به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 خرداد 87 [ 08:11]
    سطح
    37
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

بدبینی شوهرم+

سلام
    من 25 سالمه و شاغل هستم . 3 ماهه که عقد کردم شوهرم فوق العاده بدبینه و حساس ، خیلی هم دوستم داره اما نمیدونم چرا دائمآ سر هر مسئله ی کوچیکی با من بحث میکنه نمونه اش : چند شب پیش خواهرم و شوهر خواهرم خونه ما بودن خیلی اتفاقی آستین لباسم رفت بالا بعد از مهمونی شروع کردن به غر زدن و دعوا کردن ....
    تا اینکه 3 روز پیش من از طرف ادارمون باید میرفتم ماموریت 1 روزه البته من و همکارم (تنها هم نبودم ) بعد از برگشتمون خسته و کوفته بودم که بلافاصله بعد رسیدنم تلفن زد و کلی بد و بیراه به من گفت و هزار مدل بهونه گرفت که چرا به من زنگ نزدی و ...( در حالیکه یه چیزی حدود 12 پیام کوتاه دادم 1 بارهم زنگ زده بودم ) تو جلسه بیشتر از این نمی تونستم درحالیکه اینو قبلآ هم بهش گفته بودم
    آخر سر هم برداشت با صراحت کامل گفت که من بهت اعتماد ندارم و اینه روش زندگیه من میخوای بخواه نمی خوای هم به سلامت ... و منم که دائم سعی میکردم اآرومش کنم دیگه نتونستم این حرفشو تحمل کنم و گفتم آره میرم و دیگه نمی تونم باهات زندگی کنم ، بعد با هم گوشی و گذاشتیم . از اون روز به بعد دیگه هیچ تماسی با هم نداشتیم ... خیلی اذیتم کرده تو این مدت که من این حرفو زدم ولی قلبآ دوستش دارم
    راهنمائیم کنید چیکار کنم که بعد پشیمون نشم . کمکم کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 87 [ 11:26]
    سطح
    46
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    229

تشکرشده 239 در 119 پست

Array

RE: بدبینی شوهرم

دوست عزیزم
    سلام
    اول یه کم آروم باش
    خانم خوب این مسائل تو زندگی خیلی ها اتفاق می افته خیلی نباید حساسیت نشون بدی خودت هم که گفتی بهانه کرده پس چرا با رفتنت باعث شدی بهانه بیشتری دستش بیاد
    همسر من هم همین خصوصیت رو داره منم بارها خواستم بزارم و برم ولی وقتی یه کم از عصبانیتم گذشت هزار بار خدا رو شکر کردم که این کار رو انجام ندادم
    من فکر می کنم خیلی از مردها دوست دارند خانمشون شاغل نباشه ولی خب به خاطر دوست داشتن زیاد نمی تونند این مخالفت خودشون رو صریح و مستقیم بیان کنند به خاطر همین شروع می کنند به بهونه گیریهای غیر منطقی

تو زندگی حداقل یکی از طرفین باید کوتاه بیاد تا وضعیت از اون چه که هست بدتر نشه
    حالا هم دیر نشده پاشو سریع برو خونه و بهش بگو دو سه روز می خواستی تنها باشی تا یه کم آروم بشی و بیشتر در مورد زندگیت فکر کنی
    عزیز من ما وقتی وارد یه زندگی جدید می شیم و تمام مسئولیتهای اون زندگی رو قبول می کنیم باید به این هم فکر کنیم که ممکنه یه روزهایی این قدر سخت باشه که نتونیم خیلی تحملش کنیم ولی چون ما می خواهیم زندگی خوبمون را از دست ندیم خیلی جاها باید سکوت کنیم خیلی حاها باید گذشت داشته باشیم خیلی جاها باید خطاهای همسرمون را ندید بگیرم .
    مطمئن باش همسرت هم الان حال و روز خوبی نداره اما جون یک مرد و مردها هم غرور زیادی دارند اجازه نمی ده شما متوجه وضعیتش بشید .

امیدوارم همیشه تو همۀ مراحل زندگیت موفق باشی و با توکل به خدا در مقابل همۀ مشکلات و سختی های زندگیت مقاوم و صبور باشی.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 خرداد 87 [ 08:11]
    سطح
    37
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با تشکر از شما دوست خوبم
    همونطور که گفتم من فعلا عقدم و خونه ی بابام زندگی میکنم ، خونوادم مخالفن که من باهاش تماس داشته باشم اونا میگن صبر کن تا خودش بیاد سراغت و بهت زنگ بزنه ! و تو سعی کن فعلا باهاش تماس نداشته باشی . حالا من میخوام بدونم که باید چیکار کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 87 [ 11:26]
    سطح
    46
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 239 در 119 پست

Array

شرمنده ببخشید
    حواسم نبود فعلا عقدید .
    ولی خب باز من فکر می کنم شما شروع کننده رابطه باشید بهتر باشه این طوری اون هم متوجه محبت و علاقه شما نسبت به خودش می شه
    من خودم این رو تجربه کردم یعنی هر موقع که ناراحتی پیش اومد و خودم پیش قدم شدم حالا چه تو دوران عقد و چه تو این 8 سال زندگی این کشمکشها و ناراحتی ها زودتر خاتمه پیدا کرده
    باز هر طور خودتون صلاح می دونید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام دوست عزيز به تالار خوش امدي
    بدبيني و شك يك بيماريست كه به راحتي از بين نمي ره و شايد راه حلهاي ما براي شما مناسب نباشه چرا كه يك مشكل ريشه دار مي باشد كه خيلي زمان مي برد مرد بدبيني كه بدون دليل به شك مي افته و حالت مريض گونه داره به همين راحتي درست نمي شه و ديد مثبت پيدا نمي كنه من نظرم اينه كه اگه هنوز روابط خاصي باهاش نداشتي بدون هيچ گونه احساسي به يك مشاور خانواده مراجعه كني تا ببيني كه راه درمان داره يا نه اگه ديدي نداره معطل نكن و خودت و وارد منجلاب بزرگتر نكن كه هر چي پيش بري بدتر مي شه

