به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

می خوام ازدواج کنم، لطفا به سوالاتم جواب بدین :)

سلام
    انگار دیگه وقتشه ،به قول دوستان حس میکنم ظرفیتش رو پیدا کردم، می خوام ازدواج کنم!
    البته متاسفانه هنوز پیداش نکردم:)
    لطفا به سوالات من که احتمالا ادامه دار خواهند بود، جواب بدین

1-معرفی کردن خونوادگی دختر و پسر به هم، چه شرایط و ویژگی هایی داره ؟
    فرض کنین کسی می خواد یه دختر رو به من معرفی کنه و تنها خونواده دختر رو میشناسه و تا حد زیادی از نظر خونوادگی، اون خونواده رو تایید می کنه ،
    اما فقط یکی دوبار دختر اون خونواده رو دیده و مثلا میزان تحصیلاتش رو میدونه ، ولی از خصوصیات اخلاقی یا ویژگی های خاص اون دختر مطلع نیست،
    ایا رفتن به چنین خواستگاری عقلانیه ؟
    ساده بگم، جدا از این نوع معرفی کردن ها، کسی به نتیجه میرسه ؟!:(

2-ایا برگزاری جلسه ای بدون حضور پسر، و تنها برای پسندیدن ظاهر دختر و خونوادش، از جانب مادر پسر، منطقیه ؟ (نمی خوام قضاوتی بکنم، صرفا می خوام مسئله برای خودم حل بشه)،
    ایا این جلسه و هدف از وجود اون، نوعی توهین به دختر نیست ؟
    اگه بخوایم درست ترین و بهترین روش رو انتخاب کنیم، وجود این جلسه چقدر ضروریه ؟
    بهتر نیست با جرات و در عین حال احترام از خونواده پسر خواسته بشه ، در اولین جلسه خواستگاری، خود پسر هم حضور داشته باشه ؟

3-از منظر دختر خانم :
    (من حس کنم پسری که به خواستگاری من اومده، من رو به اعتبار موقعیت اجتماعی خونوادم انتخاب کرده
    و من از قبل انتخاب شدم و شاید وجود داشتن یا نداشتن بعضی خصوصیات من، برای خواستگارم چندان با اهمیت نیست
    در مجموع فکر میکنم، در خواستگاری سنتی خواسته یا ناخواسته، موقعیت خونوادگی در اولویت اول قرار می گیره
    با این حساب ناخوداگاه این احساس در من به وجود اومده که من و ویژگی های شخص من انتخاب نشده، بلکه خونواده من، به عنوان طرف وصلت انتخاب شده )
    3- ایا واقعا ممکنه یه همچین حسی در یه دختر به وجود بیاد ؟
    چطور میتونم با به وجود اومدن این احساس در طرفم، مقابله کنم ؟

2. 10 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

meysamm (شنبه 29 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 95 [ 16:53]
    سطح
    62
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,594

تشکرشده 1,946 در 612 پست

Array

RE: می خوام ازدواج کنم، لطفا به سوالاتم جواب بدین :)

واااااااااای سلام خاپشت
    مبارکه

اول از همه برای ازدواج اون خارهاتو دونه دونه بکن بنداز دور مگه اینکه بخوای همسرتم خارپشت باشه

سوال 1.... آره خوب اکثر مامان بابا ها اینجوری ازدواج کردن .در ضمن معرفی قدم اوله و اصلا اصلا به معرف و حرفاش اکتفا نکن خودت باید طرفو بشناسی ضمن رفت و آمد و صحبت های اولیه

سوال 2...بله. من کاملا تایید میکنم و موافقم با رفتن خانواده پسر بدون پسر . اما یادت باشه حتما حتما با گل و شیرینی برن چون خانواده دختر واقعا تدارک دیدن برای اون روز و باید یه جوری جبران شه
    در ضمن چیزایی که براتون مهمه رو تلفنی بپرسید که اگه لازم نشد حتی خانواده هم نرن
    من اوایل اعتقاد داشتم که بهتره خود پسر بیاد و به چند تا از خواستگارام اینو گفتیم اما خوب بهتره نیاد چون تو جلسه اول خانواده میتونن دخترو بدون حجاب و راحت تر ببینن و نتیجه گیری کنن و هم دختر میتونه حسابی دلبری کنی برای مادر شوهر

سوال 3...قبول دارم و تا جای یکه مممکنه به نظر شخصی من دختر و پسر خودشون با هم آشنا شن و همو ببینن خیلی بهتر از معرفی شدنه

