به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 تیر 91 [ 05:26]
    سطح
    22
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 13 پست

Array

حساسیت،زودرنجی و .... ازاین اخلاقای خاص شوهرم دلم میگیره.چی کار کنم؟

[size=large][size=medium][size=large]سلام من یه مشکلی دارم که بعد سه سال احساس میکنم کم آوردم.همسرم آدم خوبیه منو خیلی خیلی دوست داره و برام خیلی کارا کرده.تو شهر غریب دور از خانواده هامون زندگی میکنیم و همین موضوع باعث دلبستگی منو همسرم بهم شده ولی از اولش یه رفتارایی داره که از بقیه متمایزش کرده ای کاش متمایز بودنش خوب باشه تادیگران حرفی نزنند البته از نظر من شوهرم آدم تقریبا کاملیه و و بعضی اخلاقاش خوب نیست که اینم طبیعیه همه یه نقصی داریم ولی چون همه ی دورو برم آدمایی هستند که طبق یک روش روتین زندگی کردند انتظار دارند همه مثل اونا باشن و رو اعصابم میرند.
    خصوصیاتی که باعث شده ناراحتم کنه اینه که:
    به خاطر موقعیت شغلی و جایگاهش کمی مغروره.منم منم کردنش زیاده،خیلی حساس و زود رنجه،از کوچکترین حرفی ناراحت میشه،بهش بر میخوره،با همه دمخور نمیشه(برای مثال ما هر سال عید میریم خونه یدرمینا و معمولن روزایی که اوج اومدن مهمونه چه آشنا و چه کمی دورتر ما اونجاییم ولی شوهرم اینجوریه که میگه من بیرون نمیام و من برای چی باید پیش اونا بشینم چه صنمی باهاشون دارم در ضمن برای من که نیومدند برای خانوادت اومدن حتی وقتی فامیل نزدیک میاد ما عین دزدا تو اتاق دیگه نشستیم درم قفل میکنیم تا برند در صورتی که تموم دامادای فامیلمون برای هر مهمونی میان بیرون نیومدن شوهرم به چشم همشون میاد حتی پدر و مادرم. به من میگه برو بیرون مشکلی نیست ولی وقتی من برم میدونند که شوهرمم هست و از نیومدنش ناراحت میشند مثلا داییم که ناراحت شد.ولی برخوردش خیلی خیلی خوبه وقتی ببینتشون محترمانست.منظورم اینه که خودشو درگیر عرفیات نمیکنه کاری میکنه خودش راحته که این برای ذهن پایین فامیلا و خانوادم قابل حلاجی نیست.یه وقتایی که میگم چرا نمیایی میگه من باید آماده شم بیام بیرون چون خیلی مرتب و آراستست اینقدر طول میکشه که مهمونا میرند.از اولش همین جوری بود .)
    حمومش غسلش دستشوییش طولانیه آماده شدنش طولانیه هرجا میریم دیر میرسیم هیچ وقت سر قول نمی رسیم.
    عروسی نمیریم اصلا، کسی دعوت کنه از مکه یا کربلا یا هر جای دیگه گلچین میکنه نمیره خیلی جاها و حتی به بعضیا زنگ نمیزنه میگه باید به من میگفتند کسی به من چیزی نگفته.(مثلا داییم که مکه بود وقتی اومد دعوتمون کرد ولی وسط هفته بود نرفتیم نمیگه زنگ بزنم که دعوت کرده حتما باید کلی التماسش کنم تا بیاد زنگ بزنه.حالا که خودم زنگ به داییم زدم کلی گله که چرا شوهرت اینقدر خشکه چرا زنگ نزد.....و از این حرفا که وافعا دلم گرفت از حرف داییم.....
    دخترعمم نزدیکه منه ولی نمیذاره برم پیشش چون باباش بی احترامی کرد بهمون برای همین نه خونه ی این عممم میریم نه میذاره اونجا برم،با کسی از فامیل خونمون نمیاد به غیر ازپدرو مادرامون که این آخر بابینیام که اومدند اینجوری شد تو تاپیکم (چه کار کنم روابط بین شوهرم و پدرم خوب بشه)توضیح دادم فقط دوستا و همکاراش میان خونمون.
    معمولا خودش رو از همه برتر میدونه
    خیلی خیلی حساسه چی کار کنم میترسم از آینده و و میترسم نکنه کسی چیزی بگه تا بهش بر بخوره.....
    ولللللللللللللللللللللللل للللللللللللی خیلی مهربونه و دوستم داره و خیلی بهفکر رفاه خانوادش که منم ،هست.من براش تو اولویتم و توجهش بهم عالیه ولی زمانی که در مورد هر کدوم از این توضیحات درخواستی داشته باشم طوری سفسطه میکنه که باید محکوم شم چی کار کنم؟خیلی خستم خیلی افسردم..........کمکم کنید هنوزم رابطش با خانوادم سر موضوعی که تعریف کردم خوب نشده

