به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 بهمن 93 [ 11:56]
    سطح
    29
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 12 پست

Array

بددلی و بدبینی همسرم

با سلام دختری 23 ساله هستم که مدت 2 سال است با آقایی 25 عقد کرده ام قبل از آن مدت 5 سال با هم دوست بودیم که رابطیمان در حد روابط جنسی هم بود
    همسرم در روز سوم عقد بدون هیچ دلیل و اتفاق خاصی در هنگام رابطه جنسی به من گفت من فکر می کنم که تو دختر نیستی و بعد خیلی راحت خوابید روز بعد از آن من به دکتر مراجعه کرده و با این که برایش نامه دختر بودن خودم را آوردم هنوز هم گویی باور ندارد
    مشکلات ما علاوه بر این موضوع حساسیتهای بیخود اوست مثلا به خانه دوستت نرو که من تنها به عنوان های کاری و نه تفریحی و هنگامی که شوهر دوستم نیست آنجا میروم دلیلش هم این است که از کجا معلوم او خوب است؟
    رفتن به دکتر مرد به تنهایی برایش مورد دارد
    بسیار زود عصبی میشود
    در طی این دو سال تنها یک موبایل برایم هدیه گرفته و چند وقت پیش که از او درخواست 50هزار تومان پول کردم با این که 600هزار تومان پول همراهش بود سرباز زد
    در هنگام سفر به خانه خدا در هتلمان بر روی حسگر موجود در اتاق دستمال کاغذی کشیده بود چون فک میکرد وبکم است
    لطفا راهنماییم کنید چون مادرش هم آدم خیال پرداز وبددلی است و در انتها هر دویمان مهندسیمان را گرفته ایم

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: بددلی همسر

سلام شیما جان

خوش اومدی به همدردی

خودت هم در ایجاد این بددلی بی تقصیر نبودی..ایننکه تن به روابط جنسی دادی د راون موقع خوب یاعث شده ایشون فکر کنه نکنه با کس دیگری هم بوده...

شاید دوستت مورد تایید همسرت نیست.واقعا از کجا معلوم که خوبه/؟

شما چرا کاری میکنی که ایشون حساس بشه؟چرا با وجود این همه دکتر زن در تمامی رشته ها پیش دکتر مرد میرید؟

در مورد حسگر اتاقتون هم کاملا بهش حق میدم.این همه کلیپی که از روابط و مسائل خصوصی مردم در اینترنته پخشه از کجا میاد؟
    در این زمینه ها الان طوری شده که خیلی باید احتیاط کنید.

میشه بگی اون درخواست 50 هزار تومان رو برای چی کردی؟در چه موقیعتی بودید؟دلیلشو پرسیدی؟
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

3. 4 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (پنجشنبه 21 اردیبهشت 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array

RE: بددلی همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط shima_2
    با سلام دختری 23 ساله هستم که مدت 2 سال است با آقایی 25 عقد کرده ام قبل از آن مدت 5 سال با هم دوست بودیم که رابطیمان در حد روابط جنسی هم بود
    همسرم در روز سوم عقد بدون هیچ دلیل و اتفاق خاصی در هنگام رابطه جنسی به من گفت من فکر می کنم که تو دختر نیستی و بعد خیلی راحت خوابید روز بعد از آن من به دکتر مراجعه کرده و با این که برایش نامه دختر بودن خودم را آوردم هنوز هم گویی باور ندارد
    رفتن به دکتر مرد به تنهایی برایش مورد داردبسیار زود عصبی میشود
    در طی این دو سال تنها یک موبایل برایم هدیه گرفته و چند وقت پیش که از او درخواست 50هزار تومان پول کردم با این که 600هزار تومان پول همراهش بود سرباز زد
    در هنگام سفر به خانه خدا در هتلمان بر روی حسگر موجود در اتاق دستمال کاغذی کشیده بود چون فک میکرد وبکم است لطفا راهنماییم کنید چون مادرش هم آدم خیال پرداز وبددلی است و در انتها هر دویمان مهندسیمان را گرفته ایم
    سلام شیما جان این مساله ای که گفته دختر نیستی... بیشترش بر می گرده به 5 سال دوستی تون و ارتباط جنسی که تو این دوران بوده...
    و کاملا هم طبیعی هست و کلا بد دلی تو این شرایط چیز خیلی شایعی هستش...منظورم اینکه
    این بد دلی زمینه داره و شما تو ایجاد این زمینه مقصری .
    به خاطر همین باید خیلی مراقب باشی که رفتاری نکنی که به بد دلیش کمک کنه.
    ولی چیزهای دیگه ای که گفتی مثل اینکه مثلا دوست نداره بری به خونه دوستت و یا فکر کرده تو هتل شما وب کم باشه آنچنان بدبدلی به حساب نمی اد،درسته شاید حساسیتش زیاده ولی رفتارهای غیر طبیعی نیستن و کاملا قابل درکن..(البته از نظر من)

گفتی به جز یک مبایل هیچ هدیه ای برات نگرفته یا پول نمی ده..خوب این مساله اصلا ارتباطی به بد دلی نداره
    و الان موضوع تاپیک شما بد دلی همسر شماست...