سوال 4...یه همچین حسی به وجود میاد گکلی تاپیک هس که دختره وسط دعوا به شوهرش گفته مامانت منو انتخاب کرد تو نمیخواستی یا پسره گفته مامانم تو رو انتخاب کرد من نمیخواست اما خوب با رفتار درست و و ایجاد شناخت و علاقه میشه درست کرد این چیزارو

نقل قول نوشته اصلی توسط fa mo
    واااااااااای سلام خاپشت
    مبارکه

اول از همه برای ازدواج اون خارهاتو دونه دونه بکن بنداز دور مگه اینکه بخوای همسرتم خارپشت باشه

سوال 1.... آره خوب اکثر مامان بابا ها اینجوری ازدواج کردن .در ضمن معرفی قدم اوله و اصلا اصلا به معرف و حرفاش اکتفا نکن خودت باید طرفو بشناسی ضمن رفت و آمد و صحبت های اولیه

سوال 2...بله. من کاملا تایید میکنم و موافقم با رفتن خانواده پسر بدون پسر . اما یادت باشه حتما حتما با گل و شیرینی برن چون خانواده دختر واقعا تدارک دیدن برای اون روز و باید یه جوری جبران شه
    در ضمن چیزایی که براتون مهمه رو تلفنی بپرسید که اگه لازم نشد حتی خانواده هم نرن
    من اوایل اعتقاد داشتم که بهتره خود پسر بیاد و به چند تا از خواستگارام اینو گفتیم اما خوب بهتره نیاد چون تو جلسه اول خانواده میتونن دخترو بدون حجاب و راحت تر ببینن و نتیجه گیری کنن و هم دختر میتونه حسابی دلبری کنی برای مادر شوهر

سوال 3...قبول دارم و تا جای یکه مممکنه به نظر شخصی من دختر و پسر خودشون با هم آشنا شن و همو ببینن خیلی بهتر از معرفی شدنه

سوال 4...یه همچین حسی به وجود میاد کلی تاپیک هس که دختره وسط دعوا به شوهرش گفته مامانت منو انتخاب کرد تو نمیخواستی یا پسره گفته مامانم تو رو انتخاب کرد من نمیخواست اما خوب با رفتار درست و و ایجاد شناخت و علاقه میشه درست کرد این چیزارو

4. 4 کاربر از پست مفید جوانه؟؟؟ تشکرکرده اند .

جوانه؟؟؟ (پنجشنبه 27 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 خرداد 91 [ 23:57]
    سطح
    19
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 134 در 57 پست

Array

سلام دوستان من تازه واردم
    میشه بگین چطوری تاپیک جدید ایجاد کنم تا مشکلمو بگم شاید حرفاتون کمکم کنه
    حافظ از باد خزان در چمن دهر مرنج
    فکر معقول بفرما گل بی خار کجاست

6. 2 کاربر از پست مفید دلینا تشکرکرده اند .

دلینا (پنجشنبه 27 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

نمی دونم چرا خارپشت همیشه سوالایی رو می پرسه که جوابشونو می دونم

اول از همه خارپشت جان چقدر خوبه که شما هم به جمع زذ می پیوندی، تصمیم بسیار بجایی هست

در مورد اینکه چطور و چگونه مراحل انتخاب رو سپری کنی ، می خوام از تجربه ای که اخیرا در خانواده مون داشتیم برات بگم

چند ماه پیش که داشتیم برای داداشم دنبال همسر مناسب بودیم ؛ روشمون این بود که گزینه های مناسب که خانواده شون مورد تایید هستند رو به داداشم معرفی می کردیم با شرایطش ، اولویت بندی می کرد ؛ به ترتیب اولویت انتخاب میکرد و مادرم با خانواده دختر خانم تماس می گرفت و اجازه می خواست که مزاحم بشیم ؛ بعد از یک جلسه خواستگاری به همراه داماد ، اجازه گرفته می شد که مدتی دو نفر با هم در ارتباط باشند و اگر دیدند که بینشون تفاهم هست ، برای مرحله بعدی که خواستگاری رسمی تر است اقدام می کردند ، و داداش من از این طریق همسرشون رو انتخاب کردند که الان بعد از 5ماه هم خانواده از این وصلت راضی هستیم و هم داداشم عاشق خانمش شده و اوضاع بروفق مراد است و حتی از حاشیه هایی که در اوایل هر ازدواجی وجود دارد خبری نیست.

