به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 خرداد 87 [ 19:08]
    سطح
    36
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

من تنهام.زندگی عاشقونمون داره نابود میشه .

[/color][/size][/font][font=Arial][size=medium][color=#000000]
    کمکم کنید.ازتون راهنمایی می خوام .من 3 ماهه که ازدواج کردم .یه ازدواجه عاشقونه که برای رسیدن به اون 7 سال خون دل خوردیم خونواده همسرم بعد عروسی ما رو به خونشون راه ندادن همش هم تقصیره خواهرشوهرم بود .رفتار اون با من اصلا خوب نیست و با اینکه 6 سال از من کوچکتره ولی 2 ساله که متاهل شده و همیشه در خونه پدر شوهرم هست.من اصلا نمیتونم اونو تحمل کنم حالا بعد 3 ماه زنگ زده که بیاین سر بزنین. با اینکه ما هر بار به خونه همسرم تماس میگرفتیم قطع میکردن . متاسفانه رابطه من و همسرم رو به نابودیه. من نمی تونم تحمل کنم که کسی به من احترام نذاره ولی شوهرم بهش با احترام رفتار کنه. با اینکه می دونست چقدر اونا اذابم می دن ولی منو خورد کرد.می ترسم از شوهرم که محبتش به من بی نهایت زیاده متنفر بشم.من تو خونواده ای بزرگ شدم که همه به من احترام ویژه می زاشتن ولی خواهر شوهرم منو همیشه خورد می کنه .و من خیلی عذاب میکشم.با اینکه خودم بهش احترام میذارم ولی...
    راهنماییم کنید زندگی من و همسرم خیلی سخت شکل گرفت ما عاشق واقعی هم هستیم ولی می دونم با رفت و امد های دوبارمون به خونه پدریش و از همه بدتر بودن همیشگی خواهر بی ادبش کارمون بیخ پیدا میکنه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 خرداد 87 [ 19:08]
    سطح
    36
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

RE: من تنهام.زندگی عاشقونمون داره نابود میشه .

راستش من خیلی به شوهرم محبت می کنم و همیشه سعی دارم که از من راضی باشه اون هم محبتش به من هزار برابر بیشتره . ولی متاسفانه وقتی سر موضوعی بحثی بینمون به وجود مییاد هیچ کدوم کوتاه نمی یام .و هر چی منتظر میمونم نمی یاد که باهام اشتی کنه من توقع ندارم همیشه خودش پیش قدم بشه ولی لا اقل دوست دارم اکثر اوقات اون بیاد جلو هرچی باشه من زنم و ناز دارم ! در مورد خونوادش هم فقط خدا نکنه کوچکترین حرفی بزنم یا انتقادی کنم با اینکه خودش می دونه اونا مقصرن ولی هیچوقت حق رو به من نمی ده و ازشون دفاع می کنه و من دلم از این می سوزه چون اگه شوهرم درک کنه و منو به جای متهم کردن اروم کنه و دلداری بده من اصلا برام مهم نیست که اونا چه برخوردی باهام بکنن چون دلم قرصه که همسرم می فهمه و پشتمه. شاید باور نکنین محبتی که من بهش میکنم هیچکدوم از اعضای خونوادش حتی مادرش بهش نکرده ونمی کنه چون اونا فوقالعاده کم محبت وتلخن!
    ومن همیشه از بودن تو جمعشون در عذابم. تا یادم نرفته بگم دعواهای من و همسرم خیلی عذاب اور و دردناکه.. این اواخر هم خیلی طولانی شده و تا صبح که می خواد بره اداره طول میکشه.در اون لحظه ها به عشقش شک میکنم .هر بار هم که بهش گفتم کلی ناراحت شد که من دارم اشتباه می کنم. اخرین دعوامون که هنوزم با هم حرف نمی زنیم همین دیشب سر خواهرش اتفاق افتاد که تلفنی با هم خوش و بش میکردن و منو اصلا ادم حساب نمیکردن. من خیلی گریه کردم ولی همسرم اعتنا نکرد...و اون هر روز 10 مرتبه از محل کارش بهم زنگ می زد حتی موقعی که دعوامون می شد ولی امروزصبح که تماس گرفت به خاطر خواهرش سرم داد زدو دیگه هم زنگ نزد. اخه من چطوری ببخشمش . می ترسم... همه چیز داره خراب میشه.
    نمیدونم چرا وقتی بحثمون میشه انگار یه ادم منفوره نه همون عاشقی که اوقات عادی برام میمیره. لطفا کمکم کنین

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام سوگل
    به تالار همدردی خوش آمدید.
    وضعیت تلخی هست.
    اینکه آدم احساس کند که برجی از عشق احتمال فرو افتادنش هست.

