به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 تیر 91 [ 06:19]
    سطح
    10
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

اعتياد همسرم و ترديد هر روزه من براي ادامه زندگي

سلام

از كجا شروع كنم؟ چي بگم؟؟ فقط ميدونم بايد بگم ... دارم حرف بالا ميارم

2 سال پيش ازدواج كرديم ...يك ازدواج عاشقانه ..همه چيز عالي عالي بود .. شوهرم فوق العاده بود ...نه خسيس نه اهل دعوا نه اهل دروغ هيچييييييييي به خدا هيچي
    وضع ماليمون هم اي بدك نبود تنها مشكلي كه داشت منزوي بودنش بود ..اوايل خيلي با اين موضوع مشكل داشتم چون خودم ادم پر سر و صدا و اهل جمع بودم ..منو متقاعد كرد كه چون فرد درون گرايي هست اينجوريه ..منم قبول كردم ...اينقدر خصوصيات مثبت داشت كه اين يكي چيزي نبود
    تا اينكه بنا به دلايلي 1 سال بيكار شد ...واسم عجيب بود اصلا واسش مهم نبود .به خودم گفتم آيسان اينجا نشون بده كه زن زندگي هستي پس اون 1 سال شدم مرد خونه و خرج زندگي رو دادم ...تو همين يكسال دعواهاي زيادي داشتيم حتي يكبار چيزي مثل خيانت ( خود خيانت نه) اتفاق افتاد ... گفت ببخش .. بخشيدم ... عاشق بودم ....

دوباره برگشت سر كار .. هر روز پيشرفت هر روز يك پله بالاتر ... حالا يك مشكل ديگه هم اضاف شده بود ... ازم فاصله ميگرفت ... ساعتهاي با هم بودنمون جمعا 2-3 ساعت ميشد و ميگفت كارم زياده ...اينو راست ميگفت كارش سنگين و زياد بود ...چون خيلي توان ميذاشت موفق شده بود ..بهش گير ندادم گفتم بزار اونجوري كه دوست داره باشه
    من تحمل كردم .. كاش نميكردم

تا 1 هفته پيش ...
    ميگن بالاتر از سياهي رنگي نيست ولي من ميگم هست ..نميدونم چه رنگيه ولي از سياهي خيلي بدتره
    بيخبر از اداره رفتم مغازه( محل كارش) كركره مغازه هنوز پايين بود ..خيلي عجيب بود واسم . گفتم صبر ميكنم تا باز كنه شايد داخل خوابه .. 2-3 دقيقه بعد باز كرد .. جا خورد ولي بروي خودش نياورد ..مرتب به بهانه اي ميخواست نزاره برم داخل ولي من رفتم ... كاش نميرفتم كاش همه عمرمو تو بيخبري ميگذروندم باهاش
    شوهر من اعتياد به شيشه داشته .. حتي از قبل از ازدواج
    اما اونقدر عقل واسش مونده بوده كه جوري مصرف كنه كه روي جسمش و زندگيش تاثير مستقيم نزاره و هيچكس نفهمه
    فقط خداي بالا سرتون ميدونه چقدر جيغ زدم چقدر گريه كردم چقدر خودمو به درو ديوار كوبيدم ..اونم همراهم گريه ميكرد و ميگفت دوست داشتم زودتر بفهمي ... خودمم ديگه خسته شدم ...

حرف زد و حرف زد ...منم فقط شنيدم
    بهم التماس كرد كه بهش يك فرصت ديگه بدهم ...گفت ترك ميكنه ..گفت تو كه باشي بتونم باهات صحبت كنم ميتونم بزارمش كنار
    من تو اين يك هفته سر دو راهي موندن و رفتنم اونم درگير ترك اين ماده كوفتي...
    نميدونم ميتونه يا نه ..همش ازم ميخواهد كنارش باشم ...ادمي كه از من اينقدر دور بوده حالا به من ميگه مرخصي بگير كنار من باش.. به خدا كنارش موندم ولي از درون دارم خرد ميشم...من ..مهندس اين مملكت ..نفر برتر كنكور .. سر ترين دختر فاميل ... چرا من؟؟؟
    فكر ميكنم موندنم يك حماقته بزرگه ولي دارم تلاششو ميبينم
    به من كمك كنيد
    تروخدا بگيد كارم درسته يا نه؟؟ دارم دق ميكنم از غصه .حتي الان كه اينها رو نوشتم باورم نميشه اينها قصه زندگيه منه...
    ( خيلي نوشتم ببخشيد)