ی سوال مهم
    تو دوران دوستی هم بددل بود...؟
    یا بعداز ازدواج این جوری شده؟
    این تاپیک رو بخون فکرمی کنم برات مفید باشه...
    راهکارهایی برای مقابله با بد بینی همسر

ببخشید من پست های قبلی رو ندیده بودن یک تیکه از حرفام تکراری بود

5. 3 کاربر از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده اند .

نازنین آریایی (پنجشنبه 21 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 12 پست

Array

RE: بددلی و بدبینی همسرم

آره تو دوران دوستی هم یه سری بددلی داشت ولی همیشه فک میکردم با ازدواج رفع میشه
    همیشه بهم میگه من فقط با 20 درصد اعتماد باهات زندگی میکنم
    تا حالا 2بار ازم خواسته پرینت مکالمتمو بگیرم
    یه بار یه نفری بهم لس ام اس تبریک عید داده بود من نشناختمش بهش اس ام اس دادم شما؟
    وقتی شوهرم پیامکمو دید گوشیمو پرت کرد سیم کارتمم درآورد که به تو چه هر کی بوده
    اگه یه وقتی گوشیم انتن نده فک میکنه گوشیمو از دسترس خارج کردم و بساط داریم
    عموی من استاد دانشگاه و روانشناسه چند بار با هم پیشش رفتیم ولی یه بارم که تنها میخواستم برم میگفت نمیخواد بری
    چه معنی داره تو و عموت با هم تو یه خونه باشین
    شب مراسم عقدمون با من دعوا میکرد چرا داییت اومده با تو عکس بگیره داییم 50 سالشه و بچش همسن منه
    اوایل عقدمون یه بار رفته بودم خونه مادربزرگم گفت کی اونجا بود گفتم من و مادربرزگم و پسرخالمم بعدش اومد باهام قهر کرده بود
    هر جا هم که میرم باید بهش اطلاع بدم اما متقابلا اون نباید همچین کاری بکنه چون اون پسره و گاهی شاید تا 11 شب با دوستاش تو خیابون میچرخه
    چند وقت پیشم رفته بودیم با خانواده شوهرم سینما ما 2 ردیف جلوتر بودیم من یه کاری با خواهرشوهرم داشتم سرمو برگردوندم بهم گفت احمق سرتو برنگردون چون فک میکرد ردیف پشت سرم چه خبره

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array

shima_2 گرامی

به تالار همدردی خوش آمدی

همسر شما نیاز به روانپزشک دارد . با توجه به اینکه اشاره داشتی که مادر وی نیز خیال پرداز و بد بین هست ، و در دوران رابطه غلط دوستی نیز بد بینی داشته ، نیازه با مراجعه به روانپزشک از این نظر که آیا پارانوئیا هست یا خیر مطمئن شوید . اگر تشخیص پارانوئیا بود ، دارو درمانی نیاز هست و چگونگی درمان بسته به نوع پارانوئیای وی است ، اگر چنین نبود می توانی مشاوره ، بخصوص از طریق روانشناس بالینی را ادامه بدهید .

اشاره داشتی عموی شما روانشناس هست و به او مراجعه داشته اید ، تشخیص وی چه بود ؟

.

8. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (جمعه 22 اردیبهشت 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 14:53]
    سطح
    25
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,833

تشکرشده 1,864 در 493 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    shima_2 گرامی

به تالار همدردی خوش آمدی

همسر شما نیاز به روانپزشک دارد . با توجه به اینکه اشاره داشتی که مادر وی نیز خیال پرداز و بد بین هست؟؟ ، و در دوران رابطه غلط دوستی نیز بد بینی داشته ، نیازه با مراجعه به روانپزشک از این نظر که آیا پارانوئیا هست یا خیر مطمئن شوید . اگر تشخیص پارانوئیا بود ، دارو درمانی نیاز هست و چگونگی درمان بسته به نوع پارانوئیای وی است ، اگر چنین نبود می توانی مشاوره ، بخصوص از طریق روانشناس بالینی را ادامه بدهید .

اشاره داشتی عموی شما روانشناس هست و به او مراجعه داشته اید ، تشخیص وی چه بود ؟

.