اما اگر خونسرد باشی. و نخواهی همه این مشکل رو یک شبه حل کنی، به نظرم به سادگی می توانی دوباره عشقت را هم گسترش دهی و هم عمق دهی.

واقعیت اینه که نوع عشق ورزیدن وقتی که ازدواجی صورت نگرفته و تعهدی و مسئولیتی نیست متفاوت از یک عشق زناشویی هست.
    اینکه الهی قربونت برم، فدات بشم، همه وجودم فدای یک نگات و .... ، نهایتهای عشق ورزی هست که هنوز مسئولیت ازدواج و تعهد یک زندگی غایب است.
    اما پس از ازدواج همین مفاهیم به صورت دیگری باید به کار گرفته شود.
    دیگر نیازی نیست که در راه محبوب جان بدهی، فقط کافیست برای نشستن لبخند روی لبهایش به جای اینکه جان بدهیم، کمی از خواسته هایمان را از دست بدهیم....

خلاصه: پس از ازدواج وظیفه داریم که عشق را به هوای خودش رها نکنیم، گمان نبریم که این طفل عشق می تواند در این کویر زندگی خود به خود رشد کند.
    این طفل عشق سخت نیازمند دلسوزانه شما هستند.
    این بذر عشق به باغبانانی نیاز دارد که خستگی ناپذیر برایش رشد آن کمک کنند. و از اینکه به دستشان خار می رود نرنجند و با مهارت و ظرافت از این درخت عشق آفت زدایی کنند و به وقت آب و کود و نور بدهند.

این مفاهیم که در بالا به طور انتزاعی و کلی گفتم، راهکارهای عملیاتی دارد، که بسیاری از آنها در قالب آگاهی ها و مهارتهای ارتباطی و زناشویی و مهارتهای زندگی آمده است.
    شما لطفا با خونسردی و با آرامی مدتی را صرف مطالعه و عمل به این مهارتها بکنید، کم کم نتیجه برای شما رضایت بخش خواهد شد.
    این مقالات را می توانید در انجمن مشاوره خانواده بخش مقالات مطالعه فرمائید.
    همچنین توصیه می کنم ، سایر سئوالات دوستان که در همین انجمن در مورد اختلاف با خانواده همسر مطرح کردند مطالعه فرمائید. و از آنها بهره بگیرید.
    به امید اینکه بتوانید این عشقی را که به این سختی به دست آورده اید با تلاش و تدبیر خودتون هم محافظت کنید و هم رشدش دهید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 خرداد 87 [ 21:31]
    سطح
    42
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 20 در 14 پست

Array

اصلا به خواهر شوهرت اهمیت نده ولی بی احترامی هم بهش نکن . جایی که تو الان رسیدی حاصل 7 سال تلاش تو پس به خاطر یک آدم بی مقدار حسود این جایگاهو از دست نده سعی کن تو رفت وآمدت با اونا همه جوانبو در نظر بگیری و جلوی همسرتم از خانوادش بد نگی . همه چیز درست میشه اگه خودتون بخواین

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام
    سوگل خانم بنده هم ابتدا خواهش مي كنم خونسردي و آرامش خودتون رو حفظ كنيد و زياد فكرتون رو با اين مساله معطوف و درگير نكنيد .

اما راهكارهايي كه من پيشنهاد مي كنم :

1 - براي رسيدن به آرامش با نزديك كردن خودتون به مظهر عشق ( خداوند مهربان) و توسل به ائمه كه مظهر (نورانيت و پاكي ) هستند قلب و روح خودتون رو سيقل بديد .

2- حس بي تفاوت و بزرگمنشي رو در خودتون تقويت كنيد.

3- سعي كنيد بخشاينده خوبي باشيد و رفتارهاي خواهر شوهرتون رو به پاي ناداني اون بزاريد .

4- لازم نيست در ظاهر به ايشان محبت كنيد بلكه به خاطر رضاي خدا و خشنودي همسرتون سعي كنيد بدون هيچ چشم داشتي به خانواده همسرتون احترام بزاريد بي شك اگه رفتار شما اينگونه باشه هيچ انتظاري از ايشون نخواهيد داشت .

5- در ذهن خودتان اينو بگنجانيد كه بي احترامي خانواده همسرتون به شما در درجه اول بي احترامي به خودشان است و شخصيت خودشون رو نشون مي دن .

6- در مورد مهر و محبت و عشق مطالبي كه در اين سايت و سايتهاي ديگه است مطالعه بفرماييد و سعي كنيد با خوندن مطالب ادبي روح خودتون رو تلطيف بديد.

