به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 مهر 91 [ 13:18]
    سطح
    11
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

دوری مسافت ، قهرهای طولانیش ، زودرنجی هردومون ....میترسم این بار کارمون به طلاق بکشه.

سلام، من 2روزه که با سایت شما آشنا شدم، یکی از دوستان صمیمیم گفت که مشکلم رو تواین سایت در میون بذارم.
    من دختری 29 ساله هستم، حدود 4سال و چند ماهه عقد کردم. علاوه بر طولانی شدن عقدمون مشکل دیگه ای هم داریم که روابطمون رو خیلی تحت تاثیر گذاشته و زندگیمون رو به بحران کشیده و اون اینه که منو همسرم از هم دوریم، با مسافتی حدود 1000کیلومتر و این مشکلاتمون رو صدچندان کرده، همدیگرو به شدت دوست داریم و میتونم بگم شدیم تمام زندگی همدیگه ولی مدام با هم سر موضوعات کوچیک دعوا می کنیمو به یه جنگ بزرگ تبدیل میشه. به خاطر شرایطی که داریم هر دومون به شدت حساس و زودرنج شدیم و با تمام قول و قرارایی که بعد از دعواها به همدیگه و به خودمون میدیم موقع بحث همه رو فراموش میکنیم و فقط همدیگه روتخریب می کنیم. دعواهامون دیگه شدت گرفته و الان خانواده ها هم در جریانن، این دفعه مثل چند سری آخر واقعا تصمیم گرفته بودم که برمو درخواست طلاق بدم ولی اینکه چند روزی تو شهر خودم نبودم و وقتی رسیدم تعطیلی جمعه بود مهلتی بود که آروم بشم و بیشتر فکر کنم.
    تنها کاری که به ذهنم رسید اینه که فعلا هیچ اقدامی نکنم و فقط به رفتارامون فکر کنم ولی این فکر کردن هم هیچ وقت نتیجه نداده، چون کافیه یه بحث دیگه پیش بیاد و همه چیز تو فشار عصبی و عاطفی فراموش بشه.
    مشکل اساسی که ما دو نفر داریم و همیشه باعث میشه دعواهامون به سرحد خودش برسه رفتار کاملا متناقضیه که داریم: من از بچه گی یاد گرفتم که قهرم طولانی نشه و این ملکه ذهنمه که اگه قهر 2تا مسلمان طولانی تر از 3 روز بشه خدا ازشون قهر میکنه. همیشه اینجوری بودم که اگه با کسی قهر بودم تا زمانی که آشتی نمی کردم آروم نمی گرفتم. تو خونه هم اگر هرکدوم با یکی از اعضاء خانواده بحثو بگومگویی داشته باشه با یه معذرت خواهی تا چند ساعت دیگه فراموش میشه ولی خانواده همسرم برعکس، بارها شده دیدم که اعضاء خانواده مدت طولانی با هم قهرن که حتی به چند ماه میکشه و بینشون خیلی ازاین قهرها و دعواها پیش میاد.همسر من هم از این قاعده مستثنی نیست و دیدم که با خواهرو برادرش و حتی مادرش تا مدتها قهره. متاسفانه همسرم با وجود اینکه خیلی سعی میکنه که با من اینجوری نباشه ولی باز هم خیلی طول میکشه که زود از اون حالو هوای قهرو ناراحتی و غار تنهاییش در بیاد، مخصوصا به خاطر شرایطخاصی که داریم و اکثر اوقات ارتباطمون تلفنی و اس ام اسیه قهرمون طولانیتر میشه و این موضوع همیشه منو کلافه میکنه و نهایتش باید دست به کارای احمقانه ای بزنم تا بیاد به سمتم چون خیلی وقتا با عذرخواهی، قهر و ناز حل نمیشه. گاهی شده حتی تهدید به خودکشی بکنم تا دست از لجبازی و یکدندگیش برداره، شاید خودکشی اوایل فقط یه تهدید بود ولی الان گاها به عنوان یک راه حل به ذهنم میرسه، خدارو شکر جراتشو ندارم وگرنه یکبار از فشار عصبی داشتم به سرعت می دویدم به سمت اتوبان که وسطاش خودمو کنترل کردم. من متاسفانه آدم احساساتی هستم و شرایط بدی که دارم حالم رو بدتر کرده و دیگه واقعا کنترل رفتارم دست خودم نیست. بارها تو دعواها به خودم صدمه زدم. خوشبختانه الان خودمو تقویت کردم و سعی می کنم خودم و خانوادم رو کمتر اذیت کنم ولی دیگه واقعا نمی تونم این رفتار همسرم رو تحمل کنم.
    همسر من واقعا مرد خوب و پاکیه و به جرات میگم هر زنی دوست داره با فردی با این خصوصیات زندگی بکنه ولی شرایط بدمون هردومون رو به شدت حساس کرده و با وجود اینکه ما تصمیم قطعیمون رو گرفتیم که تا 3ماهه دیگه بریم زیر یک سقف ولی میترسم قبل از اون طلاق اتفاق بیافته. البته مطمئنم همسرم هیچوقت به این موضوع رضایت نمیده و از اینکه من هر بار تو دعواهامون حرفشو مطرح میکنم به شدت ناراحت میشه و همه چیز بدتر میشه از خودم مطمئن نیستم که سری بعد از سر عصبانیت و فشار روحی که واقعا نمیتونم تحملش بکنم چنین اقدامی نکنم.
    به من راه حل بدین تا بتونم این رفتار همسرم رو تحمل کنم و صبورتر باشم.من واقعا دوست ندارم همسرم و عشقی که بینمون جریان داره (که حتی خیلیا که از دور می بینن بهمون غبطه می خورن) رو از دست بدم، البته گاها به این هم فکر میکنم که نکنه بعد از ازدواج اوضاعمون بدتر از این بشه و کارمون به طلاق بکشه.

