به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 75
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 تیر 92 [ 11:29]
    سطح
    29
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    370

تشکرشده 371 در 137 پست

Array

میخوام بچمو سقط کنم شوهرم غیر قابل تحمل شده

سلام دوستان خوب همدردی
    منو حتما یادتون هست که یه تاپیک زدم وخیلی دوست داشتم بچه دار شم بالاخره بعد از اینکه با همسرم منطقی صحبت کردم و اونم گفت که خیلی علاقمنده به اینکه بچه دار شیم تصمیم گرفتیم که واقعا بچه دار شیم البته اون همش میگفت من از مسائل اقتصادیش میترسم والا بچه دوست دارم خلاصه بگذریم من از اردیبهشت اقدام کردم ولی خبری نشد منم دیگه بی خیال شدم گفتم یا من یه مشکلی دارم یا خدا نمیخواد و مصلحت نیست تا اینکه این ماه فهمیدم باردارم حالا متاسفانه میخوام بگم خیلی پشیمونم تورخدا دعوام نکنید بهم نخندید ولی من خیلی احساسی تصمیم گرفتم واسه بچه دار شدنم من همین ماه،قبل اینکه بفهمم باردارم یه دعوای مفصل با شوهرم داشتم و برا اولین بار از خونه قهر کردم رفتم و میخواستم دیگه برنگردم واقعیت اینه که من با شوهرم سر مسائل مالی خیلی مشکل داریم من اول ازدواجمون یه وام واسش گرفتم که قول داد قستاشو خودش بده ولی هرگز نداد و هر ماه داره از حقوق من کم میشه البته اینم بگم چون دارم قست میدم همه مخارج زندگی با شوهرمه و پول روزانمم حتی ازش میگیرم که البته وظیفشه و باید بده ولی از وقتی که یه همچین نامردی در حقم کرده همش در فکر انتقامم ازش از طرفیم میترسم اگه این بچه بدنیا بیاد مسئولیت و هزینه هاشو بندازه سر من چون همین چند روزه که رفتم سونو و دکتر, هزینه هاشو خودم دادم دیروز میگم 18000 تومن ویزیت دادم میگه تو که گفتی من بیمه ام و هزینه ندارم واسه بچه دار شدن خوب برو یه دکتر که بیمه قبول کنه گفتم هیچ دکتر ویزیتو با بیمه قبول نمیکنه میدونین از چی تاراحتم از اینکه در ماه کلی هزینه به بچش میده (بچه ای که از همسز اولش داره و حضانتشم همسر اولش گرفته) باورتون نمیشه پولی که به اون بچه میده از پول تو جیبی که به من میده خیلی بیشتره که خودشم اعتراف کرد این مبلغی که من دارم واسه اون بچه میدم خیلی زیاده ولی چون نمیخوام با اون خونواده درگیر شم و بخاطر بچم تقبل میکنم .
    در ماه کلی خرج خودش میکنه شامپو گرون میخره ورزش میکنه کلی مواد تقویتی میخوره ولی وقتی میخواد به من پول بده زورش میاد تازه پول خودمه، بارها بهش گفتم بیا قسطاطو خودت بده منم دیگه هیچ پولی ازت نمیگیرم ولی اصلا زیر بار نمیره چون به ضررشه تازه جدیدن فهمیدم که خیلی خیلی مستبده و دیکتاتوره البته اوائل بهتر بود ولی جدیدن حرف حرف خودشه مثلا اگه من بگم بریم خرید یا بریم پارک یا بریم همین سر کوچه میگه کار دارم حوصله ندارم خسته ام ترافیکه اعصاب ترافیکو ندارم خلاصه یه بهونه ای میاره ولی اگه خودش بخواد بره ورزش یا بره خونه پدر مادرش یا هر جایی که خودش بخواد بره اصلا نه ترافیکه نه خستس نه بی حوصلس دیگه خسته شدم از دستش اگه یه بارم بخاطر من یه جایی بیاد کاری میکنه که از دماغم دربیاد بسکه غر میزنه بد و بیراه میگه که چرا خیابون شلوغه چرا مردم اینقدر بیرونن
    حالا تو این اوضاع احوال بچه دارم شدم شبها از غصه نمیخوابم اینقدر فکر و خیال میکنم گاهی تو خواب گریه میکنم چون نمیتونم مشکلاتمو باهاش درمیون بزارم میریزم تو خودم و گریه میکنم
    خواهش میکنم کمکم کنید من میخوام بچه رو سقط کنم و بعد از اینکه به اندازه قسطهایی که براش دادم ازش پول گرفتم ازش جدا شم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 اسفند 90 [ 21:29]
    سطح
    23
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    125