10. کاربر روبرو از پست مفید پیدا تشکرکرده است .

پیدا (جمعه 22 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 12 پست

Array

با سلام به همه شما خوبانی که وقت میزارین مشکلات دیگرانو میخونین و در بهتر زیستن بهشون کمک می کنین
    من قبل از اینکه پیشه عموم که روانشناسه برم پیشه یک از روانشناسانه مجربه شهرمون رفتم همه اینهارو براش توضیح دادم اون آقا میگفت نمیگم بد بینی نداره ولی پارانوییدی نیست
    اما عموی من میگه همسرت شخصیت بسیار عجیبی داره در خانواده ای بزرگ شده که بسیار تحقیر شده (راستش در خانواده شوهرم مامانش بسیار آدم پرخاشگریه یعنی حتی اگر در جمع باشه هیچ ابایی از داد زدن نداره و هیچوقت از کارهای بچه هاش تعریف نمیکنه) ولی با این باحال شوهرت بسیار خودشیفتس.از نظر عموم بد بینی شدید داره
    میدونین وقتی به شوهرم اعتراض می کنم میگه همینه که هست اگه سختته همین الان فکراتو بکن .البته نمیگم من هم بی تقصیر بودم در دوران دوستیم شوهرم قسمم میداد که اگر تو نگویی قبلا چه چیزی در زندگیت بوده من دیگر به این رابطه ادامه نمیدهم من قبلش با هیچکسه دیگری دوست نبوده ام اما همه چیز را مثلا من از فلان آفا در فلان جا خوشم اومده را برایش تعریف کردم چاره ای هم نداشتم به حرفش اعتماد کردم که می گفت گفتن این حرفهها باعث اعتماد بیشتر من میشود.
    دومین اشتباه بزرگم هم این بود که با در یک جمعی به یه آقایی نگاه کردم و بعد قبول کردم که نگاهم معنیدار بوده البته از اون قضیه 1سال و نیم میگذره بماند که چقدر به شوهرم التماس کردم که از خیر جدایی با من بگذرد و چقدر تنبیه شدم قرار شد 100 سکمو ببخشم دیگر تنها حتی برای خرید لباس زیر تنها بیرون نروم در دانشگاه بیش از نیم ساعت نمانم با پدرش برو با پدرش از دانشگاه برگردم هر کسی که پشت سره من حرف زد نیازی به تحقیق ندارد حتما درست است
    یاد آوری اون لحظاتم زجر آوره
    الان شوهرم میدونه که من ریگی به کفشم نیست اینو چندبارم خودش بهم گفته ولی کلا دوست داره یه چماق ودرداره و بالاسرم بکوبه
    البته میگم شوهرم کلا قبل از این ماجرا هم بد دلی را داشت مثلا میگفت در اتاقهای پرو لباس پرو نکن شاید وبکم دارن.یه جمله ای هم همیشه میگه اونم اینه که وقتی زن و شوهریو میبینه میگه طفلک مرده نمیدونه زنش قبلا با کیا دوست بوده
    لطف میکنید مقاله در مورد روحیات افرادی که بیماری بدبینی پارانوییدی دارن بزارین لطفا؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array

شیما جون اون مطالب اولی که گفتی تا حدی زیادی طبیعی بودن ولی خوب با توضیحات بعدیت ...
    همون جور که فرشته عزیز گفتن حتما باید اعتمادش رو جلب کنی و به روان پزشک ببریش
    ولی خوب این مسائلی رو هم که عنوان کردی شاید هر مرد دیگه ای هم بود بدبین می شد چه برسه همسر شما که زمینه هم داشته...
    همسرم بی نهایت شکاک هست
    بدبینی و درمان آن
    امید وارم این مقاله برات مفید باشه

13. کاربر روبرو از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده است .

نازنین آریایی (جمعه 22 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 12 پست

Array

با این حرفتون موافقم که حرفهای من باعث تشدید بدبینی شده اما همون حرفی که تو دوستیمون میزد اینکه بگو تو زندگیت قبلا چیا گذشته نشان بد بینیش نبوده چون اوایل عقدمونم همش می گفت من میدونم یه چیزی هست که تو به من نگفتی اونو که به من بگی من 100% بهت اعتماد می کنم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 12 پست

Array

با توجه به مقالتون که خوندم شوهرم این یژگی رو مطمئنم داره
    هميشه از همه چيز و همه كس دلخور و ناخشنود است و اگر كسي به او توهين يا بي احترامي كرده باشد، هرگز او را نمي بخشد و فراموش نمي كند.

به هيچ كس اطمينان ندارد و مي ترسد از اطلاعاتي كه او به آنها داده، عليه خودش استفاده كنند.[color=#FF0000]

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)