به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 06 بهمن 91 [ 01:44]
    سطح
    18
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 95
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 24 در 16 پست

Array

اعتیاد شوهرم به چت های غیر اخلاقی!کمک!

سلام دوستان. موضوعی که مدتیه منو واقعا آزار میده همونطور که گفتم اعتیاد همسرم به چت های غیر اخلاقی و سرزدن به سایت های این چنین است.
    این موضوع الان یه 6 ماهی هست متوجهش شدم و تا حالا چندین بار جدی با همسرم در موردش حرف زدیم. اوایل خیلی خیلی عصبانی میشدم و تا جدا شدن هم فکر می کردم. هنوز هم خیلی بابتش اذیت میشم و دارم بابت این موضوع یواش یواش افسرده میشم. ولی الان به این نتیجه رسیدم که نباید واکنشی رفتار کنم و با وجود غم بزرگی که دارم باید سعی کنم منطقی باشم. اما این منطق چیه؟ خیلی نگرانم. نمی دونم باید چه رفتاری داشته باشم؟ کاش متخصصین این جا کمکم کنن. نمی خوام باهاش لج بازی کنم.
    من شوهرم رو خیلی دوست دارم. اون در مجموع آدم خوبیه. من واقعا متعجبم که چرا این کارو میکنه. یعنی هنوز هم تو ذهنم نمیگنجه. اون خیلی مسئولیت پذیر و متعهده. خیلی منو دوست داره و ما همو از بچگی می شناسیم و اون از همون نوجوونی منو دوست داشته و هیچ وقت تحت سخت ترین شرایط از موضع اش کوتاه نیومد و عشقش بهم ثابت شده. از نظر شخصی هم آدم خیلی منظم و با دیسیپلینی هستش. اعتقادات مذهبی هم به اندازه خودش داره و به نماز و روزه اش پایبنده.
    خودش میگه دلیل این کارش اینه که از مشغله های فکری بی انتهایی که داره بتونه مدتی خلاص شه. آخه اون به خاطر همون نظمش خیلی نگران مسائل به خصوص مادی زندگی هستش. میگه میخوام ذهنم از این درگیری ها خلاص شه. مثل مسکن. میگه من هیچ قصد و غرض جنسی ندارم و وقتی وارد این فضا میشم هیچ جذابیت جنسی برام نداره و فقط برای اینکه ذهنم خلاص شه میرم.میگه برای من تاثیرش مثل یه بازیه میمونه.
    الان مدتیه که به قول خودش میخواد ترک کنه و چیز دیگه ای مثلا فیلم یا بازی کامپیوتری رو جایگزین کنه. مطمئن نیستم ولی به نظر میاد کم شده. گرچه چند بار مچش رو گرفتم ولی خودش میگه داره تلاش میکنه. مسنجر رو از روی گوشی و لپ تاپ پاک کرده. خودش پسووردش رو بهم داد که براش عوض کنمش. میگه من این شیطون رو میشناسم هیچ راه نفوذی نباید براش گذاشت. من هم نگران همین نفوذم! نمیدونم بهش اعتماد کنم یا نه؟ نمی دونم باید به حال خودش بزارمش و به روی خودم نیارم یا مثل یه موضوع عادی در موردش حرف بزنیم و سعی کنیم برطرفش کنیم.
    مشکل این جاس این کار رو توی محل کارش میکنه و من هیچ اشرافی ندارم.
    از طرف دیگه علاوه بر اینکه نگران این موضوع و روش برخورد باهاش هستم، خودم هم دارم افسرده میشم. با اینکه سعی میکنم با کار سر خودم رو گرم کنم اما از درون خیلی غم دارم. دارم نشاطم رو از دست میدم. بخش زیادی از انرژی صرف حفظ ظاهر خودم میشه گرچه آخرش هم موفق نیستم.
    بهترین کاری که می تونم بکنم چیه؟
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. یا اگر مشاوری خوب در این زمینه میشناسید معرفی کنید.
    خیلی ممنونم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

RE: اعتیاد شوهرم به چت های غیر اخلاقی!کمک!

