به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 22:17]
    سطح
    23
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

ابراز علاقه... همکاری....

سلام دوستان:
    هر کس که مشکل منو میخونه خواهش میکنم نظرشو بگه و بهم کمک کنه.
    من آدم خیلی حساسی هستم. و البته همه میدونن که زنا عاشق ابراز احساسات همسراشونن. قبل از ازدواج شوهرم خیلی بهم ابراز احساسات میکرد و با کلی التماس راضیم کرد که باهاش ازدواج کنم. وقتی ازش میپرسیدم بعد از ازدواج هم بهم ابراز احساسات میکنی یا نه میگفت به خودت بستگی داره. البته من دوسش دارم و زندگیم بد نیست. اما از وقتی ازدواج کردیم همیشه من بهش ابراز علاقه میکنم .اصلابهم ابراز علاقه نمیکنه دریغ از 1 شاخه گل....
    همیشه باید مجبورش کنم که بگه دوسم داره... مثل مردای 500 سال پیش که اینکارارو نمی کردن......
    با اینکه همیشه بهش میگم که به عنوان همسرت ازت انتظار دارم بهم ابراز علاقه کنی ولی اون اصلا اینکارو نمیکنه......
    مشکل دیگه اینه که من سر کار میرم و درس هم میخونم و تنهایی از پس کارای خونه بر نمییام با اینکه قبل از ازدواج توافق کرده بودیم ولی اون اصلا توی کارهای خونه بهم کمک نمیکنه....
    حتی گاهی اوقات لباسای خودشو به چوب لباسی آویزون نمیکنه.....
    میدونم که شاید این مشکل در مقایسه با مشکلات بقیه زیاد بزرگ نباشه ولی این انتظارات من از شوهرمه که اون اصلا بهش عمل نمیکنه و به خاطر این موضوع خیلی ناراحتم....
    به نظرتون چیکار کنم که بیشتر بهم اهمیت بده؟ چیکار کنم که بهم ابراز علاقه کنه؟؟؟ به نظرتون اگه دیگه بهش ابراز علاقه نکنم مشکلم حل میشه؟؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array

RE: ابراز علاقه... همکاری....

نقل قول نوشته اصلی توسط گلچهره
    سلام دوستان:
    هر کس که مشکل منو میخونه خواهش میکنم نظرشو بگه و بهم کمک کنه.
    من آدم خیلی حساسی هستم. و البته همه میدونن که زنا عاشق ابراز احساسات همسراشونن. قبل از ازدواج شوهرم خیلی بهم ابراز احساسات میکرد و با کلی التماس راضیم کرد که باهاش ازدواج کنم. وقتی ازش میپرسیدم بعد از ازدواج هم بهم ابراز احساسات میکنی یا نه میگفت به خودت بستگی داره.
    سلام
    گل چهره ازش نپرسیدی به خودت بستگی داره یعنی چی؟
    یعنی الان رفتار تو سبب شده اون احساسش رو بیان نکنه؟

3. کاربر روبرو از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده است .

نازنین آریایی (چهارشنبه 28 دی 90)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

گلچهره
    ابراز علاقه ابعاد گوناگون و روشهای متفاوتی داره... عملا یک نوع رفتار حرفه ای محسوب می شه که اگر اشتباه کنید، می تونه مخرب باشه و اگر بلد باشید می تونه سازنده باشه! در هر صورت با عدم ابراز علاقه به ایشون مشکلی حل نمی شه!
    باید مهارتهای بازی زندگی رو یاد بگیرید! بویژه مهارت رفتار جرات مندانه رو
    یه سر به تاپیک چگونه منفعل نباشیم؟ بزنید...
    سوالی بود بپرسید

5. 4 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

ممنونم دوستان عزیز
    خانم نازنین1:
    ممنونم. نه ازش نپرسیدم انقدر بهم ابراز علاقه میکرد که اصلا فکر نمی کردم بعد از ازدواج اینطوری شه. نمیدونم شاید.