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: اعتياد همسرم و ترديد هر روزه من براي ادامه زندگي

سلام آیسان عزیز

خوش امدی به همدردی

اعتیاد الان دیگه متاسفانه در جامعه ما دامن گیر خیلیا شده و بدون تو اولین و اخرین زنی نیستی که با این واقیعت تلخ رو به رو میشه.

آیسان جان

خیلی افراد معتادی بودن که به راحتی ترک کردن و الان دارن مثل همه آدمهای عادی زندگیشون رو ادامه میدن.

تو که تا به حال باهاش بودی و در حقش خوبی های زیادی کردی.این فرصت رو هم دوباره بهش بده.شاید خبردار شدن شما از این موضوع بشه دلیل و اراده محکمی برای کنار گذاشتن این مسئله.

حالا که داره تلاشش رو میکنه شما هم کمکش کن.بهش فرصت بده.
    خدا هم به بنده های گناهکارش فرصت میده...چه برسه به ما آدمها....

مشکلات زندگی برای همه هست.همه درگیرن.ربطی به مهندس و دکتر و وکیل و ...بودن نداره.همه به نوعی درگیری دارن و اینجاست که خدا صبر ما ادمها رو ازمایش میکنه.

به همسرت کمک کن.بهش یه شانس دیگه بده.حتما از یه کلینیک معتبر ترک اعتیاد کمک بگیر.

اگر ترکش کنی همه چیز خراب تر و بدتر میشه.وجود تو بهش انگیزه میده.قرار نیست تا اخر عمر بمونی...فقط قراره بهش یه فرصت بدی.

من اگر جای تو بودم و میدیدم داره تلاش میکنه..راستش میموندم و کمکش میکردم.

به لطف خدا امیدوار باش و از خدا برای سلامتی همسرت کمک بگیر.

موفق میشی ایسان جان

ماهم برات دعا میکنیم

3. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 11 تیر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

مريم جون ممنون كه جواب دادي

فكر ميكني روزي هزار بار اينها رو به خودن نميگم؟؟؟ دارم ديونه ميشم

بدبختي بزرگ من اينه كه كلا ادم شكاكي هستم و دير اعتماد ميكنم..همين يك هفته شك پدر منو در اورده كه اره اينا هم فيلمه 2 سال فيلمت كرد اينم بازيه باور نكن
    تو اداره همش تو فكرم ...ميگم چرا همه همكاراي مردم سالمن ...چرا همه ادمها سالمن ولي شوهر من كه هيچكس اصلا حدس هم نميتونه بزنه اينجوريه؟؟؟

به خدا مغزم نميكشه

اگه نتونست چي؟؟/
    تو اينترنت كه سرچ ميكنم نوشته اعتياد به شيشه درمان نداره ... اعتياد به شيشه يعني طرف بره بميره ... و از اين حرفها .. اگه نشد من بايد چيكار كنم؟ چطور از يك زندگي سراسر خاطره و عشق بگذرم؟؟ به خدا هنوز پر از خصوصيات مثبته .. هنوز واسه من بهترين شوهر دنياست ولي وقتي ياد اين قضيه ميفتم حالم از خودش و اين زندگ يو از خود گذشتگ يهايي كه كردم بهم ميخوره

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

ایسان جان

چند وقت پیش یکی از بچه های اینجا شکایت داشت که چرا همه مردم زندگیشون به ظاهر خوبه اما منو همسرم مشکل داریم...یکی دیگهاز بچه ها اگر اشتباه نکنم اقلیما بود در جوابش گفته بود گول ویترین زندگی دیگران رو نخور.

