به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 09 دی 90 [ 12:06]
    سطح
    20
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 8 پست

Array

درخواست دختر برای دوستی و اشنایی بیشتر

سلام .

من حدود یکسال هست که دارم از مطالب ایت سایت استفاده میکنم در مورد موضوعی که میخوام مطرح بکنم مطالب مشابهی در سایت هست که منم خوندم اما اونطور که باید کمکی بهم نکرده .

من از اول مهر وارد دانشگاه شدم و تا الان نزدیکه یکماه میشه . کلاس ما 10 تا پسر و حدود 25 تا دختر هستن . همه چیز کاملا عادی پیش میرفت تا هفته پیش که یکی از دختر های کلاس خیلی غیر منتظره برام sms فرستاد و خودشو معرفی کرد . البته من شماره به هیچ دختری نداده بودم و شماره منو از یکی از پسرای کلاس گرفته ! من به پیامش جواب ندادم و دوباره بعد از چند ساعت پیام داد که اگر پیامم به دستت رسیده جواب بده ! منم براش نوشتم بله پیامتون رسید . در واقع خودشو بدون هیچ مقدمه و آشنایی قبلی بهم معرفی کرد که برای من خیلی غیر منتظره بود ! از فردای اون روز روزی دو یا سه sms عاشقانه میفرسته که من کلا هیچ جوابی براش نفرستادم . چند روز همین طور گذشت تا دو روز پیش یکی از پسرای کلاس که دوستم هست و نماینده کلاس هم هست بهم گفت یکی تو رو میخواد اما روش نمیشه به من گفته بهت بگم !!! حالا هم گفته تو رو ببرم تو محوطه دانشگاه تا رو در رو حرف بزنین ! منم بعد یه ذره فکر کردن به نظرم رسید موش و گربه بازی در نیارم و برم ببینم حرف حسابش چیه . من در اولین صحبت گفتم شما طور تونستی تو کمتر از 20 روز منمو انتخاب کنی و این که این اصلا منطقی نیست چون قطعا معیار های شما خیلی سطحی بوده که با شناختی کوتاه مدت حاضر شدی پا پیش بذاری ! اونم در جواب گفت شاید زمان کم بوده اما من تو این مدت تمام حرکات و رفتار های شما رو زیر نظر داشتم و خوشم اومده !! و من دختری هستم که خیلی راحت احساساتمو بیان میکنم و ترسی ندارم ! واسه همین میخوام رابطمون دوستانه تر بشه و بیشتر با اخلاقیات و روحیات هم آشنا بشیم . منم در جواب گفتم در هر صورت 20 روز خیلی خیلی کمه و من فکر میکنم شما دارین نسبت به من احساسی فکر میکنید و بعدشم گفتم تا وقتی که شرایط ازدواج رو نداری به احساساتت دامن نزن ! و این که گفتم من درخواست از سمت یک خانم رو بد نمیدونم اما من اهل رابطه عاطفی با دختر نیستم و تا به حال هم حتی سعی نکردم با دختری دوست بشم چون من فقط ازدواج مدنظرم هست و از طرفی چون شرایطش رو ندارم نمیخوام درگیر این احساسات بشم !
    نهایتن ایشون اصرار میکرد که من عجولانه جواب رد ندم و در موردش فکر کنم و نهایتا گفت من برای رسیدن به خواستم میجنگم !! و من گفتم ما میتونین نهایتا فقط در محیط دانشگاه با هم در مورد مسائل درسی و کلاسی صحبت داشته باشیم و این طور شاید شما از من رفتارهایی رو ببینی که ازم بدت بیاد ! به طور کلی تلویحا رد کردم درخواستشو و خودش هم تا حدودی به نظرم فهمید . خلاصه دیروز هم تو دانشگاه من خودمو اصلا نزدیک نگرفتم و حتی نگاه هم نکردم ولی باز امروز sms داده که به من یه جواب قطعی بده و من منتظر جواب مثبت تو هستم و نمیتونم به این راحتی از تو بگذرم ! و به من فکر کن !!