اول یه آفرین به خاطر اینکه تصمیم گرفتی منطقی حلش کنی
    عزیزم همینکه همسرت دوست داره ترک کنه خدا رو شاکر باش و دیگه بیشتر ازین کنکاش نکن و بدبین نباش که وای الان سر کارش داره چت می کنه.واقعا این یه عادته.و ترکش سخته.درکش کن و همینطور منطقی باش.عزیزم افسردگی نداره همسرت خودش دنبال درمانه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 24 در 16 پست

Array

رایحه عشق عزیز از اینکه بهم قوت قلب دادی ممنونم.
    الان دو راهی ای برای من پیش اومده اینه که نمی دونم در مورد این موضوع مرتب با هم حرف بزنیم یا نه. روش منطقی درست چیه؟

روش اول: اینکه با هم در مورد این موضوع بدون تحقیر کردن و نگرانی و البته احساساتی شدن و اشک ریختن! صحبت کنیم. یه جور که از حالت تابو در بیاد. و مثل کسی که میخواد سیگار رو ترک کنه در موردش آزادانه حرف بزنیم یه جورایی که اون حس یواشکی بودن کار از بین بره و از اون هیجان بیفته. و در واقع بزرگی این کار رو بشکنیم. هم برای من هم برای اون که میخواد ترک کنه.

اما نگرانیم اینه که با این کار بیشتر ذهنش رو درگیر موضوع کنم و نزارم فراموش شه. و یا احیانا به غروروش بر بخوره و اوضاع بدتر شه. یا اینکه با این کار من ناخودآگاه بیفتم تو نقش مادر! و من بشم اون مادری که میخواد بچه اش رو از انجام اشتباه بر حذر کنه و با این کار اوضاع خراب تر شه.

روش دوم: اینکه اصلا به روی خودم نیارم و همه چیز رو به خودش بسپارم و هیچ حرفی هم نزنم. اگر هم هراز گاهی چیزی دیدم به روی خودم نیارم و بزارم تا خودش به تنهایی مبارزه کنه و من فقط از نظر عاطفی و عشقی تامین کنم.

این روش می ترسم یواش یواش برگرده به حالت اول دوباره انگار نه انگار. من هم که کاری به کارش ندارم فکر میکنه اوضاع خوبه دیگه من هم اصلا ناراحت نیستم و زندگی زیباست!

لطفا منو راهنمایی کنید. این موضوع واقعا یک چالش بزرگ شده برام.

دوستان یعنی این موضوع این قدر بی اهمیته که کسی کمکی نمیکنه؟!

4. کاربر روبرو از پست مفید Ideal00 تشکرکرده است .

Ideal00 (پنجشنبه 20 بهمن 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دوست خوبم

نگران نباش.واقعا خداروشکر که میخواد مشکل حل بشه.
    لبته این رو هم بدون تا خود خود آدم تصمیم به انجام کاری نگیره امکان نداره اون کار رو انجام بده.

حالا تو هرچقدر هم مراقبش باشی بالاخره اون یه راهی پیدا میکنه.
    این رو هم بدون برای اینکه بهش کمک کنی اول باید به خودت کمک کنی !

یعنی محکم و با ارداه و قوی باشی طوریکه تو این شرایط شوهرت بتونه بهت تکیه کنه.
    پس غصه و از دست رفتن انرژی و ....ممنوع!

کلا فرستادن پالس منفی ممنوع !

شاید بهتر باشه به فکر ایجاد سرگرمی های بهتر و جایگیزینی برای همسرت باشی(البته مواقعی که میاد خونه)

مثلا ببین چه نوع فیلمایی رو دوست داره.یا حتی ببین چه کارایی براش جذاب تره.
    مثلا شوهر من عاشق اینه که فیلمای جنگی ببینه.اونم جلوی تلویزیون دراز بکشه و دو تا بالش هم زیر دستش باشه به علاوه یک ظرف بزرگ تخمه !!!