از کجا میدونی همه سالمن؟از کجا میدونی همه خوش و خرم هستن؟

این افکار فقط ضعیفت میکنه.توکل به خدا کن.خدای به این بزرگی فکر کردی تنهات میذاره؟

نکته دیگه اینکه اینترنت دنیای بدون حد و مرزیه.خیلی جاها هم نوشته هرکی سرطان بگیره میمره و مرگش حنمیه و ....اما همین الان دوروبر ما کلی ادم با سرطان دارن زندگی میکنن...ازدواج میکنن..بچه دار میشن و حتی خیلیاشون بهبود کامل پیدا میکنند.

ایسان جان

فقط مرگه که درمان نداره.مطمئن باش اگر از یه کلینیک کمک بگیری حتما مشکلت حل میشه.

انقد نا امید نباش.تمام ذهنت رو بذار بر مبنای کمک به همسرت.این فکرها با عث لغزشت میشه.توان و انرژیت رو کم میکنه.

ناامیدی بزرگترین گناهه.تو تلاشت رو بکن و بقیه اش رو بسپر به خدا.

با این چیزهایی که تو میگی از همسرت یعنی انقدر خوبه که تو حتما این توان رو داری که بهش کمک کنی.

حیفه.کمکش کن و صد البته کنارش امیدوار باش.الان همسرت به امید تو بیشتر نیاز داره.
    اون اگر ذره ای لنگیدن تورو ببینه خونه امید اونم ویران میشه

اونم ندونسته افتاده در این دام.الان حتما پشیمونه.اما چون اعتیاد داره براش سخت شده .

بهت گفتم عزیزم...درسته که ما سرسوزنی مثل خدا نیستیم اما بنده اش که هستیم.از روح خودش در ما که دمیده.

ما ادمها هزارن گناه از زنا و مشروب خواری و دزدی و مال یتیم خوردن و ...گرفته انجام میدیم.اما به یه توبه مثل یه بچه پیش خدا پاک میشیم.

چطور انقدر خدا با گشذت از گناه ما میگذره...چطور چشمش رو رو به بدیهای ما میبنده.

ما هم اگر یه اپسیلون مثل خودش باشیم باور کن همه مشکلاتمون حل میشه

آیسان جان.کمکش کن.تو هم دوستش داری و حیفه این زندگی که رهاش کنی.

بهش فرصت بده و تا میتونی کمکش کن

6. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (یکشنبه 11 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 92 [ 09:56]
    سطح
    34
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    445

تشکرشده 379 در 146 پست

Array

سلام عزیزم ببخشید میشه بگید چی توی مغازه بود و چطوری می کشه
    آخه من هم همیشه به شوهرم راجع به این چیزها شک دارم متاسفانه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

mamosh عزیزم سلام
    راستش گفتن و تعریف کردنش واسم مثل اینه که هزار بار منو دار بزنن ... نمیخواستم جواب بدهم چون واقعا نمیتونستم ...اما میگم شاید کمکی باشه( ایشالله که همسر تو هیچیش نیست)
    یک کپسول پلاستیکی که خرده ریزه های شیشه ای توش بود و یک پایپ...پایپو میشناختم تو اینترنت قبلا عکسشو دیده بودم ....

تروخدا منو تنها نزارید ...دیشب تا حالا چشمم به اینه که یکی چیزی واسم بنویسه ...راهنماییم کنه
    مریم عزیزم راهنمایی کرد ولی انگار دلم میخواهد یکی بیاد بهم بگه " آیسان این یک فاجعه است خدا بهت صبر بده این قدمهایی هست که تو باید بری .. این جوری باهاش رفتار کن و ..."

شک شک شک ... داره دیوونه ام میکنه ...
    یک چیزی میخواهم بگم خجالت میکشم ولی میگم ...میگم که بفهمید چقدر خرابم و کمک لازم دارم
    تو این یک هفته تا یک کوچولو ازش ناراحت میشم تو ذهنم فقط یک جمله میاد : " ادم معتاد بی مصرف .. لیاقتش مرگه "
    وای خدا فاجعه است

9. کاربر روبرو از پست مفید آيسان تشکرکرده است .

