به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 تیر 91 [ 10:17]
    سطح
    18
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    51

تشکرشده 45 در 17 پست

Array

همسرم کتکم می زند

دوستا ولی یه مشکلی که هنوز نتونستم حلش کنم اینه که پس من چیکار کنم همسرم یه کم مسئولیت پذیر و احساساتی باشه ؟ گفتم که چند روز پیش چطور دستشو رو من بلند کرد ؟ قبلا هم این کاو کرده بود اما بعدش کلی ازم عذرخواهی میکنه .و میگه دست خودم نیست . به هرحال بعد از اینکه اومد و گفت بیا باهم حرف بزنیم تا مشکلاتمون حل بشه و من کلی برای بار 1000 در مورد خواسته ها و احساساتم گفتم و اون قول داد که انجام بده اما میدونستم که مثل 1000 بار قبل هیچ فرقی نمیکنه . چرا اینطوریه به نظر شما؟ میاد التماس مسکنه تو رو خدا بگو خواسته ات از من چیه ؟ چیکار کنم برات ؟ بعد که میگم هیچ کاری نمیکنه . موندم اصرارش برا چیه ؟

بعد اون دعوا منتظر شدم تا تغییری تو رفتارش ببینم اما وقتی هیچی ندیدم خودم براش یه کادوی فانتزی گرفتم تا شاید یادش بیاد چند روز پیش چطور التماس میکرد که خواسته هامو بگم .وقتی کادو رو دادم خوشحال شد و کلی تشکر کرد اما بازم به روی خودش نیاورد که قرار بود کاری کنه .من از این میسوزم که میاد التماس و اصرار میکنه که خواسته هامو بگم اما کاری نمیکنه .چیکار کنم من ؟؟؟؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید طناز جون تشکرکرده است .

طناز جون (سه شنبه 27 دی 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 مرداد 92 [ 17:53]
    سطح
    24
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 96 در 29 پست

Array

RE: این کار من خیانته یا نه ؟؟؟

سلام

طنازجون اينكه شوهرت مياد و ازت ميخاد كه خواسته هاتو ازش بخواي واقعاً يه نعمت خيلي بزرگيه قدرشو بدون!

مي دوني دليل بيشتر اختلافهاي ما اينه كه فرهنگ گفتگو بين خونه وادهامون نيست همه فكر ميكنن كه طرف مقابل بايد ناخداگاه از دل تو خبردار بشه كه چي ميخاي و خواستت چيه پس قبل از هرانتقادي يه امتياز مثبت از اين بابت به زندگي خودت بده.

درضمن انتظار نداشته باش كه شوهر شما از فردا سريع تغيير كنه و بشه اون چيزي كه شما ميخاي پس هر تغييري نياز به زمان داره همچنان كه شما نمي توني يه شبه تغيير كني بشي يه دختر آروم و بدون شور و هيجان.

4. 3 کاربر از پست مفید farnaz_a تشکرکرده اند .

farnaz_a (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 اسفند 90 [ 12:38]
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 230 در 69 پست

Array

سلام
    خوشحالم که تصمیم به قطع ارتباط با اون آقا گرفتی
    به هر حال اینکار چه اسمشو خیانت بزاری چه هر چیزه دیگه اشتباه بوده
    اشتباه بوده چون هیچ مشکلی رو ازت حل نمیکنه بلکه یه مشکلم بهت سربار میکنه!
    جواب کدوم مشکلتو با این پیدا کردی؟ ... هیچکدوم!
    پس وقتی حس خودت (منظورم وجدانته) نسبت به کاریکه میکنی خوب نیست بدون که اشتباهه!
    بهرحال ارتباط با یه نفر دیگه راه حل هیچ کدوم از مشکلاتی که گفتی با همسرت داری نیست، البته اگه دنبال راه حل باشی.
    تا اونجایی که عقل من قد میده چیزایی مثه گل و کادو اینا که زن و شوهر برای هم میخرن واسه اینکه به هم نزدیکتر بشن نه اینکه همینا یه وسیله بشه برای دورتر کردن و فاصله انداحتن!
    مثلا چون برام الان گل نخرید پس باید ازش دلخور باشم! خودش که الان کنارته گله دیگه... نیست!؟
    منظورم اینه که هدفتو نزدیکی به شوهرت بزار حالا از هر وسیله میخواهی استفاده کنی گل، کادو، نمیدونم هرچی ... نه اینکه هدفت خود ِ اون گل و کادوهه بشه! از همسرت به همسرت برس نه از یه چیزی به همسرت!
    حالا اینکه شما از شوهرت تغییر رفتار خواستی که یه روزه عوض نمیشه بالاخره باید بهش زمان بدی، خودتم باید کمکش کنی، بستگی به اینم داره که شما تغییر رفتارو توی چی ببینی!؟
    توی تکرار نشدن اشتباهات قبلیش یا اینکه کلا انتظار داری اصلا همه خصوصیات اخلاقیشو عوض کنه و یه آدم دیگه بشه!؟؟ اگه انتظارت اولیه خب معقوله هرچند که زمان میخواد اما اگه هدفت اون دومیه باید بگم تقریبا محاله!

