به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

چه شرطی بگذارم!

دوستان اگر یادشون باشه من در تاپیک قبلی تصمیم گرفتم که از همسرم جدا شم.
    تو این مدت مسائلی پیش اومد که از تعریفشون فاکتور می گیرم.
    فعلا قبول کرده نزد مشاور بیاد.

من می خوام چنانچه شوهرم اصرار داشت بر عدم جدایی، شرطی برای ادامه زندگی بگذارم که خصوصیات زیر را داشته باشه؛

1- قابل انجام باشد.
    2- تا اندازه ای سنگین باشد که بتواند نشان دهد که شوهرم چقدر برای زندگی اش ارزش قائل است.
    3- این شرط دخالت خانواده اش و ارتباط با آنها را به صفر یا نزدیک به صفر برساند.

ابتدا قصدم این بود که ازش بخواهم که به یک شهرستان دور از تهران نقل مکان کنیم.
    منتها بیشتر که فکر کردم، ترسیدم که خانواده اش به قصد مسافرت چند هفته ای آنجا بیایند و یا بخواهد پدرش را چند مدت نزد خودش نگهدارد و خلاصه بجای کمتر شدن ارتباط، بیشتر هم بشود و من فقط موقعیتم را در تهران از دست بدهم.

خلاصه که نمی توانم شرطی بیابم که خصوصیات مد نظرم را تامین کند.
    دوستان درصورتیکه بتوانید در این زمینه راهنمایی کنید، ممنون می شوم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

RE: چه شرطی بگذارم!

بلو اسکای هنوز قولی بهش نده که برمی گردم .درضمن شرطی هم نذار .ازین که قبول کرده بیاد پیش مشاور نهایت استفاده رو کن.اون باید خودش بفهمه و به این درک برسه که دخالتهای خانوادش داره زندگیشو خراب می کنه.به زور که نمی شه.صبر کن تا پایان جلسات مشاوره.لطفا در انتخاب مشاور خوب نهایت دقت به خرج بده
    نی نی کوچولوت چه طوره؟از طرف من بوسش کن

3. 2 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (یکشنبه 18 دی 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

سلام بلو اسکای عزیزم

خوشحالم که بوهای خوشی از زندیگتون میاد ؛ این نشانه خوبیه که نورسیده داره بابا مامان رو آشتی می ده انگار.

بلو اسکای جان فعلا تمرکزت را بگذار برای رفتن به مشاور و مهمترین مساله ات بهبود روابط شما و همسرتان باشد ، نه قول گرفتن ، چون اگر بتوانید به یک درک متقابل برسید ، نیازی هم به قول و قرار نخواهد بود. چون قولی که با اجبار گرفته می شود هیچ تاثیر مثبتی روی زندگیتون نخواهد داشت.هیچ قولی کارسازتر از یک ارتباط مستحکم نیست

اینکه ایشان نمی خواهد شما را از دست بدهد نشانه خوبی است برای آغازی زیبا اگر و فقط اگر بخواهید.از زنانگی تان نهایت استفاده را بکنید برای شروع دوباره

5. 9 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (پنجشنبه 15 دی 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

بلو اسکای عزیز
    اگه بخواد شرط های شما رو قبول کنه فقط بخاطر اینکه شما رو به زندگیش برگردونه چی و بعدا دوباره کار خودش رو کنه چی؟
    پس بهتره که بابت یکسری مسایل خودش رو تغییر بده و واقعا قبول کنه که یکسری از کارها را کنار بزاره و به خاطر شما با مشکلات بجنگه
    اون موقع می بینی که بدون شرط هم همه چیز آرومه پس باید قلبا بخواد تا سپری شدن زمان او را به رفتار اولیه برنگردونه
    قلبا آرزو می کنم که به خوشی های بیشتری برسی

7. کاربر روبرو از پست مفید چشمک تشکرکرده است .

چشمک (شنبه 17 دی 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array

سلام بلو اسکای عزیز

خوبی خانمی ؟

کوچولوی نازت خوب هست ؟

عزیزم

به نظرم هیچ کس نمیتونه بگه چه شرطی بگذار چون جای شما نیستند . اما می توانی راهنمایی بخواهی تا آنالیز کنی در این شرایط که همسرت پذیرش مشاوره را پیدا کرده چگونه اوضاع را مدیریت کنی و شرایط مطلوب را چگونه ترسیم کنی و از شرایط موجود تا مطلوب چطور راه را طی کنی .