آقای اس سی ای ممنونم. راستش من خیلی افراط یا تفریط میکنم. اصلا نمیدونم راه درست ابراز علاقه چیه؟ فقط به شوهرم محبت مبکنم. خواهش میکنم بهم بگید که چطور باید به شوهرم ابراز علاقه کنم که هم تاثیر گذار باشه و هم عزت نفسم حفظ بشه؟؟لطفا مثال هم بزنید.
    چیکار کنم که درک کنه باید نیازم رو پاسخ بده؟؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array

گلچهره
    گل چهره جان البته من با وجود کارشناسی مثل آقای sci حرفی نزنم خیلی درست تره
    ولی می تونی ازش بپرسی دلیل این رفتارش چیه؟
    یعنی بهش بگو که قبل ازدواج ابراز علاقه می کردی و الان نه !دلیلش چیه؟
    نگو به من ابراز علاقه کن
    بگو دلیل اینکه ابراز علاقه نمی کنی چیه؟شاید دلخوری چیزی بین تون باشه؟

شاید ی دلیلش این باشه وقتی آدم می خواد کسی یا چیزی رو بدست بیاره برای بدست اوردن اون خیلی تلاش می کنه
    اون هم از طریق ابراز علاقه تلاشش رو قبل ازدواج نشون داده ولی الان که دیگه بدستت آورده و خیالش راحت شده
    یکمی سهل انگاری می کنه تو ابراز علاقه اش
    اینم طبیعی یعنی همه تا حدی این خصلت رو دارن .

8. کاربر روبرو از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده است .

نازنین آریایی (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

نازنین1 عزیز:
    ازش پرسیدم که چرا اینکارو نمیکنی و اون میگه نیازی نیست تو خودت میدونی. چرا باید بگم دوستت دارم؟؟؟
    راستش تا حالا تحمل کردم اما الان دیگه این موضوع داره اعصابمو خورد میکنه و از شوهرم به خاطر این خصوصیتش داره بدم میاد......... احساس میکنم خیلی خیلی سطح فکرش پایینه که نمیدونه ابراز علاقه چقدر مهمه توی زندگی مشترک.....

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام گلچهره عزیز
    منم 3 سال جز زدم و به شوهرم گفتم بابا چیزی ازت کم نمیشه که به من بگی دوست دارم.میگفت من فقط سالی یکبار بهت میگم که عادی نشه !!!!
    آخر سر از راه خودش وارد شدم.یعنی ممتوسل شدم به احادیث و روایات در این زمینه.تا حدود زیادی تغییر کرد.

اما واقیعت اینه زنا از گوش عاشق میشن و مردا از چشم.ولی متاسفانه اکثر زنها و مردها (خودم و همسرم رو یگم.قصد جسارت به کسی ندارم) بلد نیستند.مردها هنوز نمیدونن زنا دوست دارن این جمله رو بشنون.

مردها هم اکثرا چیز بسیار مزخرفی (با عرض پوزش از آقایان.بازم میگم همسرم رو میگم) به نام غرورو دارن.ولی نمیدونن اگه اونو بذارن زیر پا تا حدودی...همه چیز چقدر تغییر میکنه.
    به نظرم گلچهره جان زیاد سخت نگیر و رو این مسئله حساس نشو چون فقط خودتو بیشتر ناراحت میکنی و با ناراحتیت زندگیت خراب میشه

موفق باشی دوست خوبم
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

11. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array

سلام منم مشکل شما رو دارم با جستجویی که انجام دادم به متن زیر برخوردم گفتم شاید به درد شما هم بخوره
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    مردان بی احساس را احساسی کنید[b]
    فکر می کنم او همچون سابق، به من علاقمند نیست، به من بی توجه شده است، احساس می کنم بود و نبود من برای او هیچ فرقی نمی کند، فکر می کنم از زندگی با من خسته شده و به خاطر بچه ها و آبرویش فقط تحملم می کند، هر چه قدر صبوری می کنم و خودم را به بهانه های مختلف (سر کار مشکلی برایش پیش آمده، نگران شرایط خانواده اش است، گاهی آدما بی حوصله می شوند،...) متقاعد می کنم که هنوز مرا دوست دارد و علاقمند به زندگی مشترکمان است، انگار بی فایده است و روز به روز بدتر می شود و از من دورتر.