به نظرم این روش خیلی مناسب است چون هم ازدواجی با پشتوانه خانواده ها است و هم ازدواج بدون شناخت نیست و همینطور یک روش انتخاب در چارچوب است.

8. 10 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (پنجشنبه 27 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط msminos
    سلام دوستان من تازه واردم
    میشه بگین چطوری تاپیک جدید ایجاد کنم تا مشکلمو بگم شاید حرفاتون کمکم کنه
    سلام عزیزم خوش اومدی
    مشکلت به هر انجمن مربوط می شه تو صفحه اصلی اون انجمن روی موضوع جدید کلیک کن و مشکلتو مطرح کن.در ضمن در انتخاب عنوان دقت کن و از انتخاب عناوین کلی پرهیز کن تا بهت تذکر ندن
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    جرجیس عزیز به طور کلی راجع به سوالا نظر می دم.اینکه هر دختری دوست داره توسط پسر انتخاب بشه.ولی اگه کمی باهوش باشی می تونی این مسئله رو حل کنی.حتما حتما در جلسه بعدی حضور داشته باش و اگه مورد تائیدت واقع شد حتما وقتیتنها شدین با زیرکی به این موضوع اشاره کن که با اینکه خانوادم تائیدت کرده بودن اما نظر آخر رو باید من می دادم.البته یه جور نگید که فکر کنن با یه آدم مغرور و خود پسند برخورد کردن.آخرش بگید الحق که بی جا ازتون تعریف نمی کردن
    اگه اینطور بشه اتفاقا دختر یه حس خوبی در آینده خواهد داشت چون هم مورد پسند همسرش بوده هم خانواده همسرش.

10. 6 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (جمعه 28 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 تیر 97 [ 22:36]
    سطح
    58
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    1,069

تشکرشده 1,120 در 173 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خارپشت
    سلام
    انگار دیگه وقتشه ،به قول دوستان حس میکنم ظرفیتش رو پیدا کردم، می خوام ازدواج کنم!

سلام
    به به , به سلامتی, حالا درسته هنوز پیداش نکردین ولی خود گرفتن این تصمیم هم کم نیست:)
    من نظرمو می گم ولی خب این نظرات کارشناسی نیست صرفا نظر شخصی منه

فرض کنین کسی می خواد یه دختر رو به من معرفی کنه و تنها خونواده دختر رو میشناسه و تا حد زیادی از نظر خونوادگی، اون خونواده رو تایید می کنه ،
    اما فقط یکی دوبار دختر اون خونواده رو دیده و مثلا میزان تحصیلاتش رو میدونه ، ولی از خصوصیات اخلاقی یا ویژگی های خاص اون دختر مطلع نیست،

چیزی که من در بین اطرافیان و تا حدودی هم در مورد خودم دیدم به این شکل بوده:

سطح اجتماعی و مالی واعتقادی یک خانواده و یکسری ملاکهای کلی در مورد عروس و داماد آینده جزو فاکتورهایی هستند که تا حدی از طرف معرف مشخص می شه

حالا اگر کسی دختری رو به شما معرفی کرد که در مجموع از نظر خانوادگی به شما و خانواده تون می خوره به نظر من این کیس قابل بررسیه به شرطی که در خانواده شما و در خانواده طرف مقابل خواستگاری به معنی آشنایی باشه یعنی وقتی پسری با خانواده اش به خواستگاری دختری می ره معنیش اینه که من و خانواده ام اومدیم با دختر شما و خانواده تون آشنا بشیم ابدا معنیش این نیست که من اومدم با دختر شما ازدواج کنم! هنوز که خبری نیست

اگر عرف خانواده شما اینطوره به نظر من مشکلی نیست
    البته بعضی ها هم تلفنی اطلاعات بیشتری می گیرند که به نظر من تلفنی زیاد اطلاعات اضافه نمی شه

در این نوع خواستگاری هم اگر در ادامه روند آشنایی درست طی بشه بله ایشالا می رسه

2-ایا برگزاری جلسه ای بدون حضور پسر، و تنها برای پسندیدن ظاهر دختر و خونوادش، از جانب مادر پسر، منطقیه ؟ (نمی خوام قضاوتی بکنم، صرفا می خوام مسئله برای خودم حل بشه)،
    من این کارو درست نمی دونم

