به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 آذر 91 [ 14:54]
    سطح
    20
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    611

تشکرشده 614 در 130 پست

Array

ای کاش همه ی همسران دنیا می خواندند . . .

دوستان این متن مال من نیست. باید بگم همه ی بندهاشو قبول ندارم ولی وقتی خوندمش، حس کردم متن ارزشمندیه و شاید یکی از بندهای اون، کلید رفع مشکلات هر کدوممون باشه.
    پس تقدیمش می کنم به همه ی شما.
    ای کاش زن زندگی ام بداند:

1– مرا تحسين كن.

2 – مي دانم كه هميشه با من موافق نيستي و برخي از تصميم هايم را نمي پسندي، اما هميشه تاكيد كن كه عاشقم هستي.

3 – سعي كن نيازهاي مهم مرا برطرف كني، مثل نياز جنسي و صداقت.

4 – مرا همين طور كه هستم بپذير و سعي نكن مرا تغيير دهي.

5 – طوري با من رفتار كن كه احساس كنم بي همتا هستم. گاهي مردها مثل پسربچه ها مي شوند.

6 – اگر مي خواهي با من حرف بزني، اول از من بپرس كه در حال و هواي گفت و گو هستم يا نه. اگر نيستم، اصرار نكن.

7 – ما مردها گاهي به غار خودمان پناه مي بريم. كمي به من زمان بده تا از غارم بيرون بيايم؛ آن گاه خودم به سوي تو خواهم آمد.

8 – وقتي گيج و سردرگم هستم به من نگو چه كار بايد بكنم. وقتي در اين حالت هستم سعي كن به نحوي مرا به مسير مناسب برگرداني.

9 – هرگز مرا با شوهر ديگران مقايسه نكن.

10 – كارم برايم مهم است و من به آن نياز دارم. زماني كه از كارم رضايت دارم، درباره چيزهاي ديگر نيز احساس خوبي دارم.

11 – درك كن كه براي كسب آرامش نياز دارم تلويزيون تماشا كنم، به خصوص مسابقه فوتبال.

12 – درك كن كه خيلي دوست دارم گاهي براي رابطه جنسي پيشقدم شوي.

13 – سعي نكن براي هر كاري كه مي كنم مرا سوال پيچ كني و از من توضيح بخواهي. به قضاوتم احترام بگذار.

14 – به پدر و مادرم و خانواده ام احترام بگذار.

15 – زماني كه عصباني مي شوم، سعي كن صبور باشي.

16 – هرگز تصور نكن از قبل درباره هر حرفي كه به تو مي زنم فكر كرده ام. از اين رو، مرا سرزنش نكن چرا حرفي زده ام كه تو را عصباني كرده است.

17 – نزد خانواده خودم و خانواده خودت و دوستانم از من بد گويي نكن.

18 – بيشتر مسايلي كه بين من و تو مي گذرد، محرمانه است؛ قرار نيست ديگران از آن مطلع باشند.

19 – وقتي با لحن پرتوقع حرف مي زني، چيزي جز اين نمي شنوم كه به اندازه كافي مفيد نبوده ام و در را ضي كردن تو ناكام شده ام.

20 – تا زماني كه به طور مستقيم از تو درخواست توصيه نكرده ام، يعني خواهان هيچ توصيه اي نيستم. توصيه هايي كه در اين جور مواقع مي كني باعث مي شود احساس كنم مي خواهي براي من تعيين تكليف كني.

21 – خواهشم از تو اين است كه هرچه را مي خواهي، از من درخواست كن؛ چون به طور غريزي نيازهاي تو را به ياد نمي آورم.

22 – به ياد داشته باش كه من دوست دارم كارهايي شخصي مختص خودم داشته باشم كه تحت اختيار خودم باشد.

23 – من بيشتر دوست دارم كارهايي را برايت انجام دهم كه خودم آنها را انتخاب كرده باشم، نه اين كه مجبور باشم انجامش دهم.

24 – اگر گاهي پيش مي آيد كه از تو فاصله مي گيرم و بي توجهم، خيال نكن تو را دوست ندارم بلكه بي توجهي ام شايد نشانه اين باشد كه تحت فشار و تنش هستم.

25 – اگر در رابطه جنسي رضايتم تأمين شود، هر نوع دلخوري و فشار عصبي و تنش كه در من وجود دارد، ناپديد خواهد شد.

26 – ما مردها فقط خواهان رابطه جنسي نيستيم بلكه خواهان عشق هستيم و تنها راهي كه مي توانيم عشقمان را ابراز كنيم، رابطه جنسي است.

27 – وقتي به داشتن رابطه جنسي با من اشتياق نشان مي دهي، اين پيام را به من مي رساني كه پذيراي من هستي و به من اعتماد داري. بدين طريق مي توانم احساس قدرت كنم.

28 – اگر نتوانم «نه» بگويم احساس مي كنم تحت سلطه هستم. وقتي آزادي «نه» گفتن را داشته باشم، احتمال «بله» گفتنم بيشتر مي شود.

29 – گاهي با هم جر و بحث و دعوا مي كنيم؛ چنين چيزي طبيعي است. اما مراقب حرف هايي كه به من مي زني باش و هرگز خيال نكن ديگر دوستت ندارم.

30 – همان طور كه تو عاشق گل گرفتن هستي، من هم دوست دارم چند ساعتي با دوستانم خوش باشم؛ اما مطمئن باش با شوق و ذوق و انرژي بيشتري نزد تو برخواهم گشت.

