به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 14:24]
    سطح
    47
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

رفتار همسرم جلوی خانوادها اذیتم میکنه

سلام به همه من 24 سالمه 1 ساله ازدواج کردم شوهرم 34 سالشه ما زندگی خوبی داریم رابطه منو شوهرم خوبه همدیگرو دوست داریم اما یه مشکلی داریم که در طول این یک سال منو خیلی اذیت میکنه رفتار همسرم جلوی خانوادهامونه البته منظورم حرف زدنو صحبتاشون نیست
    هم پدر و مادر من هم پدر و مادر شوهرم تحصیل کرده هستن اما هردو خونواده سنتی هستن من و شوهرم بخاطر مسائل کاری شوهرم شهر دیگه ای دور از خانواده هامون هستیم وقتی میریم بهشون سر بزنیم مجبوریم 1 هفته ای اونجا باشیم یا وقتی اونا میان خونه ی ما
    چیزی که منو اذیت میکنه اینه شوهرم عقاید نه خونواده من نه خودشو در نظر نمیگیره و همونطور که تو تنهایی هستیم جلو اونا برخورد میکنه مثلا منو میبوسه بغلم میکنه و یا ببخشید اینو میگم حتی حاضر نیست یک شب از رابطه جنسیمون بگذره به خاطر حضور میهمانمون خانواده من تا به حال اعتراضی نکردن هرچند با شناختی که من ازشون دارم میدونم ناراحت میشن
    اما مادر شوهرم زن خوبو مهربونیه چند باری متوجه ناراحتیش شدم و احساس میکنم اینو از چشم من میبینه
    دوست ندارم رابطم نه با شوهرم سرد بشه نه خوانواده هامون اما نمیدونم چه کار کنم ؟؟؟ چون به شوهرم که میگم انگار نه انگار بازم کار خودشو میکنه وقتی خانواده ها هم هستن نمیتونم باهاش بحث کنم که اینکارو نکن اینه که فقط تو خودم میریزم
    یک بار که خونه مادرش بودیم و شب میخواست در اتاقو ببنده تا بتونه راحت باشه قبول نکردم ناراحت شد و وقتی برگشتیم تا یک هفته هیچ رابطه ای نبود فقط کنار هم میخوابیدیم....
    وقتی میگم اونا از چشم من میبینن و ناراحت مشن میگه این تصورات تو هست.
    ولی من معذبم خیلی برام سخته. لطفا منو راهنمایی کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 اردیبهشت 91 [ 00:18]
    سطح
    17
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    132

تشکرشده 132 در 64 پست

Array

RE: رفتار همسرم جلوی خانوادها اذیتم میکنه

سلام خواهر گرامی.

لطفا" حقوق زن بر شوهر و شوهر بر زن رو توی رساله توضیح المسائل مطالعه کنید.انشاا... حل میشه یا حداقل از حقوقتون مطلع میشید.

ضمن پوزش از اعضای تالار،چون کسی جواب نداده بود اجازه جسارت به خودم دادم.

من ا... توفیق

3. 2 کاربر از پست مفید mosaferan تشکرکرده اند .

mosaferan (یکشنبه 23 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 مهر 91 [ 00:39]
    سطح
    37
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 35 در 12 پست

Array

سلام استر فقط مواظب باش نوعه مخالفتت طوری نباشه که شوهرت فکر کنه محبتشو
    میخوای بی اهمیت کنی که لج کنه یا دلش بشکنه و دیگه تو تنهایی هم بهت محبشو نشون نده به نظرم میتونی واضح براشون توضیح بدی که جلو خانواده ها برای این میگی که اونا ممکنه فکر کنن داره از طرف شما بهشون بی احترامی میشه چون خانواده منم دقیقا همینطورن بگو که محبت کردنشو دوست داری لذت میبری ولی فقط دوست نداری موجب ناراحتی بزرگترا بشی تو تنهایتون حتما براش جبران کن و خیلی بهشون نزدیک باش که کاملا متوجه منظورت بشه از طرفیم شاید شوهت خانوادشو میشناسه میدونه اونا اینطوری نیستن تو ام خیلی سخت نگیر مگر اینکه تو خانواده خودتون براشون خیلی با ارامش توجیح کن که دلیلت چیه چون من درکت میکنم منم دوران عقد این مشکلو داشتم البته من بدم نمیومد ولی مامانم بهم تذکر میداد هرچند من به شوهرم انتقال نمیدادم و اصلا بهش نمیگفتم و خودم قرقر مامانمو تحمل میکردم. از طرفیم اینو در نظر بگیر شوهرت اگه خیلی گرم مزاجه واقعا براشون سخت باشه 1 هفته تحمل کنه و مثل 2 تا دوست با هم باشین تو ام سعی کن بیشتر حال و روحیه شوهرتو درک کنی و من فکر میکنم چون شوهتون به نسبت تو سن بالایی زن گرفتن یه مدت طول میکشه تا متعادلتر بشن الان خیلی داغن.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

