به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 26 فروردین 91 [ 17:35]
    سطح
    17
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

ازدواج با دختری که میدونم قبلا دوست پسرها داشته.خانوما شما بیشتر کمکم کنید لطفا

سلام به همه دوستان بخصوص زحمت کشان این سایت پربار.
    زود میرم رو اصل موضوع زوم میکنم.
    من حدود یه ساله با دختر خالم رابطه دوستی و اشنایی دارم.خانواده هامونم میدونن.
    قراره دو ماه دیگه برم خواستگاری.من واقعا عاشق ایشونم.(از بچگی بهشون علاقه داشتم)
    ایشونم الان خیلی منو دوس دارنو بهم وابستن.
    این وسط مشکلی هست.این که من از دوستی های قبلشون مطلع هستم.البته فقط در حد دوستی و همکلامی و نه بیشتر.
    منبع من کاملا معتبره.خلاصه این قضیه بهم فشار اورد و بهشون گفتم موضوع رو و ایشونم خیلی ناراحت شدندو بهم گفتند نادونی کردم دنبال عشق میگشتم.کلا خیلی حرفا زد میگف من نمیفهمیدم چیکار دارم میکنمو پسرارو نمیشناختم.الان میشناسمو این حرفا ......

از طرفیم میدونم اکثر دخترا قبله ازشون حداقل دوستی ها دارن.من میتونم گذشتشو کامل فراموش کنم ولی ترسم از ایندس.اینکه نکنه دوباره شیطون بره جلدش.
    البته میشناسمش دختره خیلی دل پاکو عاشقیه.نمازشو همیشه اول وقت میخونه.خواباش همیشه معنویه.
    ولی میترسم تنوع طلب شده باشه
    نمیدونم چیکار کنم.آزمایشش کنم؟نکنم؟یا خیالم راحت باشه؟خیلی بهم حساسه.میترسه همش نکنه دختری باهام رابطه ایجاد کنه.نمیذاره زیاد با کسی نزدیک شم از نظر کلامی یا هر چی.
    خیلی دوسم داره.از اخلاقش میفهمم ادمیه که خیلی شوهرشو دوست خواهد داشت.ولی گذشتش (که میدونم همشم به خاطر مشکلات خانوادگی به بیرون روی آورد و دوستی)یکم ترسم میده و آزار.
    شما خانوما شاید بهتر درکم کنید ازتون میخوام لطفا کمکم کنید.بنظرتون راه چیه؟
    داداشام هم بی نصیبم نذارید از کمکهاتون.
    ممنونم.منتظر کمکهاتون نشستم

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: ازدواج با دختری که میدونم قبلا دوست پسرها داشته.خانوما شما بیشتر کمکم کنید لطفا

سلام

همه ما ممکنه در زندگیمون اشتباهاتی مرتکب شده باشیم .مثل همین دوستی ها و ....
    اما دلیلی نمیشه به خاطر اشتباهاتی که داشتیم تا آخر عمر جواب پس بدیم.
    توبه و استغفار رو برای همچین روزی گذاشتن دیگه

الان سعی کنید دید کاملا منطقی داشته باشید.تحقیق کنید تا خیالتون راحت بشه.

البته این نکته هم حائز اهمیته که ایشون به خاطر مشکلات خانوادگی رو به دوستی های نادرست بردند.یعنی اگر یک روزی بازهم مشکلی پیش بیاد این کار تکرار میشه؟

چند سالشونه این خانوم؟شما چند سالته؟
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

3. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (سه شنبه 23 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