حالامن واقعا موندم چه برخورد و رفتاری بهترین شکل هست . هیچ وقت فکر نمیکردم تو همچین موقعیتی قرار بگیرم . ایشون 19 سالشه و من 22 البته با هر دو ورودی مهر امسال هستیم اما من چون قبلا یه مدت سره کار میرفتم و بعدش رفتم سربازی حالا تازه اومدم دانشگاه ! من کلا پسره سنگین و آرومی هستم به هیچ عنوان جلف بازی و رفتارهای سرخوشی ندارم و صحبت و رابطم با دختر های کلاس تو این مدت کاملا محترمانه و بدور از هرگونه رفتار جذب کننده بوده و هست ! ایشون هم من از روز اول که دیدم ه نظر دختر پر انرژی و خیلی خیلی ریلکس هستش و از نظر من چهره زیبایی نداره اما زشت هم نیست و کلا در برخوردش با پسرای کلاس تا جایی که من دیدم خیلی عادی و راحت هست و جالب این جاست در مقابل این رفتارش جزو معدود دخترهای کلاس هست که آرایش نمیکنه و موهاش بیرون نیست ! که خودته همین ویژگی ها واسه من تضاد ایجاد کرده !

به هر حال از شما عزیزان میخوام اگر صحبتی در این باره دارید اصلا دریغ نکنید و بگید من الان باید چه کار کنم . پیشاپیش از توجهتون ممنوم .

2. 4 کاربر از پست مفید sobhan17 تشکرکرده اند .

sobhan17 (یکشنبه 24 مهر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 فروردین 91 [ 15:10]
    سطح
    37
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,831

تشکرشده 1,872 در 398 پست

Array

RE: درخواست دختر برای دوستی و اشنایی بیشتر

دوست عزیزسعی کن محترمانه باهمکلاسیت برخوردکنی وهدف این خانوموهم ازطرح پیشنهادی که به شما داده بپرسی واگه قصداین خانم فقط دوستیه خیلی راحت وبدون تاخیربهش جواب بده وبهش بگو که درحال حاضردوست داری رودرسات تمرکزداشته باشی .این خانم هم صراحت شماروببینه خودش می فهمه.

4. 2 کاربر از پست مفید mahi91 تشکرکرده اند .

mahi91 (یکشنبه 24 مهر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام آقا سبحان،

به تالار همدردی خوش آمدی.

از صحبت هایت متوجه شدم پسری عاقل و فهمیده هستی.
    خودت صلاح خودت را می دانی و راه درست را می شناسی.

من فقط این پست رو زدم تا بگویم مسیرت را تغییر نده و نگذار درگیر احساسات بشوی.

مسئله ی اول این است که شما هنوز می خواهی درس بخوانی، پس آمادگی ازدواج نداری، که البته خودت هم گفتی.
    و مسئله ی دوم نوع برخورد دختر خانم است. حتی اگر یک دختر خانم می آمد و می گفت یک پسری با من چنین برخوردی داشته و بدون اینکه من را بشناسد sms عاشقانه داده و بعد این حرفها رو زده، من می گفتم خیلی مراقب باشید و می گفتم که رابطه ای با ایشون برقرار نکنید.
    چه برسد به اینکه یک دختر این کارها رو بکند.
    برای همین به احتمال زیاد (که البته خودت باید تشخیص بدهی)، این آن دختری نیست که مورد پسند شما باشد و هدفش هم از این آشنایی معلوم نیست.

به هر حال به خصوص از آنجا که فعلاً شرایط و قصد ازدواج نداری، به نظرم نیاز نیست ذهنت را درگیر این مسئله بکنی. خیلی قاطعانه بگو نه و بگو که دیگر با شما تماسی نگیرد.

موفق باشی.

6. 10 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (چهارشنبه 02 آذر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 8 پست

Array

خیلی ممنون از mahi91 و hamed65 بخاطر کمکتون .

من خودم هم تا حدود زیادی همین تفکرات رو دارم فقط اون ته دلم نمیخوام این جوابه رد باعث نوعی آسیب روحی بشه واسه ایشون بلاخره ما تا 4 سال دیگه هم کلاس هستیم و با هم برخورد داریم نمیخوام دلگیری به وجود بیاد !

یک جمله هست که میگه عاقلانه تصمیم بگیر و عاشقانه عمل کن من خیلی به این جمله اعتقاد دارم و الان هم میخوام تا جای ممکن سعی کنم که عاقلانه تصمیم بگیرم .

