به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 مرداد 88 [ 15:55]
    سطح
    47
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    169

تشکرشده 176 در 51 پست

Array

گفتار دوم - حق الله

بسم الله الرحمن الرحیم
    می خواستم گفتار دوم در انجمن حقوق را به حق الله و سپس حق انسان بر خودش اختصاص دهم ، اهلیتی برای بیان آن در خود ندیدم ، بهتر دیدم سری به دعای ابوحمزه ثمالی زده و فرازهایی از این دعای شریف را ذکر و خوانندگان محترم را برای بهره گیری از این دانشگاه بزرگ معرفت الله به اصل ان دعوت و احاله دهم . یاد سخن یکی از اندیشمندان غیر شیعه در باره صحیفه سجادیه افتادم که می گوید من هر چه در این کتاب نظر کردم آن را فوق کلام مخلوق و دون کلام خالق یافتم . به حقیقت آنچه از امام سجاد (ع) – و نیز دیگر ایمه – به ما رسیده جز این نیست و دریایی است از عرفان به حق و شناخت خود و خالق خود و حقوق خود و دیگران .
    شاه کلید این شناخت درک این حقیقت است که ما در پیشگاه خداوند متعال هستیم و تحت نظر ( فانک باعیننا ) پس بترسیم از رسیدن روزی که در آن حاکم همان شاهد است .
    با بیان فرازی از ابوحمزه و اظهار عجزی به پیشگاه ربوبی ان شاءالله در نوشتارهای بعدی به نوبت و حسب مورد سراغ دیگرسرفصلهای 50 گانه مورد اشاره در گفتار نخستین خواهیم رفت .

خدایا مرا با عقوبت خود تادیب نکن و مرا دچار مکر خود مساز .
    برای من از کجا خیری یافت می شود در حالی که خیر بجز در نزد تو نیست و از کجا برای من راه نجات باشد و حال آنکه آن در قدرت توست .
    نه آنکس که خوبی می کند از یاریت بی نیاز است و نه آنکه بدی کرده و بر تو جرات یافته و تو را راضی نساخته از قدرتت خارج است .
    خدایا من به تو ، تو را شناختم و تو خود مرا بر خودت رهنمون نمودی و به سوی خود دعوتم کردی و اگر این اشراق تو نبود به وجودت نمی رسیدم .
    ای مولای من آرزوهایم بزرگ و اعمالم زشت است پس به من از عفوت به مقدار آرزویم عطا کن و مرا به بدی اعمالم مواخذه مفرما .
    بدرستیکه کرم تو اجل از مجازات گناهکاران و حلمت بزرگتر از مکافات مقصرین است و من ای مولایم به فضلت پناه آورده ام از عقوبتت به تو پناه آورده و امیدوار به برآورده شدن وعده های نیکت هستم .
    و من که هستم ای خدای من و چه جایگاهی دارم .
    به فضل خود به من ببخش و به عفوت بر من تصدق فرما .
    ای خدای من به ستاریت مرا دربر گیر و به بزرگواری وجهت از توبیخم درگذر .
    ....

2. 4 کاربر از پست مفید آرمانخواه تشکرکرده اند .

آرمانخواه (یکشنبه 20 مرداد 87)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)