به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 23 تیر 91 [ 21:07]
    سطح
    10
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

ازدواج با خانوم مطلقه

با سلام...
    26 ساله هستم و ترم اخر کارشناسی ارشد معماری .برای دکتری در خارج از کشور پذبرش دارم .بر سر دوراهی ازدواج گیر افتاده ام...اول مختصر شرحی از خودم میدم...
    ادمی هستم با اعتقادات مذهبی باز درونگرا و توی زندگی هر کاری میکنم که به یک محیط ارام برسم و ارامش در زندگیم خیلی مهمه... و مقید به اصول پایه اسلامی...در حدی که تمام احکام اسلامی رو مهم میدونم اما هیچ اجباری در عمل در اطرافیانم ندارم.به عنوان مثال در مورد حجاب که بارزترین مسئله ازدواج است و کاملا بر عهده طرف مقابلم میگذارم...
    مورد اول ازدواج خانومی هستن همسن خودم.بسیار پر انرژی و از همکلاسی های خودم هم هستن...از لحاظ ظاهری بسیار مناسب و دارای چهره زیبایی هستن...ایشان بسیار علافه مند به اینجانب هستن به طوری که کلیه کار های گروهی رو با اینجانب انجام میدن..اما من هیچ وقت به صورت خیلی مشخص به ایشان توجه نکردام..به طوری که در همین کارهای گروهی برای اینکه از من جدا شود چند با با لحن تند صحبت کردم و کمی خشنونت چاشنی این کار کردم اما فایده نداشت...وقتی خانواده ام این خانوم رو دیدن بدون هیچ شناختی و فقط از روی عکس ایشون رو مناسب من دیده اند..اما من در زندگی به دنبال دختری پخته تر و با شخصیت شکل گرفته میگردم...ولی ایشان اصلا شخصیت یه خانوم 26 ساله رو ندارن...شاید در نگاه اول با شخصیت برخود کنن اما بعد از گذشت زمانی اندک ، شخصیت بچه گانه رو از خودشون نشون میدن...مادرم که نقش اصلی رو در انتخاب همسر برای من ایفا میکنه این خانوم رو بدون دیدن حضوری و تنها از روی عکس که توی یک سفر دانشگاهی بود نظر مثبت خودشون رو اعلام کردن...اما من در این مورد مخالفت کردم و نپذیرفتم...
    مورد بعدی دختر دایی اینجانب هستن...ایشون هم همسن اینجانب هستن...ایشون مطلقه هستن و از همسرشون جدا شدن...به علت اینکه منزل ایشون در محله ما بود، به صورت کامل از زندگی قبلیشون خبر دارم و مشکلاتی رو که با شوهر قیلیشون دارن با اطلاعم...این خانوم اینقدر برای مادر من عزیز هستن که مادرم جیگر گوشه،صداش میکنه( اینقدر عزیز هستن ایشون برای مادرم)
    حالا دو مشکل بر سر راه من هست...
    1) با اینکه این دختر داییم خیلی عزیز هستن واسه مادرم اما مادرم موافق این امر نیست و تنها دلیلش اینه که قبلن شوهر داشته...
    2) ایشون و خانوادشون کلا ژنیتکی کمی باسن و پایین تنه بزرگی دارن و این دلیل اصلی است که مادر من راضی به این ازدواج نیست...
    3) داییم با پدرم مثل کارد و پنیر میمونن
    این خانوم از لحاظ شخصیتی و اخلاقی کاملن مورد همه خانوده و از همه مهتر خود من هستن...با اینکه دپلمه هستن اما تفکرات و فهم شعور بالایی دارن و از لحاظ اعتقادی بسیار نزدیک به خانوداده ما هستن و نحوه حرف زدن و نشستن و برخاستنشون کاملا به جا و با شخصبت است...وقتی این دو خانوم رو در کنار هم قرار میدهم اصلا قابل مقایسه نیستن...
    و دلایل مادرم برای رد دختر داییم
    شوهر داشته ، از باسن بزرگه ، قواره نداره ،مردم چی میگن ،
    و مادرم تنها به دنبال به عروسکه تا یک همسر برای من که این عروسک بودن در همکلاسی بنده است و در این خانوم نیست..انگاری که مادرم میخواد زن بگیره و میگه من دوس ندارم...به طوری که من 8 ماه دیگه میرم خارج از کشور وو به مدت 4 سال خارج ازکشور هستم.و مورد بعدی اینکه خانوم همکلاسی از لحاظ اقتصادی از ما بالا ترن و دختری بوده که همه چیز رو در زندگی داشته و این مورد خیلی من رو میترسونه...و احساس میکنم داره این خانوم به من تحمیل میشه و حس خیلی بدی دارم...همه میگن خوشگله و با کلاسه اما اینها اصلا واسه من مهم نیست و درون خیلی مهم تره...
    اون پوسته درونی انسان رو کامل تر و زیبا تر دیدم در دختر داییم و حتی زیبایی دختر داییم با توجه به پایین تنه بزرگشون از همکلاسیم از دید خودم خیلی بیشتره...
    و گفته اخر اینکه دختر داییم همونی که من چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ اخلاقی ، مورد نظرم هستن... و دوس ندارم که مادرم از دست من ناراحت باشه و ایا این طرز تفکر من درست هست یا نه..؟؟؟