همونطور که گفتم ایشون رفتار عرف جامعه و نرمال نداره مثلا همین یک ساعت پیش دوباره Sms داده که من تو فکر تو هستم و نمیتونم فراموشت کنم ، قول میدم تو تمام سختی ها کنارت باشم ، هرجوری که تو بخوای میشم و هر کاری که بگی میکنم و هرجوری که تو بخوای رفتار میکنم و قول میدم با احساساتت بازی نکنم و .... !

خداییش شما از این حرف ها چه برداشتی میکنید ؟ به نظرتون ایشون چه ویژگی شخصیتی داره ؟ آخه نوع رفتارش با تمام مقالات و مطالبی که من خوندم فرق میکنه و خیلی خاصه به نظرم !

من تا به حال زن ذلیل شنیده بودم ولی مرد ذلیل نه ! این طور که این sms آخری نوشته انگار از من واسه خودش یه بت ساخته واقعا من هنک کردم و فکرم جواب نمیده !

نمیدنم شاید خیلی ها با دیدن یه همچین رفتاری خیلی به خودشون مغرور بشن که بله ببین من چقدر فلانم که دخترا واسم سرو دست میشکنن ! ولی خدا رو شکر من اصلا همچین حسی به این قضیه ندارم گاهی با خودم فکر میکنم شاید این دختره شیرین عقله !

نهایتا من تصمیم دارم کم کم و در یک چارچوب معین و کنترل شده باهاش در خوده دانشگاه صحبت کنم و بفهمم که واقعا هدفش چیه و چه شخصیتی داره و به نظرم زمان بهترین ابزاره واسه حل مشکل .

بازم خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم و بهم هم فکری بدین . مرسی

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

برادر گرامی سلام

احیانا شما پسر درس خوان و بسیار مثبتی هستی درست است؟...ماجرایت را که خواندم یاد

سالهای دانشجویی خودم در دوره لیسانس افتادم....منتها ماجرای من برعکس شما بود...برایت

تعریف می کنم شاید به دردت بخورد!...یادش که می افتم خنده ام می گیرد...7 سال پیش که

من دانشجو بودم همان هفته های اول ترم یکی از پسران به من توجه زیادی نشان می داد...

یادش بخیر اواخر مهر ماه سال 83 بود...بهترین سالهای عمرم بود که اگر دوستان خوبم نبودند و

من را راهنماییم نمی کردند شاید تلخ ترین سالهای عمرم می شد اما با هوشیاری و راهنمایی

دوستان خوبم کار درست را انجام دادم.این آقا پسر که اسم رمزش را گذاشته بودیم کپل 4 سال

تمام توجه بسیار ویژه نشان می داد و هر جا بودم او هم بود و تمام طول کلاس فقط من را

نگاه می کرد...7سال پیش مثل الان انقدر موبایل مد نبود وهمه نداشتندو زمان ما جزوه

گرفتن مد بود...چند بار داشتم فریب می خوردم که همواره دوست و راهنمای بسیار خوبم

فرشته من را از این کار منع می کرد...

سال چهارم که رسید به واسطه نامزد یکی از دوستان همکلاسیم فهمیدم پسرک احمق

4 سال تمام سر من شرط بسته بودند که اگر با من دوست شود یک مبلغی جایزه بگیرد و

اگر نتواند باید یک مبلغ زیادی را بپردازد!....و آن پسر شرط را باخت چون من اهل دوستی با پسرها نبودم...قیافه اش ترم آخر دیدنی بود...

با حرص من را نگاه میکرد...من هم از همه جا بی خبر تا اینکه وقتی نامزد دوستم به من گفت بهار خانم شما

دختر بسیار خوبی هستید که تن به دوستی ندادید باورم نمی شد که سر 1 شرط بندی

احمقانه بخواهند با احساسات یک دختر بازی کنند!....دلیلش هم فقط این بود که من دختر

درسخوان و دارای روابط عمومی بسیار خوبی بودم و در عین حال با هیچ پسری مگر درباره

درس همکلام نمی شدم و بسیار ساده و متین بودم و همین لج آنها را درمی آورده گویا! آخر

جز من و دوستانم بقیه دختران هم رشته ای ما دوست پسر داشتند...آن موقع ورودی ما 150

پسر و 70 دختر داشت. بخشید طولانی شد...اینها را گفتم که بدانی از این حماقت ها در

دوران دانشجویی زیاد شکل می گیرد و روابط بر اساس اقتضای سن و اوج احساسات در آن

سن شکل می گیرد...پس بدون توجه به آن خانم و پیامک هایش به درست برس چرا که

حتی ارزش فکر کردن را هم ندارد! اینگونه ابراز احساس کردن یک جای کارش می لنگد آن هم از سمت یک دختر