2. 2 کاربر از پست مفید حیرون تشکرکرده اند .

حیرون (پنجشنبه 18 خرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: میترسم این بار کارمون به طلاق بکشه.

سلام حیررون جان

خوش امدی به همدردی

اولا اینکه بگو چرا 4 سال دوران عقدت طول کشیده؟؟؟

احتمالا این دوران طولانی عقد در ایجاد این اختلافات بی تاثیر نبوده

برای طلاق و جدایی همیشه وقت هست

اگر هم روزی رفتی از همسرت شکایت کردی و احضاریه و ..فرستادی مطمئن باش اون زندگی دیگه زندگی نمیشه و همیشه این زخم بر روی روح همسرت باقی میمونه

پس اندکی تامل کن

یه نکته دیگه
    هیچ وقت دیگه حرفی از طلاق نزن و نذار قبحش بریزه.ضمن اینکه شما مومن هستی..میدونی با هر باز گفتن اسم طلاق عرش خداوند رو میلرزونی؟؟

این یکی از آفات زندگیه.

گفتن مدام طلاق طلاق هردوتون به خصوص همسرت رو برای ادامه زندگی سرد میکنه

در مورد قهر کردن هم باید بگم
    آره...قبول دارم..برای شما که زود آشتی میکنید خیلی سخته

اما راه چاره اش خودکشی و تهدید به طلاق نیست

این موضوع به زمان نیاز داره و به حرف زدن

باید خیلی نرم و اروم و منطقی وقتی که واقعا اروم هستین در موردش باهاش صحبت کنی

دوست خوبم

ذکر لاحول و لا قوه الا بالله العلی و العظیم رو هم زیاد بگو...چون گفتی بهمون غبطه میخورن

رفتارهای شما هم خالی از اشتباه نیست

دیگه ازین به بعد اصلا راجع به طلاق صحبت نکن

مطمئن باش با هرکسی زندگی کنی یه مشکل خاص خودش رو داره

حیفه...4 سال برای این زندگی زحمت کشیدی...میتونی با کمی سیاست و تدبیر زنانه کنترلش کنی

در ارسال بعدیت سعی کن از دعواهاتتون و دلایلش و عکس العملهات بیشتر بگی برامون

موفق باشی

دیگه به طلاق فکر نکن و حرفشم نزن..

از آنچه که بترسی سرت میاد

گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

4. 5 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (دوشنبه 22 خرداد 91)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام
    شما اول راه هستید و خوب مثل همه اولی ها از ضعیف بودن مهارت های ارتباطی رنج می برید یکسری لینک پیشنهاد می کنم که
    حتما مطالعه کنید
    یاد بگیریدشون
    تمرینشون کنید
    تا ملکه ذهن شما بشه

که در نهایت اون عشقی که دارید و همه بهش غبطه می خورند رو پرورش بدهید تا شکوفا بشه

هشدار: به منظور موثر واقع شدن لینک های زیر در زندگی مشترکتان، لطفا تا یک مقاله را خوب نخوانده ، خلاصه نکرده، نت برداری نکردید، تمرین و بکار نبستید به سراغ مقاله بعدی نروید ، چون باعث میشه با حجم انبوهی از اطلاعات رو به رو بشوید که خود باعث افزایش سردرگمی و پریشانی بیشتر شما می شود

بهترین واکنش در هنگام مشاجره با همسرم چیست؟

چگونه از بروز مشکل جلوگیری کنیم

آیا میشه توی زندگی تنش نباشد؟

** عبارتهای ناخوشایند در صحبت های روزمره **

بعد از يك مشاجره چه افكاري به ذهن شما هجوم مي آورد؟

موافقی که بحث را تمام کنیم؟

مرد شما حرف هایتان را بهتر می فهمد، اگر...