RE: ازدواج با دختری که میدونم قبلا دوست پسرها داشته.خانوما شما بیشتر کمکم کنید لطفا

maryam123 سلام ممنونم
    من 23 سال ایشون 22
    من از ایشون جواب نخواستم.به جز همون قبلنا که یه بار پرسیدم دیگه حتی کوچیکترین حرفم در موردش نزدم.
    درست نیس همش بهش یاد اور بشمو اذیت شه.
    دختره خیلی زیبا و مهربونیه ها خیلیم دلش پاکه.ولی متاسفانه بخاطر مشکلاته پدرو مادرش از کوچیکی،پناه به یه هم کلامه دیگه اورد.یه کسی که دوستش داشته باشه.اینارو خودم فهمیدم اون بم نگفت دوست عزیز
    ایشون فقط گفتند دنبال عشق میگشتندو و گول حرفای پسرارو خورده.و الان چشماش باز شده و اینا

چطوری تحقیق کنم؟راهی واسه تحقیق ندارم.یعنی آزمایشش کنم؟
    اگه آزمایشش کنم از خودم بدم میاد بعدش.میدونم احساسم نسبت به خودم بد میشه.هرچند اون موفق بیرون بیاد از ازمون.

شما خانوما بهم بگید میشه اعتماد کرد؟از کجا میتونم بفهمم؟کمکم کنید بحثه اینده و زندگیمه

این رو هم بگم دوست پسرها داشتند بخاطر حسه تنوع طلبی نبود.
    با توجه به شناختی که از ایشون پیدا کردم احتمالا متوجه منظور شوم اونا میشده و جدا میشده یا شخصیت شون رو سبک میدیده و اینها باعث جداییشون میشده.
    نه مثله بعضی دختها که کلا کرم دارندو مریض روحی اند و همش دوست پسر عوض میکنندو دل شکوندن براشون راحته.(البته جسارت نشه منظورم اصلا به بچه های اینجا نیست.فکر کنم خودتون بیشتر از من با اینجور افراد بر خوردید)
    در فکر ایشون مسائل جنسی بی معنی و در حقیقت بسیار بسیار کمرنگ هست و یا اصلا نیست و فقط دنبال یه عاشقن.

ولی بازم اون ته دلم (فکنم انقد در مورد خیانت ها داستان شنیدم مغزم مغشوش شده)یکم ناراحتمو ترس از تاثیرات سوء این روابط بر مغز ایشون دارم
    نمیدونم.لطفا کمکم کنید

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

حتی خود اون دختر به خودش نمی تونه تضمین بده که در آینده در موقعیت مشابه قبلی سراغ دیگری نره چه برسه شما بخوای

مطمعن بشی.اگر می تونی بهش اعتماد کنی ادامه بدید اگر نه بهتره جدا بشید.

اگر بخوایم وارد ریز روابط هر کسی بشیم ممکنه ردپای جنس مخالف م توش ببینیم.چیزی که مهمه،عمق ردپا و تداومشونه.

همین که دخترخالت متوجه می شده قصد اون پسرها چیه و جدا می شده یه امتیاز مثبته.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

خواهشا دوستان دیگم هم نظراتشونو بگن.
    فرهنگ جان یعنی بعده ازدواجهم ممکنه برگردند به اون افکار؟؟؟اینطوری نگین دیگه.نمیدونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 خرداد 91 [ 23:57]
    سطح
    19
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 134 در 57 پست

Array

برادر عزیز سلام
    من خودم از خانواده ای هستم که همیشه با اینجور دوستی ها مخالف بودن و کلا خانواده متعصبی داشتم خودم هم در این زمینه با اونا موافق بودم و هیچوقت دوست پسر نداشتم
    اما الان که 5 سال ازدواج کردم میبینم دوستانی که قبل ازدواجشون دوست پسر داشتن موفق ترند (البته در حد کلامی نه چیز دیگه) منظورم اینه که مثلا یکی از دوستام از من بیشتر میدونست که چی از نظر مردا غره یا چی اذیتشون میکنه
    واقعا دوستام از من با تجربه تر بودن
    البته الان هم موافق دوستی ها (مخصوصا از نوع آنچنانی)نیستم اما به نطرم میاد میتونه مفید باشه