پیشنهاد می کنم در موقعیت کنونی نسبت به همسرت یک بازخورد خوب بخاطر پذیرش مشاوره داشته باشی . مثلاً احساس رضایتت از این موضوع را بطور عاطفی و به گونه ای که می دانی او لذت می برد نشان بده . این می شود تقویت کننده مثبت در جهت تداوم این رفتاردر همسرت . اگر بخواهی پیگیر یک شرط سخت تا پیش از طی دوره مشاوره باشی ، ممکن است یک تقویت کننده منفی در مقابل پذیرش او برای مشاوره شود ( یعنی او را به سمت ترک رفتار مناسب که پذیرش مشاوره است سوق می دهد ).

طی دوره های مشاوره و بهره گیری خوب از راهنمائی های مشاور روشنگر این خواهد بود که شرط نیاز هست یا خیر و اگر هست چه چیز باشد بهتر است .

موفق باشی نازنین

.

9. 11 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 17 دی 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    69
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,891

Array

از صحبتهای دوستان به این نتیجه رسیدم که چیزی که موٍثرتر و قابل اعتمادتر از شرط و شروط است، کمک به همسرم جهت درک واقعی انتظارات من جهت استمرار این زندگی است. یعنی قلبا به یقین برسد که روشش تاکنون نادرست بوده و باید تغییر کند (البته چنانچه اصول من رعایت شود، در فرعیات من هم آمادگی تغییر دارم.)

اما نمی دانم مشاور تا چه حد می تواند کمک کند و چقدر می تواند اعتماد من و خصوصا همسرم را جلب کند که به ادامه جلسات مشاوره.

روز پنجشنبه من به دلیل داشتن مهمان (دوستانم) به من منزل برگشتم و می خواستم جمعه عصر مجدد برگردم منزل، مشاورم هم گفته بود که برگردم.
    همسرم وقتی فهمید جمعه صبح دوستانم می آیند، گفت که عصر هم خانواده من می آیند.
    خلاصه گفتنی ها زیاد است و نمی خواهم خیلی مسائل را تعریف کنم که وقت دوستان گرفته نشود.

متاسفانه من خیلی در این زمینه قاطعیت ندارم و هم اینکه دلسوزی زیادی دارم و خانواده همسرم آمدند. مثل همیشه متلک، بی احترامی، بادی لنگویج اعصاب خرد کن و ...
    آنها که رفتند، من در این فکر بودم که برگردم خانه پدرم یا نه، که دیدم شوهرم نشسته و شروع کرده به گریه. پرسیدم چی شده که گفت دلم به حال دوران جنگ و جبهه تنگ شده و کاش شهید شده بودم و ...
    نفهمیدم واقعیت امر چی بود، کمی کنارش نشستم و بغلش کردم و ... ولی از اینکارم خیلی استقبال نکرد.

الان هم نمی دانم چه کنم. وقت مشاوره ما دوشنبه است. تا آنروز برگردم خانه پدرم یا بمانم؟
    این عدم قطعیت من در جدایی و اینکه بارها و بارها بر زبان آوردم و هیچ وقت عمل نکردم، باعث شده که دیگر شوهرم حرفم را جدی نگیرد.
    خانواده شوهرم همین هستند و نفوذ فراوان روی شوهرم دارند. و چشم دیدن من را ندارند.
    این روند ادامه پیدا کند یا من راهی تیمارستان می شوم یا همسرم. تکلیف بچه هم که ناگفته پیداست.
    این زندگی آسیب فراوانی به هردوی ما می زند و از این به بعد نفر سومی هم به این زندگی اضافه شده است.

کاش می شد برای یک مدت نسبتا طولانی خانواده اش به کل از زندگی ما حذف می شدند تا برای هردومان مشخص می شد که تاثیر این حذف شدن در زندگی مان چقدر است؟

بعلاوه اینکه مشاورم که گفته که من می توانم بفهمم که همسرت بهت خیانت کرده یا نه!!!!!! پی بردن به این مساله و کنار گذاشتن برخی از رفتارهایش نسبت به جنس مخالف نیز کمک بزرگی در تصمیم گیری نهاییم خواهد داشت.

