به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

Talking چه جوری بفهمم آمادگی مادر شدن رو دارم یا نه؟

چند وقتی هست که دارم به مادر شدن فکر میکنم؛ نمی دونم یه مقدار گنگم؛ یه چیزهایی خوندم؛ چند وقتی هم هست که دارم زندگیم رو ارزیابی میکنم؛ اما یه ترسی دارم!
    ترس از آینده!
    نمی دونم باید چه آمادگی داشته باشم؟
    باید به چه چیزهایی فکر کنم؟
    باید قبلش چیکار کنم؟ اصلا لازمه که چه مهارتهایی رو یاد بگیرم؟
    باید چقدر به زندگیم و همسرم و خودم اعتماد داشته باشم که بخوام بچه دار شم؟
    چه سطحی از اعتماد؟ باید به خودم اعتماد داشته باشم یا به همسرم؟ اصلا نیازه که بخوام به این موضوعات فکر کنم؟
    آیا بچه دار شدن به معنی پذیرش بی قید و شرط خودت و همسرت و شرایط زندگیت هست؟
    و کلی سوال های دیگه که توی ذهنم موج میزنه!
    نیاز به راهنمایی های خوب شما دارم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 اسفند 91 [ 19:52]
    سطح
    47
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points1000 Experience Points
    تشکرها
    3,495

تشکرشده 3,519 در 509 پست

Array

RE: چه جوری بفهمم آمادگی مادر شدن رو دارم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط del
    چند وقتی هست که دارم به مادر شدن فکر میکنم؛ نمی دونم یه مقدار گنگم؛ یه چیزهایی خوندم؛ چند وقتی هم هست که دارم زندگیم رو ارزیابی میکنم؛ اما یه ترسی دارم!

این خیلی خوبه.اگه همه ماها قبل ازمادرشدن زندگیمون رو سبک سنگین کنیم دیگه هیچ مشکلی وجودنخواهدداشت.

ترس از آینده!
    نمی دونم باید چه آمادگی داشته باشم؟

آمادگی جسمی،مالی،کاری وفکری .
    جسمی برای اینکه بدنت آمادگی پذیرش جنین رو داشته باشه ونیز درمقابلش مقاوم وقوی باشه.
    مالی برای اینکه نیازهای کودکت روبه نحو احسنت بتونی مهیاکنی.
    کاری برای اینکه بتونی باشغلی که داری کناربیایی.
    وفکری واسه اینکه بتونی وجودنفرسومی رو توی جمع خانواده کوچکتون قبول کنی.حس مادرانت انقدر قوی شده باشه که بتونی چنین مسولیت بزرگی روبپذیری وازعهده اش بربیایی.بتونی برای خوشبختی همسر وفرزندت به نوبه خودت وباتمام وجود تلاش کنی.

باید به چه چیزهایی فکر کنم؟

به همه چیزهایی که ممکنه سد راهت بشه.به خودت بیشتر ازهمه چی باید فکر کنی اینکه آیا توانایی بزرگ کردنش رو داری.به اینکه آیا حس مادرانت انقدر قوی هست که بخوای ازخیلی از
    علاقه مندیهات به خاطر کودکت بگذری!

باید قبلش چیکار کنم؟ اصلا لازمه که چه مهارتهایی رو یاد بگیرم؟

مشاوره باپزشک،ومطالعه وتحقیق درمورد نحوه برخوردبهتر باکودکان امروز

باید چقدر به زندگیم و همسرم و خودم اعتماد داشته باشم که بخوام بچه دار شم؟
    چه سطحی از اعتماد؟ باید به خودم اعتماد داشته باشم یا به همسرم؟ اصلا نیازه که بخوام به این موضوعات فکر کنم؟

حتما نیازهست.واجبه که هم به خودت وهم به همسرت اعتماد کافی رو داشته باشی.تا چه حدش رو فکر کنم خودت بهتر تشخیص بدی.

آیا بچه دار شدن به معنی پذیرش بی قید و شرط خودت و همسرت و شرایط زندگیت هست؟
    و کلی سوال های دیگه که توی ذهنم موج میزنه!
    نیاز به راهنمایی های خوب شما دارم.

