به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 آذر 86 [ 16:34]
    سطح
    39
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

بی مهری شوهر

با سلام من حدود 7 ساله که ازدواج کرده ام و یک دختر 19 ماهه دارم اوایل ازدواج همدیگر را خیلی دوست داستیم علارغم اختلاف فرهنگی و اختلاف سنی زیاد من حاضر شدم با این مرد ازدواج کنم ولی هر سال که میگذره عشق و علاقه و احساسمان به هم کمرنگ تر می شود شوهرم تمام زندگیش کارش است از 6صبح تا 10 شب فقط کار میکند خدا رو شکر وضع مالیمان هم خوب است ولی او کارش را به زن و فرزندش ترجیح می دهد نه مجالس عزا می آید نه عروسی فقط کار کار کار ما نه همدیگر را میبینیم نه با هم حرف می زنیم چون آقا اصلا وقت ندارند من همه کارهای خانه و حتی خارج از خانه را به تنهایی انجام می دهم خیلی از این وضع خسته شدم وقتی زن و شوهرهایی را می بینم که دست در دست هم بچه هایشان را به پارک می برند حسودی می کنم خیلی تنها شده ام او هیچ مهر و علاقه ای هم به من نشان نمی دهد اگر بهترین غذا را هم برایش درست کنم و بهترین آرایش را هم برایش بکنم باز هم عکس العملی نشان نمی دهد مرا راهنمایی کنید چه کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مرداد 88 [ 07:31]
    سطح
    41
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

Question RE: بی مهری شوهر

[/color][/size] الناز جان سلام .
    [align=justify]عزیزم من نمی دانم شما چگونه به قول خودتان عاشقانه با هم زندگی را تشکیل داده اید از اول که این آقا اینجوری نبوده ناراحت نشوی عزیزم شاید مشکل خودت هستی که نمی توانی او را جذب خودت بکنی. شاید به بچه بیشتر از اون اهمیت می دهی کمی به او اهمیت بده بهتر از هر کس دیگر خودت هستی که میتوانی به خودت کمک کنی یکمی روی روزهای اول زندگی و بعدش تمرکز کن حتماً نقطه ای رو که او از تو دور شده می توانی پیدا کنی و راه حل خوبی برایش پیدا کنی. [/align][size=small][color=white]

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آبان 90 [ 00:47]
    سطح
    47
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 15 در 7 پست

Array

RE: بی مهری شوهر

با سلام
    مردها در اكثر مواقع به علت غروري كه دارند نميتوانند احساسات خود را به درستي بيان كنند . و در اوج گرفتن اين مسئله طرف مقابل با برخوردهاي نادرست خود بسيار تاثير گذار ميشوند.
    به قول محدثه در احوالات بعد از ازدواجت بيشتر تمركز كن تا شايد نقطه تاريك مسئله رو پيدا كني.راجع به اهميت دادن ايشون به كارش هم بايد عرض كنم اكثر قريب به اتفاق مردها همينگونه هستند و به كارشان اهميت بسزايي ميدهند . اگر در مراودات روزانه و ديگر امورشان به مشكلي بخورند مسئله كار را براي خود پيش كشانده و در آن غرق ميشوند.
    با تفكر به مسايلي كه ايشون به آنها اهميت ميدهند ميتواني ديوار مقابلتان را فرو نشانيد بدين صورت كه در مورد كارهاي ايشان حساسيت درستي نشان داده و خود را در امور ايشان سهيم نشان دهيد .در مورد محل كار نوع كار و نخوه عملكرد ايشون در محل كار با وي صحبت نماييد.از كاركرد ايشان قدر داني كنيد و كلا سعي كنيد در همه مراحل با ايشان باشيد تا توجهش به شما بيشتر شود.سپس با يك سياست منطقي و درست كم كم از وي در مورد مسايل خانه اول نظر بخواهيد و سپس او را نيز سهيم امور منزل نماييد.
    از دوستان و اقوام با رعايت حد با او سخن بگوئيد تا حس دوستي آشنايان را در وي برانگيزيد.
    به اميد خوشبختي براي شما

