به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 شهریور 91 [ 10:21]
    سطح
    32
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 32 پست

Array

مخالفت با پیشرفت زن

با سلام
    یکم از خودم بگم : 3 ساله ازدواج کردم یه بچه 6 ماهه دارم. خانواده شوهرم با من بد هستند . یه جورایی نمیخوان پیشرفت منو ببینن . به خصوص که جاریم فامیل مادر شوهرمه و خونه داره و ... ولی من کارمندم و ... روی این اصل شوهرمو از مسیری که میره منحرف میکنن. شوهرم از شوهرای وابسته به خانوادشه و چند پست هم داشتم راجب به این موضوع.

جدیدا رو اعصابم راه میرن . دخالتاشون دیوونم کرده. شوهرم هم خیلی سادست .یعنی به حرفشونه.
    مشکل من اینجاست که : قبلا خود شوهرم به خاطر شرایط زندگیمون گفت بیا بهت رانندگی یاد بدم که من که نیستم بری سر کار و بیای . خودش یه مدت بهم یاد داد و ماشین رو داد دستم. خودش راضی بود و خوشحال و ذوق و شوق داشت .خدا رو شکر هیچ مشکلی هم نداشتم تا اینکه باردار شدم و دکتر ممنوع کرد رانندگی رو. از اونجایی که مستقل شده بودم و نیازی به خانوادش نداشتم و همچنین حسودی مادر شوهرم که از قیافش داد میزد ، نمیدونم به شوهرم چی گفتن که بعد از اینکه بچم به دنیا اومد گفت ماشینو نمیدم دستت !!!!!!! (با توجه به اینکه نیازم با وجود بچه دو چندان شده ) 1 هفته هست دارم میام سر کار و ماشینو به من نمیده. میگه : تصادف زیاد شده ، خانوما نباید رانندگی کنن ، بچه باهاته خطرناکه. میگم مگه قبلا نمیدادی ؟ میگه من احمق بودم . حالا فهمیدم که نباید بدم !!!
    اعصابم خورده. میدونم که تاثیر حرفای پدر مادرشه که نمی خوان من مستقل باشم.با همون لحن صحبت اونها هم بهونه گیری میکنه. جالبه حاضره پول کرایه بده اما ماشینو نه.(من نه تصادف کردم تو این مدت و نه هیچ مشکلی داشتم)
    خواهشن راهنمایییم کنید که چیکار کنم که شوهرمو راضی کنم .آخه واسم مهمه . اگه ماشینو نده بهم خانوادش خوشحال میشن و بعدم واسم صفحه میذارن که با هم مشکل دارن که ماشینو ازش گرفته و ...
    من به هیچ وجه نمیخوام آتو دست کسی بدم . بهم بر میخوره. میخوام وام بردارم ماشین بگیرم .آیا این کار درسته؟؟؟ (شوهرم مخالفه شدید)
    ممنونم اگه راهنماییم کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 آبان 93 [ 17:59]
    سطح
    32
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 23
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    52

تشکرشده 50 در 31 پست

Array

RE: مخالفت با پیشرفت زن

سلام دوست عزیز. بخاطر تولدت فرزندت بهت تبریک میگم.

عزیزم فعلا زیاد اصرار نکن که حتما ماشن رو میخوای. درسته توی این دوران نیازت به ماشین خیلی بیشتر از قبل شده ولی اصرار تو شوهرت و خانوادشو جری تر میکنه. اینجوری هرچقدر دلشون بخواد بهانه گیری میکنند و هروز موضوع جدیدی واسه لحبازی پیدا میکنند. ولی اگه یه مدت موقتا بیخیال این موضوع بشی کم کم خودشون از سرشون میفته و پیش خودشون فکر میکنند این قضیه چندان اهمیتی واسه تو نداره. برعکس خودتو بیخیال نشون بده و جلوی شوهرت و خانوادت بگو حق با شوهرمه. با وجود بچه کوچیک رانندگی خطرناکه و اینکه با آژانس رفت و آمد کنم هم واسه من راحتتره هم به نفع بچمه و ......
    از من میشنوی به هیچ عنوان با خانواده شوهرت خودتو درگیر نکن چون اینجور خانواده ها فقط بدنبال حساسیت عروسشون هستند تا بهانه واسه لجبازی پیدا کنند.

امیدوارم موفق باشی عزیزم

3. 4 کاربر از پست مفید mahsa_456_2005 تشکرکرده اند .

mahsa_456_2005 (یکشنبه 25 دی 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 آذر 91 [ 15:32]
    سطح
    19
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    تشکرها
    93

تشکرشده 93 در 31 پست

Array

سلام ساراجان
    مهسا درست میگه
    اصلا روی این موضوع حساسیتشون رو بیشتر نکن
    خودتو بیخیال نشون بده و با آژانس رفت وآمد کن
    بعد از یه مدت که گذشت مطمین باش خود شوهرت دوباره بهت اجازه میده از ماشین استفاده کنی
    زیاد درگیرش نشو
    موفق باشی

5. 4 کاربر از پست مفید baharann تشکرکرده اند .

baharann (دوشنبه 10 بهمن 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام سارا عزیز
    تجربه نشون میده با مردا اصلا نیباد سر لج افتاد.به نظرم زیادی داری به این موضوع گیر میدی.اگه ماشینو بهت نده خانوادش خوشحال میشن؟!خب بشن.ببخشید ولی به جهنم که میشن.مگه ما میخوایم کارایی رو انجام بدیم که خانواده همسرامون ناراحت بشن؟اگه اینجوری فکر کنی همش باید دنبال این بای که چیکار کنم که حال اینارو بگیرم.