ازتایپیکی که بازکردی تشکر می کنم چون یه جورایی این روزا درگیری ذهنی من هم هست.
    درضمن نوشته هام فقط نظر شخصی منه وشاید اصلا درست نباشه!

3. 3 کاربر از پست مفید داملا تشکرکرده اند .

داملا (شنبه 16 مهر 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

"جسمی برای اینکه بدنت آمادگی پذیرش جنین رو داشته باشه ونیز درمقابلش مقاوم وقوی باشه."
    راستش در این مورد همین چند ماه قبل؛ پیش متخصص زنان و زایمان رفتم و بعد از گرفتن کلی تست و آزمایش ایشون گفتند که هیچ مشکلی نیست و شما میتونید اقدام کنید!

"مالی برای اینکه نیازهای کودکت روبه نحو احسنت بتونی مهیاکنی"
    از لحاظ مالی هم مساله ای نداریم؛ راستش از این لحاظ اعتماد کامل و صد در صد به همسرم دارم، به آینده نگری و حسابگریش! مشکلم فقط عوض کردن خونه ست! راستش خونمون کوچیکه و البته منطقه ی خوبی هم نیست! تصمیم داریم بعد از عید 91 و گرفتن مراسم سال پدرشوهرم عوضش کنیم و یه خونه ی بزرگتر بگیریم؛ اما سر منطقه اش با هم مشکل داریم!
    همسرم دوست داره یه خونه ی بزرگتر توی همین منطقه ای که میشینیم بگیریم و بقیه رو برای سرمایه گذاری روی شغلش نگه داره؛ اما من نظرم اینه که همه ی پول رو بدیم یه خونه ی خوب توی یه منطقه ی بهتر بگیریم و بعد دوباره برای سرمایه گذاری روی شغل دوم، میتونیم پس انداز کنیم! البته این با توجه به شناختی که از همسرم دارم که کلا اهل ریسک نیست و اگه ما یه خونه بر طبق نظرش بگیریم؛ تا مدت ها شاید چندین سال باید همون جا بشینیم و من اصلا دوست ندارم که بچه ام بخواد همچین جایی بزرگ بشه!
    (یکی از دغدغه هام فعلا همینه!)

"کاری برای اینکه بتونی باشغلی که داری کناربیایی."
    با کارم مساله ای ندارم؛ چون خیلی درآمد بالایی نداره و همین طور خیلی درگیرش نیستم؛ به این فکر کردم که با اومدن بچه حداقل تا دو سال قید کار کردن رو بزنم و به تربیت بچه ام فکر کنم.

"وفکری واسه اینکه بتونی وجودنفرسومی رو توی جمع خانواده کوچکتون قبول کنی.حس مادرانت انقدر قوی شده باشه که بتونی چنین مسولیت بزرگی روبپذیری وازعهده اش بربیایی.بتونی برای خوشبختی همسر وفرزندت به نوبه خودت وباتمام وجود تلاش کنی."
    راستش همین حس مادرانه اومده سراغم که دلم میخواد مادر بشم؛ نمی دونم این یه حس زودگذر و از سر احساسه یا واقعا یه نیاز ذاتی هستش که منو تحریک میکنه! این روزها وقتی بچه ای رو بغل میکنم؛ فکر میکنم اگه بچه ی خودم بود چه حسی داشتم؛ چقدر خوشبختیم بیشتر میشد اگه میتونستم مادر باشم!
    چه جوری بفهمم منشا این احساسم چیه و از کجا اومده؟ چه جوری درک کنم که این احساس واقعیه یا خیالی؟

نمی دونم میتونم از علاقه مندیهام بگذرم یا نه؟ اما از هر مادری که پرسیدم؛ بهم این حس رو داده که احساس مادرشدن اون قدر عجیب و غیر قابل توصیفه که تو نمی تونی از علاقه مندیهات نگذری!