و ...............
    http://i29.tinypic.com/mtnivn.gif
    [size=large]موفق و پيروز باشيد[/size]

6. 2 کاربر از پست مفید erfan25 تشکرکرده اند .

erfan25 (پنجشنبه 28 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

سلام سوگل عزیز

نمی دونم در جریان مشکلات من با خانواده همسرم و خود همسرم هستی یا نه. شما درست می گی منم همین عقیده رو دارم که اگه همسرم پشتم باشه کسی نمی تونه دلخورم کنه.
    اما شما می گی 7 سال خون دل خوردی، نمی گم یه طرفه باشه اما امتحان کن. به خاطر همسرت، همون کسی که این 7 سال رو به خاطرش تحمل کردی، سعی کن خیلی محتاطانه جلو بری. اینو بدون تعصب جواب بده به نظرت اگه خواهر همسرت رو جای دیگه ای می دیدی، باهاش دوست نمی شدی؟ اگه جوابت مثبته سعی کن رابطه بهتری باهاش ایجاد کنی اگه هم منفیه باید از یه راه دیگه وارد بشی که بدترین راهش گله کردن از اون پیش همسرته.
    می تونی از همسرت دوستانه کمک بخوای، بهش بگو که دوست داری رابطه خوبی با خواهرش داشته باشی اما نمی دونی چطوری، (فقط مواظب باش که خودتو کوچیک نکنی).
    همسرت رومجبور نکن بین تو و خانواده اش یکی رو انتخاب کنه، اگه خودت مجبور به این کار بشی، (کاری به نتیجه اش نداریم) چه احساسی پیدا می کنی؟
    شما 6 سال از اون بزرگترین پس خیلی سنجیده تر رفتار کنید. طوری باهاش برخورد کنید که مثل یک خواهر بزرگتر به شما نگاه کنه.
    می دونم انجام خیلی کارها سخته، اما زندگی و عشقتون خیلی بیشتر ارزش داره.

امیدوارم موفق باشید

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 خرداد 87 [ 10:03]
    سطح
    36
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سوگل جان سلام
    داستانت رو خوندم ومتاسف شدم من هم ماجرایی شبیه به تو دارم امیدوارم موفق باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 خرداد 88 [ 09:00]
    سطح
    39
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    تشکرها
    54

تشکرشده 60 در 36 پست

Array

البته گفتنی ها که گته شد ولی خوب سعی نکنید از خواهر شوهرتون دیوی بسازید که داره زندگی تون را نابود می کنه یه کم خوبین باشید و بیخیال ، حرفهای خواهرشوهرتون را جدی نگیری و بهش حترام بگذارید و سعی کنید فقط فقط رضایت همسرتون را جلب کنید در این صورت هیچ طوفانی زندگی شما را بر هم نخواهد زد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 01 شهریور 87 [ 17:03]
    سطح
    36
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

سلام عزیزم
    اومدم حرف بزنم ولی آقا عرفان حجت رو تموم کرده بود به حرفای اقا عرفان بها بدید خیلی قشنگ گفتن
    موفق باشید وسعادتمند

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 بهمن 87 [ 10:28]
    سطح
    38
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 13 در 7 پست

Array

سلام سوگل جون
    به نظر من یه دختر بچه ارزش این حرفها رو نداره اگه 6 سال از خودت کوچکتره حکم یه بچه رو داره شاید مغز درست و حسابی نداشته باشه 7 سال عشق واقعا حیفه که به خاطر مضحکه بازیه یه دختر بچه ننر از بین بره از ظاهر امر معلومه بیشتر به خاطر حساسیتهای شدید خودت ماجرا اینقدر لوس شده .از شدت حساسیتت کم کن .میدونم سخته دیدن تصویری که شوهرت با خواهرش (که تو به خونش تشنه ای) گرم گرفتند و حرف میزنند و میخندند ولی باید آروم بشینی و تماشا کنی.سعی کن بی خیالش بشی جلوی شوهرت ازش بد نگو وقتی خونه مادر شوهرت میری اونم هست خودت رو به شوهرت نزدیک کن که اون مجالی نداشته باشه. باهاش کل ننداز که شخصیت خودت رو پایین میاری.به این فکر کردی که اگه خدای نکرده به خاطر این موضوع از شوهرت جدا بشی همه ضررها واسه خودته خواهر شوهره با شوهرش سر زندگی شون هستن و زندگی میکنند ولی چی عاید تو میشه یه دل پر از حسرت و شکست و.....
    زندگیت رو دو دستی بچسب
    گل خانم اگه جای من بودی چکار میکردی؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)