به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 خرداد 87 [ 16:08]
    سطح
    39
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 106
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+آیا روابط قبل از ازدواج تو زندگی زناشویی تاثیرگذاره ؟

با سلام به همه ی اعضای همدردی.
    من جدیدترین عضو این انجمنم و آشنایی خودم با این سایت و انجمنو به فال نیک میگیرم . چون مطمئنم شما دوستان خوب کمکم میکنید

من رابطه با جنس مخالفو تجربه کردم اما با هدف ازدواج نبوده و از اونجاییکه من نمیخوام فعلا به ازدواج فکر کنم آیا دوستی دختر و پسر اگه با هدف ازدواج نباشه توی زندگی زناشوی تاثیر منفی میذاره؟

به عقیده ی بعضیا رابطه بین دختر و پسر لازمه ؟ این درسته ؟حتی اگه هدف یه دوستی گذرا باشه ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

RE: آیا روابط قبل از ازدواج تو زندگی زناشویی تاثیرگذاره ؟

بدی و خوبی آن به هم اندر است،به قول شاعری . . .
    بدیها=بددلی به همسر آینده که آیا پیش از ازدواج او نیز این روابط را داشته است و اگر با او دوستی داشته و آنگاه ازدواج نمایید،دیگر بدتر . . . البته این برای کسانی است که تفکر سنتی دارند یا مثلاً دوست پسر داشتن خواهر شان مثل دوست دختر خودشان که او هم خواهر پسر دیگری است،نمی پذیرند یا بیماری بددلی دارند.
    خوبی ها=آشنایی با اخلاق جنس مخالف و ترفند ها و احساسات آنها.
    اکنون ببینید شما از کدام دسته اید؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 اردیبهشت 90 [ 22:20]
    سطح
    42
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 173
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 69 پست

Array

سلام
    راستشو بخواید من زیاد دوست ندارم تو بحث هایی که سر رشته ندارم دخالت کنم!چیزایی رو که می خوام اینجا بنویسم اعتقاد خودمه؛ممکنه خیلی ها موافق باشن و خیلی ها هم مخالف؛ مهم اینه که من به اعتقاداتم افتخار می کنم.
    یه کوچولو گله ازجواب جناب گردآفرید!به جای سنتی فکر کردن بهتر بگیم اسلامی و دینی فکر کردن و بد دلی رو بهش نسبت ندیم(لطفا!)"البته هم برای آقایون هم خانم ها" خوبی ای که گفتین چه اشکالی داره که آدم با همسر خودش شروع کنه!!!؟؟؟کسانی که این کار رو کردن فکر نکنم بد دیده باشن.
    .
    من صد در صد با روابط قبل ازازدواج مخالفم!تا اونجایی که من از آدمایی که تو جامعه اسلامی ما دارن زندگی می کنن دیدم و شنیدم اونایی که حتی با قصد ازدواج هم رابطه داشتن(منظورم روابط مشروعه) تو زندگی شون به مشکلات وحشتناکی برخوردن چه برسه به قصد دوستی و ...!
    راستش فکر می کنم این روابط خیانته!خیانت به کسی که یه روزی قراره تمام زندگیش تو باشی و تمام زندگی تو باشه.خیانت به کسی که تنها امیدش تویی کسی که با تمام وجودش پذیرفته در کنار تو به کمال برسه و روز به روز به خدا نزدیکتر بشه تا ان شاء الله رسیدن به سعادت واقعی...[/b][/size]
    می دونم خیلی سخته با این دید تو جامعه امروز زندگی کردن؛ ولی شیرینی اتفاقات خوش بعدی به این سختی ها می ارزه(میگی نه؟امتحان کن!)
    کاشکی از همین الان یاد بگیریم که همیشه وفادار باشیم
    خیلی التماس دعا
    موفق و مومن باشید...
    من آن کوچه گرد شب انتظارم
    که جز دیدنت آرزویی ندارم...

