به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 اردیبهشت 89 [ 14:36]
    سطح
    38
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 150
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

راهنماییم کنید تو این اوضاع (قطع ارتباطمون با خانواده همسرم )چه کن

سلام . من 3 ماهه که ازدواج کردم. شوهرم واقعا عاشق منه و برای به دست اوردنم 5 سال با همه جنگید .راستش اون علاقه زیادی به خونوادش به خصوص مادرش داره و من از این بابت کلی غصه می خوردم از اینکه عاشقم بود سواستفاده کردم و ازش خواستم با خونوادش قطع رابطه کنه ولی الان بعد چند ماه زندگی فهمیدم اون گاهی گریه می کنه و از درون کمی افسرده شده البته گاهی اوقات. و من الان پشیمونم که چرا از اون خواستم این کارو بکنه .درسته که خونوادش خیلی ایراد دارن و نسبت به من بی احترام و بی محبتن ولی بخاطر همسرم هم که شده باید تحمل می کردم اما چون هیچکس تا حالا به من کم محلی نکرده بود ازشون بدم اومد.حلا هم هرچند از رفتاراشون متنفرم و حالمو می گیرن ولی از شوهرم خواستم باهاشون معاشرت کنیم و اون می ترسه که زندگیمونو به خاطر خونوادش تلخ کنم برای همین مخالفت می کنه ولی دلتنگی داره اذابش میده. منم چون اخلاق خودمو میشناسم میدونم رفت و امد با اونا باعث دعواهایی بین ما میشه.من و همسرم توی این چند وقت که با اونا رابطه نداشتیم خیلی خوشبخت بودیم و یه بارم سر هیچ موضوعی بحثمون نشد .هم اون و هم من خیلی به هم احترام می ذاریم ومحبت می کنیم .به خصوص همسرم که از جونش مایع میزاره.برای همین دوتامون میترسیم رابطمون به خاطر رفتارهای خونوادش خراب بشه.
    ما قبلا که باهاشون رفت و امد می کردیم دعواهای خیلی بدی داشتیم.من می ترسم و میدونم که اون دعواها دوباره شروع میشه .من حتی نمی تونم ازشون گله کنک چون شوهرم دلگیر و ناراحت و عصبی می شه . راهنماییم کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

RE: راهنماییم کنید تو این اوضاع چه کنم؟

چرا هیچکس به من جواب نمی ده . خواهش می کنم راهنماییم کنید من بد جور به مشکل برخوردم. منتظرم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آبان 88 [ 20:12]
    سطح
    39
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    تشکرها
    53

تشکرشده 53 در 39 پست

Array

واقعا دلت میاد که اونو از خانوادش جدا کنی اون هرچی که هست اگه عاشقت و دوست داره توی همون خانواده بزرگ شده و اون پدرو مادر اونو بزرگ کردن و به اینجا رسوندن که عاشق تو باشه حالا تو هم باید به خاطر اون گذشت کنی ولی برای برگشت رفتارت و عوض کن و با اون ترتیبی که قبلا با خانوادش برخورد می کردی برخورد نکن بالاخره محبت ، محبت میاره تو شروع کن و احترام بزار و محبت کن کم کم نتیجه اش رو میبینی

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام

شما دو نفر وقتي مستقل شديد و داريد زندگي خودتون رو مي كنيد هيچ دليلي نداره از معاشرت با خانواده شوهرتون ترس داشته باشيد تا مبادا مشكل ساز بشه بلكه اگه مي خواييد اين عشق و علاقه در طي طولاني مدت دوام داشته باشه لازمه كه ارتباطاتتون رو با خانواده و اقوام همسرتون و خودتون افزايش بديد انوقت مطمئن باشيد شيريني زندگيتون روز به روز بيشتر خواهد شد فعلا چون ابتداي زندگي است تك و تنها و با آرامش زندگي كردن شايد واستون دلچسب باشه اما بعد از مدتي احتياج به ايجاد رابطه و مقبوليت و پذيرفتن اجتماع( اقوام و خانواده همسر) هم براي شما هم براي شوهرتون نمود پيدا مي كنه پس از همين الان شروع كنيد و با منطق و تدبير روابط رو شروع كنيد هيچ كينه اي هم از خانواده همسرتون به دل نگيريد و خيلي محتاط رفتار كنيد لازم نيست رابطه اي كه يه مدت قطع بوده رو يه دفعه با رفت و آمدهاي زياد شروع كنيد بلكه با فواصل زماني منظم و به طور برنامه ريزي شده شروع كنيد و سعي كنيد زماني كه به منزل مادر شوهرتون مي ريد تا زماني اونجا باشيد كه اذيت نمي شيد و به محض اينكه احساس كرديد نشستن در جمع اونا داره اذيتتون مي كنه خيلي خيلي محترمانه و به بهانه خاص از همسرتون بخواييد كه اونجا رو ترك كنيد البته به طوري كه متوجه نشن و اما بهتون توصيه مي كنم از حساسيتهاي خودتون نسبت به خانواده همسرتون كم كنيد اونوقت خواهيد ديد كه مهر و محبت هم در بين شما زن و شوهر بيشتر ميشه هم در بين خانواده هاتون . در ضمن سعي كنيد ارتباط بين مادر شما و مادر شوهرتون هم حفظ بشه و از كانال اونها هم وارد بشيد . بازم اگه نيازي بود صحبت خواهم كرد البته بعد از صحبت ديگر دوستان

5. کاربر روبرو از پست مفید erfan25 تشکرکرده است .

erfan25 (چهارشنبه 22 خرداد 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 بهمن 88 [ 14:53]
    سطح
    37
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 48 در 26 پست

Array

سلام

منم با نظر دوستان موافقم

به نظر من با خانواده اش رابطه برقرار کنین. ولی به رفتارهاشون اهمیت ندین... پیش شوهرتون گله نکنین... شما که واقعا ً عاشق همسرتون هستین ، پس باید به خاطرش گذشت کنین...