"باید چقدر به زندگیم و همسرم و خودم اعتماد داشته باشم که بخوام بچه دار شم؟
    چه سطحی از اعتماد؟ باید به خودم اعتماد داشته باشم یا به همسرم؟ اصلا نیازه که بخوام به این موضوعات فکر کنم؟"
    شاید بزرگترین گره زندگیم روی این قسمت باشه!
    البته منظورم اصلا اعتماد نداشتن به معنی شک داشتن نیست؛ منظورم اعتماد به احساس خودم نسبت به همسرم هست!
    منظورم پشیمونی بعد از گرفتن این تصمیمات به چند دلیلی هست که نمی دونم چقدر میتونه توی زندگیم مهم باشه؛ هست! (اگه نیاز باشه حتما اون خواسته هام رو هم میگم.)

5. کاربر روبرو از پست مفید del تشکرکرده است .

del (شنبه 16 مهر 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

سلام عزيزم

اول از همه نه به صرف بچه دار شدن كه ما در هر شرايطي بايد در پذيرش كامل شرايط خودمون و همسرمون و زندگي مان باشيم . اين يك نياز است و ضرورت است كه به راحتي جاي تحمل كردن را مي گيرد . تحمل كردن به مرور انسان را تحليل مي برد و از جايگاه عدم اعتماد به نفسي اتفاق مي افتد اما در پذيرش شما هر لحظه آماده ي انتخاب و تصميم گيري و.....هستيد يعني اعتماد به نفس شما در حد خوب و قابل قبولي قرار مي گيرد و...... و

نكته اينكه اساسا در پذيرش ما قيد و شرطي نداريم ( هست هر آنچه كه هست ) .

شرط و شروط در جاهاي ديگر معنا مي يابند آنجا كه تو قرارداد و تعهدت را مي نويسي . قيد و بندها مفاد قراردادت را مي سازد ( تازه اگر اين قيود و بندها درست و سازنده باشند و از جايگاه مسئولانه مطرح و رعايت شوند و با خواب و رويا ارتباط نگيرد )

لازمه ي يك زندگي زناشويي ايثار است در ايثار حتي مي بيني كه خيلي مواقع خيلي از قوانين ( از جمله حفظ تعادل حق من - حق تو ) شكسته مي شود اما شكسته مي شود كه زندگي را رو به جلو ببرد . بي منت كاري مي كني اما طرف مقابل تو حتي متوجه ي نوع عملكرد تو هم نمي شود و به زبان نمي آوري .

دل جان

در جامعه ي ما اعتماد درست تعريف نشده . اعتماد يعني چشم و گوش بسته خودت را در بست در اختيار يك غير قرار دهي . اين ابدا سازنده نيست . چرا كه وقتي من چشم و گوشم را ببندم و....منفعلانه برخورد كنم ابن اعتماد قابليت تغيير جهت به سواستفاده را با سرعت پيدا مي كند و از آنجا كه من رفتار و احساس و فكر منفعلانه را پذيرفته ام درصد آسيب خود و خطاي فرد مقابل را بالا برده ام و....

اما حاضر به اعتماد يعني اينكه من هر لحظه حاضر هستم علي رقم ترس ها و .....به تو حاضر به اعتماد باشم و خودم را براي تجربه زندگي آماده كرده ام و عواقب هر حاضر به اعتماد بودن ي را ببينم و در لحظه انتخاب كنم و تصميم بگيرم و تغيير جهت بدهم و .................به نوعي حد ميانه ي بي اعتمادي و اعتماد كردن است كه هر دو اين دو فاكتور آسيب رسان است . ( منظورم بي اعتمادي و هم اعتماد صد )

در ضمن براي بچه دار شدن اولين نياز عشق و به ترتيب پذيرش ، حس مسوليت پذيري و تعهد و در ك و برخورداري از روحيه ي جمعي و ..... است .

بايد ببيني آيا آمادگي و اين ارزش لازمه ها را داري يا خير ؟

تنها نياز بچه به آب و دانه ندارد .

و به نظر من لازم است تا تو ابتدا روحيه كمالگراي خودت را بشناسي و آن را اعتدال ببخشي و باز به تكرار ترس هايت را بشناس - در اعلام و اذعان آن باش اما اجازه نده دست و پاي تو را ببندند به اين علت كه تو فرد توانايي هستي و ريشه ي بسياري از ترس هاي تو ربطي به امروز ندارد و ريشه در كودكي تو دارد .

