به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما آیا دغدغه و نگرانی یافتن یک خواستگار و شوهر م

رأی دهندگان
123. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خیلی زیاد

101 82.11%
  • نه خیلی

21 17.07%
  • اصلاچنین نگرانی وجود ندارد

1 0.81%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

Threaded View

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

RE: من خواستگار ندارم

سلام ،
    طرح این موضوع ، اون هم به این شیوه برای من خیلی عجیبه ، چون راستش تا قبل از دیدن نظر 100% مدیر محترم سایت اصلا فکر نمی کردم که ازدواج تا این حد برای دخترها مهم باشه . اما باتوجه به اینکه معمولا ایشون با درصد و آمار مواجه اند و وظیفه اشون ایجاب میکنه از روی واقعیتها اظهار نظر کنند ، دارم سعی می کنم جور دیگه ای به این مساله نگاه کنم.

نه اینکه ازدواج چیز بدیه . اما مثل همه چیزهای دیگه زمان و شرایط خاص خودش رو می طلبه . حداقلش اینه که تو باید به بلوغ شخصیتی لازم برای درک معنای این پیوند برسی که قطعا سن و سال هم در این میان ، عامل تعیین کننده صرف نمی تونه باشه .و من فکر می کردم اکثر دختر ها اینطوری فکر می کنند.

همونطوری که گفته شده «ازدواج» به تعداد آدمهایی که وجود دارند تعریف داره . از طرف دیگه یک ازدواج خوب هم در افراد مختلف معناهای مختلف داره . مثلا :
    - بعضیا ازدواج خوب رو در پذیرش تابعیت زن از مرد می دونند .
    - بعضی ها فکر می کنند ازدواج خوب با آزادی افکار و رفتار طرفین معنا پیدا میکنه
    - برای بعضی دیگه حفظ احترام رکن اصلی یک ازدواج خوبه
    و.....

وپیرو این تعریف ها ، هر فرد یک انتظار خاصی از ازدواج خوب داره . و متناسب با این انتظار ، بدنبال یک شریک مناسب برای زندگیش می گرده .
    شاید برای اینکه بتونیم این انتظارات رو کمی به واقعیت نزدیک کنیم ، بهتره در زندگی دیگران دقیق بشیم و ببینیم انتظارات و توقعات افراد از یک زندگی خوب و و به تبع اون ، رفتارهای اونها چه زندگی رو براشون بوجود آورده .

نکته مهمتر اینه که قبل از هر چیز خودمون رو خوب بشناسیم . بفهمیم از چی خوشمون میاد ؟ چی رو دوست نداریم؟
    چه رفتارهایی برامون آزار دهنده است ؟ چه چیزهایی برامون قابل قبوله ؟ چه حرفهایی اعصابمون رو خورد میکنه ؟ معنا و مرز کلمه خوب و بد در زندگی ما چی می تونه باشه ؟ و ...

وقتی این اتفاق افتاد و تونستیم یک شناخت نسبی نسبت به خودمون پیدا کنیم و علایق ، نیازها و اولویتهای زندگیمون رو بهتر بشناسیم ، می تونیم به ازدواج فکر کنیم . و تازه اون موقع هم تمام کارهایی که در مورد شناخت خودمون انجام دادیم باید درمورد یه نفر دیگه انجام بدیم و.... تا بتونیم به یک ازدواج موفق دست پیدا کنیم.

(اونوقت دیگه انتظار کشیدن برای پیدا شدن یک شاهزاده خیالی سوار براسب سفید شاید خنده دار هم به نظر برسه )

چیزی که الان به شدت توجه منو به خودش جلب کرده اینه که چه عواملی باعث شدن که در حال حاضر دختران ما به ازدواج به عنوان غایت خوشبختی نگاه کنند بدون اینکه بدونند الزامات یک زندگی خوب چیه ؟

قطعا اونا از اهمیت خودشون و اهمیت انتخاب خودشون بی خبرند .

2. 3 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

mastanehh (پنجشنبه 06 اردیبهشت 97), MimiBahar (شنبه 07 خرداد 01), طاهره (یکشنبه 22 مرداد 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)