تشکرشده 123 در 38 پست

Array

RE: میخوام بچمو سقط کنم شوهرم غیر قابل تحمل شده

خانم عزیز چندسال دارید؟ببینید من درکتون میکنم.ولی شما بزرگواری کنید. به فکر انتقام نباشید
    چون به هرحال اون شوهر شماست و از اون یه بچه تو وجودتون دارید.
    خدا قهرش میاد اگه شما یه موجود زنده رو بکشید و نزارید اون انسان بی گناه پابه دنیا بزاره.موجودی که مدتها آرزوشو داشتید.
    فکرکردید اگه اینهمه دردوسختی رو با سقط بچه تون و طلاق گرفتن به جون بخرید آیا در آینده شرایط بهتری خواهید داشت؟نه!مسلما بهتر نخواهد شد .جامعه شما رو به عنوان یه زن مطلقه خواهد دید با هزار تا مشکل دیگه...

سعی کنید صبروتحملتون رو بالا ببرید.

3. 6 کاربر از پست مفید nice boy تشکرکرده اند .

nice boy (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    370

تشکرشده 371 در 137 پست

Array

فرناز عزیز ممنون که مشکل منو خوندی وقت گذاشتی و هم فکری کردی باهام ولی لباس یا کفش یا مسافرت نیست که با این مشکل کنار بیام پای یه موجود بی گناه این وسطه نمیخوام اونم مثل خودم بدبخت شه وقتی پدر و مادر خوبی نداشته باشه تو این دنیای بی رحم چکار کنه من اگه میخوام سقطش کنم بخاطر اینکه اون بدبخت نشه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 91 [ 15:21]
    سطح
    24
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    194

تشکرشده 194 در 102 پست

Array

سلام ترانه جان امیدوارم خودت و نی نی ت خوب باشید. الان چند ماهته؟ خودت چند سالت هست؟ چند ساله ازدواج کردی؟
    بخاطر این بحث های پیش پا افتاده که در هر زندگی هست میخوائی اینکارو بکنی؟ اکثر زن و شوهرها با هم مشکل مالی دارن اصلا هم به این ربط نداره که شوهر شما از همسر اولش بچه داره و به اون پول میده. شاید وقتی این بچه بدنیا بیاد شوهرت دیگه به شماها بیشتر از فرزند اولش اهمیت بده و انطوری خیال شما هم راحت تر میشه. تو الان بارداری نباید اعصابتو خراب کنی اینطوری بچه وقتی بدنیا بیاد آروم وقرار نداره و سختیشو خودت میکشی.
    امیدوارم درست تصمیم بگیری نه از روی لج و لجبازی.

6. 3 کاربر از پست مفید پرستوی مهاجر تشکرکرده اند .

