به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 اردیبهشت 93 [ 08:47]
    سطح
    27
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

قهر 1 ماهه و شرایط برگشتن پدر زنم

سلام دوستان بنده 28 سالمه و 1 و نیم سال ازدواج کردم..بنده همسر مهربانی دارم تا زمانی که انتقادی از خانوادش و خودش نشه و همه چیز بر وفق مرادش باشه..
    ایشون بی نهایت لوس و نازپرورده بار اومدن...بسیار بابایی و حمایتی بیش از حدی از طرف پدرشون رو میبینم (مخصوصا الان )
    از 1 سال پیش ما سر مسائلی ریز و درشتی ساده ای دعوا و قهر داشتیم...مثلا چیزهایی مسخره ای مثل 5شنبه یا جمعه رفتن به خونه ی خانواده ها که کدام رو کی بریم..
    یا خیلی چیزهای پیش و پا افتاده.. بعضی موقع ها موجب به بیرون رفتن ایشون از خونه میشد که با ممانعت من و پس زدن دست من و ایجاد برخورده فیزیکی بین ما میشد...که همیشه عامل شروع ایشون بودن..(منظورم اینه که من هیچ موقع بدون اینکه ایشون حرکت تنش زا و برخورده فیزیکی داشته باشند ..از طرف من شروع نمیشد..)
    اخرین دیدار ما در خانواده اونها بودن حضور پدر ایشون (ماموریت بودن) بودیم..و من با ایشون قهر بودم و حرف نمیزدیم تا اینکه من برای هواخوری 2 ساعتی رفتم بیرون و 10 شب اومدم خونشون برای بردن ایشون به خونه..
    که با عصبانیت مادر ایشون و لرزون حرف زدن ایشون با این جمله که اینها چه کاریه شما میکنید و من دخترمو لای پر قو بزرگ کردمو ..... که با توجه به بیماری مادرش ..همسر بنده بدون اینکه ببنیه من فقط دارم گوش میکنم به من توهین کرد که برو از خونه بیرون و گمشو که حال مادرم بده..منم گفتم دخترتوت ارزونی خودتون و اومدم بیرون والان 3 هفته بدون هیچ تماسی جدا زندگی میکنیم..
    دیروز پدر بنده به دیداره پدر ایشون در بیرون از منزل رفته و گفتند که به چه دلیل خانوادتون توهین کرده به پسرم و همسرش در خونه شما هست؟
    که متاسفانه با گلایه ها ی پدر زنم که دختر برای من عزیزه و تا حالا به من نگفته بود که 4 بار کتک کاری کردن و من اجازه نمیدم که برگرده و بایر راه قانونیش رو بریم و میدونم پسر شما هم عوض نمیشه و حتی اگه 1 درصد هم قرار باشه اینها باهم زندگی کنند شرایط دارم ..
    1-- پاسپورت و شناسمه دخترم رو میخوام
    2--تحویل صندوق امانات حاوی سکه و طلا شب غروسی به ما
    اون موقع اکه قرار باشه این با هم زندگی کنند که من فکر نمیکنم 6 ماه دوام بیارند..
    1-تعهد مهزری بابت اینکه پسر شما دیگه فحش و کت نمیزنه
    2-خرید خونه برای اینها و زدن 3 دونگ به اسم دخر من

به نظرتون با توجه به این شرایط بنده تن به این کار بدم و با توجه به اینکه حق خودم رو میدونم که از من معذرت بخواهند ..بروم و من معذرت خواهی کنم و زیر بار این شرایط نرم...با اینکار شرمندشون میکنم....
    یا اینکه دادخواست عدم تمکین بدم تا خودشون پشیمون شند؟؟
    اگه من کنار بیام و برم معذرت خواهی اینها پرو نمیشند ؟؟
    بت توجه به اینکه دوستان این قهر اخری کاملا مقصر همسر من بود و خودش هم میدونه ولی غرور کاذبی که داده نمیذاشت بیاد جلو و باعث شد تا پدرش ار همه دعواهای قبلی ما رو شد..که الان میگه از الان دیگه اختیار دخترم دست خودمه...

