به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 اسفند 95 [ 19:50]
    سطح
    66
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,528

تشکرشده 4,871 در 817 پست

Array

فرستادن اسمس های پشت سر هم و تجربه حس بد

سلام دوستان گلم!
    امیدورام حال همگی شما خوب باشه.
    من یک مشکلی دارم که مدتهاست آزارم می ده و باعث شده توی اون موقعیت احساس خیلی بدی رو تجربه کنم.
    با مثال مطرح می کنم.
    فرض کنید من درگیر یک رابطه عاطفی هستم. یک روز یک سوالی رو از طرفم می پرسم. اون به هر دلیلی جواب نمی ده و این جواب ندادن به درازا می کشه. کمی صبر می کنم و مثلا چند ساعت بعد دوباره یه جور دیگه موضوع رو مطرح می کنم اما بازم جواب نمی گیرم. اینجاست که یک حس وحشتناک منفی به من حمله می کنه و درمقابل نادیده گرفته شدن جبهه می گیره. اونوقته که دیگه سیل اسمس ها و انتقادهاست که به شماره طرف مقابل سرازیر می شه. این وسط دو تا اتفاق بد میافته. اول اینکه خودم احساسات بدی رو تجربه می کنم. دوم اینکه حس بدی در طرف مقابل بوجود میارم که پیش خودش بگه آیا تو همون دختر خوددار و منطقی چند روز پیش هستی؟ و این تصوری از کنترل گری ممکنه در ذهن بوجود بیاره درحالیکه ترس تحقیر و طردشدگی به سراغم میاد.
    امیدوارم به مشکل من نخندید چون این تقریبا معزل هر رابطه من هست و باعث آزار من می شه.
    در مورد دوستان دختر معمولا این اتفاق نمیفته و اگر هم جواب من رو ندهند حتی پیگیری هم نمی کنم که چرا... شاید علتش این باشه که از محبت و عاطفه دخترونه دوستانم مطمئنم اما در مورد جنس مخالف واقعا بهم بر می خوره... شما راهکاری دارید که من بتونم بر این رفتار خودم کنترل داشته باشم و بتونم در همه حال نرمال باشم و از این احساسات بد و مخرب خلاص شم؟

2. 4 کاربر از پست مفید سرافراز تشکرکرده اند .

سرافراز (دوشنبه 08 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 91 [ 09:34]
    سطح
    24
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 75 در 28 پست

Array

RE: فرستادن اسمس های پشت سر هم و تجربه حس بد

دقیقا میتونم بفهمم چه حسی دارین ده ها بار برای منم این مسئله پیش اومد سرافراز جون! نمیدونم دلیلش چیه ولی میدونم برای اینکه این حالت براتون پیش نیاد و جلوگیری کنید نباید روی مسئله ای که سوال میکنید پافشاری کنید هرچی بیشتر سوال کنید و بیشتر اس ام اس بزنید بیشتر اذیت میشین بهترین راه اینه که وقتی که اس ام اس رو میزنید انتظار پاسخ دادن همون لحظه رو در خودتون از بین ببرین و دیگه کاری به گوشیتون نداشته باشین سرتون رو با کارهاتون گرم کنید اینطوری زمان رو و اینکه چقدر طول کشیده تا جوابتون داده بشه متوجه نمیشین... یه جورایی باید به نظر من ارتباط با گوشیتون رو اول کم کنید و زیاد طرفش نرید بعد کم کم خویشتن دارتر و صبورتر میشید
    امیدوارم راهکارم به دردتون بخوره

4. 9 کاربر از پست مفید elnaz_fa تشکرکرده اند .

elnaz_fa (چهارشنبه 10 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 آذر 91 [ 14:54]
    سطح
    20
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    تشکرها
    611