6. کاربر روبرو از پست مفید honarmand تشکرکرده است .

honarmand (پنجشنبه 23 خرداد 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 اردیبهشت 88 [ 11:11]
    سطح
    46
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

سلام خانم خوب!
    اول بايد روشن بشه اين حالات همسرتون واقعا به صورت بيماري يا نه جون همون جور كه هنرمن جون هم گفت اگه بيماري باشه به اين راحتيها حل نمي شه و بايد بيشتر در مورد ادامه و شرايط زندگيتون فكر كنين ولي ممكنه اين حالات واقعا در حد يه غيرت مردونه باشه كه اونوقت شما با اصلاح رفتارتون و عمل كردن به نحوي كه بيشتر حساس نشه قضيه رو حل كنين.
    شما كه چند روز صبر كردين به نظرم سريعتر با يه مشاور تماس بگيرين تا مشكل براتون روشن بشه و بعد با همسرتون حرف بزنين
    اميدوارم نتايج خوبي از زندگيت ببري

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 شهریور 87 [ 15:28]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

جودی جان حس علاقت رو به شوهرت درک می کنم چون خود من ادمی هستم که با وجود اشتباهات بزرگ شوهرم از شدت علاقه واکنش نشون نمی دم که زندگیم تلخ نشه
    به نظر من فرد بدبین ذاتا بد نیست و همسرشم خیلی دوست داره ولی باید با خودت بی رو دروایسی باشی و اگر می خوای پاش وایستی بدونی که اون ممکنه برای چند سال و یا برای یه عمر همینجوری باشه و تو مجبور باشی همیشه بترسی که دست از پا خطا نکنی
    در نهایت این تویی که باید با خودت کنار بیای ولی شاید من اگر همون ابتدای زندگی متوجه بدبینی شوهرم می شدم همونجا رابطه رو قطع می کردم تا هنوز بیشتر از این وابسته نشدم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 خرداد 87 [ 14:45]
    سطح
    36
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام به همه
    من فکر میکنم علت به وجود آمدن بد بینی از همه چیز مهمتره اگخ اون علت و بشه پیداکرد و از بین برد میشه زمان حل کننده بدبینی باشه و دوباره حس اعتماد به وجود بیاد.

10. کاربر روبرو از پست مفید mehrzad_p2000 تشکرکرده است .

mehrzad_p2000 (دوشنبه 25 شهریور 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 مهر 88 [ 12:49]
    سطح
    40
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array

سلام به دختر خوب جودی
    تو یه مقدار عجله کردی و تند رفتی مردا معمولاٌ بیشتره حساسیت هاشون نسبت به خانمهاشون دوست داشتن بیش از حد اوناست و مطمئناٌ چون تو اونو خیلی دوست داری اون هم نسبت به تو همینطوره پس نگران نباش این حرفا بین زن و شوهرها خیلی پیش میاد نگران نباش عزیزم و همیشه در زندگیت یاد بگیر که خودت رو جای طرف مقابلت بذاری و سعی کن در زندگیت من البته کلی میگم نه فقط در این یک مورد کلی خدمتت میکن سه کلید برای بهتر زیستن در کنار همسرت و اطرافیانت هست که همیشه خودت را باید جای شخص مقابلت بذاری و ببینی که در چه خانواده ایی و با چه فرهنگی بزرگ شده است و اگر تو هم بودی شاید رفتار بدتری میکردی پس یاد بگیر در فروبردن خشمت همیشه
    1- نفس عمیق
    2-سکوت
    3- بخشش
    شاید از نظرت یه کمی یا شاید خنده دار باشه وبا خودت بگی ای بابا در اون موقعیت نفس عمیق کجا ؟ سکوت چه معنی میده ولی امتحان کن حتماٌ نتیجه میگیری تو تاره اول راهی عزیزم نگران نباش

12. کاربر روبرو از پست مفید فریبا تشکرکرده است .

فریبا (دوشنبه 25 شهریور 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 مهر 87 [ 14:11]
    سطح
    38
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    11

تشکرشده 12 در 11 پست

Array

سلام
    متاسفانه این آقا دچار بیماری بدبینی هست و اگر من جای تو بودن سریع ازش جدا می شدم چون این مرد زندگی تو رو میکنه یک جهنم. اصلا چنین ادمهایی به درد همسری نمی خورن. دوست داشتن رو بریز دور . یه خورده منطقی فکر کن. کسی که به تو اعتماد نداره ارزش دوست داشتن نداره. می دونی این اقایی که به تو اعتماد نداره فردا میگه بشین تو خونه ، کار نکن، زندانیت می کنه؟ به این جاهاش فکر کردی؟ آدم بپوسه از بی شوهری بهتر از اینه که اسیر یک چنین زبون نفهمایی بشه. هیفی به خدا. خوتو حروم نکن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)