به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 شهریور 87 [ 09:18]
    سطح
    37
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

در خواست كمك

بنده ودختر عمه ام از كوچكي به اسم همديگه بوديم تا اينكه موقع ازدواج هر دونفرمون رسيد وتا آن موقع بنده مصررانه از زير بار ازدواج با ايشون طفره ميرفتم وحاضر به ازدواج اجباري نبودم اما بعد از گذشت زمان كه فشارها كمتر شد به اين نتيجه رسيدم كه دختر مناسبي است واسباب خواستگاري فراهم شد . اما روز عقد من دچار سردي شديدي شدم واحساس بدي داشتم- ضمنا اينرو بگم كه معيار هاي بنده در اون موقع خيلي بچه گانه بود مثل قد بلند همسر كه ايشون قد كوتاهي داشت -خلاصه همون شب اول پس از مراسم عقد در خلوت سردي خودم رو گفتم زيرا حقيقتا نمي خواستم براش نقش بازي كنم وبهش گفتم كه با پيشينه اي كه هم بنده وهم شما نسبت به هم داشتيم بنده كمي سرد هستم ومقصر شما نيستيدبه اون گفتم كه خيلي از زندگيها اولش با عشق شروع ميشه وخيلي هم در طول زندگي عشق به وجود مي ياد انشائ الله زنگي ما جزئ دومي باشه .ولي سردي بنده در طول يك سلال عقد اصلا بهبود پيدا نميكرد ودايم از اون ايرادات بني اسراييلي ميگرفتم مثلا مساله قدشو بيان ميكردم .تا اينكه مساله طلاق از طرف ايشون مطرح شد واز طرف خونواده اش هم مورد حمايت قرار گرفت اما بنده به خود آمدم كلا شرايط روحييم تغيير پيدا كرد احساس ميكردم بدون اون نميتوانم خاطرات عذابم ميداد به ايشون گفتم كه مثل اينكه ايندفعه دارم خودم تو رو انتخاب ميكنم بياييم به هم قول بديم زنگيمونو بسازيم سپس با وساطت اقوام از طلاق منصرف شد . ولي از اون روز به بعد ديدگاهم نسبت به ازدواج تغيير كرد .زندگي رو طوري ديگه ميديدم اونو زيباترين زن ميديدم وكوتاه قدي او برام اصلا مهم نبود روز به روز احساس بهتري داشتم واز همسرم هم جز محبت چيز ديگه اي نميديدم اما متاسفانه چندين بار من مرتكب اشتباهاتي شدم از جمله اينكه نتوانستم چند باري كه از من درخواست نمود كه با هم برويم خريد طلا يا چيز ديگري او را همراهي كنم يا اينك اون ميخواست هر هفته به غيراز ديدار با اقوام كه با هم ميرفتيم به پارك برويم كه چند بار هم رفتيم اما از ديد ايشون كم بودمن حالا موافقم كه كم بود اما بعد از گذشت 1سال .هشت ماه پس از اون قول و قراري كه با هم گذاشتيم سزاوار طلاق نبوديم بنده اونو خالصانه دوست داشتم اما به غير از 2 بار نتوانستم كلمه دوست دارم را بيان كنم هميشه به اون ميگفتم كه ميشه از گرم يدستاي يك مرد هم فهميد يا اينكه زن بايد چشم بصيرت داشته باشد .اما به يكباره از من تقاضاي طلاق كرد اون موقع بود كه بنده با اشك وزاري و كلمات دوست داشتنم رو بيان ميكردم اما اون ميگفت يك سال ونيم بهت فرصت دادم تو از اون استفاده نكردي ميگفت ما تفاهم نداريم ما مكمل هم نيستيم زندگي ما پدر ومادر هامون بنا نهادن واز اين حرفا كه اصلا براي من قابل فهم نبود زيرا كه اون در اين مدت اصلا اعتراض نكرد از محبتاش هم كم نميشد من همش احساس خوشبختي ميكردم در ضمن با خانواده ايشون تفريحات ومهماني هاي زيادي ميرفتم تقريبا هر شب خونه ايشون بودم واونو ميديدم (به خاطر مشغله كاري در روز)ولي اون ميگفت اينا همش از روي عادته نه دوست داشتن تو سدي ومن هم سرد ولي من نه سردي در خودم ميديدم ونه در اون به همين خاطر طلاق دوم برام قابل هضم نبود و من وخونواد ه هامون اصلا موافق اين طلاق نبوديم كه پس دو ماه بعد از كشمكشها فقط به نيت اينكه گذشته باعث شد كه اين طلاق صورت بگيره وهمون حرف شب اول عقد كه بارها به خونواد هاش گفته بود وبا ورش نميشد كه اونو دوست دارم و اينكه پس از طلاق خودم دوباره ميرم به خواستگاريش وتمام گذشته رو جبران ميكنم حاضر به طلاق شدم اما اون ازمن متنفر شده بود بدون هيچ بدي از جانب من .ديگه اسممو نميخواست بشنوه با اينكه ما خاطرات شيريني كنار هم داشتيم ميگفت كه ديگه همه چيرو فراموش كرد ه ام وذر هاي در دلم نيستي ولي بر عكس اون من داشتم داغون ميشدم هر شب جلو چشمم ظاهر ميشداز بي اعتنايي اون داشتم داغون ميشدم و فكر ميكردم چه طور ميشه دو نفر دوسال كنار هم باشن وهيچ دعوا يي نداشته باشن (نه من ونه اون يك بارنشد به هم توهين بكنيم ) ولي ذر هاي در قلبش نباشم .پس از چند ماه با پسرخواهر زن برادرش عقد كرد كه براي من خيلي سخت بوداينو بگم من به پاكي او كاملا ايمان دارم كه از پيش تعيين شده نبود ولي بعد از طلاق با سفارشات زن برادرش اين كارو كرد شايد درست نباشد كه بگم موقعيت اجتماعي اون پسر ازمن كمتره با توجه به اينكه بنده ليسانس وكارمند بودم وهمسرم ديپلم اون پسر ديپلم ناقص و روي ماشين آلات پدرش كار ميكنه و وضع مالي بهتري از بنده دارن. ولي ملاك همسرم اصلا ثروت نبود. در ضمن دختر عمه ام به بنده طي يك اس ام اس متذكر شد كه ديدار به قيامت. حالا بنده با خودم در گيرم اي روزهايي كه دركنار هم زندگي خوبي داشتيم همش دروغ بود اون واسه من نقش بازي ميكرد يا اينكه اونا راست بود ولي به لج من اين كارا رو كرد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 خرداد 88 [ 06:20]
    سطح
    52
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    157