11. 9 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (شنبه 17 دی 90)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام بلو اسکای
    ممکن هست که تو شرطی بگذاری و همسرت هم بر آن شرط توافق کنه اما بعدا در عمل اون شرط رو انجام نده ، به این قسمت هم فکر کن

13. 5 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (یکشنبه 25 دی 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    69
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,891

Array

باتوجه به اوضاعی که امروز صبح پیش اومد بعید می دونم دیگه بیاد مشاوره.
    بعد از جمعه عصر که خانوادش اینجا بودن، بنظرم دیروز حسابی روش کار کرده بودند. از شب که اومد خونه حسابی بهم ریخته بود. صبح هم یه بهانه پیدا کرد و گفت برو خونه بابات و طلاق بگیر و بازم تهدید بابت مهریه.
    گاهی فکر می کنم فقط داره عذاب روحیم می ده که من از مهرم بگذرم!
    خسته شدم، بریدم.
    این از خانوادم، اینم از شوهرم. کاش می تونستم بفهمم تو ذهنش داره چی می گذره

15. کاربر روبرو از پست مفید هستی تشکرکرده است .

هستی (یکشنبه 18 دی 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

بلو اسکای تصمیم نداشتم برایت چیزی بنویسم تا مبادا حساسیت هایت مجددا بالا بیاید

اما دختر خوب تو چرا فکر می کنی یک مرد در زندگی هیچ مشکلی به غیر از زندگی زناشویی و خانواده ندارد تا به آن وسیله بهانه گیری کند ؟!

من نمی دانم کار همسرت و شغلش چیست . اما یک چیز را می دانم که این روزها امنیت های مالی و شغلی و ......مردم به شدت در خطر است و همین از دست دادن امنیت ها فشارهای زیادی را به مردم وارد می کند که آنها را به سمت پیش نویس هایشان هدایت می کند ............حال فرض بگیر یک مرد امنیت خانوادگی و احساسی و جنسی و.............را هم نداشته باشد . از این مرد چه چیزی باقی می ماند ؟!‌نقش یک زن و همسر در اینگونه شرایط چیست ؟

این حرفها به معنای اینکه همسرت رفتارش درست است نیست بلکه به این معناست که تو قدری از لایه های رویی به عمق سفر کنی .

بنا به گفته ی خودت همسرت پول بیمارستان و زایمان را نداد
    این حرف دو حالت دارد .
    داشت و نداد
    نداشت و نداد

یک کم به جنبه های مختلف دیگر زندگی ات فکر کن . یک کم فشارهایی که روی همسرت هست را درک کن .
    شاید دیروز روز سخت کاری داشته
    شاید مشکلی برایش اتفاق افتاده
    و شاید .................

تمام فکر و ذهن تو آغشته به مسائل خانوادگی و خانواده ی او است و تنش های او را کاملا مرتبط با این خانواده می دانی . یعنی همسر تو اینقدر محدود است که هیچ مشکلی به غیر از حرفهای خانواده اش و تاثیر پذیری از آنها ندارد ؟!

ببین امنیت های شما و همسرت در کجاها دچار مشکل است . ببین چگونه می توانید از بازی طلاق و قهر و ................خودتان را دور کنید . خودتان را درک کنید و برای این کار توصیه می کنم این تاپیک را بخوانی

امنیت ها و ارزش آنها

17. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 25 دی 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    69
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,891

Array

خیلی با خودم کلنجار رفتم که این مطلب رو اینجا بنویسم یا نه! بالاخره تصمیم گرفتم بنویسم، نهایتش اینه که جوابی نمی گیرم و میشه همین چیزی که الان هست.
    مدت مدیدی است که یک سری رفتارها به شدت آزارم میده. این دسته رفتارها که کاملا توهین آمیز هم هستند، از جانب خانواده شوهرم و هم شوهرم نیز به کرات دیده میشه تا جاییکه کم کم دارم حس می کنم از لحاظ روانی توان مقابله با این آزارهای روحی رو ندارم.
    یک بار صرفا به این دلیل نزد مشاور رفتم و قصدم تنها گرفتن مشاوره در رابطه با چگونگی برخورد در قبال این رفتارها بود که متاسفانه مشاورم هم همین رفتارها رو انجام داد و باعث شد که دیگر مشاوره را ادامه ندهم.
    اینبار هم که جهت تصمیم بر جداییم نزد مشاور رفتم و براش گفتم که خانواده همسرم چطور باهام رفتار می کنند، اون هم همونطور رفتار کرد!
    یاد طوطی و بازرگان افتادم و نمی دونم من این داستان رو باید به کدوم طوطی تعریف کنم(!)
    نمی دونم چی به سرم اومده. فقط می دونم که توان روحی آدم هم مثل توان جسمیش محدوده. همونطور که جسم آدم در نتیجه حمل بار سنگین تر از قدرتش، فرسوده و آسیب دیده میشه، روح هم همینطوره و کم کم روح من هم داره طاقتش رو از دست می ده!
    نمی دونم چرا اینجوریه!!!!!!!!!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)