تشکرشده 614 در 130 پست

Array

سرافراز،
    هر وسیله ی ارتباطی برای نوعی از ارتباط مناسبه و باید توی استفاده ازشون به ماهیتشون توجه کنی.
    مثلا فرض کن یه بنده خدایی خونه اش آتیش گرفته باشه. بعد خیلی شیک لپ تاپشو باز کنه و یه ای-میل به آتش نشانی شهرشون بزنه و منتظر رسیدن کمک باشه :)
    اس ام اس یه مدیای ارتباطیه خیلی ضعیفه و وقتی داری میفرستیش باید یه سری چیزها رو قبول کنی:
    1- نا مطمئنه، یعنی ممکنه اس ام اس تو بدست طرف نرسیده باشه (حتی با وجود دلیور شدن)
    2- وقتی داری اس ام اس میفرستی یعنی قبول کردی که طرف مقابل ممکنه پیامت رو بگیره ولی نتونه همون موقع جوابت رو بده. وگرنه باید یا زنگ بزنی و یا پاشی بری رو در رو حرف بزنی.
    3- معمولا اس ام اس برای قضایای پیش پا افتاده استفاده میشه. من خودم چند ساعت یه بار اس ام اس هامو چک می کنم و یا حتی جواب میدم چون میدونم اگه کار مهمی باشه طرف زنگ میزنه.
    4- اس ام اس و ای-میل از بدترین راه های ارتباطی هستن چون تصویر و لحن رو منتقل نمیکنن و عملا مفهوم رو نابود میکنن.
    پس وقتی اس ام اس میفرستی موارد بالا رو در نظر بگیر و اگه واقعا کارت حیاتی و مهمه هیچ وقت از این وسیله استفاده نکن.
    اگر هم توی همچین موقعیتی گیر کردی اول بهتره از رسیدن و خونده شدن پیامت مطمئن بشی و بعد ببینی چرا جوابت رو ندادن. شاید طرف واقعا سرش شلوغ بوده. تو اجازه نداری به خاطر سوال خودت دیگران رو تحت فشار قرار بدی. این تجاوز به حریم فرد محسوب میشه و معمولا چهره ی بدی از تو توی ذهن طرفت ایجاد میکنه.

6. 14 کاربر از پست مفید hamdardi1390 تشکرکرده اند .

hamdardi1390 (دوشنبه 08 خرداد 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 اسفند 95 [ 19:50]
    سطح
    66
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,528

تشکرشده 4,871 در 817 پست

Array

آقای همدردی! خیلی خوشحال شدم که برام نظر گذاشتین. حق با شماست اما مسأله اینه که گاهی وسایل ارتباطی آدم محدود میشه به همین وسیله(چقدر هم باعث دردسره همیشه!)مثلا نمی تونم همون لحظه یا حتی چند روز بعدش برم به دیدار طرف... دربین اسمس ها گاهی زنگ هم می زنم اما متاسفانه پیش میاد اونم بی پاسخ می مونه و بدتر میشه. بقول الناز اینکه همون لحظه گوشی رو ول کنی بری سراغ بقیه کارها خیلی سخت میشه و مدام افکار منفی میاد توی ذهن که شاید خیلیهاش درست نباشن.
    شما که یک آقا هستی واقعا برام خیلی جای سواله که چطور آقایون می تونن در این زمینه انقدر خونسرد رفتار کنند؟ منظورم اینه که من تا حالا با آقایی برخورد نکردم که بخواد مدام هی به من اسمس بده یا خروار کنه روی سرم. حتی زمانی که اون طرف رو یجورایی ردش کردم! چطور این اتفاق برای شما آقایون نمی افته؟ واقعا اگر کسی به اسمس شما جواب نده یا دیر جواب بده در مغز شما چی می گذره که انقدر خوب کنترلش می کنید، حتی در موقعیتهای احساسی؟

8. 4 کاربر از پست مفید سرافراز تشکرکرده اند .

سرافراز (دوشنبه 08 خرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

سرافراز عزیز

این مشکلی که اصولاً خانمها در روابط عاطفیشون با آقایون دارند. وقتی یک رابطه عاطفی به

هر دلیلی تمام میشه مخصوصاً اگه این تمام کردن با دلایل کاملاً منطقی و از طرف آقا باشه خانم هم ظاهراً

قبول کرده باشه، آقایون کاملاً پرونده رو بسته شده می دونند و گاهی مواقع حتی اگه کشش عاطفی هم به ادامه

داشته باشند به خاطر اون دلایل منطقی شون می خواند همه کانالهای ارتباطی رو قطع کنند و بطور کامل طرف رو از

ذهنشون خارج کنند. ولی متاسفانه این اتفاق برای خانمها به این راحتی نیست حتی اگه دلایل کاملاً منطقی باشه

و دیگه امکان ادامه ارتباط عاطفی در آن رابطه نباشه با سوال و پرسشهایی شاید اصلاً موضوعشون کاری باشه می

خواند هنوز یک کانال ارتباطی باشه شاید به امید بازگشت، شاید به دلیل حس دوستی صرف و یا دلایل زیاد دیگه.

شاید بهترین کار در این موارد تکنیکهای توقف فکر و مشغول کردن خودت به کارهای دیگه مثلاً سر زدن به

همدردی موثر باشه.