31 – قرار نيست همه كارها را با هم انجام بدهيم. اگر من مي خواهم تلويزيون تماشا كنم و تو دوست داري به سينما يا خريد بروي، بهتر است هركدام به فعاليت مورد علاقه خودمان بپردازيم.

32 – اين حقيقت را بدان كه من ذهن خوان نيستم. پس اگر خواسته و نيازي داري، به من بگو.

33 – گاهي به طور غيرمنتظره بغلم كن و به من ابراز عشق و علاقه كن.

34 – هرگز در حين ارتباط جنسي تحقيرم نكن، سرزنشم نكن، مرا ناتوان نخوان و نگو كه مرد نيستم.

35 – مي دانم تو مادرم نيستي، اما گاهي دوست دارم بچه شوم و تو خواسته هاي مرا برآورده كني.

36 – هرگز خيال نكن من آدم كامل و بي نقصي هستم. اما بدان كه تمام سعي ام را مي كنم تا قهرمان زندگي ات باشم.

37 – هميشه مرا منبع آرامش، شادي و سرگرمي ات ندان. گاهي هم بايد بتواني براي خودت شوهري كني.

38 – به ياد داشته باشد كه من عاشق زني قوي و توانمند و مستقل هستم، نه زني نيازمند و وابسته.

39 – هرگز سكوت مرا به اشتباه تفسير نكن. سكوتم به معناي بي توجهي به تو نيست بلكه درواقع مي خواهم بگويم: «هنوز نمي دانم چه بگويم. اما دارم درباره اش فكر مي كنم.»

40 – وقتي در حال فكر كردنم يا در غارم فرو رفته ام، سعي نكن از من انتقاد كني، به من راه حل نده، از من نخواه احساساتم را بيان كنم، به حالم تاسف نخور. فقط به من زمان بده.

41 – گاهي احساس مي كني از تو فاصله گرفته ام. اين امر طبيعي است چون من به استقلال نياز دارم. اما پس از مدتي به سوي تو بازمي گردم چون به عشق و صميميت تو نياز دارم.

42 – احساساتت را با من در ميان بگذار و اجازه نده روي هم انباشته شوند، مبادا ناگهان منفجر شوند.

43 – برايم خيلي مهم است كه به قدرت و توان مردانگي ام باور داشته باشي و بداني كه مي توانم از پس مشكلات بربيايم.

44 – به من براي رشد و تغيير كمك كن. اين بدان معنا نيست كه مرا سرزنش و در موردم قضاوت كني، من زن زندگي مي خواهم نه زن ايرادگير.

45 – برايم غذاهاي خوشمزه درست كن، با اين كار بيشتر احساس عشق مي كنم.

46 – به من اجازه بده گاهي به تنهايي يا با دوستانم به مسافرت بروم، همان طور كه من چنين فرصتي به تو مي دهم.

47 – وقتي به بچه ها ويتامين مي دهي، مرا هم فراموش نكن!

48 – به من فرصت بده عشق ورزيدن را بياموزم و درمورد تو به كار ببرم.

49 – وقتي مشكلي داري به من بگو. درست نيست به من بگويي مشكلي ندارم و سپس از من توقع داشته باشي حدس بزنم مشكلت چيست.

50 – هميشه باورم كن.

2. 22 کاربر از پست مفید hamdardi1390 تشکرکرده اند .

hamdardi1390 (پنجشنبه 11 اسفند 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 شهریور 91 [ 19:12]
    سطح
    25
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    514

تشکرشده 500 در 163 پست

Array

RE: ای کاش همه ی همسران دنیا می خواندند . . .

عالی بود دوست عزیز:
    من از تایپتون پیرینت گرفتم.ولی چند نکته هاش روباید اصلاح بشه .بعضی حرفهاش با تنه زدن بود باید از لحن مهربان تری استفاده بشودکه طرف مقابل به شخصیت زنانه اش بر نخورد.

4. 2 کاربر از پست مفید کبوتر تشکرکرده اند .

کبوتر (سه شنبه 12 اردیبهشت 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 تیر 91 [ 15:10]
    سطح
    21
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,069

تشکرشده 1,083 در 257 پست

Array

راستش اينارو كه خوندم خيلي دلم گرفت

من خيلي از اين مطالبو رعايت كردم و بهشون اعتقاد داشتم اما انگار وظيفه من بود

كاش مردها هم ياد ميگرفتن چطور با همسرانشون برخورد كنن

ولي همه اش تو يه چيز خلاصه ميشه :احترام گذاشتن به هم و تفاوتهاي هم ودرك تفاوتها

ممنون از مطلبتون

6. کاربر روبرو از پست مفید naghashi تشکرکرده است .

naghashi (دوشنبه 11 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 مرداد 91 [ 01:03]
    سطح
    15
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    18

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

لطفا 50 مورد "ای کاش مرد زندگی ام بداند" رو هم بذارید، چون این متن بدون مکملش فاقد نتیجه مثبت، موفق و نهایی است.

8. کاربر روبرو از پست مفید rain rain تشکرکرده است .

rain rain (سه شنبه 12 اردیبهشت 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 92 [ 01:58]
    سطح
    30
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,315

تشکرشده 1,426 در 250 پست

Array

خیلی قشنگ بود و حقیقت زندگی همینه اما وقتی اختلافات بروز میکنه در همون لحظه اجرا کردنشون خیلی سخت میشه خیلی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)