4. 2 کاربر از پست مفید montazer_313 تشکرکرده اند .

montazer_313 (چهارشنبه 27 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

درود بر شما هموند تازه وارد هوشمند ارجمندم؛
    من می گویم که اگر طرف مذکر ماجرا با همسرش پیش از ازدواج رابطه داشته است،در پس از ازدواج دچار بیماری بددلی خواهد شد یا اگر دوست دختر دارد و همسرش را از طرق سنتی یافته باشد باز هم دچار این مرض خواهد گشت و این البته به علت تفکر و تربیت سنتی یا به قول حضرتعالی دینی-اسلامی است و تضادّ آن با رفتاری که از نظر قوانین شرع انجام می دهد..
    با این وجود پسری که این کار را می کند،از نظر شرع اسلام با ناموس دیگران دوستی نامشروع دارد و لذا تنها نام مسلمانی را یدک می کشد.از سوی دیگر اگر دوستی به رابطه جنسی بدون ازدواج ختم نگردد و سوء استفاده جنسی،مادی و معنوی در میان نباشد،برای شناخت طرفین نعمتی خدادادی است که باید آن را جز واجبات در نظر گرفت.
    اما شما هموند گرامی،در سخنان خود اگر جسارتاً بپذیرید احساس و تعصب را دخالت داده اید که باید در این جایگاه ها و چنین بحثهایی،تنها خرد و منطق را در نظر داشت.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 خرداد 87 [ 16:08]
    سطح
    39
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 106
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با تشکر فراوان از دوست خوبم , "گردآفرید" و "منتظر" گرامی ؛
    جناب گردآفرید در مورد بددلی باید بگم که من از اون دسته آدمها که فکر سنتی دارن نیستم ؛ و همیشه سعی کرم منطقی ترین راه رو انتخاب کنم .
    اما در این مورد شک دارم :
    برای مثال در رابطه ی دختر و پسری گذرا (بدون هدف ازدواج) هر گونه ناراحتی از جنس مخالف میتونه به جدایی تبدبل بشه . آیا ممکنه که تحملم تو زندگی زناشویی پایین بیاد و برای هر اختلاف نظری فکر جدایی به سرم بزنه ؟
    در مورد خوبیهاش و در جواب "منتظر" باید بگم که به نظر من این دوستیها برای کسب تجربه و آشنایی با جنس مخالف تا حدودی لازمه . که خوشبختانه من اون تجربه رو کسب کردم.
    اما ادامه دادن این رابطه در آینده ضرر دیگری نخواهد داشت؟ چون من اصلا دوست ندارم که زندگی شیرین زناشویی رو فدای لذت های گذرا کنم
    و باید قبول کنیم که نداشتن یه همچین رابطه ای تو این جامعه کمی سخته . حداقل برای من که شرایط خاصی دارم .یه جوون امروزی یا به اصطلاح مدرن که دوستانم همگی این رابطه رو دارن و خودمم هر وقت بخوام میتونم یه رابطه جدید رو شروع کنم .
    اما اگه مطمئن بشم که این روابط تاپیر منفی میذاره سختیشو به جون میخرم , به خاطر زندگی موفق زناشویی .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 69 پست

Array

بازم سلام
    راستش اول پست قبلی که نوشتم من به اعتقادم افتخار می کنم فقط به خاطر این بود که دوستان عزیزم ازم نخوان زیاد وارد بحث بشم چون ...!ولی حالا باید جواب بدم!
    اول یه سوال ازجناب گردآفرید!هموند یعنی چی!؟(خیلی ... بود!ببخشید!من زیاد وارد نیستم!!!)
    قبول دارم احساسی حرف زدم ولی تعصب به معنایی که تو جامعه امروز مد شده نه!
    اگه واقعا منطقی می خواید صحبت کنید لطف کنید به سوالم جواب بدید!
    منظور از واجبات تو صحبتاتون چی بود؟نکنه واجبیه که تا حالا قرآن و سنت چیزی ازش نگفتن و جزء تحریفات اسلامه!!!
    بددلی بعضی ها رو قبول دارم ولی فکر کنم من منظور پست اولتون رو خوب متوجه نشدم و حالا با توضیحاتتون پذیرفتم ولی منظور من از تفکر اسلامی بددلی نبود،منظورم دقیقا تفکر اسلامی بود که فکر کنم زیاد لزومی به باز کردنش نیست چون منطق شما احتمالا زیاد با اون جور در نمیاد!!!(ببخشید اگه یه کم تند رفتم!)