موفق باشی

10. 6 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

sanjab (سه شنبه 09 خرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 تیر 91 [ 15:10]
    سطح
    21
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,069

تشکرشده 1,083 در 257 پست

Array

سرافراز عزيز

حس شمارو ميفهمم جون بارها تجربه اش كردم,مخصوصا سيل اس ام اس هارو كه ميفرستيم, دليلش هم غروريه كه اون لحظه خدشه دار شده و مثلا ميخوام درستش كنم.براي من كه اين معني رو ميده جون ميخوام درستش كنم و بدتر ميشه,
    مورد اخر دو هفته پيش بوجود اومد و بعد طرف مقابلم بعد 3روز زنگ زد و اينقدر خونسرد و حق به جانب حرف زد كه واقعا خجالت كشيدم,

نه به خاطر اون ادم به خاطر خودم,چون با بي توجهي اون من هم بايد بي توجه ميبودم و تازه رفتارم بچه گانه هم تعبير شد

اين روزا براي اينكه اين حالت پيش نياد ياد گرفتم وقتي جوابي نمياد خوش بينانه ترين حالت رو در نظر ميگيرم,اين باعث ميشه خودم اروم باشم

حالا مهم نيست اون فرد عمدا جواب داده يا سهوا,در هر حالت فكر ميكنم سرش شلوغ بوده,نديده و بعدا هم يادش رفته
    الان فقط يك اس ام اس ميدم و تمام
    سخته تمرين كن

اينم بگم اين حالت بيشتر در مورد ادمهاي احساسي بيش مياد
    خواهر خودم حتا حوصله اس ام اس رو نداره و زنگ هم كه ميزنه اگه جوابي نگيره به راحتي ميگه شماره ام افتاده بخواد جواب ميده و تمومش ميكنه

فكر كنم يه كم بايد حساسيت خودمونم كم كنيم با تمرين

12. 9 کاربر از پست مفید naghashi تشکرکرده اند .

naghashi (دوشنبه 08 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 آذر 91 [ 14:54]
    سطح
    20
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    تشکرها
    611

تشکرشده 614 در 130 پست

Array

سرافراز،
    انتخاب با خودته. آیا دوس داری موضوعی که ذهنت رو مشغول کرده توی یه زمان مناسب و تحت شرایط مناسب مطرح کنی و نتیجه ی مطلوب بگیری، یا اینکه می خوایی هرطوری شده با هر راه ارتباطیی که هست حرفت رو بزنی و موضوع رو مطرح کنی و قضیه رو پیچیده تر کنی؟
    کمی صبر و حوصله معمولا میتونه این مشکل رو کم رنگ کنه.
    چه اشکالی داره که موضوعت رو چند روز بعد مطرح کنی؟ (موارد اورژانسی رو بزار کنار)
    بعضی وقت ها همسرم زنگ میزنه محل کارم و موضوعی رو مطرح میکنه. اگه قضیه مهم باشه من حتی تلفنی هم حاضر نیستم صحبت کنم و موکولش میکنم به وقتی که رودر رو بتونیم باهم صحبت کنیم. بعضی وقت ها همسرم پا فشاری میکنه و میگه قضیه برام مهمه و باید همین الان باهام حرف بزنی. من میگم اتفاقا چون قضیه برات مهمه، نمی خوام تلفنی حرف بزنیم و باید حضوری باشه.
    سرافراز، خودت بهتر از من میدونی که ارتباط موثر، فاکتورهای زیادی توش دخیله. از لحن، تن صدا، زبان بدن، پوشش و . . . گرفته تاااااااا اتفاقاتی که توی طول روز برای مخاطبت افتاده و . . .
    وقتی تو اس ام اس می فرتس واقعا نمیدونی طرفت توی چه موقعیتیه. داره چی کار میکنه. احساساتش چیه. عصبانیه؟ آرومه؟ تحت استرسه؟ . . .
    پس چه طور انتظار داری جواب مناسبی دریافت کنی.
    مهم آقا و خانم بودن نیست. من این حرف رو قبول ندارم. مهم طرز نگاهته.
    من خیلی از آقایون رو میشناسم که مثل تو هستن. خیلی خانوم ها رو هم میشناسم که مثل من هستن.
    وقتی:
    1- احترام برای حریم افراد قائل باشی (هیچ کسی موظف به جوابگویی به پیام تو نیست، تکلیف نیست)
    2- خودت رو بزاری جای مخاطبت (شاید ندیده، شاید الان توی شرایطی نیست که جواب بده، شاید دوس نداره اس ام اسی جواب بده و . . .)
    دیگه ناراحتی در کار نیست :)

14. 12 کاربر از پست مفید hamdardi1390 تشکرکرده اند .

hamdardi1390 (سه شنبه 09 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 دی 91 [ 23:03]
    سطح
    19
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    457