2. کاربر روبرو از پست مفید mehrdad399 تشکرکرده است .

noamooz (جمعه 08 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

RE: قهر 1 ماهه و شرایط برگشتن پدر زنم

به نظر من با همسرتون صحبت كنيد و خودتون مشكل رو حل كنيد
    اجازه ندين ديگران برا زندگيتون تصميم بگيرن
    يه هر حال همسرتون رو ميشناسيد از دري وارد شيد كه ايشونو راضي ميكنه

4. 4 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (یکشنبه 07 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گلنوش67
    به نظر من با همسرتون صحبت كنيد و خودتون مشكل رو حل كنيد
    اجازه ندين ديگران برا زندگيتون تصميم بگيرن
    يه هر حال همسرتون رو ميشناسيد از دري وارد شيد كه ايشونو راضي ميكنه
    ببنید من انتظار داشتم اونها بیان جلو...
    به خاطر اینکه اون دعوای لفظی اخرمون که 100% مقصرش همسر بنده هستند من این انتظارو داشتم..
    اگه من برم جلو و بخاطر دعوای قبلی که قبلا قهر و اشتیهاش تمام شده و الان پدرش فهمیده ..معذرت خواهی کنم ..به نظرتون اینها پرو نمبشند ؟؟
    دوباره سره هر بحث و جدالی قهر کردن زنم و اومدن من و معذرت خواهی بنده براشون عادت نمیشه ؟؟
    ایا اگه زنم نیومد بیرون واشه حرف زدن و مجبور شدم برم اونحا با خانوادش صخبت منم و شرایطس که گفتم رو گذاشتند قبول کنم ؟؟
    ایا سکه های شب عروشی مگکه مال زن و شوهر نیسک که ادعای اینکه مال زن هست رو میکنند.؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

به نظر من خانواده همسرتون دارن احساسي عمل ميكنن.متاسفانه اين رفتار موجب بدتر شدن اوضاع ميشه
    اونا به صرف اينكه بچشونه و دوستش دارن همچين كارايي ميكنن.فكر ميكنن شما برا دخترشون خونه به نام بزنيد خوشبخت شده ( چه تفكر اشتباهي)

به نظر من شناسنامه و پاسپورت و همچنين طلاها بايد خانه خودتان باشد.

اينكه گفتين خريدن خونه براي اينها يعني چه ؟ يعني براي خانواده همسر؟

پدرشون كه اين شرطا رو گذاشتن گفتن اگه شما عمل نكنيد چه ميشود؟

7. 2 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (یکشنبه 07 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گلنوش67
    به نظر من خانواده همسرتون دارن احساسي عمل ميكنن.متاسفانه اين رفتار موجب بدتر شدن اوضاع ميشه
    اونا به صرف اينكه بچشونه و دوستش دارن همچين كارايي ميكنن.فكر ميكنن شما برا دخترشون خونه به نام بزنيد خوشبخت شده ( چه تفكر اشتباهي)

به نظر من شناسنامه و پاسپورت و همچنين طلاها بايد خانه خودتان باشد.

اينكه گفتين خريدن خونه براي اينها يعني چه ؟ يعني براي خانواده همسر؟

پدرشون كه اين شرطا رو گذاشتن گفتن اگه شما عمل نكنيد چه ميشود؟
    دوستان فرمودند که برای من و همسرم--3 دونگ من و 3 دونگ همسرم
    در ضمن منم نظرم همینه که اونها احساسی عمل میکنند و گام در راستای بدبخت کردن دخترشون برمیدارند..
    الان که با یکی مشورت کردم به این نتیجه رسیدیم که به یکی از اقوام ریش سفید خودم صحبت کنم که زنگ بزنه با پدرش در مورده اینکه فیکر نکنه به این راحتی میتونه طلاق و مهریه دخترشو بگیره و داره با دست خودش اونو بدیبخت میکنه..اخه اون فامیلمون از موضع قدرت حرف میزنه و مدیر یکی از دستگاههای دولتی هست...
    شما بگید به خدا... این چه خانواده یی هست که من گیرشون افتادم..بنده نه معتادم نه دست بزن دارم نه زن بازم --دستم به جیبم میرسه ..سینما رستوران مسافرت خارج - دیگه چرا واسه چند تا کتک کاری دو طرفه باید همچین حرفهای بیخودی رو پیش بکشند ؟؟
    اینکه میفرمایید سکه باید خونه باشه منظورتون دسته خودم در صندوق امانتم هست دیگه ؟؟ اگه گفتن باید بیاری بدی دخترمون چی بگم ؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 اسفند 90 [ 11:18]
    سطح
    14
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    66