بهتر نیست با جرات و در عین حال احترام از خونواده پسر خواسته بشه ، در اولین جلسه خواستگاری، خود پسر هم حضور داشته باشه ؟
    چرا اینجوری بهتر و محترمانه تره

3-از منظر دختر خانم :
    (من حس کنم پسری که به خواستگاری من اومده، من رو به اعتبار موقعیت اجتماعی خونوادم انتخاب کرده
    و من از قبل انتخاب شدم و شاید وجود داشتن یا نداشتن بعضی خصوصیات من، برای خواستگارم چندان با اهمیت نیست
    در مجموع فکر میکنم، در خواستگاری سنتی خواسته یا ناخواسته، موقعیت خونوادگی در اولویت اول قرار می گیره
    با این حساب ناخوداگاه این احساس در من به وجود اومده که من و ویژگی های شخص من انتخاب نشده، بلکه خونواده من، به عنوان طرف وصلت انتخاب شده )

بله قبول دارم که در مرحله اول موقعیت خانوادگی مطرحه ولی فکر نمی کنم خیلی نگران کننده باشه و تازه این مساله دو طرفه هست یعنی دختر و خانواده اش هم بر اساس اطلاعات اولیه (که همون موقعیت خانوادگیه و نه ویژگی های فردی پسر) اجازه میدن که کسی به خواستگاری بیاد

البته همه ی دخترا که یکجور فکر نمی کنن ولی به نظر من این موضوع زمانی آزار دهنده است که شما با دختری به خاطر موقعیت خانوادگیش ازدواج کنی و نه به صرف خواستگاری رفتن

در نهایت خواستگاری یک روش آشنایی و در واقع استارت آشنایی دختر و پسره و چیزی که خیلی مهمتره پروسه آشناییه

و در آخر مساله ای که خیلی باید بهش توجه کنید اینه که اگه ایشالا خبری شد ما شیرینی می خوایم:)

12. 10 کاربر از پست مفید hadieh تشکرکرده اند .

hadieh (دوشنبه 16 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

یه معذرت خواهی اونقدر فکرم ناراحته اشتباهی خارپشتو جرجیس خطاب کردم.معذرت می خوام

14. 3 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (جمعه 28 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 آبان 91 [ 07:53]
    سطح
    18
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    124

تشکرشده 126 در 41 پست

Array

[quote=خارپشت]
    [color=#0000CD]سلام

من نظر شخصی خودمو می گم اینو واقعا توهین به خودم می دونم

3-از منظر دختر خانم :

خوب اینم بستگی به خودتون و ملاکاتون داره که واقعا به خاطر خانوادش می رین یا خصوصیاتی از خودش مد نظرتون بوده و رفتین البته من روحیه شما رو زیاد نمی دونم ولی اگر می خواین براتون خسته کننده نشه و آخر سر از این روش زده نشین یه سری شرایط و ملاکهایی که براتون مهمه و با سوال کردن معلوم میشه برای خودتون قرار بدین و اگر اونا رو داشت برای خواستگاری برین اگر هر کسی که معرفی می شه برای دیدنشون برین کلی وقت و انرژیتون هدر میره و شاید حتی از این روش خواستگاری رفتن زده شین
    البته به نظر من بهتره حداقل کسی باشه که یه بار قبل از خواستگاری دیده باشینش و خواستگاری اولین جلسه برای دیدار نباشه

16. 4 کاربر از پست مفید لیلای ساروان تشکرکرده اند .

لیلای ساروان (جمعه 28 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

سلام.
    مبارکه:)
    بسلامتی:)

ساده بگم، جدا از این نوع معرفی کردن ها، کسی به نتیجه میرسه ؟!

مسلماً کسیکه میخواد معرف یا واسطه ی بین دوتا خانواده باشه، یه آدم بزرگساله.
    و کیسکه خصوصیات خود دختر خانم رو بدونه، معمولاً باید همسن دختر خانم باشه.
    با شرایطی که شما داری (که خواهر نداری که مثلاً از اون طریق دختری به شما معرفی بشه،) فکر میکنم بیشتر معرفی ها به همین صورت باشه.

اگه میخوای منتظر یکی باشی که با خود دختر خانم آشنا باشه و خصوصیاتش رو بدونه، فکر میکنم حالا حالا ها باید منتظر بمونی:)

خیلی از ازدواج ها اینجوری انجام شده. به نظر من که به نتیجه میرسه. البته شاید یه کمی طول بکشه.