تشکرشده 166 در 85 پست

Array

RE: در خواست كمك

سلام
    به نظر من کمتر به گذشته برید گذشته برای دیروز بوده وشما در حال زندگی میکنید شاید سخت باشه ولی میتونید همه چیزو به زمان بسپارید زمان حلال این نوع مشکلات سیع کنید خودتونو به یه تفریح وسرگرمی مشغول کنید شاید قسمت شما باهم نبوده البته اگر به قسمت اعتقاد داشته باشید شاید جفت شما بخت شما جای دیگه ای منتظرتونه شما از روی عقل ازدواج نکردید شاید تکرارا بیش ار حد اقوام باعث شد فکر کنید این خانوم همسر مناسبی برای شماست شاید دختر خوب وبا ایمانی بوده باشه ولی به قول خود ایشان تفاهم شرط اصل زندگی من هم مشکلی مشابه داشتم اما دلیل طلاق بنده بعد از دوسال بی ثباتی همسرم بوده و دعوای زیادی هم تو این دوسال داشتیم ولی راحت فراموشش کردم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

دوست دردمند ما حالا میخواهید با این شرایط چیکار کنید ؟

میخواهید گوشه گیر باشید ؟میخواهید منفعل و تنها باقی بمانید ؟

دختر عمه شما، اوایل شمارا دوست داشته و به آینده اش با شما فکر میکرده اما..... وقتی سردی را از شما دیده احتمالا مدتها بطور جدی به طلاق و ازدواج با کس دیگری فکر میکرده برای همین اصرارهای شما برای ماندن و ادامه زندگی بی نتیجه بوده...البته شما میتوانستید از دادن طلاق طفره بروید و او را راضی به ادامه زندگی کنید که شاید اینکار برای شما سخت بوده یا تردید شما جلوی این کار را گرفته است .