پس خودت را وارد ماجراهای احساسی از این دست نکن و تمرکزت فقط روی درست باشد...شما هم که پسر عاقلی هستی و مسلما راه درست را

خودت می دانی

موفق باشید

9. 11 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (یکشنبه 24 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 8 پست

Array

واقعا ممنونم بهار خانوم خیلی عالی بود . دقیقا درست حدس زدید من همونطور که گفتم اهل جلف بازی و سبک بازی نیستم که حالا به نوعی میگن مثبت بودن ! البته بگم اصلا منزوی نیستم و تو همین مدت تو خیلی از کلاس ها سرگروه شدم . و مدیریت گروهیم نسبتا خوبه که برمیگرده به دوران سربازی و تجربه هایی که کسب کردم !

جالبه بهتون بگم اوایل مهر یه روز بعد از کلاس تو مسیر که به سمت ایستگاه اتوبوس میرفتیم من و دوتا از دوستام جلو بودیم و این خانوم و یکی دیگه از دخترای کلاس با فاصله کمی پشت سره ما . زمانی که میخواستیم از خیابون رد بشیم دو تا دوستام از رو چمنای وسط خیابون رد شدن ولی من دیدم چند متر اون ورتر محل عبور عابره و رفتم از اونجا رد شدم بلافاصله این خانوم از پشت سر بلند گفت : ببینید اگه یه آدمه با فرهنگ بینتون باشه همین آقای ... است و بعد خودش هم پشت سر من اومد !

نمیدونم شایدم حق با شما ولی کلا جریان بو داره !

بازم از دوستان میخوام اگه تجربه مشابهی دارن ویا چیزی به ذهنشون میرسه دریغ نکنن . مرسی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 91 [ 09:17]
    سطح
    19
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    164

تشکرشده 166 در 52 پست

Array

شما با قبول درخواست ایشان قطعا وارد حواشی بسیاری خواهید شد. و شاید وجه خوب و مثبت اکنون و آینده خود را خدشه دار کنید پس بسیار محتاط عمل کنید . مطمئن باشید در آینده از اینکه درگیر احساس نشدید و با درایت تصمیم گرفته اید به خود می بالید.
    خدایا
    دستم به آسمانت نمی رسد
    اما تو که دستت به زمین می رسد
    \"بلندم کن \"

12. 3 کاربر از پست مفید **عسل** تشکرکرده اند .

**عسل** (دوشنبه 25 مهر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 دی 91 [ 11:29]
    سطح
    41
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

شما با قبول درخواست ایشان قطعا وارد حواشی بسیاری خواهید شد. و شاید وجه خوب و مثبت اکنون و آینده خود را خدشه دار کنید پس بسیار محتاط عمل کنید . مطمئن باشید در آینده از اینکه درگیر احساس نشدید و با درایت تصمیم گرفته اید به خود می بالید.

چقدر دلم خواست تشویق کنم
    درسته یک ماه از زدن تاپیک گذشته ولی نذار حس نیاز و جوونی مقاومتتو بشکنه
    حیفه درستو بخون

14. کاربر روبرو از پست مفید hektor تشکرکرده است .

hektor (دوشنبه 30 آبان 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 12:05]
    سطح
    24
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