و اما بهترين آمادگي براي مادران عزيز جهت بچه دار شدن . شستشوي كهنه ي بچه روزي 10 بار . ( شوخي كردم جهت تغيير روحيه )

7. 3 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 16 مهر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    [color=#4B0082]

اما حاضر به اعتماد يعني اينكه من هر لحظه حاضر هستم علي رقم ترس ها و .....به تو حاضر به اعتماد باشم و خودم را براي تجربه زندگي آماده كرده ام و عواقب هر حاضر به اعتماد بودن ي را ببينم و در لحظه انتخاب كنم و تصميم بگيرم و تغيير جهت بدهم و .................به نوعي حد ميانه ي بي اعتمادي و اعتماد كردن است كه هر دو اين دو فاكتور آسيب رسان است . ( منظورم بي اعتمادي و هم اعتماد صد )
    ببخشین که من وسط این بحث اومدم و سوال میپرسم اما این قسمت نوشته تون خیلی برام جای سوال داره.حد فاصل بین اعتماد و بی اعتمادی به چه مفهومیه؟ یعنی اعتماد کنیم ولی احتمال شکست رو هم بدیم؟میشه بیشتر راجه به این برام توضیح بدین؟(البته بازم عذر میخام که وسط بحث اومدم سوال میپرسم)

9. 2 کاربر از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده اند .

یک زن امیدوار (یکشنبه 17 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 اسفند 90 [ 11:41]
    سطح
    19
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 79 در 40 پست

Array

سلام دوستان
    منم دقیقا الان توی این شرایط هستم . اگر کسی اطلاعات خوبی داره بگه .
    اون قضیه اعتماد به همسر خیلی مهمه . به نظر من یعنی قبل از اینکه اعتماد به همسر 100% بشه نمیشه به فکر بچه افتاد . یعنی نباید این ریسک انجام بشه و بعدها یه انسان دیگه به خاطر ندونم کاری بدبخت بشه .
    و از طرف دیگه اگر بخوای برای کسب اعتماد صبر کنی ممکن است زمان بگذره و اختلاف سنی زیاد بین مادر و بچه اصلا برای اون بچه خوب نیست و در واقع نمیشه به بچه دیگه ای فکر کرد .
    ممنون از تاپیک خوبت خانم del .

11. کاربر روبرو از پست مفید سمانه .ج تشکرکرده است .

سمانه .ج (یکشنبه 17 مهر 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

Array

"حاضر به اعتماد ي "حد فاصل بين "اعتماد كردن" و "بي اعتمادي " است .

و البته سازنده ترين حالت .

بي اعتمادي كه كاملا مشخص است فرد از ترس اينكه مورد سواستفاده قرار بگيرد يا ترس از اينكه كارها به درستي پيش نرود و يا ترس از ...............قبول بار و زحمت زياد مي كند . در ارتباط گيري با ديگران دچار مشكل مي شود و توانايي هاي ديگران را باور ندارد . كار گروهي براي او معني و مفهوم ندارد . تك روي مي كند ......

به دليل بار سنگيني كه با خود حمل مي كند خسته مي شود و معمولا كارها يا خوب پيش نمي رود ( يك ترس وي كاملا جنبه ي حقيقي به خود مي گيرد اما از ناحيه ي خودش اين اتفاق مي افتد ) يا با تعويق و.........

فردي كه اعتماد صد مي كند اين فرد در اصل به نوعي از زير بار مسئوليت فرار مي كند اين فرد در خود شايستگي هاي لازم را نمي بيند ديگران را صاحب توانايي هاي خاص و منحصر به فرد مي بيند و .........بيشتر حالت منفعلانه دارد .