تشکرشده 63 در 25 پست

Array

مهرداد عزیز
    با مطالعه آنچه نوشته اید تصور میکنم در حال صحبت درباره یک معامله مانند منزل یا اتوموبیل هستید. شما و همسرتان در مورد تصمیم گیری برای ادامه زندگی و شرایط آن مختار هستید اما دخالت اطرافیان در این مورد حتی اگر منجر به توافق اولیه گردد می تواند در آینده مشکلات متعددی برای شما زوج گرامی به دنبال داشته باشد. توصیه میکنم ضمن احترام به تجارب دیگران زندگی آینده خود را تنها بر پایه تصمیمات مشترک خود و همسرتان بنا نهید. البته چنانچه طبق اظهارات شما فرض کنیم ایشان تحت تسلط و هدایت خانواده خود قرار داشته باشند ، کار برای شما جهت تصمیم گیری مشترک دشوار خواهد شد.
    توصیه میکنم با همسر خود مذاکره و ضمن احترام به اعتقادات و شرایط خانوادگی ایشان و بدون متهم کردن یکدیگر، به منظور حل مشکلات و توانمند سازی خود جهت ادامه زندگی مشترک به شکلی سالم جهت زوج درمانی به روانشناس مجرب مراجعه و تا شروع جلسات مشاوره از زندگی در یک منزل خودداری نمایید. جهت پرهیز از تخریب روابط بین دو خانواده از تماس با خانواده ایشان خودداری و از ایشان بخواهید علت این مساله را برای خانواده خود شرح دهند. جلسات زوج درمانی به شما در یادگیری نحوه شکل دهی روابط ، چگونگی بیان و ارتباط کلامی ، راهکارهای افزایش همدلی ، مدیریت خشم و . . . کمک بسیار خواهد نمود.
    برای مذاکره با همسر خود در این رابطه اکیدا توصیه میکنم از متهم ساختن یکدیگر خودداری و مشکل را از هر دو طرف فرض نمایید.
    موفق باشید

10. 6 کاربر از پست مفید titapeli تشکرکرده اند .

mehran1980 (شنبه 24 فروردین 92), titapeli (جمعه 12 اسفند 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام خدمت شما برادر گرامی
    بابت مشکلات پیش امده متاسفام
    البته از این دعواها در همه خونه ها وجود داره و همشون راه حل دارن....

اولا همسر شما باید بدونه حق نداره اقدام به ترک منزل کنه هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ شرعی این کار قابل قبول نیست
    اینکه پدر و مادرهمسرتون دخترشونو لای پر قو و ..از این حرفا....اگر واقعا ان اعتقاد رو داشتن بهتر بود اصلا دختر شوهر نمیدادن چون قرار نیست در منزل مشترک هرروز بگو و بخند و شادی باشه
    بلکه زندگی مشترک مشکلات و سختی های خاص خودش رو داشته

برادرم اولین اشتباه شما این بود که پدرت رو واسطه کردی در حالیکه اینطور که خودت میگی اشتباهی نکردید
    بهتر بود صبوری میکردید...همین کارتون در شرایط گذاشتن پدر خانومتون خیلی موثر بوده
    ثانیا برای خانواده همسر شما باید مشخص بشه که دختر بعد از ازدواج اختیار و مسئولش شوهرشه

به نظر من به هیچ عنوان زیر بار هیچکدام از شرطهاشون نرید...(به شرطیکه خودتون هم در خلوت خودتون از بی گناه بودنتون مطمئن باشید)