6. 3 کاربر از پست مفید آتنــــــا25 تشکرکرده اند .

آتنــــــا25 (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 230 در 69 پست

Array

بعد اون دعوا منتظر شدم تا تغییری تو رفتارش ببینم اما وقتی هیچی ندیدم خودم براش یه کادوی فانتزی گرفتم تا شاید یادش بیاد چند روز پیش چطور التماس میکرد که خواسته هامو بگم .
    شما خودت میگی چند روز پیش این اتفاق افتاده! یعنی انتظار داری ظرف چند روز چه اتفاقی بیفته؟
    پس فرصت کافی ندادی بهش!
    میگی توی تمام زندگی اینطور بوده. خوب اگه توی تمام زندگیتون ایشون به همین شکل قول و قرار گذاشته و شما هم همینقدر عجول بودین (منظورم همینه که مثلا هربار قرارتون به این شکل پیش رفته که شما بلافاصله چند روز بعد دعواتون انتظار داشتید زیرو رو بشه بعد که نشده کلا بیخیالش شدین و رفتید سراغ یکی دیگه) خب نبایدم انتظار تغییر داشت!

وقتی کادو رو دادم خوشحال شد و کلی تشکر کرد اما بازم به روی خودش نیاورد که قرار بود کاری کنه .
    مگه قرار بوده چکار کنه؟
    قول خاصی بهتون داده بوده؟
    قوا داده بوده مثلا براتون کادو بخره و نخریده؟.... چیو قرار بوده بروی خودش بیاره که نیاورده؟
    مثلا باید چکار میکرد که شما مطمئن بشی میخواد تغییر کنه؟
    شما میگی من میخوام اشتباهاتشو تکرار نکنه. مثلا یکی از اون اشتباهاتش دست بلند کردن روی شما بوده! خوب مگه اون لحظه که کادوی شمارو گرفت روی شما دست بلند کرده که میگی تغییری نکرده؟
    شما اول مشخص کن چی از همسرت میخوای ؟
    اما اگه منظورت از تغییر رفتار اینه که مثلا در ازای گرفتن کادو اونم میرفت برات حتما یه کادو میخرید ... اگه انتظار داری مثلا یه شوهری داشته باشی که رمانتیک باشه خوب این خصوصیت اخلاقیه آدماست، اینو شاید بتونی کمی تغییر بدی اما نمیتونی که کلا شوهرتو عوض کنی اون موقع که ایشونو انتخاب میکردی باید به این دقت میکردی نه الان!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 45 در 17 پست

Array

سلام دوستای خوبم

خیلی ممنون از همه . اما من باید به همه بگم که من فقط اولین روزا بود که فکر سرکار گذاشتن و داشتم .دو سه روز. بعد از اون از کارم پشیمون شدم وبهش همه چیزو گفتم . خودمم از کارم ناراحت شدم.

اما آتنا جون من تغییر فوری نمیخوام . یا اگه گفتم براش کادو خریدم تا اونم یه تغییری بکنه حرف یکی دو روز نیست که میگم .
    حرف دوساله و . . . .
    اصلا من نمیخوام تغییر کنه . من همسرم و همینطوری که هست میخوام . خوب . . . ولی همسرم میاد اصرار روی اصرار که باید بگی خواسته ات چیه ؟؟؟؟؟؟؟ بابا دوستای خوبم حرف من اینه که من که ازش چیزی نمیخوام .حالا که خودش میاد اصرار میکنه منم یه چیزی میگم پس چرا انجام نمیده ؟؟؟
    خودش اصرار داره تغییر کنه اما اصلا تغییر نمیکنه .نه در عرض چند روز بلکه این ماجرای دوساله .یعنی به نظر شما دو سال فرصت کمیه برا تغییر ؟؟؟؟
    همسرم میدونه من عاشق گل هستم .هزار بار هم بهش گفتم که برام بگیره . اما وقتی دستشو هم روی من بلند میکنه میاد کلی عذرخواهی میکنه اما مثلا گل نمیگیره .بعد میگه خواسته ات و بگو . بعد مثلا من میگم گل .
    میگه باشه . این باشه میره پیش باشه های دوسال پیش.

