگناه جلوه بده
    و اما وقتی میگید حتی شما رو هم کتک زده در صورتی که شما فقط برای رفتار بدش انتقاد کردید بهتر بود بعدش نمی رفتید دنبال معذرت خواهی شما با این کارت در حقیقت بهش گفتید: همسر عزیز خوب کاری کردی در مهمونی منو مسخره کردی بعدش هم کتکم زدی دستت درد نکنه!
    در اینجور مواقع شما نباید احساسی عمل می کردید باید اونقدر صبر می کردی تا خودش متوجه اشتباهش بشه و بیاد از شما معذرت بخواد
    به نظرم این براش شده یه عادت که چه مقصر باشه یا نباشه این شما هستی که باید بری پیشش برای عذر خواهی!!
    همسر شما باید یاد بگیره که درست رفتار کنه و اگه رفتارش غلط بوده مطمئن باشه همسرش از دستش ناراحت میشه نه اینکه خیالش از بابت همه چی راحت باشه و همیشه حق رو به خودش بده و هر جور دلش خواست رفتار کنه تازه آخرش این شما باشید که بگید معذرت میخوام و بدتر از اون براتون ناز هم بکنه!!!
    عزیزم وقتی حق با شماست روی خواسته خودتون پافشاری کنید
    سخت هست زمان میبره ولی انجامش بده (حالا با توجه به روحیه خودت و روحیه همسرت و جا و مکان، خودت بهتر میتونی تشخیص بدی چطور و به چه روش ناراحتیت رو بیان کنی فقط نترس و اینکارو انجام بده)
    این درست نیست ناراحتی بکشید و همه چی رو بریزی درون خودت! میدونی به خاطر اینکارت چند وقت دیگه خدای نکرده به چه بیماری های روحی و جسمی گرفتار میشی؟
    بذار بعضی وقتها اینو حس کنه اگه بخواد به بدرفتاری هاش ادامه بده امکان سرد شدن شما هست!

8. 3 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (جمعه 30 تیر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

آقای تمنای من
    لطفا لینک زیر رو مطالعه کنید امیدوارم بتونه کمکتون کنه:
    آداب گفتگو

10. 2 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (چهارشنبه 28 تیر 91)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array

ممنونم از همه راهنمایی های دوستای خوبم . راستش تاپیکم رو گم کرده بودم فکر میکردم حذف شده این چند روزه به خاطر تغییرات سایت ..الان میخواستم تاپیک جدید بزارم که پیداش کردم .

گلنوش جان من خانم هستم .چرا فکر کردی یک آقا هستم؟ ممنون از لینکت .حتما میخونمش .

sunlife , eghlima عزیز مرسی از راهنماییتون .آره فکر میکنم همون گفتنم برای اینکه بفهمه ناراحتم کفایت میکنه .اما دوست دارم از دلم هم بیرون بیاره ، که کارو خراب میکنم .

اون شب وقتی گفتم از اون حرفت خیلی ناراحت شدم (خیلی مستقیم گفتم من خیلی دلم شکست که تو اون حرف رو جلوی همه تو جمع به من زدی ) گفت که "تو غلط کردی به خاطر کارای خودته که اون حرف رو زدم حالا من هیچی نمیگم تو طلبکارم هم شدی؟"

یعنی نه قبول میکنه و نه درک میکنه که ناراحت شدم تازه ناراحت ترم هم میکنه .طلبکارم هم هست .و منم اصلا اعتقاد ندارم که من مقصر بودم .ولی نمیدونم چرا انقدر کارای من برای اون زشت جلوه میکنه که به خاطر مسائل ریز از من ایراد میگیره .و خودش میگه که اصلا ریز نیستند .

سارا@ عزیزم آره متاسفانه این عادت خیلی بدی در زندگی ما شده که من همیشه باید پیش قدم باشم و معذرت خواهی کنم .خیلی بده ولی نمیدونم چطور تغییرش بدم .شده چند روز هم قهر بودیم ولی اصلا پا پیش نمیزاره تا لجبازی کنه و با لجبازیش به من بفهمونه که هیچ وقت نمیام آشتی .تا من هیچ وقت این توقع رو نکنم .

تنها کاری که تونستم انجام بدم که حداقل خودم خیلی اذیت نشم زود برم آشتی کنم که اوضاع این جوری شده .

متاسفانه دقیقا همین طوره که همیشه حق رو به خودش میده .دیگه خسته شدم .

