به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 بهمن 91 [ 17:34]
    سطح
    18
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    59

تشکرشده 59 در 28 پست

Array

رفتار درست تو این موقعیت که شوهرم دور هست و من محبت میخواهم چیه؟محبت کنم یا سردباشم؟

سلام دوباره به اعضای تالار همدردی
    اول خبرهای خوب: من و نامزدم بعد از مشاوره و بررسی و صحبت فراوان،با رضایت کامل خانواده ها با هم ازدواج کردیم
    برخلاف ترس های من خداوکیلی برخورد خانواده همسرم از خود همسرم خیلیییییی بهتر بود. مدام بهم زنگ می زنن،احترامم رو دارن،حالم رو می پرسن. من هم تا الان کاملاً عروس ایده آل بودم
    و خبر بد :اوضاع با آقای شوهر کمی مشکل داره. اعتراف می کنم که این روزا من رفتار خیلی خوبی ندارم اما اونم خوب نیست.چه جوری بگم، من به شدت دچار کمبود محبت شدم، شاید چون بلافاصله بعد از عقد و نامزدی مجبور شد بره و تا یه ماه دیگه از هم دوریم. من هم چند بار اشتباه کردم و بهش گفتم به محبت اضافه نیاز دارم اما اون کاری نکرد. خداییش به نسبت خیلی از همسران این تالار شوهر من واقعاً هم ابراز محبت می کنه،هم توجه داره اما بر خلاف انتطار من خیلی کمتر از قبل شده. البته اون میگه اینجوری نیست. این باعث شده منم سرد بشم و لج کنم و نخوام محبتم رو نشون بدم. اما سوالم اینه: الان با توجه به این که شوهرم کم محبت تر شده و راستش احساس می کنم به کمی پررو شده و من هم فکر کنم این اواخر زیاد بهش محبت کردم رفتار درست چیه؟ بعضی مقاله می گن محبت نکنین،سرد باشین،بی توجه باشین، دور باشین ازش تا جلبتون بشه، بعضی نظرات دیگه میگن به همسرتون خیلی محبت و توجه کنین و اون رفتاری رو که دوست دارین با شما داشته باشه بهش نشون بدین و ...الان تکلیف من بیچاره چیه؟محبت کنم یا سرد باشم؟ فکر کنم دارم راه رو اشتباه می رم و این روزای اول رو خراب می کنم:( خیلی سعی کردم مهارت های زندگی رو کسب کنم، کلی مقاله خوندم اینجا اما حالا نمی دونم رفتار درست چیه. میشه در مورد این تاپیکم کمکم کنید؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 اسفند 91 [ 19:52]
    سطح
    47
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points1000 Experience Points
    تشکرها
    3,495

تشکرشده 3,519 در 509 پست

Array

RE: رفتار درست تو این موقعیت چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_t

خداییش به نسبت خیلی از همسران این تالار شوهر من واقعاً هم ابراز محبت می کنه،هم توجه داره اما بر خلاف انتطار من خیلی کمتر از قبل شده. البته اون میگه اینجوری نیست. این باعث شده منم سرد بشم و لج کنم و نخوام محبتم رو نشون بدم.
    بهار عزیز این خیلی خوبه که همسرتون محبت می کنه وشمانیز متوجه این عملش هستید. همانطور که خودتون گفتید درمقایسه با خیلی از همسران تالار ابراز محبت می کنه، پس این جای تشکر وقدردانی داره نه لجبازی وسردشدن!!!!!!!!!!!
    شما فعلا دارید بهترین دوران زندگیتون رو سپری می کنید،هرچند ایشون کنارتون نیستند اما این دلیل نمیشه شما فکر کنید دلتنگتون نیست.مطمئننا اوهم مثل شما دلتنگ میشه،ابراز محبت می کنه اما شما که ازدوریش رنج می بری حساس شدی وخیال می کنی محبتهاش کمترشده!تعادل در هر چیزی امری واجب وپسندیده است.پیشنهادمی کنم در رابطه تون تعادل داشته باشید.محبت کنید اما به حدش و متقابلا محبت بگیرید اما به اندازه.افراط وتفریط درابراز احساسات باعث دل زدگی طرف مقابل میشه.به همسرتون فشار نیارید وقدر زندگیتون رو بدونید.

3. 7 کاربر از پست مفید داملا تشکرکرده اند .