هیچکس اینجا نمیتونه بگه شما چیکار کنی اما :
    1- شما اگه دختر خالتو که فامیل هستین و از همه چیز هم خبر دارین ول کنی و بری با یه دختر دیگه ازدواج کنی ایا مطمئنی که اون یکی دوست پسر نداشته؟ نه واقعا ممکمه حتی اصلا فکر کنی هیچ موردی نداشته اما بعدا بفهمی
    2 - مساله مهم خودت هستی....شما الان فقط عاشقی وعاشق هم دوست داره هرچیزیرو اونطور که دوست داره ببینه
    تصور کن الان 3 سال از ازدواجتون گذشته....کلی مشکل مالی و اختلاف سلیقه و....خیلی پیزای دیگه ایا هنوزم میتونی همونقدر دوسش داشته باشی
    ایا اگه یه مزاحم زنگ زد خونتون فکرت 1000راه نمیره و همسرتو متهم نمیکنی
    ببخشید که من اینجور رک گفتم اما اگه قرار باشه چند سال دیگه این شکلی بشی همون بهتر که...

اینارو گفتم چون معمولا مردا با این مسائل کنار نمیان و با حرفایی که از دخترخالتون گفتین احتمالا ایشون میتونه کاملا پایبند اصول زندگی باشه
    البته باز هیچ خانومی نمیتونه اینو واست تضمین کنه (چون مخصوصا گفته بودی خانوما نطر بدن)
    به نظر من برو پیش مشاور وبگو میخوام دختر خالموبیارم و براش توضیح بدا که میخوای بدونی این خانم تنوع طلب شده یا نه؟ بعد با هم به بهانه مشاوره قبل ازدواج برین پیش مشاور و....در نهایت اگه چیز نگران کننده ای باشه مشاور بهت تون میگه

8. 2 کاربر از پست مفید دلینا تشکرکرده اند .

دلینا (سه شنبه 23 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

msminos عزیز سلام
    ایشون به مشاوره نمیان.نمیدونم چرا.فقط میگه دوس ندارم.هر چی گفتم همین جوابو داد.گفت بعده ازدواج

البته همیشه حتی از کوچکترین چیز ترسش میگیره نکنه از دستم بده.اینجاهم فکنم چنین ترسی پیدا کرد.بازم نمیدنم.
    هرچی گفتم واسه شناخته بیشتر میریم که از روحیات هم اشنا شیم که بعده ازدواج بهتر به نیازهای هم جواب بدیم هم نشد و قبول نکرد

کلا دختره خوبیه همه جوره(فقط عیبش اینه گاهی خیلی زود جوش میاره البته زود برمیگرده عذر میخواد.که فکنم اینا عوارض زیباییه خیلی زیادشه.البته این ویژگیشو با جونو دل قبول کردم.کلا آدمه سازگار و ارومیم.)

حتی دیگه فکرم قد نمیداد سه بار جاهای مختلف که هر سه شون از اولیای الهین یه جورایی استخاره گرفتمو جالب بود همشون خیلی عالی اومد.همشون خیلییی عالی
    نمیدونم.دلم میخواد فقط بسپارم به خدا.خودم کم اوردم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 12 بهمن 91 [ 18:49]
    سطح
    20
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    تشکرها
    338

تشکرشده 338 در 108 پست

Array

استخاره برای ازدواج نیست.استشاره مقدم است بر استخاره.

11. 3 کاربر از پست مفید 1majid تشکرکرده اند .