تشکرشده 463 در 95 پست

Array

سلام سرافراز عزيز
    كاملا ميفهمم چي ميگي . فقط ميتونم تجربه خودم رو در اختيارت بذارم .
    سرافراز من يه آدم خيلي احساساتي هستم . اوايل كه با همسرم آشنا شدم ميديدم من صبح sms ميدم اون شب جواب ميده . به دل ميگرفتم . اما باور كن فقط خودم رو آزار ميدادم . در عين حال اون آدم بي تفاوتي نبود . اما با من تفاوت داشت . من حتي پشت فرمون هم ميتونم sms بدم اما اون نه .
    اين اتفاق حتي در مورد تماسهاي تلفنيمون هم افتاده . باور كن روزهايي بوده كه با دوستانم بيرون بوديم همسرشون كم كم 2 بار زنگ زده اما همسر من صبح كه ميره سر كار معمولا تا شب با من تماسي نداره . به خدا زندگيمونم گرمه . اما اون اين مدليه . نكته اينه . اون مدلش با من فرق داره .
    الان صبحها بهش sms ميدم و ميرم پي كارم . اگر اون سر صحبت و پيام رو در طول روز باز كنه منم جواب ميدم . در غير اين صورت چون ميدونم مدلش با من فرق داره خودم نهايتا يه پيام خسته نباشي براش ميفرستم . سرافراز جان ميگن به تمايل خودتون به حرف زدن نگاه نكنيد ، به تمايل طرف براي گوش دادن نگاه كنيد .
    سرافراز عزيز خيل فراوان sms فقط شمارو دلزده ميكنه . صبوري كن و تا وقتي شرايط ok نيست خيلي باب گفتگوي طولاني يا حساس رو باز نكن . باور كن حتي همسرم از خونشون هم كه زنگ ميزنه من ميپرسم وقت داري برات يه موضوعي رو تعريف كنم يا نه . ما زنها از ارتباط و تمام وسايل ارتباطي و حرف زدن لذت ميبريم . اما مردها مدلشون با ما فرق داره .

16. 5 کاربر از پست مفید بهار رهنورد تشکرکرده اند .

بهار رهنورد (چهارشنبه 10 خرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 95 [ 16:53]
    سطح
    62
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,594

تشکرشده 1,946 در 612 پست

Array

دقیقا سر افراز( چه نکته خوبیو اشاره کردی)
    کارایی که دوستان گفتن عملیه
    اما موضوع اینه که اون حس بدی که تو آدم ایجاد میشه رو چی کار باید کرد؟
    من خودم واقعا وقتی اس میدم یا زنگ میزنم به کسی کامل میتونم خودمو کنترل کنم واگه جواب نداد دیگه زنگ و اس ندم تا حداقل 3 روز و بعد دوباره و اگه جواب نداد دیگه هرگز....
    به این مهارت تازه رسیدم با یه سری قوانین که برای خودم گذاشتم
    اما اون حس بد تو وجودم باقی میمونه
    البته الان خیلی خیلی کم شده

اما اگه روشی باشه که بشه تسریعش بخشید خوب میشه

18. 2 کاربر از پست مفید جوانه؟؟؟ تشکرکرده اند .

جوانه؟؟؟ (چهارشنبه 10 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 آبان 91 [ 04:09]
    سطح
    13
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 149 در 41 پست

Array

زن توجه میخواد
    کلا جنس لطیف رو باید باهاش لطیف هم برخورد کرد!

ولی یه چیز
    کلا آقایون زیاد از حرف زدن در مورد مسائل مختلف خوششون نمیاد

یهو میبینی دختره زنگ میزنه یا اس ام اس میده و تمام جزئیات خرید رفتنشو یا رفتن به تولد دوستش رو مو به مو
    برات تعریف میکنه!

خب شاید اگه همین خانوم زنگ بزنه با یکی از دوستای دخترش در مورد این مسائل حرف بزنه، هر دو طرف خیلی خوب با هم کنار بیان و از این بحث لذت ببرن ولی آقایون نه.اینجور نیستن

ولی اینو قبول دارم که دختری که دوست آدمه یا نامزدشه، وقتی به آدم اس میده، باید جوابشو داد
    حداقل فقط تا دو-سه ساعت میشه معطل کرد یا اینکه اقا میتونه بگه که الان کار دارم یا باشه بعدا با هم حرف میزنیم!
    اینکه بی جواب بذاره اصلا کار درستی نیست

ولی اینم بگم، که پسرا اگه عاااااااااااااااااااااااا شق سینه چاک یه دختر هم باشن، همین که دیدن داره آویزون میشه و بند میکنه، دیگه کم کم چی؟ دختره از چشمشون می افته
    یعنس من که اینجوری ام
    دوستامم تا اونجایی که میدونم اینجوری ان
    دختر باید یه کم مغرورتر از پسر باشه
    اگه دید جواب اس ام اسشو نمیدن، دیگه بند نکنه

طرف یا بعدش میاد و میگه که بهونه جواب ندادنش چی بوده،
    یا اینکه یه معذرت خواهی میکنه که میتونی قبولش کنی یا قبول نکنی

به همین سادگی
    انقدر حرص و جوش نخور

20. 5 کاربر از پست مفید گوشت تلخ تشکرکرده اند .

گوشت تلخ (چهارشنبه 10 خرداد 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)