چگونه قلب همسرم را از عشق سیراب کنم؟

مهارت های ارتباطی «خصوصا ارتباط کلامی»

چگونه در دل شوهر راه یابیم؟

رابطه موفق با مردان نیازمند اراده و پشت کار است

>>> مهم:''تسليم با متانت'' را تجربه نماييد

خــانمها بخوانيد !!!

هفت گام برای آشتی کنان

چرا بحث ما به درگیری منجر می شود ؟

><< مهم:زندگی بیست . مخصوص خانم ها

چگونگی برخورد و ارتباطی مناسب

مهارت گوش دادن و مهارتهای ارتباطی(به همراه لینک مقالات برگزیده)

6. 6 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (سه شنبه 23 خرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 مهر 91 [ 13:18]
    سطح
    11
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

دلایل طولانی شدن عقدمون چند مورده مثل دانشجو بودن من اون اوایل، شرایط کاری همسرم و بعد از فارغ التحصیلی شرایط کاری من بوده ولی به نظر خودم بیشتر از همه ما همش صبر کردیم همه چیز به بهترین نحو درست بشه و بعد ازدواج بکنیم ولی متوجه نشدیم تو این 4سال چه بلایی داریم سر روابطمون میاریم. طولانی کردن عقد مخصوصا در صورت دور بودن از همدیگه اشتباه محضه.
    دعواهامون هم خیلی وقتا سر موضوعات خیلی کوچیکو مسخره پیش میاد و رو موضوعات اساسی و اصلی زندگی اغلب تفاهم داریم. هر دومون به شدت حساس و زودرنج شدیم و به خصوص من. ازطرفی من به شدت وابسته اش شدم و همین باعث میشه تا تقی به توقی میخوره و همسرم تو دعواها کم محلی می کنه انگار همه دنیاو آرزوهام خراب میشن رو سرم و اون موقع است که احساس میکنم نمی تونم این شرایط رو دیگه تحمل بکنم. هرچقدر میخوام به پروپاش نپیچم نمیشه و به بهانه های مختلف میرم سمتشو اونم بیشتر طردم میکنه و من بیشتر ضربه میخورم و از شدت فشار عصبیو روحی دیگه نمی تونم این شرایط رو تحمل بکنم و حرف جدایی رو پیش میکشم و اوضاع بدترو بدتر میشه. واقعا نمیتونم جلو خودمو بگیرمو نرم سراغش، خیلی روش ها رو امتحان کردم ولی نمی شه که نمی شه. خوب اونم باید درک کنه که تو اون شرایط منو تنها نذاره.

8. کاربر روبرو از پست مفید حیرون تشکرکرده است .

حیرون (پنجشنبه 18 خرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

حیرون عزیز سلام

شرایط و حالت رو درک میکنم

پست بالهای صداقت عزیز بسیار کامل و کمک کننده هست

ازت میخواهم با حوصله و نت برداری پستش رو دنبال کنی

نگران نباش مشکلات گاهی بزرگ جلوه میکنن وقتی به جنگشون بری میبینی اونقدرا بزرگ نبودند

با آرزوی موفقیت و شادی شما

10. کاربر روبرو از پست مفید ویدا@ تشکرکرده است .

ویدا@ (پنجشنبه 18 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 شهریور 91 [ 23:56]
    سطح
    12
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 6 پست

Array

من در حدی نیستم که بتونم راجع به مشکلتون اظهار نظر کنم فقط خواستم بگم:
    به نظر من
    هیچ وقت شوهرت رو تهدید به طلاق نکن یا حتی اسمشو نیار

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 مرداد 91 [ 19:03]
    سطح
    33
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    216

تشکرشده 222 در 93 پست

Array

حیرون جان
    لطفاً به حرف های دوستان خوب گوش کن به نظر من اولین کاری که باید بکنید اینکه دیگه برید زیر یه سقف خیلی از مشکلات حل می شه دیگه نباید شرایط بهونه کنی مثلاً موقعیت کاری و هر چیزه دیگری تو می تونی کوتاه بیای الان از هر چیزی دیگه ای حتی کارت ازدواجت مهمتره و حرف طلاق اصلاً نزن چون خودت هم مصمم نیستی پس چرا همینطوری حرفش و بزنی و اگه اسم طلاقو بیاری دیگه برای همسرت عادی می شه یه دفعه هم دیدی خودش برای طلاق اقدام کرد من قصد ترسوندنت ندارم ولی گاهی وقت ها آدم ها بدون منظور حرفی و می زنن ولی متوجه تاثیر حرفشون نیستن و بعدش از حرفشون پشیمون می شن اصلاً به نظر من این حرفه تو باعث می شه همسرت به بقیه حرفات هم دیگه توجه نکنه مثلاً بگه که اینکه فقط حرف می زنه عمل نمیکنه پس حرفی از جدایی دیگه نزن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)