من وقتی بالش و ظرف تخمه رو میذارم میبینم داره کانالارو بالا پایین میکنه که فیلم جنگی پیدا کنه !!!!!!

صبر و حوصله در این موارد خیلی مهمه خانومی.
    یکمی که اوضاع بهتر شد و آرامش تون بیشتر شد خیلی مهربان و صادقانه ازش بپرس که اگر من این کار رو بکنم تو چه حسی پیدا میکنی؟
    آدما بعضی وقتا تا خودشون رو جای کسی نذارن محاله حال اون طرف رو بفهمن.

بعدشم اگر میگی به نماز و روزه پایبنده بهتره از راه ارائه یکسری احادیث و روایات از ائمه وارد بشی.البته بازم نه مستقیم.
    خیلی زیرکانه و با سیاست
    انشاالله موفق میشی عزیزم
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

راستش این حرفی که نوشته بودی خیلی منو به فکر برد.
    خودش میگه دلیل این کارش اینه که از مشغله های فکری بی انتهایی که داره بتونه مدتی خلاص شه. آخه اون به خاطر همون نظمش خیلی نگران مسائل به خصوص مادی زندگی هستش. میگه میخوام ذهنم از این درگیری ها خلاص شه. مثل مسکن

بذار فرض رو بر این بذاریم که شوهرت داره راست میگه.اما چرا؟؟چرا اون فیلمها و عکسا باید به شوهرت ارامش بده.وظیفه ای که به عهده توئه.
    میدونی منظورم چیه؟تو باید برای شوهرت ارامش بخش باشی ولی اگه حرف شوهرت راست باشه مثه اینکه نیستی.انگار با دیدن تو یاد مسائل مادی و مشکلات زندگی میفته.

سعی کن بیشتر ازقبل براش ارامش بخش باشی جوری که تو رو که میبینه یاد مشکلاتش نیفته.یاد قرض و کرایه خونه و..این چیزا.

اخه تا ابد که نمیتونی مواظبش باشی و چکش کنی.

یه کم هم به زندگیتون هیجان بده،گردش،مسافرت.

7. 4 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (سه شنبه 25 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Ideal00

الان مدتیه که به قول خودش میخواد ترک کنه و چیز دیگه ای مثلا فیلم یا بازی کامپیوتری رو جایگزین کنه. مطمئن نیستم ولی به نظر میاد کم شده. گرچه چند بار مچش رو گرفتم ولی خودش میگه داره تلاش میکنه. مسنجر رو از روی گوشی و لپ تاپ پاک کرده. خودش پسووردش رو بهم داد که براش عوض کنمش. میگه من این شیطون رو میشناسم هیچ راه نفوذی نباید براش گذاشت. من هم نگران همین نفوذم! نمیدونم بهش اعتماد کنم یا نه؟ نمی دونم باید به حال خودش بزارمش و به روی خودم نیارم یا مثل یه موضوع عادی در موردش حرف بزنیم و سعی کنیم برطرفش کنیم.
    مشکل این جاس این کار رو توی محل کارش میکنه و من هیچ اشرافی ندارم.
    به نظر من بهش اعتماد كنيد شما همسر ايشون هستين يعني شريك زندگي يعني شريك در همه لحظات. حالا هم بايد كمكش كني كه ترك كنه مخصوصا اينكه خودش ازت كمك خواسته.
    ميتونست مثل خيلي از مرداي ديگه داد و هوار راه بندازه مخفي كاري و پنهون كاري كنه ولي باهات صادقانه برخورد كرده پس شما هم جواب صداقت و اعتمادشو بده. كاري كن كه به خودت وابسته بشه و وقتي ميخواد از زير فشار بيرون بياد بهه جاي پناه بردن به اين فيلما به خودت پناه بياره.
    به هر حال شايد اولش هم باز بره سراغ اين مسائل ولي سعي كن و صبر داشته باش.
    من مطمئنم ميتونه كارشو ترك كنه چون خودش خواسته
    موفق باشي

9. کاربر روبرو از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده است .