برای قانونی اقدام کردن..
    این رو بذارین آخرین راهکارتون..چون در جریان اقدامات قانونی حرمتها ازبین میه و ممکنه کار بدتر بشه
    بهترین کار در ان شرایط صبوری هستش.
    بذارید اگر هم قراره اقدام قانونی بشه از سمت اونا باشه نه شما

ضنا الان همسر شما تحت تاثیر پشتیبانی نامربوطه خانوادشه...
    بهتره جایی باهم قرار بذارید(بیرون منزل) و رو در رو صحب کنید
    شاید همسر شما قلبا راضی به این شروط پدرش نباشه

اگر راصی به ملاقات نشد شما هم همه چیز رو بسپرید به زمان...
    چون هر گونه اقدام عجولانه ممکنه کا رو بدتر کنه

برادر عزیز شرایط شما رو درک میکنم ولی ایو بدونید که صبوری در اینجور مسائل خیلی به درد میخوره
    انشاالله که مکلتون حل میشه

من پست دومتونو الان دیدم...
    خواهشا هیچ اقدامی نکنید....به خصوص از نو ع تهدید آمیزش
    الان هر کار نسنجیده ای باعث ایجاد انفجار میشه

خواهش میکنم فعلا صبور باشید و سعی کنید با همسرتون تنهایی صحبت کنید

همسر شما اگر واقعا به شما و زندگی علاقه داشته باشن و سکوت شما رو ببینن نگران زندگیشون خواهند شد و خودشون قدم برمیدارن
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

12. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (جمعه 12 اسفند 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

mehrdad399 گرامی

شما نیازه ابتدا سهم خودتون از ایجاد مسائل بینتون را صادقانه مشخص کنید . خودتون هم می دانید که از سوی شما هم اشکالاتی وجود دارد و نوع برخوردهای شما هم مسئله ساز هست . ما هم در اینجا روی همسر شما و رفتارهایش متمرکز نمی شویم ف می خواهیم به شما کمک کنیم تا دریابید که بهترین رفتار با شرایطی که دارید چی هست تا ضامن دوام زندگیتون باشد ، بنا بر این نیاز داریم که صادقانه از خودتون بگید . لذا برای اینکه راهنمایی درست را دریافت دارید به سئوالات زیر پاسخ دهید :

1 - اشتباهات و عیبهای خودتان از نظر خودتان چی هست ؟

2 - اشتباهات و عیبهای شما از نظر همسرتون چی هست ؟ ( همسرتون از کدام رفتارهای شما ابراز ناراضایتی و دلخوری می کند ؟

تقاضا می کنم لیست کنید به تفکیک . و نگران اینکه اگر از خودتون و ایراداتون بگید اینجا به شما منفی نگاه میشه نباشید . همه ما در کنار نقاط قوتمون ضعفهایی هم داریم که موفق تر کسی هست که دواطلبانه و پیش از هر مسئله ای در پی شناخت این ضعفها و برطرف کردن آنها باشد تا قبل از هر کسی خودش به احساس رضایت درونی از خود برسد و از این احساس رضایت نشاط و لذت را دریافت و شور زندگی پیدا کند .

ضمناً در رابطه با همسرتان فعلاً هیچ اقدامی نکنید و سکوت کنید و اجازه بدهید کمی به کمک تالار آنالیز صورت بگیرد تا گره ها روشن و ابعاد و ریشه مسائل شما آشکار و .... شود تا راهنمایی درست و کارساز صورت گیرد .

منتظر پاسخ دقیق شما هستم .

.

14. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 08 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    mehrdad399 گرامی

شما نیازه ابتدا سهم خودتون از ایجاد مسائل بینتون را صادقانه مشخص کنید . خودتون هم می دانید که از سوی شما هم اشکالاتی وجود دارد و نوع برخوردهای شما هم مسئله ساز هست . ما هم در اینجا روی همسر شما و رفتارهایش متمرکز نمی شویم ف می خواهیم به شما کمک کنیم تا دریابید که بهترین رفتار با شرایطی که دارید چی هست تا ضامن دوام زندگیتون باشد ، بنا بر این نیاز داریم که صادقانه از خودتون بگید . لذا برای اینکه راهنمایی درست را دریافت دارید به سئوالات زیر پاسخ دهید :

1 - اشتباهات و عیبهای خودتان از نظر خودتان چی هست ؟

2 - اشتباهات و عیبهای شما از نظر همسرتون چی هست ؟ ( همسرتون از کدام رفتارهای شما ابراز ناراضایتی و دلخوری می کند ؟

تقاضا می کنم لیست کنید به تفکیک . و نگران اینکه اگر از خودتون و ایراداتون بگید اینجا به شما منفی نگاه میشه نباشید . همه ما در کنار نقاط قوتمون ضعفهایی هم داریم که موفق تر کسی هست که دواطلبانه و پیش از هر مسئله ای در پی شناخت این ضعفها و برطرف کردن آنها باشد تا قبل از هر کسی خودش به احساس رضایت درونی از خود برسد و از این احساس رضایت نشاط و لذت را دریافت و شور زندگی پیدا کند .

ضمناً در رابطه با همسرتان فعلاً هیچ اقدامی نکنید و سکوت کنید و اجازه بدهید کمی به کمک تالار آنالیز صورت بگیرد تا گره ها روشن و ابعاد و ریشه مسائل شما آشکار و .... شود تا راهنمایی درست و کارساز صورت گیرد .

منتظر پاسخ دقیق شما هستم .

.
    ببنید من قبول دارم منم مشکلی دارم..
    بنده زود بهم بر میخوره -زود عصبی میشم--زود ارام میشم--و پشیمون میشم..
    در مقابل ایشون هم عکس اعمل سریعی داره به مشابه من--انتقاد پذیر نیست--در مورده خانوادش بسیار حساس و عصبانی میشه اگه حرفی بزنم یا بگم ناراحت شدم حتی به ارامی
    من اقدامی نمیکنم و تماسی بعد 1 ماه نگرفتم...
    در صحبتهایی که پدرم با پدرشون بعد 1 ماه داشته متوجه شدم که خیلی به مسائل مالی توجه دارند و گلایه از خرید عروسی تا اخلاقیات من..که کتک زده دختره منو ..در صورتی که من در مقابل حرکات اون عکس العملی انجام دادم..حتی وقتی پدر من گفته پسر من احمدالله که معتاد نیست..پدر ایشون با کمال قدر نشناسی گفته من دارم فکر میکنم شاید اگه پسر شما معتاد بود میشد کاری کرد ولی با کسی که بداخلاق هست نمیشه...
    در هر صورت اینها فکر کردن که چون پدر بنده پیش قدم شده که ببینه قصیه از چه قراره ..با توجه باینکه قبلا حرفاشونو و شرایتشون رو امده کرده بودن ما کوتاه میایم و میترسیم ...
    بنده همسرم رو خیلی دوست دارم ولی انگار میبینم که اون از ریز و درشت زندگیمون رفته به پدر و مادرش تعریف کرده...و باعث تاسف
    دایی بنده قراره زنگ بزنه و با ملایمت و ارامش دعوت کنه اونها رو به ارامش و صلح در کنار اینکه طوری صحبت کنه که اونها از خیال های واهی خودشون بیاره بیرون..
    شاید اگه مثبت بود این مصاحبه ..بنده برم و با همسرم صحبت کنم..
    دعا کنید خانواده همسرم از خر شیطون بیان پایین (چون من میخوام زندگی کنم نه جدال و جدایی البته با اصلاح دو نفرمون)
    در مورده مشاوره خسته شدم..ببخشید دوستان بلا نسبت اساتید محترم سایت بنده پیش 2 روانپزشک رفتم که با توجه به اینکه پول زیادی در هر جلشه دریافت میکردن ..ولی تاثیری محسوسی ندیدم..

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اسفند 93 [ 14:25]
    سطح
    63
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,038

تشکرشده 2,035 در 738 پست

Array

به نظرم زياد موارد غير عادي از شما نخواسته اند كه از انجام آن ها امتناع كنيد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)