بسیاری دیگه از مطالب از جلوی ذهنم عبور میکنهو بسیاری دیگه از مطالب خرد و ریزی هست که تماما به نفع دختر داییم تموم میشه و به دنبال یک مسیر درست میگردم...گاهی اوقات میگم نکنه دارم اشتباه فک میکنم...
    و واقعا به دنبال یک سر نخ میگردم که منو به مسیر درست راهنمایی کنه...
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

2. کاربر روبرو از پست مفید moienmr تشکرکرده است .

moienmr (پنجشنبه 22 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 بهمن 91 [ 00:56]
    سطح
    16
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    تشکرها
    562

تشکرشده 568 در 180 پست

Array

RE: ازدواج با خانوم مطلقه

سلام دوست عزیز.درمورد همکلاسیتون اگه بهش حسی ندارین بنظرم بهش فکر نکنین صرفا بخاطر تایید خانواده ویا زیبایی ایشون سعی نکنید به خودتون تحمیلشون کنید ودر مورد دختر داییتون :ازدواج بایه خانم مطلقه مشکلات خودشو داره .باتوجه به اینکه میگید مادرتون خیلی دوستش داره اگه غیراز طلاقشون از لحاظ دیگه مناسب بودن اینهمه باهاش مخالفت نمیکردن .چرا به کیسای دیگه فکر نمیکنید حتما اطرافتون هستند دخترایی که باملاکاتون جور باشن.شما واسه خودتون 2تاکیس در نظر گرفتین بایه بازه زمانی محدود وخودتونو تحت فشارقرار دادین تا یه انتخاب کنید .اینجوری ممکنه یه انتخاب عجولانه کنیدویک عمر پشیمون شید .اینا نظرات منه لزومادرست نیست.

4. کاربر روبرو از پست مفید هیام تشکرکرده است .

هیام (پنجشنبه 15 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 02:46]
    سطح
    24
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3,685

تشکرشده 3,700 در 587 پست

Array

دختر داییم همونی که من چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ اخلاقی ، مورد نظرم هستن... و دوس ندارم که مادرم از دست من ناراحت باشه و ایا این طرز تفکر من درست هست یا نه..؟؟؟

بسیاری دیگه از مطالب از جلوی ذهنم عبور میکنهو بسیاری دیگه از مطالب خرد و ریزی هست که تماما به نفع دختر داییم تموم میشه و به دنبال یک مسیر درست میگردم...
    حرفهاتون نشون ميده خودتون ديد مناسب و خوبي نسبت به معيارهاي ازدواجت داري

بهتره با همين منطق زيبا و به دور از احساسات درست با خانواده ات خواستتو در ميون بزاري و اگه همكلاسيت مورد تاييدت نيست كلا اون گزينه رو حذف كني و بعد گزينه دختردايي رو بررسي و مطرح كني

بهتره يه كم قاطعتر باشي و سرنوشت خودتو به دست احساسات و تصميمات بقيه ندي, جانب احترام رو هم هم براي خانواده ات و هم براي كسي كه قراره همراه زندگيت باشه و به خاطر تو وارد اون خونواده ميشه نگه داري

واسه خودت زندگي كن نه ديگران اما با اطمينان
    موفق باشي

http://www.hamdardi.net/imgup/42110/...91a849fe87.gifترجیح میدهم حقیقتی مرا آزار دهد تا اینکه دروغی آرامم کند...

6. 6 کاربر از پست مفید z o h r e h تشکرکرده اند .

z o h r e h (پنجشنبه 15 تیر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط هیام
    حتما اطرافتون هستند دخترایی که باملاکاتون جور باشن.شما واسه خودتون 2تاکیس در نظر گرفتین بایه بازه زمانی محدود وخودتونو تحت فشارقرار دادین تا یه انتخاب کنید .اینجوری ممکنه یه انتخاب عجولانه کنیدویک عمر پشیمون شید .اینا نظرات منه لزومادرست نیست.
    ممنون از راهنماییتون..اما همچنان که میدونین شناخت قبل از ازدواج ، خیلی زمان بر و وقت گیر هستش.صد در صد هم افرادی بهتر و مناسی تر از ایشون وجود داره.
    در هر صورت ممنون از راهنماییتون

8. کاربر روبرو از پست مفید moienmr تشکرکرده است .

moienmr (پنجشنبه 22 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 بهمن 91 [ 00:56]
    سطح
    16
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    تشکرها
    562

تشکرشده 568 در 180 پست

Array

سلام.8ماه زمان کمی نیست واسه انتخاب یه کیس مناسب ولی بنظرم شما تصمیمتون رو برای ازدواج با دختر داییتون گرفتید.وفقط نگران این هستید که این تصمیم تایید دیگران رو به دنبال نداشته باشه.بنظرم شما باید این تصمیم روجدی تر با خانواده در میون بگذارید.و روی علل مخالفتشون فکر کنید.ایا خانم میدونن؟یا این یه تصمیم یک طرفس؟میگید زمان کمی دارید وباید این زمان رو درست ارزیابی کنید شاید ایشون اصلا نظرشون باشما یکسان نباشه وشما فقط زمان از دست بدین.موفق باشید

10. 2 کاربر از پست مفید هیام تشکرکرده اند .