حالا نوبت داداش تازه واردمه!
    معلومه پایبندید که لااقل در این موارد براتون سوال پیش اومده!
    راستش اصلا با آقایونی که همچین روابطی داشتند برخورد نداشتم ولی با خانم ها زیاد!تجربه هایی که ایشون مطرح کردند فکر کنم میشه یه جورایی در مورد آقایون هم صادق باشه.
    یکی از اون مشکلات!افرادی که چنین روابطی داشتند اکثرا لحظات خوب و شیرینی بوده!که تو زندگی زناشویی اگر چه شیرینی وجود داره ولی تلخی هم هست که فرد شاید با برخورد با اولین تلخی جا بزنه!چون فکر می کنه اگه اون رابطه ادامه پیدا می کرد دیگه اینقدر تلخی نداشت و این میشه پایه ناسازگاریهایی که متاسفانه تو جامعه امروز ما کم نیست... (فکر کنم این واقعا منطقی بود و بدون هر احساسی!چون تجربه بود...)
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو خوب بیان کنم.
    درمورد سختی کنار اومدن با این موضوع که رابطه ای قبل از ازدواج وجود نداشته باشه قبلا هم گفتم ولی دقیقا به همون دلیلی که هم من گفتم وهم خودتون واقعا می ارزه....
    امیدوارم موفق و خوشبخت باشید و روزگاری سرشار از خوشی و آرامش همراه با یاد خدا در انتظارتون باشه.
    در پناه دوست

8. کاربر روبرو از پست مفید montazer_313 تشکرکرده است .

montazer_313 (جمعه 28 فروردین 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 اردیبهشت 95 [ 13:35]
    سطح
    51
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 196
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 25 در 14 پست