ازش نخواه کلا همه چیزو بذاره کنار.
    به نظر من رابطه داشتن اشکالی نداره تو هم سخت نگیر.اما اگه منظورت اینه که جلوی اونا بغلت می کنه یا بوست می کنه اینجا حق داری به شیوه درست اعتراض کنی.بهش بگو همه این کارا پشت در بسته.
    عزیزم اینا همه نشونه عشقه.مبادا دستی دستی خودت باعث فروکش شدنش بشی.اون دوست داره.وقتی قضیه رو اینطور ببینی واسه خودت هم شیرین می شه.
    اما واقعا باید به شما آفرین گفت که اینقدر به فکر حرمت به بزرگترهائی
    ولی مواظب باش که زیاده روی نکنی

6. 5 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (سه شنبه 25 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 فروردین 92 [ 03:42]
    سطح
    16
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

پدر مادر شما و ایشون باید خوشحال هم بشن که شما زندگی ای بر پایه ی علاقه دارین به نظر من شما یه کم خجالت و حیای زیادی دارین

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

به نظر من زماني كه تنها هستين و روابطتون هم عاليه ازش بخواين كه با هم در مورد اين مسئله صحبت كنين.
    ازش بخواين كه روابطتتون رو به دو قسمت تقسيم كنيد(اينو از پست مدير همدردي نميدونم تو كدوم تاپيك ياد گرفتم)

1-روابط عاطفي شامل صحبتهاي عشقولانه، نوازش، بوسه

2-روابط جنسي، شامل صحبتهاي جنسي ، نوازش هاي جنسي و بوسه و آغوش گرفتن و خود اصل رابطه زناشويي....

بعد از ايشون بخواين كه كلا رابطتون دوست داريد(رابطه عاطفي 1) تو خلوت باشه و نميخوايد كسي ببينه و روز هايي كه مهمون دارين رو جلوي ديگران رعايت كنن.

ولي در مورد رابطه 2 به نظر من ربطي نداره وقتي مهمون دارين يا مهمون هستين امتناع كنيد . به هر حال زماني كه ميخوايد مثلا خونه مادرشوهرتون بخوابيد اين حق همسرتونه كه درو ببندهيا تو خونه خودتون وقتي مهمون دارين زمان خواب مهمانان اين حق همسرتونه كه بخواد با شما باشه. شما هم نبايد فكر كنيد ديگران ناراحت ميشن. حتي اگه ناراحت بشن بيجاست و به نوعي دخالت محسوب ميشه

9. 4 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (دوشنبه 24 بهمن 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 14:24]
    سطح
    47
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

قبل از هر چیز از راهنماییتون خیلی ممنونم ولی واقعا لازمه برای اینکه پدر و مادر من و شوهرم بفهمن ما همدیگر رو دوست داریم بعضی رفتار ها که مخصوص تنهایی هستش جلو اونا انجام بشه؟؟؟؟ اونا ازصورت خندون و شاد منو همسرم میتونن اینو خیلی خوب درک کنن من واقعا معذب میشم مخصوصا که یک خواهر شوهر مجرد هم دارم اونجا احساس خیلی بدی بهم دست میده و احساس میکنم خواهرش ممکنه حساس بشه ولی خودش اصلا توجهی نداره و وقتی با ایشون صحبت میکنم میگه من از قبل برنامه ریزی که نمیکنم واقعا اون لحظه پیش میاد دلم میخواد ببوسمت یا بغلت کنم ولی باشه دیگه این کار رو نمیکنم قول نمیدم بازم همونطوره
    خانوادهامون خیلی سنتی هستن واقعا این رفتار و بی حرمتی میدونن و بی توجهی به حضورشون من نمیخوام منو بچه و نادون بدوونن و بیتوجه چون دوستشوون دارم شوهرم هم دوست دارم
    ما الان 2 شبه خونه پدر همسرم هستیم دیشب فیلم میدیدم شوهرم دراز کشیده بود منم کنارش نشسته بودم یک دفعه منو کشید به طرف خودش سرمو بذارم رو دستش بهش اشاره دادم مامان اینا هستن چشم غره رفت ناراحت شد تا اخر شب سرد بود
    تو خانواده هم من هم هسرم برادرم و زنش رسمی برخورد میکنن خواهر شوهر هام و برادرشون با زنش خیلی رسمین فقط شوهر من خیلی راحته
    مثلا امروز خیلی سفت و محکم منو بغل کرده بود صورتشو چسبونده بود به من هم مادر همسرم بود هم پدرشون سعی کردم به یه بهونه ای برم تو آشپزخونه به مادر شوهرم کمک کنم که تقریبا متوجه شد بعدش صدام میکنه تو بیا تو نمیخواد بری
    دوستای عزیزم باور کنید نمیدونم تو همچین شرایطی بودین یا نه اونا همه چیو از چشم من میبینن حتی خواهر شوهرم به روی منم اورد که اگه زن پشت سر از شوهرش بعضی چیز ها رو نخواد و نگه تو باید انجام بدی شوهرشم انجام نمیده هیچ پسری به خانوادش بی احترامی نمیکنه