به نظرم(اگه جای تو بودم اینکارو میکردم) که یه مدتی بیخیال شو.وام هم نگیر .چون اون مخالفه.فردا اگه یه اتفاق خیلی خیلی کوچیکم بیفتهدیگه میخوای جواب شوهرتو چی بدی؟!
    کمی صبور باش
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

7. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (دوشنبه 26 دی 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

سلام سارا خانوم

من پست هاي قبلي شما رو نخوندم ، اما با همين پست متوجه شدم كه يه خورده روي حرف ديگران و مردم حساسيد ، اين فقط در مورد ماشين ممكنه نباشه و حتي اگر اين مسئله هم درست بشه ، با اين ذهنيت ممكنه مشكل ديگري براي شما پيش بياد ،

به هر صورت كسي كه قرار باشه با ماشين سوار شدن روي ديگران رو كم كنه ، داره براي ديگران زندگي ميكنه نه براي خودش و شوهرش ، و شايد همين حس كه درون شماست باعث شده تفكراتي منفي در مورد ديگران داشته باشيد و قطعي بگيد مادر و خانواده شوهر بهش گفتن ،

پيشنهاد من اينه كه : خواهرم ، تو زندگي سعي كنيد براي خودتون زندگي كنيد نه براي ديگران ، اين زندگي را شيرين مي كند ، شما هرگز و هرگز نميتونيد همه مردم و ... را راضي كنيد ، اما شوهر و بچه هاتون رو راحت ميتونيد از خودتون راضي نگه داريد و اين اصل است در زندگي ،

هرگز كاري به حرف ديگران نداشته باشيد ، اين ما هستيم كه با فكر و تعقل زندگي زيبا بسازيم و كافي است تعقل را كنار بزاريم و روي دنده لج بيافتيم به خاطر كساني كه در زندگي ما نيستنم و همين كافيه براي شروع نابودي زيبايي هاي زندگي ...

اگر هم احساس ميكنيد شوهرتون گوشيه و مشكل داره ، راه حلش لج و لجبازي و كم كردن روي ديگران و ... نيست ، هرچيزي در اين دنيا راه حلي داره ، از اون راه حل وارد شو ...

به هر صورت براي احترام به همسرتون ، و حفظ آرامش و روابط زندگي ، بهتره چند روزي صبر كني و حرفي هم از ماشين نزن ، ولي در عمل به شوهرت ثابت كن من ارزش اعتماد كردن و ... را دارم ، حتي به ظاهر بهش بگو : خيلي دوست داشتم خودم با ماشين برم سر كار رو بيام ، اما چون تو گفتي ، باشه ، هر جور كه تو صلاح بدوني ، به هر صورت تو مرد خونه اي . .....

از اينگونه جملات كه حس مديريتي شوهر خود را در زندگي تقويت كني ، تا كم كم با اينگونه روابط اون رو در تصميم گيري مستقل كني ،

به اميد داشتن زندگي شاد و زيبا براي شما خواهر گلم

9. 6 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

مهاجر بي نشان (جمعه 07 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 32 پست

Array

سلام دوستان گلم .
    ممنونم از راهنماییهاتون
    راستش شوهرم خیلی خودش خوبه اگه بذارنش. مثلا مادر شوهرم اگه یه روز نره پیشش فوری زنگ میزنه چرا نیومدی و .... هر جور شده به عناوین مختلف میکشدش خونش.
    دارم اسباب کشی میکنم تو منطقه اونا و کلی نگرانم که نکنه باز روز و شب نذاره واسم و شوهرمو صبح تا شب اسیر کنه. الان دوری هستیم کمتر میره . چیکار کنم ؟؟؟ آخه شوهرم عشق خونه مامانشو داره و مادر شوهرم هم کلی قربون صدقش میره که نبینمت میمیرم و ...
    با اینکه برادر شوهرم با خودشون زندگی میکنه میخواد ما هم بریم ور دلش که من مخالفت کردم. چون من غریبم و نازم خریدار نداره .جاریم خواهر زاده مادر شوهرمه و محرم اسرارش. اونو حلوا حلوا میکنن. راستش همش میخوان ببرنش بالا و منو بکوبن. اینو با تمام زوایا درک کردم. مخ شوهرمم زدن تا من مستقل نباشم. میخوان که وابسته به اونا باشم که من صد سال اجازه نمیدم این اتفاق بیافته . راستش چند بار به کمکشون نیاز داشتم ازشون خواستم دیدم به عناوین مختلف از زیرش در رفتن ولی همون کارار رو واسه جاریم انجام میدن.منم دلسرد شدم ازشون. راستش میخواستم باهاشون عین خانواده خودم رفتار کنم اما دیدم که اونا منو غریبه میدونن و مسائلشونو به من نمیگن اما جاریم از همه چی خبر داره . حامله بودم سختی ها کشیدم شوهرم نبود حالی ازم نمپرسیدن سراغی نمیگرفتن ازم که مرده ای یا زنده . بعد که با شوهرم خونشون میرفتم به چشم شوهرم حالمو میپرسن !!! دلمو شکستن و هر کار میکنم نمیتونم ببخشمشون. حالا هم که دارن تو زندگیمی دخالت میکنن. شوهرم هم متوجه نمیشه و به حرفشون گوش میده . و هر چی بین ما میگذره رو به اونا انتقال میده .گاه یمتوجه میشم ابتدایی ترین مسایل خونه کف دستشونه!!!! این رفتار همسرم منو اذیت میکنه و باعث سو استفاده و تسلط اونا به زندگی ما میشه . چیکار کنم که رفتار شوهرمو تغییر کنه و با کاراش اجازه دخالت به اونا رو نده ؟؟؟؟ رفتار شوهرم باعث شده که اونا اجازه بی احترامی و دخالت رو به خودشون بدن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 50 در 31 پست

