به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 آبان 93 [ 17:59]
    سطح
    32
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    52

تشکرشده 50 در 31 پست

Array

شوهر بی مسئولیت من

سلام دوستان عزیزم.

تازگی ها یه سوال بزرگ ذهن من رو خیلی درگیر کرده. همونطور که قبلا خدمت شما عزیزان عرض کردم، از وقتی شوهرم پیش خانوادش زندگی میکنه بشدت خسیس شده. با اینکه هیچ پولی بمن نمیده و کلا بیخیال زنش و مخارجش شده ولی خیلی راحت به خودش اجازه میده درمورد چیزایی که بهش مربوط نیست، از من بازجویی کنه.

مثلا دو ساعت تمام با من بحث میکنه که یارانه این ماهت رو چیکار کردی و کجا خرج کردی؟ من اصلا از دلیل این کاراش سر در نمیارم. آخه تا حالا که بیست و پنج سالمه هیچ کس ازم بخاطر هیچ پولی اینجوری بازجویی نکرده بود.

خلاصه اون روز با اینکه این رفتارش خیلی واسم گرون تموم شده بود ولی خیلی واضح بهش کاملا توضیح دادم که با پولام چیکار کردم. حتی بهش گفتم که اون پول رو واسه خودش و مادرش کادو خریدم تا اگه ناراحتی بینمون بوده تا حالا ، حداقل اینجوری جبران بشه . اونم وقتی دید کارش خیلی زشت بوده خیلی راحت و خونسرد گفت از دست من ناراحت نشو، من فقط میخام به تو یاد بدم که تو زندگیمون حساب و کتاب داشته باشی. خودش خوب میدونه من دختری نیستم که خرجای الکی بکنم و بقول معروف پولی رو هدر بدم.

حتی وقتی جمعه ها بعد از یک هفته ، میاد دنبال من بهم میگه ناهارتو بخور خونتون تا بعدش بیام پیشت. یعنی من حتی اندازه یه ناهار مشترک واسش ارزش ندارم؟

اگه واقعا اوضاع مالیش مناسب نبود و من میدونستم که ممکنه مشکلش پول یا اینجور مسایل باشه ، محال بود ازین کاراش ناراحت بشم. همونطور که اوایل ازدواجمون که آهی در بساط نداشت همه جوره باهاش راه اومدم و اصلا به روی خودم نیاوردم ولی اینجور خسیس بازیا و زرنگ حساب شدنا اصلا واسم قابل قبول نیست.......

شاید شوهرم هنوز در دوران عقد خودش رو پسر کوچولوی پدرش حساب کنه و باید خرجشو خانوادش بدند ( که مطمئنم نمیدند) ولی من دیگه زن اون هستم و خجالت میکشم هنوز از پدرم پول تو جیبی بگیرم. البته خانوادم میگند ما خودمون با افتخار بهت پول میدیم و از اینکه خرجت میکنیم لذت میبریم ولی من دلم خیلی میسوزه که شوهرم اینجوری خودش رو در قبال مخارج زنش به بیخیالی زده و خیلی راحت میگه خب از بابات بگیر برو خرج کن .......

دوستان عزیز، ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید، آیا من واقعا هیچ حقی توی این زندگی ندارم؟ آیا همچنان باید مخارج منو خانوادم بدهدند ؟ بنظر شما شوهرم این وسط خیلی خوش بحالش نمیشه؟ یعنی بعد از عروسیمون میخواد این کاراش رو ادامه بده؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 91 [ 15:21]
    سطح
    24
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    194

تشکرشده 194 در 102 پست

Array

RE: شوهر بی مسئولیت من

سلام مهسا جان امیدوارم خوب باشی.
    ببین باهاش صحبت کن ببین چرا اینجوری رفتار میکنه؟ اگه واسش عادت بشه خیلی بده و بعدا هم همینطوری رفتار میکنه چطور به یارانه تو گیر میده اگه چون عقدی از نظر اون نباید خرج تورو بده پس دیگه چیکار داره که یارانه ات را چیکار کردی؟ بهش بگو هم خدا رو میخواد هم خرما. ولی شاید یه مشکل مالی داره و حالا به دلیلی شاید روش نمی شه به شما نمی گه باهاش خیلی دوستانه صحبت کن ببین مشکل چیه.