فردي كه حاضر به اعتماد مي شود در خود شايستگي هاي لازم را مي بيند اما از آنجا كه مي داند در يك حركت گروهي نياز به توانايي هاي افراد ديگر نيز هست اين فرصت و شانس را به ديگران هم مي دهد . به نوعي تقسيم كار اتفاق مي افتد . از افت و خيزهاي مسير نمي هراسد براي اينكه احتمال و درصدي براي خطا بودن حساب و كتابها و ...........در نظر مي گيرد به عدم موفقيت به چشم شكست نگاه نمي كند . در هر لحظه حضور دارد و مي تواند وارد عمل بشود و پوشش دادن و حمايت كردن اتفاق مي افتد و ...............اين افراد اكتيو و مسئوليت پذير با در صد بسيار بالاي اعتماد به نفس هستند .

13. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 17 مهر 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

"فردي كه حاضر به اعتماد مي شود در خود شايستگي هاي لازم را مي بيند اما از آنجا كه مي داند در يك حركت گروهي نياز به توانايي هاي افراد ديگر نيز هست اين فرصت و شانس را به ديگران هم مي دهد . به نوعي تقسيم كار اتفاق مي افتد . از افت و خيزهاي مسير نمي هراسد براي اينكه احتمال و درصدي براي خطا بودن حساب و كتابها و ...........در نظر مي گيرد به عدم موفقيت به چشم شكست نگاه نمي كند . در هر لحظه حضور دارد و مي تواند وارد عمل بشود و پوشش دادن و حمايت كردن اتفاق مي افتد و ...............اين افراد اكتيو و مسئوليت پذير با در صد بسيار بالاي اعتماد به نفس هستند . "
    اینو قبول دارم و البته من حاضر به اعتماد به همسرم هستم. حاضرم که بهش اعتماد کنم که پدر فرزندم باشه!حاضرم به توانایی هاش اعتماد کنم. به حسابگریش اعتماد کنم. به شخصیتش به عنوان پدر فرزندم اعتماد کنم.
    حاضرم که به خودم و توانایی هایم اعتماد کنم. حاضرم که بپذیرم مسئولیت بزرگی در پیش دارم و نهایت تلاش خودم رو برای درست انجام دادن این مسئولیت انجام بدهم.
    من حاضرم به خودم اعتماد کنم!
    من حاضرم به همسرم در مسیر زندگی مون اعتماد کنم.

"در ضمن براي بچه دار شدن اولين نياز عشق و به ترتيب پذيرش ، حس مسوليت پذيري و تعهد و در ك و برخورداري از روحيه ي جمعي و ..... است .

بايد ببيني آيا آمادگي و اين ارزش لازمه ها را داري يا خير ؟"
    عشق رو در همه ی وجودم حس میکنم؛ عشق به خودم، به زندگیم، به همسرم و به فرزندی که هنوز به جمع ما نیامده!
    پذیرش: بزرگترین گره من در وجودم قبول کلمه ی پذیرش هست؛ خیلی سخت با این کلمه کنار میام؛ مگر اینکه تمام تلاشم رو انجام داده باشم و وقتی ببینم واقعا دیگه راهی نیست، گذر زمان رو همراه خودم میکنم و می پذیرم. راستش آیا باید به خودم زمان بدم یا نه وقتی بچه ای به جمع ما اضافه بشه و من در عمل انجام شده قرار بگیرم، میزان پذیرشم نسبت به شرایط همسرم بیشتر میشه؟
    حس مسئولیت پذیری: راستش این جزو یکی از ویژگی های شخصیتیم هست؛ حس مسئولیت پذیریه بالایی دارم.
    تعهد و درک: تا اون جایی که خودم رو میشناسم، این دو ویژگی رو هم دارم. البته برای کلمه ی "درک" شاید اولش یه مقدار گنگ باشم؛ اما هیچ وقت غرق نشده ام نسبت به مسائل خودم و زندگیم، نسبت به اتفاقاتی که اطرافم میافته و همیشه شش دنگ حواسم به روحیات خودم و همسرم و زندگیم بوده، امیدوارم این درک رو هیچ وقت از دست ندم.
    برخورداری از روحیه ی جمعی: آنی عزیزم میشه بپرسم این ویژگی برای چیه؟
    تا اون جایی که خودم رو میشناسم، همیشه یه مقدار سخت وارد هر جمعی شدم؛ شاید بخاطر اینکه همیشه توی یه خانواده ی پرجمعیت بودم، یه مقدار خسته شدم؛ اما وقتی وارد اون جمع بشم، دیگه کاملا میتونم شرایط و روابط رو در دست بگیرم و خیلی خوب میتونم همه چیز رو مدیریت کنم و سازگار بشم، مگر اینکه این اتفاق از حد خودش نگذره!