وقتی از او پرسیدم: چرا چنین فکر می کند و آیا از همسرش رفتار خاص و مشکوکی را دیده است که باعث شده چنین فکر کند، پاسخ داد: بله، اوایل زندگی، نه خیلی پیشتر از آن ،کمی بیشتر تامل کرد و گفت: به غیراز دوران نامزدی، اون هم همان اوایل آشنایی مان و چند بار در دوران عقد، به من ابراز علاقه نکرده و اصلا به من نگفته دوست دارم. بارها هم از او خواسته ام و علتش را جستجو کرده ام اما او تغییری در رفتارش نمی دهد و به حرفایم توجهی نمی کند و می گوید داریم زندگی می کنیم، انگار نا شنوا شده و یک گوشش در و گوش دیگرش دروازه. شما جای من بودید با این شوهر کم حرف و بی احساس چه می کردید؟ احساس شکست در زندگیم می کنم، آیا او واقعا بی احساس است یا این که دیگر به من علاقمند نیست؟ تصور هر دو شق آن مرا ناراحت و دلسرد می کند.

آنچه که شما، در مقدمه این مقاله مطالعه فرمودید، مشکل اکثریت قریب به اتفاق بانوان است که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از زندگی مشترک، این احساس برآنان مستولی می شود و گاها چنان ذهن بانوی خانه را مشغول می سازد که زمینه بی اعتمادی و مشاجره زناشویی را فراهم می سازد. در نوشته ای که پیش حضور دارید، به چند نکته اساسی و کاربردی در جهت نقش اساسی بانوی خانواده در چگونگی هدایت و سوق دادن مرد زندگی شان به ابراز احساسات و یاری آنان دراین امر اشاره می کنیم.

- به خاطر اینکه همسرتان به لحاظ احساسی فعال نیست و کمتر ابراز علاقه و محبت می کند، وی را سرزنش نکنید. بهتر است به او حق بدهید چرا که این یکی از تفاوت های جنسیتی است، زبان احساسات و عواطف برای زنان به مثابه زبان اول است در حالی که برای مردان به مثابه زبان دوم. از همسرتان انتظار نداشته باشید که در ابراز احساساتش به مانند شما باشد و راحت و روان آن را ابراز نماید. لذا بهتر است به او فرصت دهید تا با احساساتش ارتباط برقرار نماید و او را در بیان احساساتش یاری نمایید وتمایل و ممارست وی در ابراز عواطفش را تحسین کنید تا به مرور زمان مهارت لازم را کسب کند.
    مردان بی احساس را احساسی کنید

- هرگاه همسرتان در ابراز احساساتش با مشکل مواجه شد، شما می توانید با پرسش سوالاتی از وی، او را از یک لایه احساسی به لایه بعدی احساسش هدایت کنید تا او بتواند به راحتی آنها را ابراز نماید و از آن لایه های احساسی به راحتی رد شود. مثلا، اگر همسرتان ناراحت است پرسش های ذیل را به ترتیب از او بپرسید: چرا از من یا ... ناراحت و دلگیر هستی؟ من چه کار کردم که شما ناراحت شده اید؟ همین الان چه چیزی ناراحتت کرده است؟ چه موضوعی باعث شده که دلگیر و سرخورده شوی؟ می ترسی اتفاق خاصی بیفتد؟ علت نگرانی ات چیست؟به او فرصت دهید و همچون یک بازجو برخورد نکنید، اجازه دهید مرحله ابراز احساسات به آرامی پیش رود و وی شخصا به جواب، سوالات شما دست یابد و آنها را بیان کند.

- شما و همسرتان به هنگام ابراز احساسات ، از یک الگوی مشخصی که فی مابین خود متعهد شده اید تبعیت کنید و هر دویتان بر طبق آن عمل نمائید. این گونه نباشد که یکی از طرفین ملزم به اجرای آن باشد و دیگری خود را چندان متعهد به اجرای آن نداند.

