به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 خرداد 92 [ 22:13]
    سطح
    20
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 36 در 14 پست

Array

نگرانی در رابطه با امکان از دست دادن یک گزینه مناسب از فامیل

[align=justify]با سلام دوباره خدمت همه دوستان عزیزم در انجمن همدردی
    مسئله‌ای هست که حدود 3-4 ماهیه که ذهن من را در گیر خودش کرده. می‌خوام مشکلم را مطرح کنم و من را راهنمایی کنید که آیا نگرانی من بی‌مورده یا نه؟
    پیشاپیش از اینکه پستم ممکنه طولانی به نظر برسه پوزش می‌طلبم.
    قبل از شروع هم بهتره یه بیوگرافی مختصر از خودم بدم که شاید تو قضاوت خوانندگان عزیز مؤثرتر باشه: پسری 25 ساله. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد IT از یکی از دانشگاههای معتبر دولتی. در حال حاضر در حال گذراندن خدمت سربازی هستم که البته تا اواخر تابستون امسال تمومه. حدود 2 ساله که بصورت غیر رسمی شاغل در دانشگاه محل تحصیل سابقم هستم که درآمد مناسبی را البته برای شروع برام در پی داشته. وضعیت مذهبی (اعتقادی) و مالی خانوادگیمون هم متوسطه.
    اوایل امسال بود که از طرف مادرم گزینه‌ای از فامیل برای ازدواج به من معرفی شد که به محض مطرح شدنش، به حال خودم حسرت خوردم که "آب در کوزه و ما گرد جهان می‌گردیم". دختری کامل چه از نظر کمالات اخلاقی و زیبایی ظاهری که تقریباً تمام فامیل از اون تعریف می‌کنن و اینطور که گفته میشه خیلی از پسرهای فامیل از ترس اینکه جواب نه بشنود، پا پیش نمی‌ذارن. البته برای خانواده ما جزو فامیل‌های درجه یک محسوب نمیشن و بخاطر همین ما رفت و آمد خانوادگی خاصی با هم نداریم و بیشتر در مراسم فامیلی بخصوص مانند ایام عید و عروسی‌ها و .. همدیگه را می‌بینیم. ولی هر دو خانواده شناخت نسبتاً کاملی از همدیگه دارند.
    ایشون از نظر خانواده و شخص خودم تماماً مورد تأییده و تنها مشکلی که این وسط کمی پدرم را مردد می‌کرد وضعیت مالی اون‌هاست که به مراتب از ما بهتره. اینکه می‌گم تنها پدرم به خاطر اینه که به اعتقاد مادرم و بسیاری دیگر از افراد فامیل، خانواده ایشون با اینکه از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردارند ولی خیلی معتقد و خاکی هستند به طوریکه هیچ وقت خودشون را نمی‌گیرن و تو تمامی مراسم فامیلی با تمامی افراد فامیل برخوردی بسیار گرم و مهربانانه دارند. این خانم از این نظر که علی‌رغم وضعیت مالی بسیار مناسب، از ظاهری بسیار عادی برخوردارن و بدون ذره‌ای تکبر با بقیه دختران فامیل گرم می‌گیره، زبان زد اکثریت فامیله. با تمامی این تفاسیر پدرم کمی نگرانه.
    خانواده و اون دسته از اعضای فامیل که گهگاهی که صحبتی پیش میومده ایشون را به من پیشنهاد مي‌کردن، اعتقادشون بر این بود که اگه پا پیش بذاریم، نه نمی‌شنویم و دلیلشون هم برای این ادعا خصایص اخلاقی و وضعیت تحصیلی منه که به نظر اونها (پیشنهاد دهندگان) بسیار مورد توجه خانواده‌شون قرار خواهد گرفت (البته تو رو خدا حمل بر تعریف از خود نکنید!).
    سرانجام این گفته‌ها و البته اصرارهای گهگاه خودم مبنی بر اینکه عدم مطرح کردنش ممکنه بعدها باعث حسرت خوردنمون بشه، موجب شد خانوادم تو عید نوروز پا پیش بذارن و با خانوادشون تماس بگیرن. البته قرار بر این بود که این مسئله بصورت حضوری و زمانی که در مسافرت و گردهمایی فامیلی، خانواده‌ها همدیگه را می‌بینن مطرح بشه که بدلیل مشکلی که برای اونها پیش اومده بود، امسال عید نیومدن. پدرم با مادر ایشون تماس گرفت چون ارتباط فامیلیه ما از طرف پدرم و مادر ایشون شکل می‌گیره. اما جوابی که شنیدیم این بود: دخترشون الان 22 سالشه و ترم آخر دانشگاه و فعلاً قصد ازدواج نداره ...
    این جواب باعث شد تا مسئله فعلاً تموم شده (البته برای خانواده نه برای من) تلقی بشه. اما پس از این جریان هم مدتهاست که ذهن من کمابیش در گیر این موضوعه و موارد مختلفی به ذهنم می‌رسه که در موردشون از شما راهنمایی می‌خوام:
    1- خودم به طریقی شماره تماس اون خانم را پیدا کنم و با ایشون صحبت کنم و نظر شخصی خودش را بشنوم. البته مسلماً بصورت حضوری تأثیر بیشتری می‌تونه داشته باشه ولی فعلاً شرایطش مهیا نیست که همدیگه را حضوری ببینیم.
    2- از یکی از اقوام نزدیک که هم من باهاش راحت باشم و هم اون خانم با ایشون (مثل دختر عمه‌ام) بخوام با اون خانم (با شخص اون خانم و نه خانوادش) صحبت کنه و نظرش را در مورد من بپرسه.
    3- از خانوادم بخوام یکبار دیگه این پیشنهاد از کانال یکی از بزرگان فامیل (مانند شوهرعمه‌ام) که با خانواده ایشون هم ارتباط به مراتب نزدیکتری دارند مطرح بشه.
    4- فعلاً بیخیال موضوع بشم و بذارم پس از پایان خدمتم، یکبار دیگه خانواده خودم این پیشنهاد را این دفعه به صورت حضوری مطرح کنن. مثلاً به نظر خودم بهترین زمانش، در مراسم عروسی یکی از اقوامه که اواخر شهریور امسال برگزار میشه و به احتمال 99 درصد خانواده اون خانم هم حضور خواهند داشت.
    [/align]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 95 [ 16:53]
    سطح
    62
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,594