"نظر من لازم است تا تو ابتدا روحيه كمالگراي خودت را بشناسي و آن را اعتدال ببخشي "
    چه جوری میتونم این کار رو انجام بدم؟

15. کاربر روبرو از پست مفید del تشکرکرده است .

del (یکشنبه 17 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

آنی جان منم این سوالو دارم که چرا باید برای مادر شدن اجتماعی بود؟
    به نظرتون درس خوندن دلیله خوبیست برای به تاخیر انداختن مادر شدن؟
    del عزیز منم از به راه انداختن این تاپیک ازت ممنونم

17. کاربر روبرو از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده است .

رایحه عشق (یکشنبه 17 مهر 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

Array

روحيه جمعي به اين معني است كه شما با مفاهيم كار گروهي آشنا باشيد . از ريز و بم آن بدانيد و اصول و قوانين كار گروهي را رعايت كنيد .

روحيه ي كمالگرايي تو ( دل ) بايد كنترل بشه . از نگاه من و كاملا از نظر من تو حالت كامل باش نشسته داري ( اين نظر كاملا شخصي و در حد شناخت دنياي مجاز است .

اما اين حرف يعني چي ؟!

به اين معني كه دل مي نشيند اگر شرايط مهيا بود و همه چيز درست و سرجاي خودش بود حركت مي كند و براي كامل شدن ( رسيدن به آرمان كمالگرايي حركت مي كند ) اگر نه چون شرايط مهيا نيست حركت خارق العاده اي از وي نمي بينيم . به نوعي كسي كه اينگونه است از توانايي از هيچ ، همه چيز ساختن خود استفاده نمي كند . بيشتر منتظر ايجاد شرايط ايده ال است و اگر شرايط ايده ال پديد آمد حركت مي كند و ..........

بعضي از كامل باش ها در وضعيت ايستاده هستند از هيچ -همه چيز مي سازند . كه نقطه ي مخالف گروه قبل هستند . خودشان هميشه آماده ي حركت و ساختن و ايجاد شرايط مناسب هستند و خيلي روي كمك ديگران حساب باز نمي كنند و .....

چطور به اين روحيه غلبه كني اگر نشسته اي - بايست و حركت كن . منتظر پول زياد - خانه ي خوب - اساس و زندگي توپ نباش ببين با اين شرايط چگونه مي تواني از فرصتها استفاده كني و .... شرايط بهتر و كامل تري بسازي .

و اما رايحه عشق

اين يك تصميم است و نسبت به توانايي و شرايط گرفته مي شود .من نمي توانم بگويم كدام را ه را برويد.شما هم كامل باش نشسته هستي و كاملا مشخص است چون شرايط كاملا مهيا نيست در نتيجه براي مادر شدن اقدام نمي كنم تا شرايط بهتر شود . ( شرايط بهتر = اتمام دوره ي درسي )

كه كاملا قابل درك است .

اما مي بينيم كه افرادي هستند كه مثلا دانشجو هم هستند اما شوهر و بچه هم دارند و كار بيرون از منزل هم مي كنند و............مي بيني كه اين فرد شرايط را مي سازد و از زمان و وقت استفاده مي كند .

در ضمن اگر موقعيتي براي ما رنج آور نيست الزامي به تغيير آن هم نيست .( اين بستگي به ميزان پذيرش ما در هر لحظه دارد ) مثلا كمالگرايي يا به عبارت ديگر كامل باش من ، ابدا رنجي براي من به همراه نمي آورد اگر اينگونه است الزامي هم به تغيير وضعيت نيست مگر اينكه من دچار رنج از وضعيت موجود داشته باشم كه تمرينهاي عملي كمك شاياني در اين زمينه مي كند .

19. 2 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 17 مهر 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)