Array

دوست من آقای شاهرخ عزیز.......سلام.
    بدون مقدمه منم نظر خودم رو میگم. در مورد اینکه گفته اید: آیا روابط قبل از ازدواج تو زندگی زناشویی تاثیرگذاره ؟ باید گفت که تنها این امر مختص به زندگی زناشویی نیست و زندگی زناشویی تنها یکی از نقاط آسیب پذیر است. در حالت کلی باید گفت که بی ترید اینگونه روابط کل زندگی انسان را چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی تحت تاثیر قرار میدهد. اما تأثیر آن در افراد متفاوت است و بستگی به محیطی که زندگی می کند ، خانواده ، نوع رابطه و... دارد .
    دختران و پسرانی که به طریق غیر مشروع با فردی از جنس مخالف، رابطه دوستانه برقرار می‌کنند، از جهات مختلف، آسیب می‌بینند. آسیب‌ها هرچند متوجه دختر و پسر است، اما دامنه و شدت آن درباره دختران بیش‌تر است.
    آسیب‌ها عبارتند:
    1ـ آسیب روانی: گاهی دختری به پسری علاقه‌مند شده و حتی خود را در اختیار وی قرار می دهد، پس از بی‌وفایی پسر و ترک وی، به شدت دچار سرخوردگی گردیده و گاهی تا مرز افسردگی و بیماری‌های شدید روانی بیش می‌رود. نیز اعتماد چنین شخصی از جنس مخالف به خاطر بی وفایی های که در نتیجه آن ارتباط دیده ، سلب خواهد شد و در زندگی آینده نمی تواند متعادل باشد.
    2ـ آسیب‌های اجتماعی: دختری که مثلا در شهری کوچک با پسری ارتباط دارد و ارتباط آن آشکار می شود، چنین شخصی جایگاه و شخصیت اجتماعی خود را از دست می‌دهد و تحقیر می‌شود، حتى اگر ازدواج کند، نمی‌تواند زندگی متعادلی داشته باشد،‌ زیرا از طرف همسر و خانواده شوهر سرزنش می‌شود و به هر بهانه‌ای، روابط قبلی وی را به رخش می‌کشند. این پدیده می‌تواند تهدیدی برای نهاد خانواده در جامعه و افزایش میزان طلاق باشد.
    3ـ آسیب معنوی: دختری که به صورت نامشروع با پسری رابطه دارد ( و برعکس) با گناه و معصیت، از خداوند دور شده و از نظر اخلاقی نیز آسیب می بیند.او دیگر از عبادت خود لذت نمی‌برد و احساس گناه و ملامت درون، روح او را آزار می‌دهد، مگر آن که توبه کند و راه پاکی را پیشه سازد.
    4- ضعیف شدن حس اعتماد: بهتر است که به تجربه های تلخ جوانانی که گمان می کردند میتوان با زیر پا گذاشتن عفت و حجاب و سایر هنجارهای پذیرفته شده ی جامعه و مورد تاکید دین به آرامش رسید وبه همسر دلخواه دست یافت، توجه کنیم. یکی مینویسد:« آری، اکنون دریافته ام پسر غریبه ای که در کوچه و بازار با دختری طرح آشنایی میریزد، قصد ازدواج با او را ندارد و سرانجام دوستی های خیابانی، چیزی جز ندامت و رسوایی نیست.» یکی دیگر میگوید:« اکنون پی برده ام حتی پست ترین پسرها، دنبال سنگین ترین و باوقار ترین دخترها برای ازدواج میگردند.» همه این افراد بر این باوراند که بیشتر این روابط و عشق ها به ازدواج نمی انجامد و اگر به ازدواج انجامد، پس از مدتی به طلاق کشیده می شود و چنانچه به طلاق منجر نشود، زندگی آرام و سالم به ارمغان نمی اورد. زیرا این گونه افراد بخش زیادی از انرژی های عاطفی خود را با دیگران صرف کرده اند . خاطره روابط نامشروع گذشته، سبب از میان رفتن آرامش روحی میشود و به طور ناخودآگاه فرد را رنج میدهد و نمیگذارد واقعا به همسرش عشق بورزد. در نتیجه ازدواجی که باید آرامش به ارمغان آورد، تهدید کننده آرامش خواهد شد. " هو الٌَذی خلقکم من نفس واحدةٍ و جعل منها زوجها لیسکن الیها" .