هیام (پنجشنبه 15 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 خرداد 92 [ 14:42]
    سطح
    33
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

دوست عزیز
    اگر رفتار و شخصیت خانم همکلاسیتون باب میل شما نیست بهتره که ایشون را بذارید کنار
    در مورد دختر داییتون هم به نظرم بهتره یه مقدار منطقی تر فکر کنید این که قبلا ازدواج کردند ، از نظر تحصیلی تفاوت زیادی با هم دارید و خانواده تون هم موافق نیستند هر کدوم از این موارد به تنهایی می تونند مشکل ساز باشند چه برسه به شرایطی که همه این مسائل کنار هم وجود دارند.
    شما شرایط خوبی برای ازدواج دارید به نظرم بهتره موارد دیگه ای رو هم بررسی کنید و عجولانه تصمیم نگیرید.
    امیدوارم موفق باشید.

12. 2 کاربر از پست مفید parvane123 تشکرکرده اند .

parvane123 (پنجشنبه 15 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

با سلام دوست عزیز
    این مهم هست که شما چی دوست دارین، قطعا مادر شما هم آرزوی خوشبختی شما رو دارن، اینکه شما 4 سال در ایران نیستین مسئله کوچیکی نیست، در عین حال سن شما برای ازدواج دیر نیست و فرصت زیادی دارین، به نظر شما بهتر نیست کمی به خودتان فرصت بدهید، بعد از وارد شدن به دوره دکتری و ثبات زندگی شخصی به فکر ازدواج باشین؟ زندگی و تحصیل در خارج از کشور بسیار مشکل هست و چه بسا این شرایط نظر و دیدگاه شما را نسبت به انتخاب همسر تغییر بده، به عنوان یه دوست پیشنهاد میکنم، هر موقع شرایط ازدواج را داشتین، از نظر بزرگترها استفاده کنین اما اجازه ندین عوض شما تصمیم بگیرن.
    موفق باشین

14. کاربر روبرو از پست مفید elahe.a تشکرکرده است .

elahe.a (جمعه 16 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 فروردین 93 [ 13:46]
    سطح
    28
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,619

تشکرشده 1,636 در 313 پست

Array

سلام

من بر اساس تجربه ی خودم میگم کسی رو انتخاب کنید که بتونید برای همیشه ازش حمایت کنید...

در ضمن شما مجبور نیستین تنها از بین همین دو گزینه انتخاب کنید.
    وقتی قرارمان پروانه شدن است ، بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند .

16. کاربر روبرو از پست مفید gole kaghazi تشکرکرده است .

gole kaghazi (جمعه 16 تیر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

از همه دوستان واقعا ممنونم.خیلی روی راهنمایی هاتون فک کردم.هر کسی یک جنبه رو مطرح کرد و همه گفته ها صحیحه...! این که از دیدگا های دیگران به این قضیه نگاه و بررسی بشه واقعا عالیه در تصمیم گیری درست...!

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

[b]
    سلام.خوبه که اینجا اومدی و نظرات دیگران رو گوش میدی..ولی تصمیم گیری نهایی با خودته
    منم یه نظری میدم

اینکه دختر دایی شما قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته اصلا دلیلی نمیشه که دیگه حق ازدواج یا تشکیل خانواده نداشته باشه(مخصوصا که دلیل طلاقشون رو هم خودتون میدونید چی بوده)

ولی ممکنه مسائل دیگه ای باشه که باعث بشه بعدا دچار یک ناهنجاریهایی در زندگی بشید مثل اختلاف زیاد در سطح تحصیلی یا مخالفت خانوادتون
    ببینید اگه میتونید پای همه چیز تا آخرش واستید و دختر داییتونو واقعا خوشبخت کنید و از حرف دیگران تاثیرنگیرید بسم الله..ولی اگر کوچکترین تردیدی دارید خواهشا نذارید دختر داییتون ضربه بخوره چون یکبار قبلا دلشون شکسته

این رو صرفا برای این عرض کردم چون خودم تجربه طلاق دارم و میدونم که خانومها خیلی حساستر میشن
    باز هم میگم اگر واقعاااااا میتونید 100% خوشبختش کنید برید جلو در غیر اینصورت بذارید به زندگیش برسه کما اینکه موردهای خوبی در زندگیش پیش بیاد
    ممنون

19. 5 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (شنبه 17 تیر 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)