متاسفانه منم در اون وضعیت دعوا مردای دیگر رو باهاش مقایسه کردم که خیلی ناراحت شد .

خیلی ازش خواستم که راجع به خصوصیت اخلاقی و روحیات زن ها بیشتر مطالعه داشته باشه ولی اصلا...چون به خودش و اخلاق و رفتار خودش خیلی ایمان داره .

12. 2 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

tamanaye man (شنبه 31 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

سلام بر تمناي عزيز

نكته اي بگم خدمت شما و آن اينكه انتقاد حق همه ما در زندگي است ، اما شيوه انتقاد كردن و كي انتقاد كردن و ....همه مهم است ...

اما در انتقاد كردن سعي كنيد به نكات زير دقت كنيد :

چند نکته در مورد روش انتقاد کردن صحیح
    1 ) قبل از انتقاد خودت رو جای شوهرت بذار ٰ اگه تو جای او بودی چکار میکردی ؟

2 ) قبل اینکه اون انتقاد رو به کسی دیگری بگی ٰ به شوهرت بگو ٰ و الا اگه همسرت اونو از دیگری بشنوه خیلی بدتر میشه .
    3 ) حالا که میخوای انتقاد کنی ٰ قبلش حتما بهش بگو که (( عزیزم ؛ قصدم این نیست که نارحتی دیگه درست کنم ٰ بلکه میخواهیم با هم مشکل رو حل کنیم )) و چون نوعا این مطلب گفته نمیشه ٰ مشکلاتی همراه خودش خواهد داشت
    4 ) قبل از بیان آن انتقاد ٰ یه درصدی احتمال بده شاید خودت اشتباه برداشت کردی و اون کمتر مقصر باشه ( کاملا جریان رو به نفع خودمان تموم نکنیم ٰ بگو : واقعا شاید من هم اشتباه کرده باشم ) این پیام دین عالی ماست خواهرم

5 ) در انتقاد اول نقاط مثبت رو بگیم ٰ که طرف مقابل احساس کنه خوبی ها رو هم میبینی (( بلاخره شوهر تو نکات خوبی هم داره در احترام و دوست داشتن تو ))

6 ) موقع انتقاد ، لجبازی و یکدندگی رو کناز بذار ....

7 ) حتما حتما در موقع انتقاد سعی کن خوش اخلاقی رو یادت نره که معجزه میکنه ٰ واقعا میگم معجزه میکنه و من این رو خودم بارها و بارها تجربه کردم

8 ) اگه با این انتقادات مشکلتان حل شد ٰ جشن بگیرید ٰ حتی با دادن یک لیوان آب دست همسرتان ٰ و بعد از آن بنشینید و تماشا کنید که چقدر در زندگیتان معجزه میکند .

9 )نکته مهم دیگه که باید تقریبا اول میگفتم ٰ سعی نکن همیشه فورا انتقادات خودت را بیان کنی ٰ تو باید برای ساختن زندگی زیبا برای خودت و شوهر و فرزندان ٰ صبر و تحمل داشته باشی ٰ
    البته آنها را در خودت هم نگه ندار ٰ که انسان بلاخره ظرفیتی دارد ٰ اگر همه را در خود نگه داری ٰ اذیت می شوی و اگر همه را بخواهی برای او بگی ٰ او منفجر میشود ٰ

در اینجا سعی کن ٰ روی یک کاغذ آنها را بنویسی ٰ تا اولا خودت تخلیه بشوی ٰ (( مثل شیر اطمینان آبگرمکن ))
    خودت آرام شوی و بعد در موقیتی مناسب به او با لحن سازنده و رعایت موارد بالا آن را بگویی ،
    در يك ارتباط موثر و سازنده ، محيط و زمان و مكان انتقاد بسيار بسيار نقش مهمي دارد ... موقعي كه خسته از مجلس و كار و ....... آمده هرچند شما انتقاد را زيبا و عالي بگيد ، نتيجه كاملا معكوس و صددر صد منفي داره ...

این که میگم بنویس و در خودت نگه ندار ٰ اقتدا به علی (ع) میکنیم که بعد از فاطمه زهرا (س) درد و دلهای خودش را در خود نگه نمیداشت ٰ اما چون کسی نبود که به او بگوید ٰ لذا سر در چاه میکرد و به چاه می گفت و اینگونه خود را آرام میکرد .
    اگه این موارد رو کاملا رعایت کنی ٰ اولین کسی که کامش شیرین میشود خود شمایید و اگر رعایت نکنی مثل برخورد خودت که در تایپیکتون گذاشته بود ٰ اول از همه دودش در چشم خودت خواهد رفت .