دختران و پسرانی که بر اثر آشنایی در خیابان یا محیط های دیگر و ایجاد علاقه و دوستی بین آنها ، به ازدواج اقدام می کنند ، گاهی در زندگی آینده دچار بی اعتمادی می شوند ؛ زیرا با خود می گویند همسر او که به راحتی با او دوست شده و با او ارتباط برقرار کرده است ، آیا امکان ندارد که قبلا با دیگری نیز دوست شده باشد؟ این فکر همیشه برای زوجین آزار دهنده است و در روابط و تصمیم های زندگی نیز خود را به صورت های مختلف نمایان می سازد.حتی اگر به ازدواج ختم نشود ، چون خود با این مسئله مواجه بوده است ، احتمال می دهد که شاید همسر او نیز با شخص دیگر پیش از ازدواج رابطه داشته است.
    این مسئله در سطح کلان نیز ، به حس اعتماد اجتماعی نیز آسیب می رساند. در جامعه ای که روابط پنهان دختران و پسران گسترده باشد ، برای کسی که می خواهد ازدواج نماید و با دختر پاک زندگی مشترک را آغاز کند ، همیشه این دغدغه را در وجود دارد که آیا این دختر با شخص دیگر پیش از او رابطه نداشته است ؟ بر طبق آمارها طلاق نیز در ازدواج های خیابانی زیاد صورت می گیرد. کسانی که به راحتی دوست می شوند و ازدواج می کنند و بی آنکه از ارزش و اهمیت بنیان خانواده آگاه شوند ، آن را به راحتی ترک می کنند.
    علاوه بر این گاهی اتفاق می افتد که دختر و پسری در اثر این گونه ارتباط ها ، علاقه مند به هم می شوند ، اما به دلایل متعدد این ارتباط ها به ازدواج ختم نمی شود . چنین افرادی حتی پس از ازدواج نیز عشق و علاقه دوست خیابانی را در دل دارند و به طور طبیعی نمی توانند وظایف خود را به عنوان یک همسر در درون خانواده به انجام برسانند.
    به عنوان جمع بندی میتوان گفت که ازدواج موفق از مسیر دوستی قبلی با همسر آینده نمی گذرد. بلکه از مسیر شناخت، فارغ از احساساتِ عاشقانه و عواطف ارزانی شده، بعد از اندیشه و شناخت و اعتمادِ فراهم آمده می گذرد. همانگونه که می دانید، جو و روح حاکم بر این دوستی ها عشق ورزیدن است، نه "خرد ورزی" . و پای خرد و عقل در میدان عاشقی لنگ است. در حالی که برای تصمیم گیری در مورد ازدواج با فرد خاصی، جز بر عقل تکیه نمودن خطاست. ابتدا باید تعقل نمود و فارغ از دوستی و محبت، مشورت و تحقیق کرد و فرد مورد نظر را برگزید و آن گاه خالصانه ترین عشق و ناب ترین دوستی ها را بدون " منت" ، به دوست برگزیده (همسر خود) تقدیم نمود. و در این جاست که هر کاری جز عشق ورزی خطاست. دوستی های قبل از انتخاب همسر و تصمیم گیری در مورد ازدواج با فرد خاص، راه عقل را سد و چشم بصیرت را کور می کند و اجازه نمی دهد تا یک تصمیم صحیح و عاری از خطا گرفت و فرد مورد نظر را آنطور که شایسته است، دید.
    البته با این وجود برخي معتقدند بايد آشنايي و صميميت پيش از ازدواج وجود داشته باشد تا دو فرد يكديگر را به خوبي بشناسند و پس از آن زندگي مشترك را شروع كنند اما بايد بگوييم كه عشق واقعي و علاقه مندي حقيقي بين دو جنس ، زماني ايجاد مي شود كه دو فرد ارتباط خود با يكديگر را به سادگي تزلزل پذير ندانند؛ از سوي ديگر هر يك براي جلب نظر ديگري دست به رفتار نمايشي نزنند. در آشنايي هاي پيش از ازدواج اين مسئله بسيار ديده مي شود.
    یه سر هم به لینک زیر بزنید بد نیست.:
    http://www.porsojoo.com/fa/node/677