3. کاربر روبرو از پست مفید پرستوی مهاجر تشکرکرده است .

پرستوی مهاجر (پنجشنبه 06 بهمن 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام مهسا جان

خانومی شما که هنوز عقدی نباید خرجتو همسرت بده که(شرعی وقانونی چرا باید بده ولی عرفی نه)
    شما هم بگو تا تو خونه پدرمم خرجمو اون میده و یارانه ام هم مال اوناست.

مادر شوهرت الان چطوره؟رفتاراش فرق کرده یا نه؟

به نظرم اصلا الان نباید دنبال این مسائل باشید.کی خرج کیو بده و...شما خیلی دارین به حاشیه میرین.
    مهسا جان هر مردی رگ خوابی داره.ببخشید عزیزم اینو میگم شاید شما مهارت ارتباطیتون ضعیفه.شاید نمیدونی چطور حرفی رو به همسرت بزنی تا بپذیره.به نظرم دلیلی هم نداشت براش توضیح بدی با یارانه ات چیکار کردی.اینکار بیشتر متوقعش میکنه

یه واقیعتی هم هست که تا با کسی زیر یه سقف نری نمیتونه خیلی از ایرادها و ویژگیهاشو بفهمی.

موفق باشی .خدا رو فراموش نکن
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

5. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (پنجشنبه 06 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

دوست خوبم سلام
    امیدوارم که مشکل قبلیت حل شده باشد
    عزیزم شما الان در دوران عقدهستی و بهتره که در مورد اینگونه مسایل چیزی نگویید البته اگر بخواهد با میل خودش چیزی را برای شما بخرد خیلی شیرینتر است تا اینکه شما توقعی داشته باشی
    در مورد مسایلی را که از شما می پرسد به نظر من با خونسردی جواب سوالهایش را بدهید تا نسبت به شما حساس نشود و تازه اینطوری با روحیاتتان هم بیشتر آشنا می شود و در زندگی مشترکتان با اعتماد بیشتری نسبت به شما قدم بر می دارد

عزیزم حساس نشو تا اذیت نشی

7. کاربر روبرو از پست مفید چشمک تشکرکرده است .

چشمک (پنجشنبه 06 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 91 [ 12:48]
    سطح
    43
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 195
    دستاوردها:
    تشکرها
    850

تشکرشده 839 در 390 پست

Array

سلام عزیزم
    من بهت اخطار میدم
    خیلی هم جدی اخطار میدم
    دوستان میگن کوتاه بیا، الآن تو عقدی و ...
    این حرفها رو به من هم زدن، دوران نامزدی که هیچی ازش قبول نمیکردم و بهش میگفتم رسما زن و شوهر نیستیم
    بعد عقد خیلی راحت برام پولی خرج نکرد
    همه گفتن عقدین ، برین زیر یه سقف و فلان اتفاق بیفته درست میشه
    الآن یکساله دارم زندگی میکنم، هیچ کجا کن نزاشتم، بهم میگه برو سرکار خرجتو در بیار و کمترین خرجی که میکنه با قیافه گرفتن و منت گذاشتن کوفتم میکنه
    عزیزم
    منم مثل تو خانواده ای دارم که برام کم نزارشتن و نمیزارن،
    دوست عزیزم
    فکر کنم متوجه باشی چقدر زشت تره که وقتی ازدواج کردی پدر مادرت ببینن بعد یکسال هنوز لباس های تو خونه دختریتوداری میپوشی، بعدبرات لباس بخرن، نه؟ میدونم که سوزششو حس میکنی
    شوهر من وضعش بد نیست
    هر کسی میتونه رو کمک مالیش حساب کنه ولی خرج کردن برای زنش براش هزینس
    اینو به زبون هم آورده
    من میتونم آینده تو باشم اگر به حرفهای فردا درست میشه دیگران گوش بدی و بزاری گذر زمان بهت نشون بده سرنوشتت چیه
    ولی تو اشتباه منو تکرار نکن
    دوست عزیزم، تو همین دوران عقد این موضوع رو کامل حل کن، ریشه ای حل کن اگرنه با یه بچه بایدنفقتو از بابات بگیری
    خواهش میکنم ازش سرسری نگذر
    از نوشته هات فهمیدم تربیتت خیلی به تربیت خانواده من شبیهه، مطمئن باش مثل من ضربه های سختی میخوری
    این موضوع اصلا و اصلا ساده نیست
    تو الآن زنشی وباید از الآن خرچ کردن برای تو رو یاد بگیره
    تو رو خدا حواستو جمع کن