1majid (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

دوست عزیز
    شاید بهتر باشه یه مدتی دست برداری باهاش یه کم رابطه تو قطع کنی و تو این مدت منطقی و عقلانی تصمیم بگیری و بعد قدم بعدی رو برداری
    البته نه به خاطر اینکه این خانم دوست پسر داشته یا این حرفها بلکه به خاطر این جملات:

نقل قول نوشته اصلی توسط aref_hamdam

البته همیشه حتی از کوچکترین چیز ترسش میگیره نکنه از دستم بده.اینجاهم فکنم چنین ترسی پیدا کرد

اگر این دخترخانم واقعا به این دلیله که نمیاد مشاوره، ازدواج با چنین خانمی جای تامل داره واقعا!!!
    خوب اگر ایشون شما رو مناسب دیدن که ترسیدن از مشاور بی معناست اگر مشاوره رو قبول ندارن و ... مشکلی نیست به هرحال نظرشه ولی اگر میدونن که به درد هم نمیخورید اما میترسن که شما رو از دست بدن خیلی راحت یه نه بگو و خودتو خلاص کن اصلا اگر ایشون واقعا اینجوری باشند مشکل ضعف شخصیتی دارن شاید به خاطر همین زیاد دوست میشده با همه. میدونسته به درد هم نمیخورند ولی دوست میشده به خاطر اینکه فکر میکنه بدون وجود دوست پسر و جنس مخالف نمی تونه زندگی کنه! حتی اگر اصلا برای هم مناسب نباشن! البته بنده اصلا نمیگم همه ی کسایی که با چندنفر دوست میشدن اینجورین ممکنه بعضیا واقعا به دنبال شخص مناسب بگردن و وقتی میبینن طرف خوب نیست ازش جدامیشن اما اینکه ایشون به خاطر ترس از دست دادن شما حاضر با مشورت با دیگران و منطقی تصمیم گرفتن وحتی فکر کردن در اینباره نیست اصلا نشونه ی خوبی نیست.

کلا دختره خوبیه همه جوره(فقط عیبش اینه گاهی خیلی زود جوش میاره البته زود برمیگرده عذر میخواد.که فکنم اینا عوارض زیباییه خیلی زیادشه
    (؟؟!!!))

ببخشید دوست عزیز شمابراساس کدوم منطق و نظریه ای تشخیص دادین که زودجوش آوردن ایشون از عواض زیباییشه؟!! فکر کنم شما هم کاملا اسیر احساساتین متاسفانه!

حتی دیگه فکرم قد نمیداد سه بار جاهای مختلف که هر سه شون از اولیای الهین

یعنی چی که از اولیان؟! هرکی مشهوره که نشد اولیاء خدا! پسر خوب الکی خودتو گول نزن که اولیا بودن و ...

13. 6 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (دوشنبه 13 شهریور 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام بازهم خدمت شما

همونطور که آقا مجید گفتن گرفتن استخاره برای ازدواج درست نیست
    نکته دیگر اینکه استخاره هم در صورتی جوابش درسته که شما تمامی راهای منطقی و عقلانی رو طی کرده باشین و همه چیز رو سنجیده باشین اما سر دو راهی قرار بگیرین...

نقل قول نوشته اصلی توسط aref_hamdam
    اگه آزمایشش کنم از خودم بدم میاد بعدش.میدونم احساسم نسبت به خودم بد میشه.هرچند اون موفق بیرون بیاد از ازمون.
    آزمایشش کنید از خودتون بدتون میاد !؟!!
    لطفا منطقی برخورد کنید
    الان آزمایش نکنید و پس فردا فقط یک عمر پشیمونی داشته باشید..اون موقع از خودتون خوشتون میاد ؟!!!!

ضمنا برادر گرامی این ایراد کمی نیست که زود جوش میاره و زود هم معذرت خواهی میکنه !!

الان یکی از اصلی ترین مشکلات بچه ها که در تالار پست دارن اینه که به اعصابشون مسلط نیستن و زود از کوره در میرن و در اون لحظه عصبانیت خیلی از حرمت ها ممکنه شکسته بشه و ...

سازگاری و ارومی خوبه برادر من

اما هرچیزی حدی داره و بیش از حد سازگار بودن شما چیز خوبی نسیت

خواهشا احساسات رو بذارین کنار و نگران زندگی اینده خودتون و اون خانوم باشین

گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

15. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (چهارشنبه 24 اسفند 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)