در کل من نظر شخصی خودم را گفتم و نظرات دیگران هم برایم قابل احترام است. امیدوارم که دوستان فقط نظرات خودشان را ابراز کند و از هر گونه بحث بی مورد که باعث شود مطلب فرسایشی شده و هیچ نتیجه ای از آن نگرفت، جدا اجتناب کنند. فقط نظر خود را بگوییم و با احترام به عقل و منطق دیگران، تصمیم گیری را به عهده خودشان بگذاریم.
    موفق باشید.

10. کاربر روبرو از پست مفید Ali Reza تشکرکرده است .

Ali Reza (یکشنبه 31 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

متظر جان معتقدم!با احترام فراوان اگر جسارتی نباشد،هموند برگردان واژه عضو است.
    درباره آن واجبی که من گفتم شما که معتقد عاملی هستید،باید بدانید که در اسلام به اندیشیدن بسیار سفارش شده و اینکه مؤمن بدون شناخت بر خود خسرانی وارد ننماید؛
    اکنون اگر پسر و دختری بدون لمس هم که در دیدگاه شما آسمان را بر زمین می آورد و عاری از هرگونه انگیزه و هدف جنسی،با دوستی بخواهند برای مقصودی چون ازدواج از هم *شناخت کافی* بدست آورند،آیا این از واجبات نیست؟؟؟
    ضرورت و وجوب آن به دلیل چه جنایتها و نابهنجاریها و طلاقها و مشکلات که بر اثر عدم شناخت زمانمند اولیه دو طرف از یکدیگر که همان دوستی با شرایط و چهارچوبی که گفتم،در جامعه مسلمین اینجا روی نداده است.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

مَساَلَتُن یا علی رضا خان گُل گُلاب:
    اگر طرفین با هم در جلساتی متعدد ننشینند و گفتگو نکنند و رفتار یکدیگر را در سطح جامعه مجک نزنند،چگونه با این گستردگی اجتماع و پیچیدگی انسانهای امروزین و گوناگونی فرهنگی،اعتقادی،اخلاقی،اقت صادی و رفتاری می توانند پیوندی موفقیت آمیز و ازدواجی خوب داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 69 پست

Array

دوباره سلام
    علیرضای تازه وارد ممنونم از بحث واقعا منطقی تون و من دقیقا به خاطر نظری که تو پاراگراف آخر پستتون نوشته بودید این آخرین جوابیه که تو این موضوع میدم و امیدوارم بقیه دوستان هم بپذیرند(مگر اینکه شاهرخ عزیز از من به عنوان تنها دختری که تا حالا این بحثرو جواب داده سوالی داشته باشند)
    دوست عزیزم جناب گرآفرید:
    1.ممنونم از اینکه کلمه معتقد رو به من نسبت دادید!امیدوارم واقعا اینجوری باشه.
    2.بابت هموند که بهم یاد دادید یعنی چی خیلی ممنونم.
    3.برخلاف صحبت هاتون که پر از دم از منطق زدنه متاسفانه اصلا منطقی حرف نمی زنید!(منظورم فقط پست هاییه که تو این موضوع داشتید و بعضی جاهای دیگه واقعا پاسخ هاتون عالی بوده؛امیدوارم یه ذره منطقی فکر کنید!!!)
    گفتید احساساتی حرف زدی،تجربه تلخ تعدادی از اطرافیانم رو گفتم.
    تو پست آخرتون فکر کنم موضوع رو به طور کامل فراموش کردید!
    .
    (اکنون اگر پسر و دختری بدون لمس هم که در دیدگاه شما آسمان را بر زمین می آورد و عاری از هرگونه انگیزه و هدف جنسی،با دوستی بخواهند برای مقصودی چون ازدواج از هم *شناخت کافی* بدست آورند،آیا این از واجبات نیست؟؟؟)
    .
    من نگفتم اسلام گفته شناخت قبل از ازدواج نباید صورت بگیره؛گفتم دوستی هایی که به تعبیر شما فقط برای شناخت جنس مخالفه اشکال داره.اگه واقعا دوست دارید منطقی صحبت کنید لطف کنید جواب سوالای من رو از پست اولم دقیق بدید(البته نه برای من!برای کسانی که می خوان از منطق شما سر در بیارن.چون شما اولین نفری نیستید که با این دید شما باهاشون برخود کردم و همه منطقتونو لا اقل بیشتر منطقتونو می دونم.)
    دقیقا به همون خاطری که اسلام اندیشیدن رو واجب دونستن توصیه می کنم یه کم بیاندیشید(البته از اون اندیشه هایی که یک ساعتش برابر با هفتاد سال عبادته)
    در پایان ازاین که با شما همچین بحثی رو داشتم خیلی خوشحالم و امیدوارم منو به خاطر رک بودنم ببخشید.
    آرزومند موفقیت و خوشبختی همه جوونای پاک ایرانی
    محتاج دعای خیر همه دوستای عزیز همدردی
    یه منتظر!

14. کاربر روبرو از پست مفید montazer_313 تشکرکرده است .

montazer_313 (جمعه 28 فروردین 88)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)