Array

منم دقیقا مشکل سارا رو دارم. شوهر منم همه ی اتفاقات زندگیمون رو مو به مو کف دست همه میگذاره. یعنی چه به خانواده شوهرم ربطی داشته باشه یا نداشته باشه اونا باید در جریان همه چیز زندگی ما قرار داشته باشند.

واقعا چرا بعضی مردا نخود توی دهنشون نمیخیسه؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 32 پست

Array

سلام مهسا جان
    خوشحالم که یه همدرد اینجاست.البته با تشکر از بقیه دوستان.
    راستش به شوهرم هر چی هم سر بسته و سر باز میگم نگو مسائل تو خونه رو به خرجش نمیره . مادر شوهرم از زیر زبونش میکشه . انقد متوجه نیست که سر یه موضوعی من از خواهر شوهرم گله کردم که چرا فلان موضوع رو به من نگفتین مگه من غریبه هستم ؟ در جوابم گفت : مسائل توی خونه آدما به خودشون ربط داره ، سعی کن تو هم مسائل خونت رو نگی!!!!!!!! اعصابم به هم ریخت . علاج شوهرمو نمیکنم .نمیدونم چه کنم؟؟؟ جالب هم اینجاست که به خانوادش میگه که لوش ندن که موضوع رو بهشون گفته. اونا هم خیلی مراقبن . بعد ها که بحثی پیش میاد میفهمم که فلان موضوع رو هم میدونستن !!!!
    شوهرم یه خصلت بد دیگه هم که داره خاله زنکه هست. یعنی وقتی میریم خونه باباش جای اینکه 2 کلمه با باباش صحبت مردونه کنه ، میشینه با مادرش و خواهراش حرفای خاله زنکه ای میزنه !!!! این رفتارشو دوس ندارم و عذابم میده. و اونا هم تا میتونن اطلاعات خونمونو کسب میکنن .
    چیکار میشه کرد با این مردا.اگه تجربه ای دارین بگین لطفا.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اسفند 93 [ 14:25]
    سطح
    63
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,038

تشکرشده 2,035 در 738 پست

Array

يك مدت نذار شوهرت هم زياد اطلاعاتي براي انتقال به اون ها داشته باشه تا كم كم از سرشون بيفته. خودت هم بايد تو اين مدت حسابي با شوهرت صميمي بشي و اون را به سمت خودت بكشي.

به محل مادر شوهرت نقل مكان نكن. بري اونجا اوضاع بدتر مي شه.

14. کاربر روبرو از پست مفید ليلا موفق تشکرکرده است .

ليلا موفق (سه شنبه 27 دی 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 50 در 31 پست

Array

سلام دوستای عزیزم.

آخه شوهر من تاکید داره که چون من شوهرتم باید حتی وقتی میخوای آب هم بخوری من در جریان همه جزییاتش باشم. این موضوع به حدی رسیده که خانوادش مجبورش کردند حتی با اینکه هنوز عقدیم، واسه ازدواج خواهر کوچیکتر من هم خودش رو همه کاره میدونه و بگه چرا بعنوان دامادتون من رو در جریان خواستگارای خواهر زنم قرار نمیدید تا خودش و خانوادش بهانه رو واسه دخالت و دو بهم زنی پیدا کنند.

خوانواده منم طبیعتا زیر بار دخالت های شوهرم نمیروند و بمن غر میزنند که وظیفه ما صرفا یه احترام متقابله. چرا جلوی دخالت های شوهرتو توی زندگی ما نمیتونی بگیری؟

من چطور میتونم چیزی رو از خانواده شوهرم مخفی کنم وقتی شوهرم بهم میگه حتی واسه کوچیکترین کارهام هم باید ازش اجازه بگیرم؟

از سارای عزیزم معذرت میخوام که داخل پستش مطلب خودمو ارسال کردم. ببخشید واقعا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)