پرستوی مهاجر (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    370

تشکرشده 371 در 137 پست

Array

سلام ساناز جان
    ممنون از اینکه برام نوشتی من 2 ساله ازدواج کردم 33 سالمه دیروزم که رفتم دکتر گفت 5 هفته و 2 روزه یعنی 1 هفتس که وارد ماه دوم بارداری شدم
    راستش دیگه خسته شدم از زندگی با یه دیکتاتور اگه بخوام ادامه بدم که سر خورده میشم اگه قراره فقط تحمل کنم بریزم تو خودم و صدام درنیاد اسم این که زندگی نیست تو زندون برم از این زندگی راحتتره

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 91 [ 15:21]
    سطح
    24
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    194

تشکرشده 194 در 102 پست

Array

ببین الان بخاطر حاملگی استرس گرفتی به این خاطر به همه چیز بدبین شدی. از طرفی 33 سالته سن کمی نیست که بخواهی بچه رو سقط کنی هزارتا عوارض داره حالا بجز گناه، از طرفی زودتر مادر بشی خیلی بهتره چون هرچی سن بالاتر بره تحمل آدم در بچه داری کمتر میشه. منم 33 سالمه و ازدواج دومم از همسر اولم بچه دارم ولی از همسر دومم بچه ای ندارم خیلی لحظه شماری میکنم برای بچه دار شدن شوهرم زیاد نمیگه بچه میخواد و فعلا راضی نشده ولی من چون سنم داره بالا میره و اینده رو نمیشه پیش بینی کرد که چند سال دیگه هم همین شرایط جسمی رو دارم و میتونم بچه دار بشم یا نه ، خیلی دوست دارم زودتر باردار بشم. پس خدارا شاکر باش. از طرفی من یکبار جدا شدم فکر نکن با جداشدن اوضات بهترمیشه. همه مردا مثل همن هرکی یه عیبی داره هیچ انسانی بی عیب نیست. پس بخدا توکل کن و سعی کن به فکر بچت باشی.

بهش بگو چقدر حرف تو دلت مونده بگو تا صبح نمیخوابی؟ باهاش دوستانه صحبت کن بگو دیگه از این به بعد مسئولیت ما توی زندگی سنگین تر میشه . ببین چی میگه.
    اصلا به شوهرت گفتی میخوایی اینکارو بکنی؟ نظرش چیه؟

9. 4 کاربر از پست مفید پرستوی مهاجر تشکرکرده اند .

پرستوی مهاجر (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

کوچک بودن و بزرگ بودن مشکلات بستگی به دید ما نسبت به آن دارد

دوست خوبم سقط کردن بچه خودش به تنهایی بزرگترین گناه و از دید من بزرگترین مشکل است ...
    با سقط کردن بچه و انتقام و فکر کردن به طلاق و بزرگ کردن مشکلاتت فقط و فقط مغز خود را به سمت بدیها سوق می دهی...

دوست خوبم اول صبور باش دوم گذشت داشته باش سوم به خوبیهایش فکر کن چهارم به عشقی که ممکن است بچه بین شما بوجود بیاورد...

یک نکته مهم

بنا به گفته خودتان شما قسط او را پرداخت می کنید و پول روزانه تان را از او می گیرد و اینکه وظیفه شان است....

دوست خوبم کمی به طرز گفتارت بیشتر دقت کن درسته که ایشان وظیفه اش است که مخارج شما را بدهد ولی لزومی ندارد که به ایشان یادآوری کنید شاید او از این طرز برخورد شما ناراحت می شود و در واقع شما به ایشان حتی اجازه نمی دهید کهبه این فکر کند که چه چیزی درست است و چه چیزی غلط...

در ضمن شاید او با دادن قسط نمی تواند وظایفش ( چه خوب و چه بد ) انجام دهد و دوست دارد که خرجی شما را خودش بدهد در حالی که شما قسطهایش را پرداخت می کنید...

اگر نسبت به این پرداختی ها کمی صبور باشید و چیزی نگویید ایشان احتمال دارد بابت این صبر شما درسهای بزرگی بگیرد و در آخر کار سپاسگذار شما هم باشد
    ( این قسطها بالاخره تمام می شود ولی خرجی روزانه شما هیچوقت تمام نمی شود )

غرور مردانه او را از بین مبر

11. 5 کاربر از پست مفید چشمک تشکرکرده اند .