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام الناز خوش آمدی
    من با محدثه و به خصوص derk موافقم نکات کلیدی و مهمی رااشاره کردند. من هم در فرصت مناسب مطالبی اضافه می کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 27 بهمن 86 [ 02:26]
    سطح
    38
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوستان من هم مثل الناز جان مشکلی دارم که خوشحال میشم من رو در حل اون یاری کنید من دختری هستم23 ساله که 1سال و نیمه ازدواج کردم ولی اصلا" از ازدواجم راضی نیستم ، من و همسرم با هم دوست بودیم و بر اساس عشق و عاشقی با هم ازدواج کردیم ولی مدتی بعد از ازدواجمون رفتارهای همسرم زمین تا آسمون تغییر کرد انگار نه انگار که همون پسریه که چند ماه پیش بوده ،خیلی لوس و زودرنجه، یکسره قهر میکنه جای خوابشو جدا میکنه تنها میره بیرون ،تا باهاش حرف میزنم غر میزنه و میگه چقدر نق میزنی ، از نظر رابطه جنسی هم بسیار سرد و بی روحه و فاصله روابط ما بین 25 تا 50 روز یک باره و وقتی که من ازش میخوام که برای رفع این مشکل پیش متخصص و یا مشاور بریم میگه من اشکالی ندارم تو دختر بدی هستی ، هر چند وقت یکبار به همه چیز گیر میده ، همش به من میگه تو زن نیستی تو یه مفت خور بی خاصیتی ، در صورتیکه من هم به وضع و ظاهر خودم میرسم و هم سعی میکنم تا خونه رو به بهترین وجه اداره کنم تا همه شرایط برای اون فراهم باشه ولی همیشه از کارهای من ایراد میگیره و گاهی من رو با خواهرش مقایسه میکنه و اصلا" به این نکته توجه نمیکنه که خواهرش 14 ساله که ازدواج کرده و تجربه اش از من خیلی بیشتره و انتظار داره که من درست مثل اون باشم مثلا" همیشه میگه دستپختت رو با اکراه میخورم از مریم یاد بگیر که چه دستپختی داره ، ولی به خدا هر کس دست پخت من رو خورده تعریف کرده البته نه از روی تعارف یا اجبار چون من خودم ازشون میختم که اشکالهای من رو بگن تا اونها رو رفع کنم .... قصه من طولانی تر از اونه که بشه توی چند خط خلاصه اش کرد ازتون خواهش میکنم که اگر موردی شبیه به من رو میشناسید که تونسته مشکلاتش رو حل کنه اون رو به من معرفی کنید تا ازش کمک و راهنمایی بگیرم از شما هم خواهش دارم که اگر راه حلی به نظرتون میرسه منو بی نصیب نگذارید متشکرم و خداحافظ

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 شهریور 87 [ 15:17]
    سطح
    38
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

salam zane tanha
    mitonam beporsam manzore hamsaret az inke mige to dokhtare badi hasti chie ?

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام زن تنها
    به تالار گفتگوی همدردی خوش آمدید. اینجا هیچکس تنها نیست.
    سلام تبسم ضمن تشکر از سئوالی که کردید، لطفا فقط فارسی تایپ کنید.
    موضوع بی مهری همسران در زندگی مخصوصا وقتی زمانی از آن می گذرد، متاسفانه حالت اپیدمی داره.
    دختران و پسران قبل از ازدواج یا اوائل آن با انرژی زیادی از احساس و هیجان که نامش را عشق می نهند با هم ازدواج می کنند، اما نکته ای که از آن غفلت می شود که زندگی هم بعد احساسی دارد و هم جنبه منطقی. در حالیکه احساسات قبل از ازدواج صرفا یک حالت ذهنی و تخیلی بود. و اقدامات عملی خیلی کمی در آن وجود داشت که زیاد نیاز به مسئولیت پذیری، انعطاف پذیری، خود آگاهی و مهارتهای زندگی نداشت.
    به دیگر سخن ازدواج مانند رانندگی نیاز دارد که ما علاوه بر احساسات از بینش و آگاهی و مهارتهای لازم جهت پرورش و آرامش زندگی برخوردار باشیم.
    عشق مانند بذری هست که اول ازدواج به دست ما می رسد. نیاز به باغبانی دلسوز، با احساس و همچنین آگاه و با مهارت دارد که البته سخت کوش و باهمت هم باشد. اگر باغبانی آگاهی نداشته باشد یا مهارت نداشته باشد نمی تواند بذری را پرورش دهد. اگر سخت کوش و دلسوز نباشد، باتنبلی خود موجب می شود باغستان به موقع آبیاری نشود یا آفت زدایی نگردد.
    پس :
    در ازدواج ما نیاز به یکسری آگاهی ها و مهارتهایی داریم که گوهر عشقمان را محافظت کنیم، بلکه رشدش دهیم.
    پاسخ این سئوال کلی که در این موضوع دوستان گنجاندن در سراسر این تالار به وضوح وجود دارد شما در موضوعات مختلف تالار همدردی گشتی بزنید، در آنجا در مورد موضوعات مسئولیت پذیری، انعطاف پذیری، کنترل خشم، مثبت اندیشی، مهارتهای زندگی و ارتباطی، کنترل هیجانات و احساست، هوش هیجانی و .....، مسائل دیگر صحبت کرده ایم که همه اینها برای اداره و تغییر زندگی و روابطمان در زندگی زناشویی مورد نیاز است.