آيسان (دوشنبه 12 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 13:47]
    سطح
    18
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    71

تشکرشده 70 در 39 پست

Array

سلام . عزيزم مي دونم خيلي سخته شرايطي كه توش هستي، ولي من بهت يه اميدواري مي دم.
    يكي از آشناهاي ما هم دچار اعتياد به شيشه بود و مي دوني كه همه مي گن اين اعتياد باعث مي شه كه بدن آدم مصرف كننده رفته رفته از بين مي ره، ولي اين آشناي ما با توجه به اينكه وضع مالي خوبي داشت و تغذيه اش هم خوب بود از لحاظ قوي بودن بدنش تقريبا سالم بود ، خانم اين فرد بعد از فهميدن اعتيادش تركش كرد ، ايشون با اينكه بچه هم داشتن ولي تصميم به تركك نمي گرفتن چون انگيزه نداتن و خودشون رو اصلا معتاد هم نمي دونستن. پدر و مادر اين آقا كنارش موندن،چند باري ايشون رو توي كمپ هاي ترك اعتياد ثبت نام كردن و ايشون هم هربار با توجه به شكنجه هايي كه گويا اونجا بهشون مي دادن فرار مي كردن، تا اينكه توي يه مركز خاص اين آقا رو ثبت نام كردن و 3 سال پيش با 6 يا 8 بار شوك الكتريكي بهشون اعتيادشون رو از بين بردن ،البته بعد از اون تا چند ماه روزانه حدود 20 تا قرص مصرف مي كرد. الان شكر خدا زندس ولي بهش گفتن اگه يك بار و فقط يك بار مصرف كنه سنگكوب خواهد كرد،
    اينا رو نوشتم براتون تا بفهمين كه مي شه ترك كرد، اين آقا چون خودش نمي خواست با زور مركز درماني اعتيادش روئ ترك كرد، ولي همسر شما حتما به خاطر شما ترك خواهد كرد.

11. کاربر روبرو از پست مفید darya.f تشکرکرده است .

darya.f (دوشنبه 12 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 91 [ 09:53]
    سطح
    13
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 95 در 49 پست

Array

آيسان عزيزسلام

شرايطي كه توش قرار گرفتي شرايط سختيه . جاي هيچ شكي نيست. خودم رو جاي شما ميذارم و فكر ميكنم آيسان الان در چه حاليه؟
    -آيسان در حال حاضر تو شوكه و اصلا باورش نميشه اين زندگي كه داره ازش حرف ميزنه زندگي خودشه. زندگي آيسانِ درس خون - مهندس موفق- دختر برتر فاميل-
    - پايه هاي اعتمادش به همسرش به شدت تخريب شده.
    -از طرفي چون تا بحال چنين موردي رو درمورد نزديكانشم حتي نديده خيلي ذهنش خاليه و هيچ راه حلي به نظرش نميرسه.و اين موضوع رو بغرنج تر ميكنه فكر ميكنه دنيا به آخر رسيده...
    -شايدم از تكرار كردنش پيش خودش خجالت بكشه چه برسه عنوان كردنش پيش خانواده.
    -به اينده همسرش خوش بين نيست .و از اين دست مسايل كه هر كدومشون به تنهايي براي نااميدي آدم از زندگي مشتركت كافيه چه برسه به مجموعه اي از عوامل