9. 3 کاربر از پست مفید shamim_bahari2 تشکرکرده اند .

shamim_bahari2 (دوشنبه 10 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 آبان 93 [ 17:59]
    سطح
    32
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 23
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    52

تشکرشده 50 در 31 پست

Array

سلام خدمت همه ی دوستان گلم. مرسی از کمک همه شما عزیزان.

ساناز جون، همونطور که عرض کردم، شوهرم خیلی وقته اوضاع مالیش عوض شده. تقریبا مطمئن هستم که هیچ مشکل مالی نداره. اگرچه اوایل ازدواجمون جفتمون خیلی سختی کشیدیم تا به اینجا رسیدیم . ولی خیلی از این تغییر رفتارش ناراحتم. حتی اون موقع ها هم که یه شاگرد مغازه ساده بود اینجوری خسیس نبود.

مریم جون درسته ما الان عقد هستیم ولی من شب خواستگاری درمورد این عات زشته بعضی مردا که خرج و مخارج زنشون رو گردن خانواده بیچارشون میندازند به شوهرم توضیح دادم. اتفاقا شوهرم هم کاملا با من موافق بود و حتی خودش درمورد خواهرش بهم گفت که از شب عقدش رفته با خانواده شوهرش زندگی کرده و دیگه همه ی مسئولیت هاش گردن شوهرشه و اینکه خیلی زشته اینجور بی مسئولیتی ها و ....... خداییش هم این مدتی که ما عقد بودیم و با خانواده ما زندگی میکرد وقتی میدید خانواده من چه جوری خرج میکنند خودش هم یاد گرفته بود و واقعا از من هیچی کم نمیگذاشت. جالب اینه که تو این مدت حتی یه بار هم ازم اینجوری بازجویی نکرده بود که فلان پول رو چکار کردی؟

مشکل من از وقتی پیش خانوادش برگشته شروع شده. آخه خیلی زشته وقتی فقط یه روز تو هفته زنش رو میبینه بهش بگه ناهارت رو خونتون بخور بعدش من میام دنبالت. درسته من واسه ناهار خوردن نمیخوام شوهرم رو ببینم ولی خیلی ازین حرفش ناراحت شدم. حس میکنم بهم توهین کرده، نمیدونم شاید خیلی دارم بزرگش میکنم.......

یه چیزی رو باید درمورد خانوادش بگم که پدرش هم دقیقا این اخلاق رو داره. یعنی از مادرشوهرم میخواد که تک تک خرج های خونه رو واسش یادداشت کنه و هرشب ساعت ها صرف حساب کتاب میکرد. حتی بعضی اوقات میرفت از مغازه دار محل قیمت هارو میپرسید تا ببینه همسرش سرش کلاه گذاشته یا نه؟ راستش من اوایل ازینجور کارا خیلی تعجب میکردم ولی پدرشوهرم بجای خجالت کشیدن، با افتخار درمورد مزایای کارش صحبت میکرد. مادرشوهرم گاهی وقتا خیلی فکر میکرد تا یادش بیاد چرا مثلا فلان مقدار از پولش کم شده و میگفت شب جواب شوهرمو چی بدم. البته ناگفته نماند که مادرشوهرم علیرغم همه ی این خسیس بازیای شوهرش خیلی راحت از پول خونه واسه خودش پس انداز میکرد و صداشو در نمی آورد.