اصلا نمیدونم چی باید بگم .شاید به نظر خیلی ها این موضوع مسخره بیاد ولی خیلی تو روحیه من تاثیر گذاشته

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 45 در 17 پست

Array

سلام دوستا

همسرم اخلاق کتک زدنشو نمیتونه ترک کنه . انقدر براش عادی شده که باهاش سرسنگین هم میشم بهش برمیخوره . انگار یه چیزی هم بدهکاریم .

خیلی عادی شده براش . کتک میزنه بعد خیلی عادی و خونسرد میاد باهام حرف میزنه . قیافه هم که میگیرم ، میگه بسته دیگه . تموم شد حالا .

دیگه خسته شدم .نمیخواین کمک کنین ؟؟؟؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 230 در 69 پست

Array

طناز یه سوال بپرسم راستشو میگی؟
    شوهرت سر چه موضوعی تورو کتک میزنه؟
    میخوام بگی مثلا چه اتفاقی میفته که کارتون به کتک زدن میکشه؟
    مسلما اون از در نمیاد تو و تو بهش بگی سلام و بعد وایسه تورو کتک بزنه! درسته؟
    میخوام بگی سر چه مسائلی بحثتون میشه و هرکدومتون چقدر مقصرید؟
    یه بار دیگه هم راجع به کتک زدنش گفته بودی اما نگفتی که سر چی بود؟ و چه اتفاقی افتاد و چه حرفی بینتون رد و بدل شد که کتکت زد؟
    من نمیخوام بگم شوهرت کار درستی میکنه یا کارشو توجیه کنم فقط میخوام به یه نتیجه برسیم که شوهرت سر چه مسئله ای اینطوری از کوره در میره و کنترلشو از دست میده؟ آیا درمقابل رفتار خاصی از سمت تو اینکارو میکنه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 اردیبهشت 91 [ 14:34]
    سطح
    15
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام با عزض معذرت

بعضیها فقط ادعای دوست داشتن میکنن مرد شما هم اینگونه است اگه واقعا دوست داره بخاطر تو هر کاری میکنه فکر کنم هوا و هوس دورا اززدواجش با تو تموم شده یا دنباله جدیده یا نمیدونم

نترس خدابزرگه شاید اینطوری باشه

تو چند روز بیشتر بهش محبت کن تو واسش گل بخر تا اون یاد بگیره احتمالا جواب میده لازم نیس ازش توقع داشته باشی که بخره تو با عشق براش بخر محبت کن بعد چند روز اگه تغییری نکرد واقعا بی احساسه همون بهتر که ولش کنی

موفق باشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 45 در 17 پست

Array

RE: همسرم کتکم می زند

سلام به همه

خوب وقتی که من صدامو بالا می برم همسرم کنترل خودشو از دست میده و کتک میزنه .

میگه نباید جلوی من داد بزنی. البته اینطور نیست که من سر هر مسئله ای داد بزنم .اما اگه این اتفاق بیفته سریع باید تنبیه بشم . همسرم میگه دست خودم نیست . تو داد نزن، منم کتک نزنم . منم میگم کارت خیلی توجیه مسخره ایه . اگه من داد میزنم کارم اشتباهه قبول میکنم اما مجازاتش کتک خوردن نیست . اصلا نباید این دوتا کار پیش هم گذاشته بشه .دیشب کلی باهم حرف زدیم .انقدر گفت دوست دارم و بدون تو نمیتونم زندگی کنم که ساعت از نیمه شب هم گذاشت . ولی من نمیتونم کتک زدنشو با دوست داشتن یه جا جمع کنم . میتونم ؟؟؟؟

بعد سر همین کارهای رمانتیک باهم حرف زدیم میگه من بلد نیستم . میگم من که بهت یاد دادم میگه بنویس تو کاغذ بده بهم که کارای رمانتیک چیه . منم میگم دیگه اون موقع به درد نمیخوره .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 91 [ 15:21]
    سطح
    24
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    194

تشکرشده 194 در 102 پست

Array

RE: همسرم کتکم می زند

سلام طناز چون من تازه عضو این سایت شدم. زندگی شما تقریبا شبیه به ماست. شوهر منم روم دست بلند میکنه من هم از راهنمایی دوستان که برای شما تاپیک میذارن استفاده میکنم. ولی فقط اینو فهمیدم که دست بلند کردن دلیل بر این نیست که شوهرت دوستت نداره. بعضیها زود کنترلشون رو از دست میدن. میشه بگی چند سالته؟ شوهرت چند سالشه؟ چند ساله ازدواج کردید؟ بچه هم دارید؟ انشااله خدا کمک میکنه نگران نباش.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)