گلنوش67 (شنبه 22 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

سلام دوست خوب
    من هم با دوستان عزیزم موافقم
    به نظر من هم باید راههایی رو برای خودتون پیدا کنید و برای یکدیگر هم آرامبخش باشید و هم اینکه سرگرمی ایجاد کنید ..
    یکی از دوستانم رو می شناسم که وقتی به منزلشان می روم واقعا لذت می برم چون از هرچی که بخواهی برای خودشون سرگرمی ایجاد کردنند ... از بازیهای فکری گرفته تا هنر و موسیقی و مطالعه و فیلم نگاه کردن و ... همیشه هم با هم در عین شوخ طبیعیشان رقابت دارند و اینطوری هم خودشون میگن که فکرمون وقتی که توی
    خونه ایم آزاده و در مواقع ضروری به مساله مادیات می پردازیم..و البته خود من هم رفتار اونها رو الگو قرار دادم...
    پس حالا که همسرت هم خواسته ترک کنه بهتره که بهش زیاد فشار نیاری و فقط حواسش رو به سرگری هایی که برایت ذکر کردم مشغول کنی تا کم کم این عادت از بین بره .... و این را هم بگویم که شاید کمی زمانبر باشد..!!
    موفق باشی عزیزم..

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 مهر 91 [ 00:39]
    سطح
    37
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 35 در 12 پست

Array

سلام فقط 2 چیز به ذهنم رسید یکی اینکه مچ گیری نکن شوهرت حساس میشه و شاید جری تر و یکی تجسس نکن که خیلی بده چون یکی از عواقبش همینه که ارامشو از شما گرفته
    حالا که به روش اوردی نشون بده دیگه بهش اعتماد داری و دنبال مچ گیری نیستی و اصلا راجبش حرف نزن که قبحش از بین نره مثل یک موضوع عادی بشه اگه شوهرتم دوست داشت بیشتر وقته خالیشو با هم بگذرونید یا اینکه مثلا بهش بگو میتونه از گوش دادن به موسیقی استفاده کنه یا کتاب بخونه حتما برای رها شدن از فکر و خیال استفاده از اینترنت بهترین گزینه نمیتونه باشه یا میتونه از مجلات جدول استفاده کنه که خیلی جذابه بازی کامپیوتری هم خوبه مردا اکثر خیلی دوست دارن کاملا باهاش مشغول میشن
    بهش اعتماد کن و دیگه جستجو نکن

12. 3 کاربر از پست مفید طراوت تشکرکرده اند .

طراوت (سه شنبه 25 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array

سلام
    به نظر من بهتره مچ گیری رو کلا فراموش کنید چون این روش هم به رابطه تون لطمه می زنه هم به خود شما!
    وقتی شما منتظر مچ گیری از همسرتون باشید نا خود اگاه زمینه شکاش شدن و منفی باف شدن رو برای خودتون فراهم می کنید

Ideal00نوشته است :روش اول: اینکه با هم در مورد این موضوع بدون تحقیر کردن و نگرانی و البته احساساتی شدن و اشک ریختن! صحبت کنیم. یه جور که از حالت تابو در بیاد. و مثل کسی که میخواد سیگار رو ترک کنه در موردش آزادانه حرف بزنیم یه جورایی که اون حس یواشکی بودن کار از بین بره و از اون هیجان بیفته. و در واقع بزرگی این کار رو بشکنیم. هم برای من هم برای اون که میخواد ترک کنه.

اگر خیلی منطقی به دور از احساسات با ایشون حرف بزنید و مساله رو باز کنید ، قبح این مساله ریخته میشه ...و همچنین چون شما آگاه هستید به این مساله و این مشکل رو پذیرفتید، از عذاب وجدان ایشون کاسته میشه (که عذاب وجدان خودش عاملی کمک کننده برای ترک عادات زشته) پس نباید عذاب وجدان رو ازش بگیرید.

Ideal00نوشته است :
    روش دوم: اینکه اصلا به روی خودم نیارم و همه چیز رو به خودش بسپارم و هیچ حرفی هم نزنم. اگر هم هراز گاهی چیزی دیدم به روی خودم نیارم و بزارم تا خودش به تنهایی مبارزه کنه و من فقط از نظر عاطفی و عشقی تامین کنم.

