به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آبان 91 [ 13:04]
    سطح
    19
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 15 پست

Array

با شوهر بداخلاق ووسواسیو بهانه گیرم چه کنم؟ تو فکر طلاقم

سلام. یه شوهر بداخلاق دارم.مثلا یه بار یه سوسکی تو دسشویی اومده بود اوقات هر دومونو بخاطرش تلخ کرد. از لحاظ مالی مستقلم.وقتی عصبانی میشه دوس داره بیشتر و بیشتر حرصمو در بیاره و حرفایی بهم بزنه که ناراحت بشم.ولی بازم احساس میکنم نمیتونم ازش جدا بشم چون بهش وابستم. البته از یه لحاظ دیگه. و البته برام سخت خونه ی پدریم برگردم تا حالا چند بار فحش داده و چند بارم کتکم زده. ولی هیچ وقت حرف طلاقو پیش نمیکشه و خودمم هر وقت حرفشو پیش میکشم مسخرم میکنه میگه تو به رابطه ی ج ن س ی عادت کردی، اگه طلاق بگیری دیگه تو خونوادت جات نیس، مگه بچه ای، وقتی باش قهر میکنم شروع میکنه به بد وبیراه گفتن البته از ترسش فقط چند بار قهر کردم.الان 9 ماه ازدواج کردم بچه هم ندارم. 9 ماه دارم تحقیر میکشم مثلا بهم میگه من زن عاقل میخاسم ولی تو عاقل نیسی. یه بار که زدمو و قهر کردم رفتم خونه بابام بابام باش کلی دعوا کرد منم گفتم خوب اشتباه کردی چه انتظاری داری. گفت اینا همش از خریت تو. به طلاق هم فک کردم. خونوادمم میگن طلاق بگیر . دقیقا فک میکنه زن برا کلفتی ساخته شده و من باید همه کارای خونه رو انجام بدم. و اگه کوچکترین نقص و کمبودی تو زندگیمون پیش بیات حتی اگه خودشم مقصر باشه به گردن من میندازه. و داد و بیداد راه میندازه.

من با بچه مخالفم بخاطر همین بداخلاقیاش . وقتی بهش میگم به شدت جبه میگیره.شوهرم هر چی از دهنش در میات میگه بعدشم میگه معذرت میخام دیگه تکرار نمیشه. دوست داره همه کارام و همه چیزو کنترل کنه تو خونه . به من هیچ اختیاری نمیده حتی تو آشپزخونه و طریقه ی مرتب کردنشو و چیدن وسایل هم دخالت میکنه. بخدا از دسش ضعف اعصاب گرفتم برا زن هیچ ارزشی قایل نیس. فک کنم پدرشم با مامانش اینجوری برخورد میکرده. وقتی میریم خونه ی مامانش اینا با همه بد اخلاقی میکنه. اونا خودشونم خیلی جالب با هم حرف نمیزنن. به شدت در مقابل اشتباهاتش جبهه میگیره. توانایی پذیرفتن اشتباهاتشو نداره. و همه ی اشتباهاتشو به گردن من میندازه. از تربیت غلطش. اوایل به عمد اذیتم میکرد و خودش میگه میخام حرصتو در بیارم. از گریه کردنت لذت میبرم. چون دوستت دارم اذیتت میکنم. اما الان دیگه از عمد اذیت نمیکنه.شوهر م خیلی کمال گراست . انتظار داره من ادم کاملی باشم بدون هیچ اشتباه و خطا و اگه غیر از این باشه تو خونه قیامتی به پا میکنه. همینجور که باش زندگی میکنم دلم ازش پر تازه وقتی هم ابراز میکنم یه حرفایی میزنه که دلم بیشتر پر میشه.از وقتی باش ازدواج کردم یه مسافرت خوش یا عروسی خوش نرفتم همشو تو دهنم زهر مار کرد حتی عروسیه خودمون. و من خیلی میترسم اون بیاد از ترس از دس دادنم منو باردار کنه. تا ازش طلاق نگیرم. همش میخات از حقوقی که میگیرم برا منافع شخصیش استفاده کنه همش ازم سو استفاده میکنه. مثلا میگه بریم با پول تو بازارموبایل بخرم برا خودم. البته من تسلیمش نشدم. به زندگی با وسواس نگاه میکنه. از این اخلاقش متنفرم. احساس میکنم ازش چندشم میشه. یادم رفت بگم تو مسیئله ج ن س ی هم ازم توقعات نابجا داره. تحت تاثیر فیلم ها ی پرونو. ااز طرفی از تنهایی وحشت دارم از طلاق میترسم.دیگه نتونم تا آخر عمر ازدواج کنم.