بهرحال اگرچه میدونم این تغییر رفتار شوهرم از کجا آب میخوره ولی همه ی ترس من از اینه که این زرنگ بازیا بعد از عروسی هم ادامه داشته باشه و اون اتفاقی که دوست خوبم شمیم بهاری عزیز فرمودند واسه منم بیفته. وگرنه دوران عقد که دیر یا زود بالاخره تموم میشه. توروخدا کمکم کنید

11. کاربر روبرو از پست مفید mahsa_456_2005 تشکرکرده است .

mahsa_456_2005 (شنبه 08 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 91 [ 12:48]
    سطح
    43
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 195
    دستاوردها:
    تشکرها
    850

تشکرشده 839 در 390 پست

Array

مهسا جان سلام
    تاپیکمو بخون، راجع به مسائل دیروزم نظر بده
    فکر میکنم کسی مثل تو که با مشکل همجنس مشکل من طرفی هم چشمتو میتونه بازتر کنه هم میتونی بهم کمک کنی چون احساسمو درک میکنی
    ممنون میشم

13. کاربر روبرو از پست مفید shamim_bahari2 تشکرکرده است .

shamim_bahari2 (شنبه 08 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array

یکی از مهمترین موضوعات مهم ، خساست هست ! نمی دونم دوستان چطور به راحتی می گند از کنارش بگذر !
    حتی شما اگر دوست دخترش هم بودید باید حداقل احترام رو می زاشت ، حتی برای یکبار هم شده غذای بیرون یا هدیه حداقل قیمت ! ( حتی گل )
    درست فکر کن ، ببین با خساست و حسابگری ( زیاد و وسواسی البته ) می تونی کنار بیایید یا نه !
    اینکه گفتید زرنگی نیست ، زندگی مشترک ! دشمنی نیست که زرنگی کنه و پول خرج شما نکنه ، اگر توانایی مالی داره ، باید ( حتما باید باشه ) حداقل هزینه ها رو بکنه !

15. کاربر روبرو از پست مفید داود.ت تشکرکرده است .

داود.ت (شنبه 08 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 بهمن 90 [ 12:06]
    سطح
    14
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 100
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام عزیزم
    من توی دوره عقدم از شوهرم خرجی میگرفتم چون از روز اول براش اینو جا انداخته بودم توام همین کارو بکن
    هر طور از روز اول رفتار کنی همون طور باید ادامه بدی سعی کن همین حالا باهاش سنگاتو وا کنی .خوشبخت بشی عزیزم

17. کاربر روبرو از پست مفید mjtanhaa تشکرکرده است .

mjtanhaa (سه شنبه 11 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 اردیبهشت 91 [ 00:18]
    سطح
    17
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    تشکرها
    132

تشکرشده 132 در 64 پست

Array

من دقیقا متوجه نشدم توی چه شرایطی هستی،ولی هرچی که الان هست سطح آبه.بعد از ازدواج چیزایی که قبلا تو دلاتون بوده کم کم آشکار میشه.دقیقا مثل برادر خواهر مادر و پدرت که شاید بیرون با مردم یه جور رفتار کنن،تو خونه یه جور دیگه.اینو از من داشته باش،اگه الان روی حق و حقوقت پافشاری کردی،کردی.نکردی پس فردا تو زندگی باید منتظر چیزای بدتری ازش باشی و باید برای همیشه تو همه چی حتی اگه حقت باشه بگذری.ولی مواظب باش در عین حال به حقوق شوهرت تجاوز نکنی.
    من ا... توفیق

19. کاربر روبرو از پست مفید mosaferan تشکرکرده است .

mosaferan (سه شنبه 11 بهمن 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)