چشمک (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

سلام ترانه جان خوبی؟
    من تاپیک قبلیت خوب یادمه.راستی قضیه مهاجرت چه طور شد؟
    خودت اعتراف کردی احساسی تصمیم گرفتی.از کجا معلوم بعد اینکه بچه ی بی گناهو سقط کردی نیای بگی پشیمونم؟.
    خودت فکر کن واسه چه دلایلی از همسرت دلخوری.به خاطر اینکه نتونسته قسطا رو بده.واقعا می تونسته و پرداخت نکرده؟شاید بازم تاکید کنی داره واسه اون یکی بچش پول واریز می کنه و این خودش 2 چیزو نشون میده یکی اینکه مجبوره.حوصله دردسر نداره.تو باید خودتو واسه این مسائل آماده می کردی اینکه این آقا مسئولیت یه بچه دیگه رو به عهده داره تازه برای اینکه یه جورائی خلا عاطفیشو پر کنه پول بیشتر می فرسته تو که همسرشی باید درکش کنی.مسئله دوم اینکه تو مهارت ارتباطی رو بلد نیستی نتونستی با همسرت ارتباط خوبی برقرار کنی.هنوز همدل نیستی.باور کن اگه این مهارتها رو با کمک همین تالار یاد بگیری اولا می تونی یه جورائی راضیش کنی به اندازه به بچش پول بفرسته ثانیا اصلا این حس انتقام از تو بین می ره.
    کمی به زندگی مشترک فکر کن.کمی ذهنیتت رو از همسرت بهتر کن.استفاده از دیکتاتور اصلا خودش بار منفی می یاره.
    برای اینکه کمی ازین حالت خارج شی.یه لیست از خصوصیات مثبت همسرت درست کن.
    راستی همسرت از شنیدن خبر بارداریت چه عکس العملی نشون داد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazi_o
    ببین الان بخاطر حاملگی استرس گرفتی به این خاطر به همه چیز بدبین شدی. از طرفی 33 سالته سن کمی نیست که بخواهی بچه رو سقط کنی هزارتا عوارض داره حالا بجز گناه، از طرفی زودتر مادر بشی خیلی بهتره چون هرچی سن بالاتر بره تحمل آدم در بچه داری کمتر میشه. منم 33 سالمه و ازدواج دومم از همسر اولم بچه دارم ولی از همسر دومم بچه ای ندارم خیلی لحظه شماری میکنم برای بچه دار شدن شوهرم زیاد نمیگه بچه میخواد و فعلا راضی نشده ولی من چون سنم داره بالا میره و اینده رو نمیشه پیش بینی کرد که چند سال دیگه هم همین شرایط جسمی رو دارم و میتونم بچه دار بشم یا نه ، خیلی دوست دارم زودتر باردار بشم. پس خدارا شاکر باش. از طرفی من یکبار جدا شدم فکر نکن با جداشدن اوضات بهترمیشه.
    راستی ترانه جان این حرفا برات آشنا نیست؟

13. 3 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط taranee
    فرناز عزیز ممنون که مشکل منو خوندی وقت گذاشتی و هم فکری کردی باهام ولی لباس یا کفش یا مسافرت نیست که با این مشکل کنار بیام پای یه موجود بی گناه این وسطه نمیخوام اونم مثل خودم بدبخت شه وقتی پدر و مادر خوبی نداشته باشه تو این دنیای بی رحم چکار کنه من اگه میخوام سقطش کنم بخاطر اینکه اون بدبخت نشه
    عزیزم شرایط روحیت مطمئنا خوب نیست که چنین تصمیمی گرفتی چون ادم وقتی به یک ادم دیگه (بچه توی شکمت) صدمه میزنه که ازش متنفر باشه. تا حالا شنیدی کسی بزنه یکیو بکشه چون دوستش داشته و نمی خواسته اینده ای که هنوز نیومده بدبخت بشه.

اگر کودکت رو دوست داری سعی کن همراهش باشی و در زندگیش کمکش کنی نه حق زندگی رو ازش بگیری.
    اونم خدایی داره و اینده هیچ کس دست ادمها نیست.

هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

15. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

deljoo_deltang (یکشنبه 09 بهمن 90)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

ترانه،
    اوه چه احساس بدی داری خانوم! چه خبره!؟!؟ یه خورده آروم تر ما هم برسیم!
    اول که مبارک باشه!
    دوم اینکه خانوم! شما باید بدونید که الان هفته ششم بارداری شماست! یعنی یکی از بحرانی ترین زمانهایی که یک زن در زندگی تجربه می کنه! اما چه اتفاقی داره می افته که می گیم تا هفته 12 وضعیت کاملا بحرانیه!؟
    الان شما در وضعیت نرمالی از نظر فیزیولوژیک نیستید و PERINATAL DEPRESSION یا افسردگی بارداری رو تجربه می کنید.. هیچ دو زنی نیستند که این دوران رو مثل هم تجربه کنند!
    تحریك پذیری بهمراه كاهش آستانه تحمل ، نبش قبر مشکلات گذشته، این تفکر که این کودک بی گناه چه آینده ای داره، بد بخت شد رفت! او هم باید مثل من با مشکلات درگیر بشه!
    گریه کردن زیاد! بغض کردن! حساس شدن! احساس نابودی کل زندگی و پشیمانی شدید!
    فکر سقط جنین!
    کاهش تمرکز و ناتوانی در تصمیم گیری حتی تصمیمهای کوچک!
    اختلالات فیزیولوژیک مثل سردرد، درد قفسه سینه، تپش قلب، تنگی نفس و احساس خفگی و كلافگی
    همه اینها از علائم این افسردگی است خانوم که تا قبل از هفته 12 با شما همراهه و دلائل بسیاری داره مثل تغییرات هورمونی بدن شما با حضور این آقا پسر یا دختر خانوم گل!
    نگذارید مشکلات شما رو اذیت کنه، این افکار منفی رو کلا از ذهنت پاک کن! این فکرهای انتقام و سقط و ...
    مشکلات مالی چیزی نیست که غیر قابل حل باشه... حتما قابل حل و کنترله! ذهنت رو در گیر نکن!
    رژیم غذاییت رو کنترل کن!
    یک کلاس یوگا ثبت نام کن یا خودت توی خونه تمرینات ساده اون رو انجام بده!
    حتما روشهای ریلکسشن رو انجام بدید!
    حتما مدیتشن کنید در طول روز! تمرینات تنفسی انجام بدید!
    مصرف ویتامینها مثل ویتامینهای گروه B بخصوص B6 می تونه برای شما بسیار مفید باشه! با پزشک متخصص زنان خودتون این رو در میون بگذارید و بخواهید به شما کمک کنند و رژیم غذایی رو توصیه کنند که این افسردگی رو کم کنه!
    ( چون به دلیل عدم معاینه بالینی شما نمی شه دقیقا چیزی رو به شما توصیه کرد)
    دوستانت رو فراموش نکن! می دونی تو الان یک گوش نیاز داری! همین! اصلا دنبال راهکار نباش! بشین و درد دل کن!
    هر چقدر خواستی اینجا بنویس... از مشکلات! از بغضها! درد دل اینجا برای شما آزاد!
    دوستان مدیر : اگر ترانه خواست بگذارید هر چه قدر خواست تا 50 صفحه درد دل کنه!
    پیاده روی رو فراموش نکن
    دوستانت رو ببین! صداشون رو بشنو!
    رقص سبک یادت نره... فعلا خوبه!
    موسیقی با هدفون در حین پیاده روی سبک!
    عدم حضور در موقعیتهای پر تنش! به هیچ وجه!
    افکار منفی رو همین الان استپ بده! بهشون بگو: بسه بابا! ولم کنین!
    همه چیز به زودی بهتر می شه...
    در مورد مسائل مالی بعد از اینکه کمی آروم تر بودید صحبت می کنیم!
    در تریمستر دوم، وضعیت بهتر خواهد بود
    سوالی بود بپرس... نترس!

17. 12 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (چهارشنبه 17 اسفند 90)

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)