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array

RE: با شوهر بداخلاق ووسواسیو بهانه گیرم چه کنم؟ تو فکر طلاقم

ای بابا یعنی چی که گفته از گریه کردنت لذت می برم؟؟؟تو دعوا این و میگه یا برای توجیه کار خودش؟یا به شوخی؟؟؟
    عزیزم شما کارای خونت رو به خوبی انجام دادی و اون باز دخالت کرد؟یا شاید عیب و نقصی وجود داشته که اون تو کارای خونه دخالت کرده؟منظورم اینه که خونرو همیشه تمیز و مرتب و با سلیقه نگه داشتی و باز اون این حرفا رو میزنه؟یا نه؟

فکر میکنم جلوش خیلی ضعف نشون دادی .این طور نیست؟

مثلا از چی ایراد میگیره که میگی کمال گراست و می خواد که تو بدون عیب و نقص باشی؟
    باید کاری کنی که بهونه دستش ندی عزیزم .
    این که میگی به زندگی با وسواس نگاه میکنه یعنی چی؟میشه بیشتر مثال بزنی؟

از خودت هم بگو از اخلاق و خصوصیات خودت بیشتر بگو .

3. کاربر روبرو از پست مفید tamanaye man تشکرکرده است .

tamanaye man (چهارشنبه 30 فروردین 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 خرداد 91 [ 23:57]
    سطح
    19
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 134 در 57 پست

Array

بها جان....عزیزم شما و شوهرتون چند سالتونه؟ چطور با هم اشنا شدین؟
    خیلی از حرفایی که در مورد شوهرت گفتی واسه هر زنی ناراحت کننده هست اما یه جیزای خیلی خوبی هم توی حرفات هست
    اینکه اذیتت میکنه اما خودش عذر خواهی میکنه و اینکه دوست داره و حاضر به جدایی نیست
    شما فعلا جلوگیری رو مد نظر داشته باشین که الان اصلا موقع بچه دار شدن نیست
    قرص بخور بهترین راه که ناخواسته برادار نشی و خیالت راحت باشه مرتب بیا تاپیکو چک کن مطمئنا جواب میگیری
    عزیزم به جدایی فکر نکن.... زنئگی شما پر از نکات مثبت و چر ارزشه....و همیشه بدون تقصیر از2 طرفه
    حتما یه جاهایی هم شما کارایی کردی که عکس العمل شوهرتون این شده

5. 3 کاربر از پست مفید دلینا تشکرکرده اند .

دلینا (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام بهار جان

چرا سوسک اومد تو دستشویی اوقات جفتتون تلخ شد؟شما چیکار کردی؟ایشون چیکار کرد؟

همه وقتی عصبانی میشن میخوان لج طرفشونو دربیارن !!!!

اول از همه این واژه طلاق رو کاملا از دهان و ذهنت پاک کن.بازم خداروشکر که همسرت نمیگه طلاق

در مورد بارداری نگران نباش.خودت دقت کن که فعلا این اتفاق نیفته.راهاش زیاده.خودتم حتما میدونی

چرا میگه شما عاقل نیستی؟

هزار بار گفتم بازم میگم...

زنی که شوهرش جنبه و ظرفیت حقوقشو نداره و منتظره که زن حقوق بگیره و سریع به حساب پوله برسه نباید بره سر کار.
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

7. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 15 پست

Array

نه خدا شاهده اینطور نیس من در حد توانم کار میکنم. اما میدونی که من یه زن شاغلم و با ندازه ی یه زن خونه دار نمیتونم کار کنم. بعدشم من هر روز خونه رو تمیز میکنم. بطور مثال میگه میوه نباید تو یخچال فاسد بشه. بالای کمد، بالای یخچال، تمیز بشه. مثلا موقعی که ظرفشویی لک چای میگیره نمیذاره من با واکتیس بشورمش. میگه ظرف شویی خراب میشه. یا مثلا میگه روشویی (دستشویی) باید یا جرم گیر شسته بشه. مثلا میگه توالتو با تاید میشوری دلت خوشه تمیز میشه کثیف ترشم میکنی باید با واکتیس بشوریش.یا اصرار داره حمومو با جرم گیر بشورم در صورتی که ما تو آپارتمان زندگی میکنیم. و روشویی و توالت و حموم خیلی کثیف نمیشه. از طریق خاستگاری و سنتی. من 26 سال و شوهرم 28 سال داره. وقتی سوسک اومد گفت بیا تمیزش کن گفتم باشه رفتی تمیزش میکنم. فک کنم دسم بند بود. گفت این خونه که توش زندگی میکنیم تلک دونیه. من آدم بدختیم. که تو این خونه زندگی میکنم. در صورتی که خونمون نو ساز واتفاقا خوب هم هست اما هر خونه ای یه عیبایی داره. مثلا یه بار واحد بالا سریمون اومده بود کار خرابی کرده بود. راه آبشونو سوراخ کرده بود آب حمومش رو سرمون چکه میکرد. اون چند روز ایقد غر زد و سر من داد زد که من چقد بدشانسمو من آدم بدبختیم و من تو خونه شانس نیوردم. سر خود تو کاری که وارد نبود دس زد ینی سقف کاذب خونه. در صورتی که نیاز نبود و اونم تو این کار وارد نبود وخونه خودمونم نبود . سقفو که دست زد ایقد سرم داد زد که خدا میدونه. بعدشم شوهری که ایقد از کارای خونم ایراد میگیره نمیذاره من نرم سر کار. تازه اگه نرم بیشتر با هم دعوا میکنیم بهتر که برم. بخدا خیلی تلاش میکنم که بهونه دستش ندم. اما از اونجایی که هیچ زنی کامل نیس نمیتونم بالاخره یه چیزی پیدا میشه ازم ایراد بگیره. وقتی زدمو و رفتم خونه بابام. بعد ده روز که اومد دنبالم بابام خیلی نصیحتش کرد. خیلی زورش شد اومد خونه گفت حقت بود زدمت. من آدم بدبختیم که گیر تو و خونوادت افتادم. گفت از خریت منه که اون باید این حرفا رو از بابام بشونه. میگفت حقم نبود بابات این حرفارو بهم بزنه. در صورتی که بابام توهینیم بهش نکرد تازه باید کتکشم میزد. خودشو مبرا میدونس از کاری که با من کرده. اصن میگفت مامانم مقصر در حالی که مامان من هیچ ربطی به قضیه نداشت و اون دوس داره بار تقصیراتشو به گردن دیگرون بندازه. چون خودش ظرفیت و تحمل به دوش کشیدن اشتباهاتشو نداره. شما نمیدونیدمن از دستش چی میکشم؟ اون بخاطر یه مسیله ی کوچیک قشقرق به راه میندازه.

9. کاربر روبرو از پست مفید baharr تشکرکرده است .

baharr (پنجشنبه 07 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 15 پست

Array

,وسواسش به زندگی یعنی همه چیز تو زندگی باید بر وفق مرادش باشه.ینی همیشه و در تمام ساعات روز باید همه چیز تو خونه سر جاش باشه. بخدا اگه به زندگیه خودتونم نگاه کنید میبینبد ایطور نیس. هیچ چیز مطلق و صد در صدی وجود نداره. اگر نباشه اون ادم بدبختیه. اگر نباشه اون باید قیامت راه بندازه.در صورتی این دلایلی پیش و پا افتادس اصن دلیل خوبی برا بدختیش نداره. اصن این چیزایی که براش دعوا راه میندازه ارزش دعوا ندارن. انگار دلش میخات الکی اوقتمونو خراب کنه. فوقالعاده ادم منفیه. سر هر چیز کوچیک میگه من آدم بدشانسیم. در حالیکه من خودم شانس زندگیش بودم. من هم سر کار میرم. هم جهیزیم کامل بود. هم بابام تو رهن خونه بهش کمک کرد. هم زیبا بودم. هم قانع. با هیچی زنش شدم. عیبم اینه که غذا هام خوب نیس. و فراموشکارم. که البته خودشم فراموشکار.