بهر حال امروزه ازدواجهای فامیلی هم از نظر مشکلات ژنتیکی توصیه نمیشود شاید بهتر باشد با غیر از فامیل ازدواج کنید .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 23 تیر 87 [ 08:02]
    سطح
    37
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

RE: درخواست كمك

پسر خوب برو به زندگيت برس و اونو واسه هميشه ازخاطرت بيرون بيار . چون ديگه الان اون شوهر داره و زندگي مستقلي واسه خودش شروع كرده.
    اما به نظر من درمورد اينكه آيا قبلا دوست داشته يا اينكه واست فيلم بازي ميكرده , بايد اينو بهت بگم كه اين رو ميشه تو روابط تون جستجو كرد اگه تو توي 1.5 سال گذشته بهش نگفتي دوست دارم حالا به هر دليلي مثلا روت نميشد يا هر دليل ديگه كه خودت بهتر ميدوني واقعا واسه يك خانم كشنده ميتونه باشه ... شايد هم بعد از كمبود و خللي كه توي اين 1يا 1.5 سال از تو ديده به سمت اون آقا كشيده شده و در نهايت ازت جدا شده . ولي بنظرم ديگه زياد ذهنتو مشغول نكن بخدا توكل كن و انشاءا... اگر قرار دوباره زندگي تشكيل بدهي تمام جوانب رو درنظر بگير بعد ازدواج كن و بعد از ازدواجت هم همش حواست به رفتارت باشه كه خانومتو از خودت نرنجوني كه دوباره اينطور عذاب وجدان بگيري... و اينو هميشه تو خاطرت باشه كه خانومها نياز به تائيد شدن ازطرف شوهرشون دارند همشيه و نميشه گفت كه خودت ميدوني كه خوب هستي و ... نيازي به گفتن من نيست همه ي اينها ميتونه ضربات مهلكي بر پيكره يك رابطه بزنه كه درنهايت اون چيزي ميشه كه شما بهش گرفتار شدي . حالا ديگه نگران نباش و برو دنبال زندگي جديدت و ديگه هم زياد بهش فكر نكن كه عذاب بكشي و ... انشاء ا... در مراحل زندگيت موفق و پيروز باشي . مهيار

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 خرداد 87 [ 13:03]
    سطح
    36
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دوست محترم از انجايي كه دختر عمه شما نامزد كردن و جاي تفكر براي شما نگذاشته اند يعني بعد از طلاق حتي صبر هم نكرده اند تا در مورد زندگي با شما فكر كنند به نظر من شما هم ديگر به ايشان فكر نكنيد حتي اگر خدايي نكرده از ازدواج دومشان نيز موفق نشن.
    پس بهتره به فردايي بهتر از ديروز بانديشيد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 11:56]
    سطح
    51
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

سلام و عرض ادب
    به نظر من هم شما بهتره فکر یه کس دیگه ای باشید که اون خصوصیتی که می خواستین رو داشته باشه تا جیگر بعدی رو خون نکنید تا اون یکی هم مجبور بشه و تنهات بذاره ... ببخشید البته
    و این رو بدونین که در این موقعیت حسرت و ناراحتی نه تنها به در بخور نیست بلکه شما را فقط افسرده می کنه به خودتون بیاین و زندگی تازه ای را با چشم باز شروع کنید...
    شاید قسمت خوشبختی شما در یک جای خیلی بهتری باشه
    خوشبخت باشید و شاد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

مهم اينه كه همه چيز ديگه گذشته و كاري نمي شه كرد زيرا او ازدواج كرده است شما با تكرار كذشته و ياداوري ان فقط خودتان را زجر مي دهيد سعي كنيد همه چيز را به مرور فراموش كنيد سعي كنيد به اينده فكر كنيد و زندگي خود را از نو بسازيد

8. کاربر روبرو از پست مفید honarmand تشکرکرده است .

honarmand (دوشنبه 27 خرداد 87)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)