[/size][/size][/size]

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 13 پست

Array

RE: از اخلاقای خاص شوهرم دلم میگیره.چی کار کنم؟

چرا کسی راهنماییم نمیکنه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 11:36]
    سطح
    24
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

سلام مریم جان
    اینطور که از شخصیت شوهرتون گفتین معلومه آدم تودار و درون گرایی هست برعکس شما که شخصیت برون گرایی دارید و این یعنی از نظر خودش اصلا مشکلی نداره ولی از دید بقیه مسئله دار هستش
    حالا شما دنبال راه حل هستید من یک نکته در مطلب شما دیدم اینکه همدیگه رو خیلی دوست دارین و این میتونه یه خورده در این مسئله دخیل باشه! با توجه به اینکه شما رو خیلی دوست داره من فکر میکنم شاید توی جمع وقتی شما مشغول صحبت و خنده با دیگرون هستید ایشون احساس تنهایی کنن و چون همیشه در خلوت خودتون مرکز توجه و محبت بوده در این وضعیت دیگه اینطوری نیستش (البته از دید خودش) پیشنهاد من این هستش که در جمعی که حضور دارین سعی کنید به شوهرتون خوش بگذره و بهش بیشتر از همه توجه کنید و از ایشون مقابل جمع تعریف و و قدردانی کنید خلاصه کاری کنید که احساس سربلندی و افتخار کنه
    یادتون باشه به قول خودتون شما و همسرتون فقط همدیگرو دارین و خیلی هم همو دوست دارین پس نذارید هیچ چیزی باعث دوری و دلخوری شما بشه فقط سعی کنید چه در جمع و چه در تنهایی بهش توجه کنید و بهش بفهمونی که از هر چیز دیگه توی این دنیا برات ارزشمندتر هست.
    انشالله که موفق باشید.

4. 3 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (شنبه 27 خرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 13 پست

Array

ممنون سارای عزیزاز راهنماییت.راستش شوهرم بین برون گرا و درون گراست و من بیشتر درون گرام.توجهمم خیلی بهش خوبه.اصلا تو جمعی نبوده که ازش غافل باشم پش نیومده تنهاش بذارم توی جمع مگه اینکه خودش اینجوری راحت بشه.رفتارم باهاش جوریه که همه فهمیدند چقدر هواشو دارم اونم همینطوره خیلی هوامو داره و حمایتم میکنه.واقعا هم همو دوست داریم اگه ازش بپرسید میگه که چقدر از من راضیه .چون حقیقتا تا اونجایی که میتونم و در توانم هست یارش باشم نه بارش.مگر در موارد بالا که ازش در خواست کنم.در ضمن خیلی وقتا درخواستامو قبول میکنه ها ولی دفعه بعد یادش میره و دوباره همون آش و همون کاسه.......

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 11:36]
    سطح
    24
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

وقتی دوست داری توی جمع خانوادگی شما باشه و میلی نداره با همون طنازی و شوخ طبعی خاص خودت که میدونی تو دلش میشینه بهش بگو بخاطر تو هم که شده بیاد و زود هم پا میشید میرید مثلا فقط 10 دقیقه یا یک ربع
    بهش بگو حضور تو چقدر خانواده و اطرافیانت رو خوشحال میکنه و بابت این خرسندی تو همیشه ازش ممنون هستی
    اگه اینطوری شروع کنی رفته رفته عادت میکنه که اون هم جزئی از خانواده شما هست و حضورش تو روابط خانوادگیتون تاثیر مثبت میذاره
    بعدش تو هم در تلافی محبتش کاری رو که اون دوست داره براش انجام بده و غیر مستقیم و مهربانانه بهش بفهمون

7. 2 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (شنبه 27 خرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array

با خانواده و فامیل خودشون چطور ؟ با اونا هم اینقدر سر سنگینی میکنه ؟
    .
    داماد ما هم تقریبا خصوصیات شوهر شما رو دارن و اینطور من به شخصه برداشت کردم که غرور بیش از حد و خود بزرگبینی (بیجا) و با علم به وجود کمبود، هم در وجودش و هم خانوادش سعی میکنه که با این رفتارش خودشو برتر نشون بده !
    .
    و اینکه از اول خیلی بیشتر از آنچه باید خانوده ما تحویلش گرفتن به نظر من این حرکت هم بی تاثیر نبوده تو رفتارش.
    .
    لطفا سوال بالا رو هم جواب بدین که بیشتر قضیه باز شه !
    .
    موفق و پیروز باشین