سلام دوست عزیز
    اول باید بهتون بگم شما واقعا پسر عاقلی هستید
    دوم باید بگم نمی تونید قضاوت کنید که این دختر قصد سرکار گذاشتن شما رو داره یا هرنیت بد دیگه من خودم دختری هستم که توی دانشگامون به پسری علاقه مند شدم اول باید بگم دخترها از پسرهایی خوششون میاد که سنگینن و به عبارتی دخترا واسشون مهم نیستش تو رفتار پسر مشخصه که با شخصیته و اصلا دخترا واسش اهمیتی ندارن خوب دخترای خوب معمولا جذب اینطور پسرایی می شن شما احتمالا ازین تریپ پسرها هستی خوب این خوبه اما مشکلاتی هم داره ازجمله همین که دختری ازتون خوشش میاد و حتی با همه سختی که واسه یه دخروجود داره اما میادو خودشو راضی می کنه و به پسره می گه این دختر خیلی شجاعه و البته شاید با این کارش به هدفش نرسه چون متاسفانه صداقت و رک گویی معمولا تو این دنیا باعث می شه که دیگران به اشتباه بیفتن و مثل الان شما و دوستان بگن آهان این یه هدف شومی توشه که اینقدر تابلو جلو اومده درصورتی که شما می تونی اینو اینطور در نظر بگیری که ایشون دختر رک وصادقی هستش که ترجیح داده به شما علاقشو بگه حالا یا شما می گید نه یا می گید بله و رابططتون حالا به صورت یک دوستی محترمانه ادامه پیدا کنه حتما نباید برید کافی شاپ یا برید باهم پیتزا بخورید چون این مخصوص پسردخترای سبکه نه آدمای باشخصیت مثل شما اونطور که متوجه شدم پس درکل شما نباید نه بدبینانه نگاه کنی به موضوع نه خوشبینانه بلکه باید عاقلانه نگاه کنی اگر نمی خوای و اهل روابط احساسی نیستی و فقط عشق درس خوندنی پس بهش مستقیم بگو من حقیقتا می خوام تمرکزم روی درسهام باشه شما برای من قابل احترامید و ازتون ممنونم که به من لطف دارید خوشحال میشم که مثل دو تا همکلاسی روابطمون ادامه داشته باشه اما دوستی و این نوع روابط رو بنده نمی پسندم چون وقت تلف کردنه و از کاررها و اهداف زندگیم منو باز میداره و ازین جور صحبتها بهش یا با مسیج یا رودرو بگید که من مسیج رو پیشنهاد می کنم بعدش هم رفتارتون اصلا باهاش بد نشه مثل بقیه باهاش رفتار کنید مودبانه و محترمانه و مثل قبل..... اما اگر اهل درگیری احساسات هستید و می تونید سالم و محترمانه روابط داشته باشید با یه دختر هم به درساتون لطمه نزنه هم به تنهاییاتون برسید عاقلانش اینه که چه ازین بهتر که یه دختر شما رو دوست داره و این عالیه!! شما می تونید بهش بگید البته اگر شما هم یه ذره احساس بهش دارید اینو بهش بگید که بله خانم... ما می تونیم در حد روابط دانشگاهی درسی کاری و دوستی محترمانه باهم باشیم منم خوشحال میشم و بعد بنای صمیمیت بیشتر رو باهاش بذارید البته آرام آرام جوری که توجه شما بهش باید بیش از توجهتون به دخترهای دیگه ی کلاس باشه چون دختری که پسری رو دوست داره دلش می خواد پسر هم اونو دوست داشته باشه و این ارتباط دو طرفه باشه البته باید بگم اگر پا بذارید تو این مقوله یکم کارتون سخت می شه اگر ظرفیتش رو دارید اگر اهل سختی هستید قدم بذارید وگرنه همون جواب اول که بهتون دادم بهترین جوابه اما اگر شروع کردید باید هواشو داشته باشی و البته اولش باید بشناسیش اینکه بفهمی واقعا دختر خوبیه وتنها شما رو واسه خود شما دوست داره یا چیزای دیگه دخیله و بعد باهاش خوب بشید کم کم چون این خوب شدن وابستگی دوطرفه رو میاره پس خیلی باید مراقب باشید اگر دختر وابسته شه کمی خطرناک میشه چون کم کم به ازدواج فکر می کنه پس اگر بعد از شناختتون اونو اصلا برای ازدواج نمی پسندی پس اصلا رابطه رو شروع نکن چون قط کردنش داغون شدن روح اون دختر و حتی خودتون رو دربرداره خلاصه با همه ی این صحبتا باید بتون بگم خیلی مراقب باشید و بعد اقدام کنید چه برای جواب منفی و چه برای جواب مثبت....براتون آرزوی موفقیت می کنم خوشحال میشم نتیجه رو بما هم بگید.

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

دوست عزیز، لطفاً قبل از ارسال پست در تاپیکها، به تاریخ آخرین پست صاحب تاپیک دقت کنید که قدیمی تر از 1-2 هفته نباشد.

با تشکر.

17. کاربر روبرو از پست مفید hamed65 تشکرکرده است .

hamed65 (دوشنبه 14 آذر 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)