برای اینکه بین شما و همسرتون اختلافی پیش نیاد ، بهتره از خانواده اش گلایه نکنین...

مطمئن باشین با کم محلی کردنِ اونها ، از ارزش شما پیش شوهرتون کم نمیشه...

خوب می تونین شما هم رابطه ی خوبی با مادرشوهرتون برقرار کنین... خودتون رو توی دلش جا کنین. بهش محبت کنین...

امیدوارم مشکلتون حل بشه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

ممنون از همه دوستانم که راهنمایئم کردن.
    راستش من اخلاقم طوریه که به همه احترام میذارم ومحبت میکنم. به خونواده همسرم هم خیلی احترام میزاشتم. اون یه خواهر داره که سعی کردم خودمو بهش نزدیک کنم و دوست خوبی براش باشم . ولی نمی دونم چرا اونا یه جور دیگه هستن. اصلا با همه فرق دارن. خیلی خشک و اخمو .به خصوص پدر شوهرم. شاید باورتون نشه ولی اصلا با من حرف نمی زد و نگام نمی کرد. حتی وقتی باهاش دست میدادم و می بوسیدمش محلم نمی زاشت و با یکی دیگه صحبت می کرد. با من یه کلمه حرفم نمی زد و من همیشه باهاش صحبت میکردم و سعی می کردم سر حرفو باز کنم ولی بی فایده بود. به مادر شوهرم خیلی محبت کردم و همیشه بغلش میکردم می بوسیدمش ولی اون حتی یه بارم بهم لبخند نمی زد . خواهر شوهرمم گاهی اوقات جواب سلاممو نمی داد و احترامی واسم قائل نبود.
    فکر می کنم بدشون می یاد که همسرم دوسم داره و بهم محبت میکنه. وقتی ما میرفیم خونشون با پسرای دیگش خوش بود و و نمی ذاشت ما وارد جمعشون بشیم یعنی طوری رفتار می کردن که ما از دمخور شدن باهاشون کناره بگیرم در ضمن باید بگم که اونا رفتاراشون با همه خوبه و با بقیه پسرها و عروساشون رابطه گرمو خوبی دارن در صورتی که جاریهام زیاد هم بهشون محبت نمی کنن. وقتی من می دیدم که رفتاراشون با من توهین امیزه ، مدتی که خونشون بودم خیلی زجر می کشیدم و اعصابم بهم می ریخت واسه همین به همسرم گلایه می کردم و دعوامون می شد . اخه من نمی تونم تو دلم دردو غصه رو نگه دارم.
    حالا شما بگین من چه طوری می تونم تحمل کنم دوباره باهاشون رفت و امد داشته باشم و اون همه بی احترامی و خورد شدنو تحمل کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

باز هم سلام

خانم mahasa يكبار ديگه پاسخهاي دوستانتون رو بخونيد و اينو بدونيد به هر طريق و شكل ممكن شما بايد رابطه خودتون رو با اونا برقرار كنيد و سعي كنيد از حساسيتهاي خودتون بكاهيد نيازي نيست مادر شوهرتو ن رو ببوسيد و بغل كنيد رفتار ما اگه در حد متعارف اما از تمامي وجود باشه بهتره تا اينكه در ظاهر مهربانترين باشيم چون رفتارهاي ظاهري كاملا مشخص هست و احساس بدي هم به طرف مقابل دست خواهد داد . سعي كنيد خودتون باشيد و رفتاري موقر سنگين و متين با حفظ شخصيت خود و همچنين احترام به خانواده همسرتون داشته باشيد . به ياد داشته باشيم كه ابتدا احترام خودمون رو نگه بداريم تا ديگران هم احترام ما رو داشته باشن ....

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 مرداد 87 [ 13:57]
    سطح
    37
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام

خانم mahasa من نیز با همسرم چنان مشکلی دارم به اضافه اینکه ایشان با خانواده ام مشکل دارند از خانواده خود که هیچ کمکی به ایشان نکرده خیلی راضی هستند و مشکل اساسی ام این است که ایشان مثل شما منطقی با قضایا برخورد نکرده و اقدام به ترک منزل و رفتن به خانه پدرش نموده است مشکلم در در اختلاف و دعوا با خانواده همسر به نام ترک منزل توسط همسرم و رفتن به خانه پدرش مطرح کرده ام مشکل شما با سعه صدر حل می شود ولی من در زندگیم که به آن علاقه زیادی دارم شکست خورده ام و همسرم حاضر به بازگشت به هیچ عنوان نمی گردد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)