9. 3 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

saeeded (شنبه 27 خرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 شهریور 92 [ 22:10]
    سطح
    23
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    تشکرها
    590

تشکرشده 585 در 180 پست

Array

ایشون احتمالا به خاطر امتیازات تحصیلی یا شغلی که دارن بیشتر از حد از بقیه توجه دیدن و خود بزرگ بین شدن (خیلی جالبه که داماد ما هم این خصوصیت رو داره!) و به قول دوستمون saeeded یکی از بزرگترین علتهاش توجه زیادیه که خانواده من به خاطر تحصیلش بهش کردن

یه علت دیگش هم می تونه این باشه که همسرتون ارامش خودش رو به همه چی ترجیح میده و خودش رو تو موقعیتی که حتی کمی بخواد معذب باشه قرار نمیده تا ارامشش بهم نریزه و این حق رو برای خودش میدونه که برای حفظ راحتی و ارامشش هرکاری بکنه. وقتی شما با ایشون دعواتون میشه عکس العملشون چیه؟

در ضمن خانوادشون برخورد ورفتارشون تو این مواقع چیه؟ خونگرمن یا نه؟

11. 2 کاربر از پست مفید mr6262 تشکرکرده اند .

mr6262 (شنبه 27 خرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 13 پست

Array

سلام ممنون از همه ی دوستای عزیزم .ممنون از راهنمایتون.شوهرم واقعا قابل احترام هست و اگه هم کسی بی احترامی کنه من اولین نفری هستم که گارد میگیرم اصولا اگر کسی بی احترامی کنه رابطه ی خوبی باهاش نداره اولش بغ میکنه با کلی صحبت خوب میشه ولی اگه یه نفر یه بی احترامی رو دوبار تکرار کنه دیگه باهاش کاری نداره عین زنداداشش.
    تو دعوا اصولا با هم بحثمون میشه ولی نه دعوای سخت و خشن ولی تو دعواها چه من مقصر باشم چه اون خودش برای آشتی پیش قدم باشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 تیر 91 [ 10:54]
    سطح
    11
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 6 پست

Array

RE: حساسیت،زودرنجی و .... ازاین اخلاقای خاص شوهرم دلم میگیره.چی کار کنم؟

سلام...خوبی؟!!
    بنظر من شما آروم آروم همسرت رو با اطرافیان مچ کن!!
    آروم آروم صمیمیش کن...بزار خودش ناخودآگاه وارد شه...
    1 دفعه نه...
    به ایشونم بگو که همه آدما کامل نیستند و لازمه ی زندگی صله ی ارحامه و لازمه ی صله ارحام شکیبایی بالاست...
    باید تخصصی و صبورانه به این مسئله رسیدگی کنی...از مشاور کمک بگیر...
    (باید دلایل این برخوردها گفته شه) شاید همسرت حساسن به نحوه برخورد و کمی اوضاع بهم بریزه احساس میکنن به احترامشون توهین میشه...یا از اعتبارشون کم میشه...شاید به یکسری تجربیات اخلاقی قبل بر میگرده...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 13 پست

Array

RE: حساسیت،زودرنجی و .... ازاین اخلاقای خاص شوهرم دلم میگیره.چی کار کنم؟

ممنون ا عزیزم از راهنماییت تمام سعیمو تو این سه سال کردم ولی فایده نداشت دوست داره همه جا توجه بشه بهش کوچکترین بی توجهی اونو ناراحت و افسردش میکنه نمیدونم چرا.خانواده ی شوهرمم حالا اون ناراحت میشه از حرفاشون تعجب میکنند یا جبهه میگیرند و میگند این چرا اینجوری شده.ما وقتی فقط دو نفری هستیم زندگی خوبی داریم و آرومییم ولی اگه یکی بیاد واویلا.........از کوچکترین موضوعی دلش میگیره و ناراحت میشه و ما همیشه یه داستانی داریم.....مخصوصا خانوادم جون خیلی با هم در ارتباطیم اصلا هم اینطوری نیست بهش بی توجه باشم تا اینجوری شه خیلی حواسم هست....ولی نمی دونم چرا این چیزا بوجود میاد.....
    در مورد چیزای دیگه ای هم که نوشتم از شوهرم راهنماییم کنید اون موضوعات رو چی کار کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)