تشکرشده 1,946 در 612 پست

Array

RE: نگرانی در رابطه با امکان از دست دادن یک گزینه مناسب از فامیل

نقل قول نوشته اصلی توسط parsi1134
    [align=justify]
    4- فعلاً بیخیال موضوع بشم و بذارم پس از پایان خدمتم، یکبار دیگه خانواده خودم این پیشنهاد را این دفعه به صورت حضوری مطرح کنن. مثلاً به نظر خودم بهترین زمانش، در مراسم عروسی یکی از اقوامه که اواخر شهریور امسال برگزار میشه و به احتمال 99 درصد خانواده اون خانم هم حضور خواهند داشت.
    [/align]
    خودت پسر عاقلی هستی
    رفتار عجولانه و هیجانی نکن
    و مورد چهارم که گفتی از همه بهتره
    اگه بخوانت و به نظرشون مناسب باشی با دوباره مطرح کردن موضوع احتمال زیاد جواب مثبت میشنوی میتونی به پدرت بگی که بشون بگه توب ا ادامه تحصیل مشکلی نداری حتی کمکم میکنی دختر رو.

اما اگه درس خوندن بهانه باشه و با ازدواج مخالف باشن و جوابشون کلا منفی باشه اما خواسته باشن مودبانه گفته باشن بار دووم هم جواب منفی میشنوی و اینکه در این صورت خیلی خیلی بهتره خودتو کوچیک نکنی

در هر حال از راه خانواده اقدام کن که خیلی خوبه در هر صورت

3. 2 کاربر از پست مفید جوانه؟؟؟ تشکرکرده اند .