من قبلاً خیلی از این روش خوشم نمیومد. در واقع، بدم میومد. خیلی حس بدی بهم دست میداد.

اما از وقتی متوجه شدم ظاهر همسر آینده برای آقایون تا چه حد مهمه و اینکه تنها راه بررسی این موضوع همین روشه، بهشون حق میدم از این روش استفاده کنن.

پس به نظرم لازمه حداقل یک جلسه مادر پسر، دختر خانم رو ببینه. اما اینکه از لحاظ زمانی توی چه مرحله ای باشه، شاید بشه از جلسه ی اول به جلسات بعدی جابه جاش کرد.

ضمن اینکه من دیدم بعضی از خانواده های دختر خانما، اصولاً دوس دارن که یک جلسه فقط خانم ها حضور داشته باشن تا راحت تر بتونن با هم آشنا بشن.

به نظر من، بهتره خانواده ی پسر از خانواده ی دختر بپرسن که دوس دارن (یا رسم دارن) چه جوری باشه.

3-از منظر دختر خانم :
    با این حساب ناخوداگاه این احساس در من به وجود اومده که من و ویژگی های شخص من انتخاب نشده، بلکه خونواده من، به عنوان طرف وصلت انتخاب شده)

بله. ممکنه.
    شاید همچین دختری که همچین احساسی پیدا میکنه، با ازدواج سنتی مشکل داره.
    بهتره به روشهای دیگه فکر کنه.

به نظرم وقتی یه خانواده ای اینجوری معرفی میشه و خانواده ی دختر اجازه میده که بیان برای خواستگاری، در این مرحله خود پسر رو که نمیشناختن که. فقط از روی شناخت خانواده ها این اجازه رو دادن.
    یعنی اینجا پسر هم باید بگه اونا منو نمیخواستن و خانواده م رو پذیرفتن برای خواستگاری!

حتی همون شناخت خانوادگی ای که بر اساسش این خواستگاری اتفاق افتاده بسیار بسیار ناقصه.

ضمن اینکه معمولاً یه سری ویژگی های اولیه مد نظر خانواده ی پسر هست.
    مثلاً دوس دارن عروس آینده شون حجاب خاصی داشته باشه، یا مدرک تحصیلی خاصی داشته باشه، یا ... (هر کسی برای خودش این ویژگی های اولیه رو داره) و مطمئناً این ویژگی های اولیه چک میشه.

البته در اصلش هم باید دقت کنیم که این انتخاب انتخاب نهایی نیست.
    انتخاب برای آشنایی بیشتره. یعنی همونی که میگه ویژگی های من انتخاب نشده، باید بدونه که ویژگی ها قراره در طی مسیر خواستگاری شناخته بشه. نه از قبل.

18. 5 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (یکشنبه 30 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

اولا باید بگم همین که ظرفیتش رو پیدا کردین تبریک داره.

1- به نظر من وقتی از خانواده ها معرفی میشن یعنی یکی از معیارهای مهم که همون هماهنگی خانواده ها و فرهنگ خانواده ها و تربیت خانوادگی ست تا حدودی مشخص میشه. و این خیلی خوبه. خوب شرایط و ویژگیهاش هم به معیارهای خودتون بستگی داره.

2- من یک روش رو که پسندیدم میگم. برای اینکه در خواستگاری اول هم دختر و خانوادش پسر رو ببینن و معیارهای ظاهریشون رو چک کنن و هم پسر و خانواده پسر (یعنی حق دوطرفه) اول از خانواده دختر اجازه گرفته بشه بعد هم در خواستگاری اول ، اول خانمها برن بعد از 0.5 ساعتی یا 1 ساعتی اقا پسر که مثلا اون دور و برا کاری داشته پیداش بشه.

3- اگر دختری اینطور فکر کنه اجازه اومدن خواستگار به این نحو رو از اول نمیده. ولی اگر داده یعنی این نوع خواستگاری رو قبول داره. ضمن اینکه با سوال و جوابهایی که میکنین می تونین به طرفتون بفهمونین که خصوصیات خودش هم براتون مهمه.

اما در کل اگر خانواده ای پیدا کردین که واقعا مورد تاییدتون بودن با خیال راحتتری میرید خواستگاری دخترشون. تربیت خانوادگی خیلی خیلی مهمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط خارپشت
    سلام

3-از منظر دختر خانم :

20. 5 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 28 بهمن 90)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)