داملا (سه شنبه 02 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 اردیبهشت 92 [ 12:37]
    سطح
    62
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    277

تشکرشده 281 در 126 پست

Array

دوست خوبم نه سرد باش نه گرم بلکه متعادل باش.
    اگه از همین اول کار تعادل رو نتونی توی زندگیت ایجاد کنی در آینده به مشکل می خوری. به دل خودت رجوع کن وقتی میاد خونه اگه دوست داری ببوسیش و بغلش کنی این کار رو انجام بده اگه او هم مایل بود که هیچ ولی اگه دیدی یکمی شل بغلت کرد بدون دلخوری برو به بقیه کارهات برس و سرتو گرم کتاب خواندن و یا هر کار دیگه بکن. مطمئن باش او وقتی شما رو آویزون خودش ندونه دلش برات تنگ میشه و میاد سمتت.
    و دوست خوبم به نظر من زندگی عاشقانه این نیست زن و مرد 24 ساعته هی قربون صدقه هم برن! به نظر من مهم اینکه چقدر همسران برای آسایش همدیگه تلاش کنن و چقدر هوای همو داشته باشن و از همه مهمتر چقدر حرف همو بفهمن. به قول خودتون شوهرتون حتی بیشتر از آقایونی که می بینید داره بهتون محبت می کنه. پس بیخودی هی به خودتون تلقین نکنید که کمبود محبت دارید و ....
    محکم باشید و با سیاست زنانه تون تعادل رو همیشه در زندگیتون حفظ کنید[size=large]

5. 5 کاربر از پست مفید نازنین غ تشکرکرده اند .

نازنین غ (پنجشنبه 04 اسفند 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

با سلام به شما خواهرم بهار خانوم

و عرض تبريك به خاطر ازدواجتون ...

ببينيد خانواده موفق مانند بهار است ، كه چندين صفت زيباي بهار در آن ديده مي شود ،

يكي از آن صفات و نشانه هاي بهاري ، ( همانطور كه دوستان عزيز داملا و نازنين اشاره كردند )تعادل است ، بهار هواي متعادل دارد ، نه آنقدر يخ است كه سرد مزاجي به انسان دست دهد و نه آنقدر گرم و محبت افراطي كه انسان زده شود ، و لذا بايد در ابراز محبت و ... حقيقتا تعادل برقرار گردد ...

اما چند نكته كه خيلي ميتونه كمك كنه به شما خواهرم ... اول اينكه : آيا شما محبت ميكنيد به شوهرتون تا اينكه در جواب محبت ببينيد ؟ اگر اينگونه باشه كه خانواده ميشه محل تبادل ، و اين ديدگاه ، حتما ابراز محبت را يا به افراط ميكشاند و يا به تفريط ، و يادتان باشد كه انسان از چشم و برخورد طرف مقابلش ، دليل محبت را خواهد دانست ،
    پس توصيه اين است كه شما در ابراز محبت ، فقط به وظيفه خود عمل كنيد و توقع محبت از طرف مقابل را از بين ببريد ، همين خود به خود تبديل ميشه به تعادل و مطمئن باشيد از طرف مقابل عكس العمل خوبي خواهيد ديد ...
    كاري هم به مقالاتي كه ميگن محبت نكنيد و ..... از اين حرفائي كه بنيان زندگي ها ضربه ميزنه نداشته باشين ، شما در اين ابراز ، وظيه خود را ببينيند و بس و توقع را بياريد پائين ... ( شما به عنوان يه زن و همسر نقشتون چيه و بايد چكار كنيد ؟ هميشه و در همه حالت از خودتون سوال كنيد : وظيفه من چيست و آيا من به وظيفه ام عمل ميكنم ؟ باور كنيد عمل به جواب اين سوال ، مشكل گشا خواهد بود )

دوم اينكه : محبت را در چه ميبينيد ؟ آيا محبت در چند جمله عزيزم و فدات شم و قربونت برم و چند بوسه و .... خلاصه ميشه ، يا خيلي فراتر از اينه و اينها فقط مصداق كوچكي از محبته ؟؟؟

محبت : يعني مشاركت براي ساختن آينده اي زيبا و روشن ... محبت يعني : سوختن و روشني دادن به اهل خانواده ... محبت يعني : براي ساختن زندگي ، مرد مجبور بشه گاهي از خانواده خودش فاصله بگيره تا لقمه حلالي براي خانواده خودش تهيه كنه ... محبت يعني : زن هرگز نذاره غرور مردش تو زندگي شكسته بشه ...