جوانه؟؟؟ (جمعه 22 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 36 در 14 پست

Array

ممنون از پاسخت جوانه ؟؟؟
    قدر مسلم اینه که به اقتضای سنم و البته تجربه سابقم به دنبال بهترین راه هستم و به همین دلیل هم هست که از شما دوستان عزیز مشورت می‌گیرم.
    نکته مثبت در رابطه با این مورد، رسمی بودنشه و اینکه آغاز کار کاملاً از کانال خانواده بوده.
    در رابطه با اینکه با درس خوندنش مشکل داشته باشم، مسلمه که ندارم. کما اینکه من خودم از لحاظ درسخون بودن زبانزد فامیلم و اتفاقاً خیلی دوست دارم همسر آیندم از لحاظ تحصیلی در سطح بالایی باشه.
    نگرانیه من بیشتر از اینه که اون خانم تو این مدت به هر دلیلی وارد ارتباط با شخص دیگری بشن که به ایشون نزدیکتره. مثلاً تو دانشگاه (اگه تا الان نشده باشن) که می‌تونه ارتباط به قصد ازدواج باشه. البته این بدین معنی نیست که ایشون آدم بی قید و بندی باشه. اصلاً. بلکه می‌ترسم از اونجا که خانواده‌هامون رفت و آمد خیلی نزدیکی نداشتن و نسبت به شخص خود بنده و اخلاقیاتم و خصوصاً وضعیت مناسبی که در دوسال اخیر کسب کردم، اطلاعات کافی نداشته باشن، همینطوری قصد ازدواج نداشتن بهونه شده باشه. البته دیدی که من از کیفیت روابط دختران و پسران تو دانشگاه در 6 سال تحصیل و کار خودم بدست آوردم و همچنین تجربه سابق خودم، مزید بر علت شده.
    نکته جالب تر هم برای من این بود که مادر اون خانم بدون اینکه نظر دخترشون را در مورد من بپرسن، در همون تماس اول این جواب را دادن. البته توقع من این نبود که تو همون تماس اول، بله بشنوم ولی حداقل انتظارم این بود که جواب نهایی را به بعد از مطرح کردن خواستگاری من از دخترشون و شنیدن نظر خودش، موکول کنن. پس مسلمه این جواب، همون جواب کلیشه‌ای بوده که شاید به خواستگارهای دیگه هم می‌دادن.
    خواهش می‌کنم از صحبت‌های من اینطور برداشت نشه که من به نوعی به دنبال راهی غیر اصولی برای جلب رضایت اون خانم هستم. بلکه با توجه به شناختی که نسبت به خودم و وضعیتم دارم، تقریباً مطمئنم که از نظر اون دختر خانم گزینه‌ای خواهم بود که جای تأمل داره.
    با این تفاسیر، به نظر شما نگرانیه من بی مورده؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 17 شهریور 91 [ 18:32]
    سطح
    55
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    157

تشکرشده 160 در 86 پست

Array

با سلام
    برادر گرامی خواهش میکنم یه تحقیق جزیی در رابطه با ازدواج فامیلی انجام بدید,بعد دست به اقدامات نعدی بزنید.
    از لحاظ پزشکی و علم ژنتیک یکی از پر خطرترین انتخاب ها ازدواج فامیلیست.
    از مشاوری شنیدم که این شکل ازدواج ها در برخی کشورهای اروپایی ممنوع اعلام شده.
    خواهش میکنم آگاهانه حرکت کن.

6. 2 کاربر از پست مفید mohajer تشکرکرده اند .

mohajer (جمعه 22 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 36 در 14 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer
    با سلام
    برادر گرامی خواهش میکنم یه تحقیق جزیی در رابطه با ازدواج فامیلی انجام بدید,بعد دست به اقدامات نعدی بزنید.
    از لحاظ پزشکی و علم ژنتیک یکی از پر خطرترین انتخاب ها ازدواج فامیلیست.
    از مشاوری شنیدم که این شکل ازدواج ها در برخی کشورهای اروپایی ممنوع اعلام شده.
    خواهش میکنم آگاهانه حرکت کن.
    مهاجر جان عزیز تشکر.
    فکر نمی‌کنم نگرانی خاصی باشه. دختر دختر دایی پدرم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)