اما به این نکته مهم باید توجه کرد:
    معمولا با حرف و سخن ، راهنمایی و نصیحت، طعنه و تهدید، برچسب زدن و تحقیر، سکوت و بی محلی، بی خیالی و بی تفاوتی و ....، مشکل حل نمی شود. نیاز است که اولا در بستر زمان و صبر مسیر تغییر را طی کنیم. ثانیا در کسب مهارتهایی که در بالا آمد کوشا باشیم.

پاسخهای متناسب این سئوال در انجمن های مختلف از جمله انتظارات از شوهر و همسر، مهارتهای زندگی ،تجربه های فردی و ... گسترده است.

8. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 05 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اردیبهشت 87 [ 08:24]
    سطح
    41
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    تشکرها
    77

تشکرشده 83 در 56 پست

Array

سلام زن تنها منم مثل تو تنهام با اين تفاوت كه مدت تنهايي من از تو 5 سال بيشتره خيلي خوبه كه از حالا به فكر حل مشكلت افتادي به عنوان يك همدرد ازت ميخوام كه مايوس نشي و هر چه سريع تر براي حل مشكلت قدم برداري وگر نه اين تنهايي هر روز عميق تر ميشه اون قدر عميق كه ديگه نمي توني ازش عبور كني فقط يادت باشه براي رفع تنهاييت كس ديگه اي رو شريك تنهاييت نكني منظورم ني نيه موفق باشي.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 فروردین 87 [ 11:26]
    سطح
    44
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 164
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 38 در 30 پست

Array

سلام
    مشکل زن تنها مشکل نویسنده اصلی را تحت شعاع قرار داده و همه به زن تنها جواب و همدری ابراز میکنیم
    من هم متاسفم که زندگی زن تنها اینجوری شده راسش من مشکلمو گفتم تو قسمت " دیگه خسته شدم از این زندگی "
    من و همسرم زندگی بدون عشق شروع کردیم یعنی از قبل شناختی نداشتیم و دوستی تو کار نبوده و عاشق هم نشدیم
    همیشه فکر میکردم اگه زندگی با عشق شرو بشه خیلی بهتره و مشکلات امروز من را نداره اما زن تنها با اینکه اون عشق اولیه را داشته بازم امروز به مشکل من رسیده ومن تعجب کردم .
    راسش به نظر من عشق اولیه زندگی مثل فوندانسیون یک ساختمان بلنده که باید وجود داشته باشه تا بشه ساختمان زندگی را روی آن بنا کرد که من نداشتم . شما که اون پی اصلی را داشتید خوب نگداری نکردید و استفاده نکردیید اگر نه میتونستید سالها زندگی را روی اون بنا کنید.
    بله شما امروز باید علت یابی کنید که چرا اون امکان خوب را از دست دادید همین ولی من همیشه افسوس میخورم که اون پی اصلی را نداشتم و امروز زندگیم دچار لرزشهای شدید شده که علت نبوده ریشه و عشق در زندگی و حفظ اونه .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 87 [ 11:38]
    سطح
    34
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    من يك زن 32ساله ام.با دو فرزند .9ساله كه ازدواج كرده ام (دانشجويي)
    از مثنوي 70 من كاغذ زندگيم كه بگذرم 2-3سالي است كه مرا اذيت ميكند.روزبروز هم بي احترامي و وقاحت در رفتار و گفتارش بيشتر ميشود.مشاوره ،مطالعه و...بيفايده بوده
    جديدا برخلاف گذشته ها كه از ظاهرم تعريف ميكرد،ميگويد :از تو بهترم .توزشتي و...ازسرت زيادم وخلاصه زخم زبانهايش گزنده تر و بيشتر شده.بي مهري اش،بي توجهي و سهل انگاري اش در مسايل عاطفي بسيار آزارم ميدهد.باوركنيد اگر مسلمان نبودم خودم را از اين زندگي راحت ميكردم.خلاصه:خسته شدم
    اگر بخاطر فرزندانم نبود اينهمه تحقيرو توهين را تحمل نميكردم.خيلي مغرور شده بخصوص كه حالا وضع اقتصادي اش هم خوب شده يادي از روزهاي نداري و بي پولي اش نميكند كه تنها من در كنارش رنج و مرارت غربت و دوري از زادگاه و خانواده ام را متحمل شدم .حتي خانواده اش يادي از او نميكردند حالا برعكس شده.
    و....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)