اگر اصلا به روی خودتون نیارید در واقع دارید نقش خودتون رو تو این قضیه صفرمی کنید
    ایشون باید به عمق ناراحتی شما از این مساله پی ببره تا انگیزه پیدا کنه برای حل این مشکل

پیشنهاد من اینه که نه روش اول نه روش دوم
    بلکه ترکیبی از هر دو روش به صورت متعادل تر
    یعنی کمی در مورد این مساله به صورت سر بسته صحبت کنید و دلخوری و ناراحتی و احساستون رو بیان کنید ولی سعی کنید این بیان دلخوری ها با ارامش باشه و فقط غم و دلشکستگی در گفتار شما باشه نه خشم و کینه و نفرت.
    همچنین گاهی خودتون رو به اون راه بزنید ولی در عین حال به صورت غیر مستقیم فرصت اینگونه کارها رو ازش بگیرید .
    چون بیشتر تو محل کار این کارها صورت می گیره ی پیشنهادم اینکه اگر برای شما مقدور هست زمانیکه همسرتون آنلاین ،انلاین باشید و پیام های محبت امیزی براش بفرستید
    یا اگر امکان آنلاین بودن رو ندارید
    هر روز براش پی ام بزارید تا آنلاین شد اول پیام های شما رو ببینه.
    یا می تونید در روز تعداد تماس های تلفنی و اس ام اسیتون رو زیاد تر کنید.
    این حرف که همسرتون می گه بدون هیچ گونه تفکرجنسی به سراغ اینکارها میره بیشتر به نظر می رسه یک توجیه باشه و حقیقت نداشته باشه
    به همین دلیل رو گرم کردن روابط زناشویی و عاطفی تون هم وقت بیتشری بزارید.
    امیدوارم مشکل همسرتون به زودی حل شه.

14. 3 کاربر از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده اند .

نازنین آریایی (یکشنبه 23 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 24 در 16 پست

Array

وای از همه شما ممنونم. واقعا خوندن راهنمایی هاتون خیلی آرومم کرد!

با نتیجه ای که از حرفاتون گرفتم این کار ها رو می کنم.

اول: در این مورد زیاد صحبت نمی کنم اگر هم بکنم غیر مستقیم ولی بدون کنایه.
    دوم: سعی می کنم سرچ کنم و سرگرمی های جدید پیدا کنم. با توجه به شناختی که ازش دارم همون فیلم و بازی بیشتر جواب میده. چون شبا خستس و حوصله کتاب خوندن نداره.
    سوم: سعی می کنم ارتباط تلفنی و آنلاینم باهاش بیشتر باشه.
    چهارم: ایجاد هیجان در روابط زناشویی.

اما حالا یه سوالی برام پیش اومد. من خیلی آدم پر حرفی نیستم. و احساس میکنم خلاقیتم تو زندگی برای سرگرم کردن همسرم زیاد نیست. میشه یه کم در این مورد کمکم کنید؟
    مثل همون نمونه هایی که گفتید. چه جوری می تونم هیجان رو به زندگیمون بیارم. با چه حرفایی می تونم سرش رو گرم کنم؟
    من خودمم هم دوست دارم زندگیمون پویا و شاد باشه. ولی نمی دونم چه طور؟ انقدر همیشه جدی زندگی کردم.
    کاش بهم بگید چطور می تونم این تنوع رو هم توی مسائل روزمره و هم توی روابط جنسی مون بیارم.
    دلم میخواد ما هم زوج شادی باشیم. البته الان هم غمگین نیستیما و جفتمون آمادگی خوش بودن رو داریم. فقط الان ایده نداریم! چون همسرم واقعا احتیاج داره که از فضای نگرانی های زندگی کشیده بشه بیرون و من باید یتونم این کار رو بکنم. و میدونم که در این زمینه مهارت لازم رو ندارم.
    اگه کمکم کنید خیلی خوب میشه!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)