محبت يعني : ايثار و گذشت به جاي لجبازي و يكدندگي ... محبت يعني : بدون توقع ، به وظيفه خودم عمل كردن ... محبت يعني : درك طرف مقابل و بيشتر از حد توانش انتظار نداشتن ... محبت يعني : شمع ها ميسوزند براي روشني بخشيدن ، پس تا نسوزيم نمي توانيم روشني ببخشيم ... محبت يعني : تا حدي كه امكان دارد با سختي هاي كار همسرم آشنائي داشتن ... محبت يعني : حق پذير و انتقاد پذير بودن ... محبت يعني : انتقاد هم كه ميخواهيم كنيم ، ظالمانه انتقاد نكنيم ... محبت يعني : عيب هاي همسر را پوشاندن و زود بخشيدن ... و ............. ووووو

خلاصه : خواهرم
    اگه بخواي زندگي زيبائي داشته باشي ، همين ابتداي كار ، زندگي را به محلي براي تبادل و بده بستون و ..... تبديل نكن ، وظيفه خود را بشناس و طبق آن عمل كن ، اين روح تعادل را بر زندگي شما حاكم خواهد كرد و ببين كه او با همين دوري از شما ، بهترين مصداق محبت را براي شما ، به نمايش گذاره است ...

موفق باشي و در پناه حق ، هميشه زندگيتان مملو از عطر دوستي و عشق باشد

7. 3 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

مهاجر بي نشان (شنبه 06 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 تیر 91 [ 18:24]
    سطح
    37
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    472

تشکرشده 490 در 114 پست

Array

من نظر دوستان رو نخوندم ولی یه کم آرومتر خیلی داری تند میری به خودت مسلط باش ابراز محبت زیادی هم خوب نیست بذار دلتنگت بشه یعنی بهش مهلت بده در ضمن خانومها ابراز محبت شوهرشون واسشون عادی میشه و توقعشون بالاتر میره پس فکر میکنم شوهرت راست میگه اون تغییری نکرده ولی انتظار تو بیشتر شده و بقول خودت تشنه تر شدی که اینم طبیعیع کمی خودتو آروم کن
    اینم بدون مردها مثه ما در بیان محبت راحت نیستند

9. کاربر روبرو از پست مفید saint mary تشکرکرده است .

saint mary (دوشنبه 08 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 بهمن 91 [ 17:34]
    سطح
    18
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    تشکرها
    59

تشکرشده 59 در 28 پست

Array

RE: رفتار درست تو این موقعیت که شوهرم دور هست و من محبت میخواهم چیه؟محبت کنم یا سردباشم؟

سلام. نمیدونم چرا دوباره این ارسال توسط فرشته عزیز بالا اومده، من اون موقع وقتی دیدم جوابی نگرفتم بخاطر شلوغی تالار و موضوعات مهمی که مطرح بود کمی مقاله خوندم و بعد هم درگیر تز و آزمون و...بودم. راستش من تصمیم داشتم اون موقع که مثل قبل محبت کنم و بی توقع شم که نشد.
    کاش فرشته مهربون به من بگن این یاداوری یعنی چی؟ یعنی من جایی اشتباه کردم و باید بفهمم؟ الان جواب دوستان رو دیدم، حرفهای عاقلانه مهاجربینشان به دلم نشست هرچند مستقیماً ارتباطی به درگیری فعلیم نداشته باشه. و مهمترینش بی توقع بودن که نمیتونم باشم. میترسم توقعاتم رو کم کنم و ...
    فرشته عزیز میشه بگید باید رو چی تمرکز کنم؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

RE: رفتار درست تو این موقعیت که شوهرم دور هست و من محبت میخواهم چیه؟محبت کنم یا سردباشم؟

به نظر من نه محبت زیادی کن نه سرد باش.
    بذار خودش نبودت رو احساس کنه و بیاد طرفت.
    یه دوستی داشتم که میگفت اگر مرد رو آزاد کنی مثل یه پرنده، مطمئن باش خودش فورا بر میگرده به سمتت.

شما هم سعی کن حساسیتت رو کمتر کنی چون خودت هم میگی به نسبت بقیه خیلی بهتره پس اذیتش نکن.

12. 2 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (چهارشنبه 10 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 آبان 91 [ 04:09]
    سطح
    13
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 149 در 41 پست

Array

خودت باش!
    همین!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)