البته استفاده از جملات « من » و دوري از جملات «تو »و رعايت موقعيت هاي x . y . z . در انتقاد كردن بسيار عالي جواب ميدهد كه اگر اطلاع نداشتيد از آن ، بگيد تا براتون بذارم

البته به اين تايپيك هم اگر مراجعه كني مفيد واقع خواهد شد ...

راههای مقابله با بحران ها در زندگی زناشویی (( حتما حتما بخوانید ))
    http://www.hamdardi.net/thread-17499.html

به اميد موفقيت شما خواهرم در تمام امور زندگي

14. 9 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

maryam240 (یکشنبه 05 اردیبهشت 95), مهاجر بي نشان (سه شنبه 03 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 14 تیر 92 [ 15:54]
    سطح
    22
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 23
    دستاوردها:
    تشکرها
    478

تشکرشده 487 در 116 پست

Array

سلام تمنای عزیز

لازم نیست حتما برای
    آشتی پیش قدم بشی، یعنی بری معذرت خواهی کنی و ...

می تونی بعد از اینجور اتفاقا، حرفای معمول هر روزه رو بزنی.

یعنی اصلا
    قهر رو به رسمیت نشناسی، که بخوای بری آشتی کنی.

del عزیزم این تاپیک راست کار خودته، توجه داری؟

16. 2 کاربر از پست مفید آزرمیدخت تشکرکرده اند .

آزرمیدخت (شنبه 31 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 13 مرداد 91 [ 00:38]
    سطح
    18
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 5 پست

Array

منم با برخي از دوستان موافقم كه نيازي نيست كه حتما هر چه شد و اتفاق افتاد فورا آن را بگوئيم و انتقال دهيم . صبر كنيم تا يك موقعيت خوب گير بياريم و زماني كه احتمال دهيم اثر مخرب ندارد و اثرات مثبت آن بيشتر است آنوقت بگوئيم .

نقل قول نوشته اصلی توسط مهاجر بي نشان

9 )نکته مهم دیگه که باید تقریبا اول میگفتم ٰ سعی نکن همیشه فورا انتقادات خودت را بیان کنی ٰ تو باید برای ساختن زندگی زیبا برای خودت و شوهر و فرزندان ٰ صبر و تحمل داشته باشی ٰ
    البته آنها را در خودت هم نگه ندار ٰ که انسان بلاخره ظرفیتی دارد ٰ اگر همه را در خود نگه داری ٰ اذیت می شوی و اگر همه را بخواهی برای او بگی ٰ او منفجر میشود ٰ

در اینجا سعی کن ٰ روی یک کاغذ آنها را بنویسی ٰ تا اولا خودت تخلیه بشوی ٰ (( مثل شیر اطمینان آبگرمکن ))
    خودت آرام شوی و بعد در موقیتی مناسب به او با لحن سازنده و رعایت موارد بالا آن را بگویی ،
    در يك ارتباط موثر و سازنده ، محيط و زمان و مكان انتقاد بسيار بسيار نقش مهمي دارد ... موقعي كه خسته از مجلس و كار و ....... آمده هرچند شما انتقاد را زيبا و عالي بگيد ، نتيجه كاملا معكوس و صددر صد منفي داره ...

این که میگم بنویس و در خودت نگه ندار ٰ اقتدا به علی (ع) میکنیم که بعد از فاطمه زهرا (س) درد و دلهای خودش را در خود نگه نمیداشت ٰ اما چون کسی نبود که به او بگوید ٰ لذا سر در چاه میکرد و به چاه می گفت و اینگونه خود را آرام میکرد .
    اگه این موارد رو کاملا رعایت کنی ٰ اولین کسی که کامش شیرین میشود خود شمایید و اگر رعایت نکنی مثل برخورد خودت که در تایپیکتون گذاشته بود ٰ اول از همه دودش در چشم خودت خواهد رفت .
    نكات مهاجر بي نشان عزيز مخصوصا اين نكته خيلي زيبا بود .

18. 3 کاربر از پست مفید mbnr تشکرکرده اند .

mbnr (جمعه 30 تیر 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)