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

بهار جان چرا خوب نمیتونی غذا درست کنی؟

مثلا چی رو فراموش میکنی؟

صبور باش عزیزم.چیزی نیست.ازین بدتارشم بودن که درست شده زندگیشون.توکلت به خدا باشه
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

12. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 06 آبان 91 [ 13:49]
    سطح
    15
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    28

تشکرشده 28 در 18 پست

Array

سلام بهار جان
    به هم دردی خوش اومدی
    قبل از همه چیزا میخوام بهت بگم طلاق اصلا فکر خوبی نیست بهش فکر نکن اصلا به قول دوستم مریم123آروم باشین خیلی بدتر از شما هم هستن ولی به طلاف فکر نمیکنن و سغی میکنن زندگیشونو درست کنن نه با طلاق بدترش بکنن
    تو شوهرتو دوس داری و اونم تورو دوس داره اینجوری که خودت گفتی
    اینجوری که من از حرفات برداش گردم همه این رفتارها بر میگرده به خانوادش
    شوهر شما قکر کنم وسواسیه و خیلی دوس داره تو همه چیز دخالت کنه
    آدم خیلی حساسیه و دوس داره همه چیزو با داد و غال و دعوا درست کنه و اصلا صبور نیست
    آره شما درست میگین که هیچ زنی نمیتونه تو خونش همه چیزش کامل باشه ولی شما هم چون شاغل هستی حیلی فرق میکنی با خانم های خونه دار پس آشپزیتو خوب کن یکم
    شما از اول زندیگیتون تا حالا خیلی کوتاه اومدین و به قول معروف به شوهرتون رو دادین اونم داره سو استفاده میکنه
    یکم عوض بشین و نزارین زور بگه بهتون
    وقتایی که عصبانی میشه شما بهش هیچی نگین صبر کنینن آروم بشه بعد باهاش حرف بزنین
    فعلا تا میتونید از بچه دار شدن جلو گیری کنین
    اصلا هم پیش شوهرتون حرف طلاقو نزنین چون بیشتر جساس میشه و بدتر میکنه
    انشاا... بچه های تالا هم کمکتون میکنن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

من هم اوایل آغاز زندگی مشترک همچین وسواسهایی داشتم. کاملا معتقد بودم که دست را فقط باید با مایع دستشویی شست و سرامیک را فقط باید با جرمگیر شست و ...
    نگران نباشید که این وسواسها از بین رفتنی است!
    اولین نکته ای که باید بدانید این است که تذکرات همسرتان، "ایراد گیری" نیست. ارایه راهکار است. چون زندگی خود او هم هست و می خواهد زندگیش به صورت ایده آل در حال اجرا باشد. منظور او ابدا "ایراد گیری" و نشان دادن "ضعف" شما نیست. هر چند ممکن است گاهی به علت کم مهارتی در صحبت از عبارات نامناسبی هم استفاده کند.
    اشکالی که شاید بعضی از مردها در اوایل زندگی دارند، همین دخالت در انجام کارهای منزل است (کاشکی به جای دخالت کمی هم انجام می دادند!!). مردها منطقی (از نظر خودشان) فکر می کنند. چیزهای سنگین زیر . . . سبکها دور . . . خطرناکها عقب . . . شکستنی ها بالا . . . پرکاربردها دم دست . . . بلا استفاده ها توی انبار و ... اما خانمها (که مدیر زندگی هستند مثلا . . .) جور دیگری فکر می کنند. من هم هنوز مطمئن نیستم اما مثلا اینجوری: جهیزیه من جلو . . . اونی که خواهر شور داده توی انباری . . . اونی که فلانی بهش نظر داشت اونجا . . . و .... ()
    این تفاوت طرز فکر باعث دلخوری می شود که البته با کمی کسب مهارت و مرور زمان حل شدنی است.
    پیشنهاد می کنم در اموری که همسرتان به آنها حساس است و وسواس دارد، قبل از انجام آن حتما از خودش مشورت بگیرید.
    برای مدتی به حرفهای ایشان هم توجه کنید. (حرف بدی هم شاید نزنند. چرا آدم کار را درست و اصولی انجام ندهد؟)
    نمی دانم ایشان چقدر در انجام دادن کارهای خانه سهیم هستند، اما می توانید سهم ایشان را در همان موارد مورد وسواس ایشان قرار بدهید تا خودشان زحمتش را به بهترین شکل ممکن بکشند.

15. 8 کاربر از پست مفید mostafun تشکرکرده اند .

mostafun (سه شنبه 26 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 خرداد 91 [ 17:25]
    سطح
    17
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 85 در 13 پست

Array

سلام یه سوال وضیعت خونه خانواده همسرت چطوره؟همه چیز سر جاش؟همه چیز همیشه مرتب؟

17. کاربر روبرو از پست مفید فاطمههه تشکرکرده است .

فاطمههه (شنبه 09 اردیبهشت 91)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)