اونا فکر میکنن من به همسرم میگم اینطوری باش تو بگو من کار نکنم تو وقتی اونجا هستیم منو بغل کن یا اینجوری به من محبت کن

کمک کنید.

11. کاربر روبرو از پست مفید ester تشکرکرده است .

ester (دوشنبه 24 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

از اینکه که دیگران چی می گویند و چه حرفهایی می زنند برات مهم نباشه چون تحت هر شرایطی حرف می زنند
    توی خیلی از زندگیها دیدم که زنها دنبال چنین محبتی هستند و دوست دارند شوهرانشان محبتهای اینچنینی کنند وخیلی برام جالبه که الان روی دیگر قضیه رو می بینم و از اینکه اینچنین محبتی میشه احساس ناراحتی می کنی ..

عزیز دلم معلومه که شوهر نمی تونه هیجانات و احساسات خودش رو نسبت به دوست داشتن شما رو کنترل کنه...
    و از همه بدتر اینکه همه توی خانواده رسمی برخورد می کنند ولی شوهر شما احساس راحتی می کنه و این را خوب می دانم که برای شما تحمل این رفتارها سخت است ( آخه من دقیقا برعکس شرایط شما رو دارم ولی هیچوقت چیزی نگفتم و همسرم رو هموانطور که هست دوستش دارم و برام مهم نیست که بقیه چی فکر می کنند چون هرکسی خصوصیاتی داره) ..

و این را خوب می دانم که تحمل شرایط من از شرایط شما راحتتره ...ولی عزیز دلم سعی نکن به احساست همسرت بی توجهی کنی چون عواقب آن بعد ها گریبانگیر خود شما می شود بهتره که احساسات او را درک کنی و او را همانطور که هست بپذیری ..
    سعی کن نسبت به هیجانات او با ذهن آرام رو برو بشی و اگر خود شما قضیه رو حساس نکنی دیگران نمی توامنند حساسش کنند مگر ایکه پیش بقیه هم از این ناراحتیه خود چیزی بگی و آنها متوجه خیلی چیزها که نباید بشوند را بشوند ...

مسائل را خود ما بزرگشان می کنیم و به دست دیگران می دهیم و آنها هم از مسائل ما یک گردنبند میسازند و به گردن خودما آویزان می کنند(یک سخن از خودم)

اگر هم کسی به شما حرفی زد اولا از آنها بخواه که حرفشان را مستقیم بگویند نه غیر مستقیم دوما با احترام پاسخشان را بده و بهشان هم گوشزد کن که اگه شوهرم هم این رفتارها رو دوست نداشته باشه حتی اگر هزاربار هم به اوبگویم اینکار را نمی کند چون ذات آدمی اولین نقش را بازی می کند

13. 2 کاربر از پست مفید چشمک تشکرکرده اند .

چشمک (سه شنبه 02 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 22:17]
    سطح
    23
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

دوست عزیز:
    اصلا ناراحت نباش. خانواده ها بای بدونن که شما چقدر همدیگرو دوست دارید.
    چرا در اتاقو نذاشتی ببنده. این طبیعیه هر زنو شوهری میرن یه جا شب میمونن در اتاقشونو میبندن.
    به نظرم شما نباید حساس باشید.
    شما زنو شوهرید و کاملا طبیعیه نگران نباش

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 91 [ 14:48]
    سطح
    15
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 18 در 7 پست

Array

گلچهره عزیز این ک مشکل نیست اتفاقا باید به خاطر صمیمیت همسرت خیالت آسوده باشه که دوست داره.مشکل من دقیقا برعکس شماست لطفا بخون ببین کدوم بدتره!
    http://www.hamdardi.net/thread-21191.html

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)