-فعالانه به صحبت های همسرتان گوش فرا دهید و هر از چند گاهی بهتر است گفته های او را آن گونه که متوجه شده اید برای او بازگو نمائید و از او سوال کنید که آیا به درستی متوجه منظور او شده اید یا نه. گوش دادن فعال و ارائه پسخوراند یکی از مهمترین ارکان ارتباط سازنده و مفید است که به موجب آن زوجین قادر خواهند بود به گونه ای موثر به احساسات یکدیگر گوش دهند.

- برای مردها هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که احساس کنند، از طرف شریک زندگی شان درک نمی شوند و همسرشان به احساسات آنان هیچ توجه خاصی را مبذول نمی دارند؛ لذا بهتر است به همسرتان بگویید که او را درک می کنید و کاملا وضعیت روحی وی را می فهمید.

-برای این که به او نشان دهید به خوبی شنونده صحبت هایش بوده اید و عمیقا وی را درک می کنید، با گفتار و نگاه خود، در برابر گفتار و رفتار او واکنش و عکس العمل نشان دهید. در ادامه به چندین روش که می تواند شما را در این رابطه یاری برساند، رهنمون می سازیم:
    مردان بی احساس را احساسی کنید

*طبیعت مردان به گونه ای طراحی شده است که اصطلاحا "بینایی" به نظر می رسند، بدین جهت بهتر است به هنگام مصاحبت با همسر، برای نشان دادن توجه خود به او و القاء حس پذیرفته شدن و بودن وی از سوی شما، هراز چند گاهی سر خود را، به نشان تائید گفته های وی تکان دهید.

*برای این که به او نشان دهید او را درک می کنید و تائیدش می کنید، با گفتن عباراتی چون"درست است، خب، آها، ... " کمک شایانی به او خواهید کرد تا راحتر و با اطمینان خاطر احساسات و عقایدش را بیان کند.

نکته: یادآوری این نکته لازم و ضروری به نظر می رسد، خواننده جمله فوق دچار این اشتباه نگردد :

عبارت فوق به این معنی نیست که شماهمواره بایستی با هر گفته همسرتان موافقت نمائید و وی را تائید کنید، بلکه بدین معناست که شما فقط از دریچه نگاه و اندیشه او نیز به موضوع توجه و التفات دارید و دیدگاه او را نیز درک می کنید.

*برای نشان دادن احساس صمیمیت و نزدیکی به وی، او را نوازش کنید. لمس و نوازش جسمانی باعث خواهد شد که احساس نزدیکی و علاقه مندی طرفین افزایش یافته و مکالمه احساسی ارضاء کننده تری برقرار شود که به موجب آن، همسرتان راحتتر و بدون هیچ شبهه ای از اطمینان به شما، به خود این اجازه را بدهد که احساسات بیشتری را حس کرده و ابراز نماید.

http://www.bebinnews.com/News/110466/
    [align=center]خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد
    بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد .[/align]

13. 3 کاربر از پست مفید eghlima تشکرکرده اند .

eghlima (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

دوستان عزیزم سلام:
    مریم 123 عزیز: از راهنماییهات ممنونم. منم همینکارو میکنم.
    اقلیما عزیز: از شما هم ممنونم. شوهر من آدم بی احساسی نیست قبل از ازدواجمون بهم ابراز علاقه میکرد ولی الان فکر میکنم تقصیر منه که اینکارو نمیکنه شاید یه مشکلی توی رفتار من باشه.......نمیدونم....
    دوستان اگه نظرات و تجربیات دیگه ای دارید خوشحال میشم کمکم کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 فروردین 92 [ 09:26]
    سطح
    22
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    تشکرها
    133

تشکرشده 135 در 55 پست

Array

می تونی دراین زمینه این کتابها رو هم بخونی کمکت می کنه.

زنان شیفته " یا روانشناسی محبت بی تناسب ، به قلم "رابین نوروود" مترجم: مهدی
    قراچه داغی
    مهرطلبی: بیماری راضی کردن دیگران به قلم" هریت بریکر"،مترجم: مهدی قراچه داغی

16. 3 کاربر از پست مفید پارميدا تشکرکرده اند .

پارميدا (پنجشنبه 29 دی 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)