به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اسفند 99 [ 17:49]
    سطح
    64
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

مشکلات دوران عقد

با سلام من چند ماه پیش برای مشاوره ازدواج بهاین سایت سر زدم و برای این که مقداری در انتخابم مردد بودم از دوستان مشاوره گرفتم و در نهایت پس از بررسی که خودم و خونوادم انجام دادیم تصمیم به ازدواج گرفتم منتهی به خونواده دختر پیشنهاد نامزدی دادم که اونا قبول نکردن و میگفتن اومدیم و نشد بعد ما باید هی سین جیم پس بدیم،بعدش با خونوادم مشورت کردم اونا گفتن ما هم اگه بودیم اجازه نمیدادیم نامزدی بدون رسمیت و قانونی باشه که اسمش میشه همون عقد در نهایت به اصرار من 6 جلسه قرار صحبت گذاشتیم تو حونشون و 2 جلسه هم با هم رفتیم پارک و کافی شاپ تا نظرات هم رو جویا بشیم و این کار انجام شد و ما و در نهایت عقد کردیم..با توجه به اختلاف 9 ساله خانومم حرفاش اون موقع نسبتا معقول بود و منو خوشحال میکرد ولی یکی دو تا از دوستام بخاطر اختلاف سنی منو پند میدادن که شور و هیجان اون شاید برای تو قابل درک نباشه که البته تو سایت شما هم این مطالب رو خونده بودم.الان مشکلی که منو کمی آزار میده و نمیخام تبدیل به دلسردی برای خودم و خانومم بشه اینه که گاهی اوقات من از خانومم انتظار دارم مثل یه کد بانو به شوهرش برسه و براش ناز کنه مثلا وقتی من مریض بودم برام مثه یه پرستار باشه و داییم نگران حال من باشه ولی اون بیشتر دنبال شوی تلوزیونی و صحبت تلفن بود که من تو اون حالت اصلا حس خوبی بهم دس نمیداد یا مثلا همش به قول خودش دوس داره تو دوره عقد تفریح کنه چون پیش بینی آیندش اینه که اگه بره سر خونه خودش دیگه این تفریحات محدود تر میشه.البته من خودمم با حرفاش موافقم اما من بلحاظ شغلم تا ساعت 5 عصر سر کارم بعدشم خیلی خسته ام اکثر اوقات نا ندارم برم تفریح و ترجیح میدم یک دفعه برم مسافرت اما اون دوس داره هر روز براش هیجانی باشه.حتی تو خونه ما هم که میاد دوس داره بشینم باهاش کارت بازی کنم تا این که در هر دفعه از آینده و کارای مهم خودم بگگم.یا مثلا دوس داره مثه دوس دختر پسرا بریم کارای fun انجام بدیم.هر چند من زیاد مخالف نیستم اما بارها بهش گفتم دیگه نباید رفته فته این نوع تفرحیات رو کنار بذاره.
    البته تقصیر منم هست که باید این شرایط رو خیلی زود به نفع خودم تموم نکنم و اجازه بدم گذشت زمان مسایل رو حل کنه.اما واقعیتش اینه که من دوس ندارم سر این مسایل هر روز کلنجار بریم و دوس دارم رابطمون احساسی تر و عاقلانه تر باشه و اونو از رویای بچهگی در بیارم(بازم میگم تو اون صحبتای قبل ازدواج یک بار هم بهم نگفت این قدر به تفریح علاقه منده ور نه من تو تصمصیماتم تجدید میکردم)
    الانم مشکل خاصی نمیبینم فقط نگران آینده ام که تو زندگی هم بخاد همینجوری فکر کنه و یادش بره که به من قول داده جدی تر بشه.
    ممنونم

2. 2 کاربر از پست مفید m_shr تشکرکرده اند .

m_shr (دوشنبه 05 دی 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 02 [ 03:26]
    سطح
    98
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 750
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    3,274

تشکرشده 2,351 در 551 پست

Array

RE: مشکلات دوران عقد

سلام.
    من و همسرم هم تا حد کمی این شرایطو داریم.
    1قدم من اومدم جلو 1 قدم همسرم. ما با هم صحبت میکنیم و وقتی همسرم از درگیری های شدید کاریشون و خستگیشون میگن ، من با تمام علاقه ای که به تفریح دارم اما خیلی مراعات میکنم.
    ایشون هم روزایی که کمتر خستن قرار گردشو تفریح میذارن.
    ما در هفته زمان هایی رو به صحبت های جدی تر در مورد اینده اختصاص میدیم.
    گفت و گو و بیان احساسات و افکار درونی خیلی کمک کنندست.
    شما هم اگه کم کم برنامه ریزی کنین برای زندگیتون نتیجه میگیرین و اصلا جای نگرانی نیست.
    و اینکه شما و همسرتون دلمشغولیه اینو داشته باشین که چند سال دیگه پدر و مادر میشین و باید فرزندتونو به خوبی تربیت کنید باعث میشه که همسرتون عمیق تر به زندگی نگاه کنن و به فکر بالا بردن خودشون در همه ابعاد بیفتن.انشاالله
    موفق باشین

4. 6 کاربر از پست مفید شمیم الزهرا تشکرکرده اند .

شمیم الزهرا (دوشنبه 05 دی 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)