پس قبول داريم كه شرايط خيلي حساسي رو ميگذروني.
    آيسان عزيز ميخوام بگم هر آدمي تو زندگيش حداقل يكبار با شرايط شوك آور روبرو ميشه. گاهي همسرش رو شاهزاده روياهاش ميدونه يهو ميبينه همسرش دست بزن داره
    گاهي در عين اعتماد به همسر با خيانت پنهاني اون روبرو ميشه
    و گاهي مثل شما با اعتياد شوهر مواجه ميشه
    اولين عكس العمل همه همسرا در مواجهه با اين شرايط احساس شوك و ناباوري و بعد بدبختي و نااميديه.
    اما انتهاي ماجراي پيش اومده دقيقا با عكس العمل و برخوردهاي اين روزهاي اطرافيان شكل ميگيره.
    يعني تو به عنوان همسر در يه زندگي خوب حالا بايد بشي همسر موثر در يه زندگي اسيب ديده.
    اين كه بايد در حال حاضر براي همسرت چيكار كني رو فعلا كنار نگه ميداريم و ميگيم آيسان مهمترين كاري كه ميتونه بكنه اينه كه مساله پيش اومده رو بپذيره. بدون احساس بدبختي احساس نااميدي و احساس شكست .
    اگر مساله رو تونستي بپذيري بيا بگو تا با هم قدمهاي بعدي رو برداريم.
    اگرهم در فرايند پذيرش مساله سوالي داشتي بيا بگو تا با هم فكري بتونيم بهم ديگه كمك كنيم.
    موفق ميشي عزيزم.

13. کاربر روبرو از پست مفید گندمزار تشکرکرده است .

گندمزار (دوشنبه 12 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 91 [ 14:14]
    سطح
    12
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

نمی دونم به خدا این چه حکمتیه یکیم که همه اخلاقاش خوبه این درد رو داره
    ولی آیسان من اگه جای تو بودم فقططططططططططططططططططططططط یه فرصت بهش می دادم
    فقط یه بار پا به پاش میرفتم فکر می کردم یه نفره به کمک من احتیاج داره فکر نمی کردم چون همسرشم باید بهش کمک کنم بهش به دید یه کار انسان دوستانه نگاه میکردم

فقط تو رو خدا مواظب باش باردار نشی تا توی تصمیمای بعدیت بتونی درست تصمیم بگیری

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

آيسان در حال حاضر تو شوكه و اصلا باورش نميشه اين زندگي كه داره ازش حرف ميزنه زندگي خودشه. زندگي آيسانِ درس خون - مهندس موفق- دختر برتر فاميل-
    - پايه هاي اعتمادش به همسرش به شدت تخريب شده.
    -از طرفي چون تا بحال چنين موردي رو درمورد نزديكانشم حتي نديده خيلي ذهنش خاليه و هيچ راه حلي به نظرش نميرسه.و اين موضوع رو بغرنج تر ميكنه فكر ميكنه دنيا به آخر رسيده...
    -شايدم از تكرار كردنش پيش خودش خجالت بكشه چه برسه عنوان كردنش پيش خانواده.
    -به اينده همسرش خوش بين نيست .و از اين دست مسايل كه هر كدومشون به تنهايي براي نااميدي آدم از زندگي مشتركت كافيه چه برسه به مجموعه اي از عوامل

آره گنمزار من دقیقا اینجوریم ... من حتی خجالت میکشم این چیزها رو تو خلوت خودم به زبون بیارم
    من حتی جرات پذیرشش رو هم ندارم
    ازش حالم بهم میخوره ولی واسش یک عالمه داروی تقویتی خریدم
    نفسش واسم مشمئز کننده است اما مثل یک احمق هر شب پیشش میخوابم و از همه فجیع تر اینکه هنوز هم با یک اخمش دلم میشکنه
    به خدا من احمقم.. من یک دیوونم که با این وضعیت هنوز دوسش دارم نه؟؟؟

میگی بهش فرصت بده .. فکر میکنم چوب خط فرصت دادانهام تموم شده .. بیکار شد فرصت دادم .. بوی خیانت اومد فرصت دادم .. حالا هم این وضع

اما یک چیزیو اقرار میکنم .. به خودم .. به تو .. به همه کسانی که میخواهم ازشون که کمکم کنند... من جرات طلاق گرفتن هم ندارم .. من تحمل دل بریدن از این زندگیو ندارم
    گاهی فکر میکنم اگه دوباره پاش سر خورد چکار میکنم؟؟؟ خودمم نمیدونم
    گندمزار .. من تو پذیرش این قضیه مشکل دارم .. تو حلش مشکل دارم ..کلا مشکل دارم الان
    کمکم کنید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)